» »

Kaj delam, ko se namesca moj operacijski sistem?

Kaj delam, ko se namesca moj operacijski sistem?

1
2
»

V-i-p ::

Res je, blagor vam, linux uporabnikom, ko lahko med inštaliranjem še kaj počnete in ubogi mi, win userji, ker hudo trpimo, ko med 15 minutnim nameščanjem ne moreš otroka podojit, kavo skuhat, bajto posesat in ženo poseksat. Res, hudič je to. Niste resni, no... :D Še malo, pa bomo prišli na debato, kot da je tistih par minutk med nameščanjem življensko pomembnih.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Poldi112 ::

Ne, to je zgolj ena od mnogih prednosti, ki naredijo uporabo alternative tako zelo privlačno.

Če se ti zdi pa koristno da čakaš sistem, ker lahko takrat delaš druge stvari, pa mene tudi nič ne moti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matevžk ::

Pravzaprav sovražim flameware, najbrž jih vsi.
Ampak windows userji trdite, da se Windowsi namestijo nekje med 10 in 20 minutami. Res je. In medtem lahko narediš vse tiste štiri stvari, ki si jih naštel. No, vsaj eno izmed njih, pa morda malo površno :). Se Windowsi prehitro poinštalirajo.
Pa potem? Potem pa sediš vsaj en dan za mašino, da vse pokonfiguriraš in poinštaliraš.

Pa pri Linuxaših? Osnoven sistem je postavljen mnogo hitreje in predvsem popolnoma samodejno - mi res lahko pustimo računalnik in vse naštete stvari opravimo vmes. Na koncu imamo delujočo mašino.
Res pa je, da bolj zahtevni uporabniki, ki sistem nameščamo sebi (torej ne nek generičen sistem, za katerega bi se nam splačalo pisati skripto in shranjevati konfiguracijske datoteke), porabimo za Linux še več časa. Ker vsak detajl LAHKO nastavimo, tudi ga; da je potem uporaba toliko bolj tekoča in "po meri" ...
lp, Matevžk

G-man ::

@Matevzk
Whatdwouldjesusdownload.com

V Ubuntuju 6.10 sem še moral inštalirat Automatix2, zdej ob 7.04 pa razmišljam, če bo to še sploh potrebno. Torej, pol ure, urco za celotno inštalacijo s kodeki, najnovejšimi popravki, gonilniki in drugimi neumnostmi vred na enem sodobnem stroju. Ko sem še masivno inštaliral WinXP je blo treba do popolno uporabnega sistema treba dve do tri ure (če prištejem iskanje krekov in ostalih pizdarij, ki so ogrožale OS že v štartu). Razlika je očitna, bad case scenario je edino takrat, ko kakšen hardware ni podprt, ampak me z vsako novo distribucijo razvijalci prijetno presenečajo.

pirat ::

G-man

po kateri logiki se iskanje krekov in ostalih pizdarij smatra kot instalacija operacijskega sistema?

V-i-p ::

To je pa tudi res, ja. Ker potem lahko rečemo, da nekdo namešča xpje 33ur, ker bo na mašino vrgel xpje, potem v parih minutkah driverje in ko bo imel to poštimano, bo šel gor fliknit 12 iger, seveda v rangu FarCry, SanAndreas in podobne... To ne spada pod "osnovno" namestitev OSa. Pa če smem bit malo predrzen: seveda se linux prej namesti, saj igre kot so FarCry in SanAndreas pač ne moreš inštalirat tja...>:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kriko1 ::

saj igre kot so FarCry in SanAndreas pač ne moreš inštalirat tja...

Jaz jih lahko ;)

rebro ::

Nevem, kaj bi lahko počel, ker opravim z ghostom in tapravim imiđem v trenutku

BigWhale ::

Se enkrat, zakaj hudica nucas image svojega sistema? Backup? Ali ga tako pogosto instaliras? ;>

steev ::

Ce bi sam naredil image svojega sistema in bi ga instaliral cez nekaj casa (verjetno vec kot 1 leto), bi bili vsi programi, driverji ze zastareli. Ce pa to delas mesečno, potem je pa kar u redu.
:|

G-man ::

@pirat
Ja, priznam šel sem malce offtopic, ampak meni goli Windows OS ni veliko uporaben, kar ni enako pri Ubuntuju, npr. Sicer skušam uporabljat čimveč FLOSS rešitev, a če oseba, ki ji inštaliram hoče izrecno MS Office, CorelDraw, PhotoShop in podobno, ne morem kaj dosti pomagat. Jim pa rečem, sami si priskrbite, jaz se ne grem več piratov. Mi preprosto ni treba (in življenje je lepše, ja :) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo in XGL

Oddelek: Operacijski sistemi
201975 (1438) M.B.
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472487 (1344) Border
»

katera linux distribucija?

Oddelek: Operacijski sistemi
271683 (1310) gpg
»

Vtis Gentoo Linux 1.4

Oddelek: Operacijski sistemi
211364 (1128) Brane2
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
555014 (3974) mile

Več podobnih tem