» »

Gentoo in XGL

Gentoo in XGL

Trubadur ::

Je kdo na forumu, ki ima nameščen XGL na Gentooju (KDE)?
Zanima me, če je stvar stabilna in dela brez problemov.

LP
Berite Thomasa!

borchi ::

imam XGL na gentoo-ju. sicer pa uporabljam gnome.

vtisi? ZELO fajn!

instaliral s pomočjo gentoo xgl wiki-ja. najprej sem si naredil posebej instalacijo za XGL, sedaj uporabljam na osnovnem sistemu, ker nimam nobenih problemov s programi, ki jih uporabljam. edino kar sem opazil, da netbeans ne deluje pravilno (ne prikaže ničesar v oknu) ampak ker itak ne uporabljam ni panike. eclipse dela.

će ne uporabljaš ravno vseh plugin-ov kar tako počez je XGL super!
l'jga

Trubadur ::

Ok kulj.

Kolk časa se ti je pa compilalo vse skupaj?
Berite Thomasa!

borchi ::

mesa, xgl, compiz in par drobnarij... to ni dolgo. no, morš pa met modular xorg 7 preden se tega lotiš. kar tut ni preveč hudo.

ne vem pa če je treba za kde kake posebne patch-ane pakete emerge-at. za gnome ni treba.

xgl - gnome - beagle kombinacija: člouk bi sam gledal in nič več delal ;-)
l'jga

Trubadur ::

Ni vprašanje o XGL ampak bom vseeno kar tukaj vprašal.

Kako se vam dopade 2006.0 installer? Se da namestit gentoo na old-fashion way?
Berite Thomasa!

M.B. ::

Imam XGL na KDE. Sicer dela lepo edino moti me da noben shortcut ne dela :( (Alt F2, Alt F3) in sem malo počasnejši potem cvs 24.5 je dodal še možnost da lahko obračaš kocko na zgornji in spodnji del, kar je idealno za prikrit kar delaš. Počasi bo baje Nvidia podprla še zadnjo stvar, ki je potrebna za XGL efekte in lahko bomo uporabljali compiz na navadnem X strežniku, brez XGLa. Stabilen pa je, na začetku so bili sicer crashi kickerja z trayem ampak v xgl-coffe overlayu so patchane kdelibs.

Glede 2006.0 installerja sicer ga nisem uporabljal, ampak samo screenshoote gledal, izgleda lepo ampak mislim da bodo preveč newbie ljudi prišli na Gentoo. Že to mi ni všeč da so ukinli stage 1 zaradi noobov. Ker si jih je preveč uničlo namestitve. Če ne poznaš nečesa o sistemu in se nisi pripravljen učit, ker dokumentacija je odlično napisana, ne uporabljaj Gentoo. Jaz tud nisem bil ne vem kak Linux znalec, pa sem si s pomočjo dokumentacije uspel usposobit Stage 1. Sedaj pa bodo ljudje lepo poklikali installer, sistem bo delal, potem pa bo treba mogoče gcc menjat, pa bo tema. ko bo treba emerge -e system pa revdep-rebuild ko nobenemu ne bo nič jasno.

Mislim da je možen star način namestitve, če imaš minimal CD pa z install CDja tudi *mislim* da gre.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Trubadur ::

Ok hvala
Berite Thomasa!

64202 ::

> Počasi bo baje Nvidia podprla še zadnjo stvar, ki je potrebna za XGL efekte in lahko bomo uporabljali compiz na navadnem X strežniku, brez XGLa.

To verjetno misliš redhatov AIGLX, ki je v zadnjem xorg, pa pixmap2texture opengl razširitev...?
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

M.B. ::

Mislim da je že pixmap2texture dovolj. Ker sicer se je nekaj kode izmenjalo med AIGLX in XGL ampak ne vem če sta dovolj kompatibilna.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

zee ::

Stage 1 install se da se vedno komot naredit. Zbootas sistem z minimalnim cdjem, nato si pa lepo iz kaksnega mirrorja potegnes dol stage1 arhiv za tvojo arhitekturo in potem gres lepo naprej.

je pa zalostno, da to ni vec "uradna" pot.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Brane2 ::

To ni uradna pot, ker se mnogo stvari nepotrebno zakomplicira s stage1, dostikrat se tudi ne scompila vse prav.

Jebi ga, Gentoojev QA je včasih prav u ku*cu.

Tudi njihov LiveCD je slika tega. Dali so gor tist ku*ev program, ki naj bi naredil samodejno inštalacijo in ta program je beden.

