» »

Imate Linux? Nimate garancije.

Imate Linux? Nimate garancije.

Linux.com - Laura Breeden je v začetku tega leta kupila nov Compaq-ov prenosnik in nanj namestila Ubuntu Edgy. Operacijski sistem je na računalniku deloval brezhibno (kar so ji že ob nakupu zagotovili prodajalci), a pred kratkim se je začela tipkovnica obnašati čudno. Šlo je za popolnoma mehansko težavo, nekatere tipke se včasih niso odzivale, druge so se zatikale, zato se je lastnica odločila, da uveljavi garancijo, ni pa pričakovala, da bo tako ostro zavrnjena. HP-jevi uslužbenci so ji namreč povedali, da ne nudijo garancije za prenosnike z nameščenim Linux-om, čeprav je napaka povsem strojnega tipa, in da bo morala pred popravilom naložiti Okna. Več informacij na Linux.com.

63 komentarjev

«
1
2

overlord_tm ::

Če daš gor windowse lahko računalnik kar pustiš na servisu. Itak nič ne bo nikoli delalo :)

Screamboy ::

lol
potem pa zakaj linux ni tako razširjen :)
jaz bi mu rekel potem pa nisi dovolj usposobljen za serviserja in hočem takoj direktorja :)
-> Slovenska skupnost uporabnikov Ubuntuja <--
-----------------> www.ubuntu.si <------------------

Looooooka ::

linux kravi tipkovnice.
I KNEW IT! :D
lep nateg na strani compaqa...
a sami pa ne morjo ene testne verzije recimo viste gor nalozit da si dokazejo da je njihov laptop en drek al kaj.

christooss ::

Zdej pa vem zakaj mi je crknil napajalnik. Isti BUG (Ubuntu Edgy) kot v novici
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Jaka83 ::

Sam ne vidim v čem je problem, saj ima HP/Compaq rescue CDje in na njih imiđ diska takega, kot ga je dobila iz štacune. Lepo naredi backup (kar najbrž že ima), povozi disk, odnese na servis in je.

Se pa strinjam, da je to debilno s strani HP/Compaq-a.

Matek ::

Jaka83 - cel sistem bo morala backupirati, nato nameščati winse oz. uporabiti rescue CD, samo zato, da ji bodo priznali garancijo in zamenjali tipkovnico? Potem ko bo dobila stvar nazaj, pa vse še enkrat v nasprotno smer.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mito1 ::

Sedaj vsaj vem zakaj ne bom kupil HP/Compaq računala. V rit naj si vtaknejo Winse.

Jaka83 ::

Matek, saj sem napisal, da se mi zdi to debilno iz strani HP/Compaq-a. Ampak to je njena edina rešitev, ki je ne stane denarja trenutno. Druga rešitev bi bila, da kupi drug notesnik ali nadomestno tipkovnico/board/karkoli je že crknilo.

Jst ::

Suse pa uničuje grafične na Gericomu.

Uh, še dobro, da nisem sam lastnik Gericoma (- to se je zgodilo prijatelju).

:)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

coffeetime12 ::

To je pa najbolj nora,kretenska,idiotska,zaplankana izjava kar se jih da slišati. Pa saj to je noro!!! 8-O
Pa saj če ljudje ne bi objavljali takih novic , človek ne bi moral verjeti , da se je to res zgodilo.

"Dragi serviser , tipkovnica ni software -- capis "

Če bi meni to rekli , bi jim vtaknil laptop v ritko pa poleg še odprl ekran! IDIOTI.

Čist sem preč , oprostite .

blue ::

jst pa vedno vzamem disk vn preden dam pc na servis.
zaradi varnosti mojih podatkov
in tudi zato, ker ponavadi rabim disk, da delam iz njega.

