» »

NUK in članarina

NUK in članarina

Keyser Soze ::

Zadnje čase mi je šlo precej v nos kako naš NUK zaračunava članarino svojim članom.

Osebe starejše od 18 let morajo plačati članarino razen če so brezposelne ali imajo status študenta. Dijaki so iz tega izključeni.

Po kratkem pregledu papirjev, ki naj bi to urejali sem naletel na Uredbo o osnovnih storitvah knjižnic. Zanimivo je to, da naj bi po tej uredbi knižnice svoje OSNOVNE storitve ponujale zastonj.

Kdo ve če je to kje še bolj podrobno urejeno? In kako to, da se ostale univerze oz ŠOS ne pobrigajo za to, da bi tudi ostali študenti imeli brezplačen dostop oz. članarino?
OM, F, G!

STASI ::

Študentje v NUK-u nimajo zastojn članarine. Članarina se črpa iz vpisnine kjer smo študentje plačali 3000 sit.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

bastadu ::

Enako je v UKM, torej članarino plačaš ob vpisu v letnik...

Keyser Soze ::

OK, študentje UL. Samo so še drugi študentje(drugih univerz). Plus dijaki, starejši od 18 let(!).
OM, F, G!

STASI ::

IMO je tu stvar dogovora med drugimi univerzami in NUK-om. Tu mora priti do iniciative študentov vodstvu univerze oziroma iniciative znotraj vodstva univerze. Glede dijakov je pa res mogoče neumno, da nekdo, ki je dijak in je star 19 let mora plačati članarino, nekdo ki pa je star 17 pa ne.
Sem šel brati Uredbo o osnovnih storitvah knjižnic. Knjižnica ti dejansko ponuja vse osnovne storitve zastojn. Vendar moraš bti njen član, to pa si ko plačaš članarino. Še v vednost. Na Nizozmskem sem moral za isposojo knjige plačati 10 ali 20 centov.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

bluefish ::

morda bi bilo to dobro uvesti tudi pri nas. Morda bi ustavilo hordo bralcev, ki knjige poleg branja uporabljajo tudi za čiščenje, risanje, trganje listov za kurjavo...

>>><<< ::

Potem se pravi, da na Nizozemskem plačaš članarino in še izposojo?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

STASI ::

Res je.

morda bi bilo to dobro uvesti tudi pri nas. Morda bi ustavilo hordo bralcev, ki knjige poleg branja uporabljajo tudi za čiščenje, risanje, trganje listov za kurjavo...


Vsaj za nekatere produkte (igrače,..) bi bilo potrebno uvest uporabnino. Dela punca v knjižnici in sem videl kaj se dogaja s knjigami in drugimi stvarmi.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Keyser Soze ::

Sem šel brati Uredbo o osnovnih storitvah knjižnic. Knjižnica ti dejansko ponuja vse osnovne storitve zastojn. Vendar moraš bti njen član, to pa si ko plačaš članarino. Še v vednost. Na Nizozmskem sem moral za isposojo knjige plačati 10 ali 20 centov.


Yep, sem se kasneje spomnil na to cako, pa mi nekako ni šlo v glavo, da se tako gladko lahko izogneš brezplačnemu nudenju osnovnih storitev.
OM, F, G!

BigWhale ::

Hm, saj to ni izogibanje brezplacnemu nudenju osnovne storitve.

S clanarino placas tistega, ki te vnese v njihovo bazo clanov in ti naredi izkaznico. To pa ni osnovna storitev... Recimo. :)

Hecno, nekateri bi radi vse zastonj... V kapitalizmu. Lol.

Keyser Soze ::

Jao, bedarije so pa še vedno zastonj. Pa tudi obdavčene niso. Še dobro, da je tako. Ane BW.;)
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223302 (7666) Kosek1
»

skb visa vs. abanka visa

Oddelek: Loža
395386 (2787) dope1337
»

Svinske zamudnine v knižnjici ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507297 (4925) klemenSLO
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522969 (17601) K0K0
»

Sposoja DVD-jev v Ljubljani ?

Oddelek: Sedem umetnosti
141635 (1296) klemen22

Več podobnih tem