Poleg tega,d a je bagovit, je tudi zelo krhka zadeva. Če rge rpi inštalaciji karkoli narobe, si najebal.

Če pri recimo emergeanju ena stvar doživi nek compile error, se sesuje cel program.

Tega lahko seveda zaštartaš znova in tudi izbrane nastavitve se da shraniti v XML a ne boš mogel pobrati zadeve naprej od tam, kjer je škripnila.

Lahko samo začneš znova in seveda spet padeš na isti napaki. Bedno.

Da pa se stvari tudi na 2006.0 IIRC inštalirati tudi ročno, samo navodila so sedaj na drugi lokaciji.

No, če imaš dostop na net, si jih lahko ogleduješ tudi z linksom na gentoojevem siteu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

KoKi ::

Če pri recimo emergeanju ena stvar doživi nek compile error, se sesuje cel program. Tega lahko seveda zaštartaš znova in tudi izbrane nastavitve se da shraniti v XML a ne boš mogel pobrati zadeve naprej od tam, kjer je škripnila.

emerge --resume --skipfirst

mogoce pri instalaciji ni ravno najboljsa odlocitev, samo ce si tak freak (budala) ko jaz, ko mores rekompajalt celotni sistem priblizno 1x na mesec, pa je kr uporabno. :-)
# hackable

Brane2 ::

Ma ja, samo a kje piše, da naj bi to delalo pri grafičnem installerju ?

Sem ponovil vajo tko ene 6x z "enostavno, lahkotno etc crap" grafično inštalacijo, preden mi je padlo na pamet, da sem odprl terminal on opalil --resume ... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Racko ::

Hm, pri minimal 2006.0 še nisem zasledil takšne inštalacije. Je pa res, da se namešča samo stage3.

grex ::

jaz sem inštaliral z 2006, sam sem že imel izkušnje prejšnjih verzij pa stage1 pa se nisem mučil z novotarijami. Itak je vse zelo dobro napisano, celo migracija na gcc 4.1.1 je šla 98% smooth.

KDE dela normalno, edino v kickerju mi kaže okna iz vseh štirih desktopov (a se to da popraviti s kdelibs-3.5.3), to pa malo moti. Vse ostalo je super. Aja,.. hitrost tudi ni več problem.

M.B. ::

To se žal še ne da popravit, ker KDE vidi vsa XGLova namizja kot eno samo in dokler ne bo podpora za XGl v KDE boš videl okna z vseh štirih namizij. Mislim da v GNOME je isto. Na podpori za XGL za KDE se dela ampak samo s QT 4 kar pomeni da nebo prej kot v KDE 4, ki pa pride v prvi polovici naslednjega leta če bo vse po sreči.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

grex ::

si kar predstavljam, kako bo to fajn. Vsi bomo na trnih čakal na KDE4 in mel že vnaprej pripravljene podatke za package.unmask pa package.keywords, pol bomo pol leta vsi pizdili, ker ne bo (itak) nč nelal, do konca prihodnjega leta se pa bo nekako stabiliziral - no še velik čakanja bo.

Škoda le, ker se ne najdem v gnomu. Enlightement pa tud ni opcija za XGL.

Res mal moti to, da maš vsa okna v kickerju z vseh desktopov. Čudno pa je, da o tem nihče ne diskutira (koker, da jim ni problem).

Quikee ::

Res mal moti to, da maš vsa okna v kickerju z vseh desktopov. Čudno pa je, da o tem nihče ne diskutira (koker, da jim ni problem).

Mogoce zato ker lahko spremenis, da kaze le okna iz trenutnega desktopa. =)

grex ::

hm , I'm all ears :)

kriko1 ::

Lahko spremeniš da kaže okna z aktivnega desktopa, samo to odpade ko poženeš compiz. Workarounda ni.

M.B. ::

Meni je tudi čudno da to nobenega ne moti. Mam vtis da se compiz in XGL trenutno bolj razvijata za GNOME kot za kaj drugega :'(
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] - 3D namizje

Oddelek: Operacijski sistemi
242037 (1242) neboben
»

Spet Suse 10 Ati 3D

Oddelek: Operacijski sistemi
91094 (1007) 416c6573a
»

Evolucija grafičnega uporabniškega vmesnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
897806 (4844) barbarpapa1
»

Novell XGL

Oddelek: Operacijski sistemi
291918 (1470) pipy
»

Predstavitev Novell Linux Desktop 10

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
314586 (3438) pipy

Več podobnih tem