Mr_Globus ::

Pa lahko daš disk iz prenosnika brez da garancijo uničiš?

tiborrr ::

Drek, pa ravno sem kupil Pavilion DV6320ea in gor bo letel Gentoo :|

P.S.: A garancija velja, če imaš dualboot z WinXP? >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Eboran ::

Vsi se šalite ampak je dejstvo, da je linux lahko smrt za računalniške komponente, če niso nameščeni pravi gonilniki. Se dobro spomnim pisca knjige o namestitvi linuxa. Lepo je napisal, da moraš pazljivo izbrati prave gonilnike in da mu je crknil monitor ker ni izbral pravih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eboran ()

gumby ::

>>Vsi se šalite ampak je dejstvo, da je linux lahko smrt za računalniške komponente, če niso nameščeni pravi gonilniki. Se dobro spomnim pisca knjige o namestitvi linuxa. Lepo je napisal, da moraš pazljivo izbrati prave gonilnike in da mu je crknil monitor ker ni izbral pravih.

tip pac nima pojma. ni prvi, ne zadnji...
vsak monitor ima omejitve glede horizontalne in vertikalne frekvence osvezevanja. vecina se jih lepo ugasne, ce so ti signali zunaj omejitev, eni pa pac crknejo - pametnejsi popusca, kot vedno>:D
v glavnem, linux nima direktno nic s tem - nepravi monitor komot lahk skuris s katerimkoli OS (pravzaprav je to bolj odvisno od zmoznosti graficne kartice). izklopis DDC in OS vec nima informacij o tem, kaj je monitor sposoben prikazat...
my brain hurts

poweroff ::

Customer: Hi, I am running Windows.
Tech support: Yes?
Customer: My computer doesn't work.
Tech support: Yes, you said so.
sudo poweroff

Daedalus ::

Vsi se šalite ampak je dejstvo, da je linux lahko smrt za računalniške komponente, če niso nameščeni pravi gonilniki. Se dobro spomnim pisca knjige o namestitvi linuxa. Lepo je napisal, da moraš pazljivo izbrati prave gonilnike in da mu je crknil monitor ker ni izbral pravih.


Ja, to je čisto res. Zadnjič mi je skge driver za marvelko "posilo" realtek 8139 kartico...in boga revica je dobesedno zwarpala iz računala in odletela v nebo...zdaj pa mi traceroute javla, da floata nekje okol Marsa8-O Da sploh ne omenim totalno prestrašenega lončka rožic na mojem oknu...revice še sploh niso prišle k sebi:'(

Damn Linux;(
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

driver_x ::

Meni je pa linux pokvaril ventilator na grafični. Ko sem po dveh letih neprekinjenega delovanja odprl škatlo strežnika, sem opazil, da se ventilator ne vrti več. Dokler sem uporabljal Windowse pa je, zanimivo, ventilator deloval. Prekleto!

BigWhale ::

> Lepo je napisal, da moraš pazljivo izbrati prave gonilnike in da mu je crknil
> monitor ker ni izbral pravih.

Kdaj si pa bral to knjigo? 15 let nazaj? Ja, takrat so bili monitorji tako narejeni, da so se ob izbiri napacne frekvence lahko enostavno pokvarili.

Tomay ::

Ja najprej težijo, da mora imeti nameščene Windowse, potem pa vzamejo live Linux, da preizkusijo, če je z računalnikom vse v redu.>:D
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

orbter ::

Ja ja, oni se zgovarjajo zato k je na laptopu nalepka da je "Windows Compatible".

V vseh mojih letih so mi windowsi gonilniki skurili kar nekaj strojne opreme.

Vanquish ::

no stvari vseeno niso tako črne: http://h71028.www7.hp.com/enterprise/ca...

primzx ::

Windowsi so vredu, in ravno tako tudi LinuxOS:\

mtosev ::

Sad:\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Looney ::

Najhuje je pa to, da se moraš res potruditi, da dobiš računalnik, ki nima prednaloženih Windowsev.;(

In potem se folk še sprašuje zakaj je tako veliko Windows userjev?!? Ker ti OS dobesedno VSILIJO! Tista malenkost ljudi, ki pa znajo tudi sami naložiti operacijski sistem pa lahko tudi malo premislijo o tem kaj bodo dali gor. In še od tistih se jih veliko odloči za Windowse, ker jih ima pač 90 % prebivalstva.:\

Tole kar so pa naredili tej ženski je pa resnično kaplja čez rob.;(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Netman ::

hehe,

zdaj mi je jasno, zakaj mi je v (HP-jevem nx6110) notesniku crknil disk, pa osvetlitev LCD in zakaj nisem mogel vgradit (ne HP-jeve) mini PCI kartice (BIOS zaklenjen tako, da sprejme samo brand HP-jeve minipci wlan kartice)....

oj ti presneti Linux...

P.S. čisto zares: I'll never buy HP again!!!!
Ride where??? Anywhere!

MrStein ::

Eboran:
Lepo je napisal, da moraš pazljivo izbrati prave gonilnike in da mu je crknil monitor ker ni izbral pravih.

Kaki pisec kake knjige ?
Kak mu je monitor zaradi SW crknil ??? Kaki Monitor ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

opeter ::

Še sreča, da jaz takih problemov nimam s svojim Macom. Slava ti, Apple! 8-)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

HP ima res polprodukte. (ima enga nw8440; meni so tudi ze enkrat menjali tipkovnico)

Glede zgornjega linka na HP linux podporo. Manjkajo driveri ali neka stvar ne dela tudi na laptopih nastetih v oni listi. Tisto je spisek za manager-je. Torej marketing. (laz, po domace)

[Odstranjen del besedila, ki se je nanašal na izbrisano vsebino //omy]
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

RedStar ::

Toliko o Microsoftovem monopolu. Gremo bojkotirat Microsoft pa bomo videli kako dolgo bodo podpirali samo garancije s prednameščenim Windows OS. :D

'FireSTORM' ::

Kdaj si pa bral to knjigo? 15 let nazaj? Ja, takrat so bili monitorji tako narejeni, da so se ob izbiri napacne frekvence lahko enostavno pokvarili.

tukaj pa se malo motiš
imam doma mojo staro petnajstko ki bo ravno zdaj stara tolko kot je njena diagonala, torej 15
in ko naštimam preveliko frekvenco, se monitor samo ugasne

drugač pa...bravo hp! :\


Ne moremo vam priznati korozijske garancije ker doma na traktorju ne uporabljate Sava gum:\

[Odstranjen del besedila, ki se je nanašal na izbrisano vsebino //Omy]
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Fire, seveda niso bili vsi monitorji taksni, precej jih je pa bilo. :)

'FireSTORM' ::

ja saj ;)
če neb mel tega bi ta monitor skuril že xx krat
zdaj pa še vedno deluje kot urica in ga uporabljam še vedno ko lokalno kaj konfiguriram strežnik ;)

drgač pa, še bolj zmagovalno bi blo
nevem kako ma to HP, ampak toshiba in njihova zaščita proti politju po tipkovnici
da bi uporabnica po njej kaj razlila in bi ji rekli da ji tega ne bodo popravili ker je nameščen Linux

sam pomoje ne da nebi hoteli popraviti računalnika, ampak so pač nesposobni in ne vedo zamenjat tipkovnice in še se zraven bojijo da bi morali kaj v OSu štimat...
Those penguins.... They sure aint normal....

jinzo ::

Pri Dellu je enako.. pa še pri marsikaterem "velikem" ponudniku... vem da pri nekaterih Dell paketih celo izgubiš popolno garancijo če daš linux gor :)

Pač monopolisti...

gumby ::

stari (pre-SVGA) monitorji so bili narejeni za "fiksne resolucije" in niso marali drugacnih signalov. sploh z amigo je bilo precej tezav, ker je imela en kup nestandardnih frekvenc, pri katerih so navadni vga monitorji lepo cvilili in prikazovali dokaj psihodelicno sliko>:D
nekaj casa, jasno... zascite proti temu niso imeli. pametnejsi pa popusca, kot sem ze omenil:D
my brain hurts

MrStein ::

A lahko kdo da konkretne podatke o unicenju monitorja ?
V zvezi z uporabo linuxa, seveda.

Ali gre le za rekla-kazala ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

...:TOMI:... ::

To je gotovo slaba reklama za Hp. Če bi se men to naredilo, bi serviserja nekam poslal, prijavil bi ga na urad za varstvo konkurence...ma naredu bi mu štalo...uglavnem... To je popolnoma butasta izjava servisa! (prej bi se sesul zarad windowsov, na pa zaradi linuxa)...povrhu tega pa software nima nič v zvezi s tipkovnico, ker je bila strojna napaka.;( ;( ;( :(
Tomi

SSH ::

Glede uničenja monitorja oz. HW. je zanimivo to kar tudi tu piše in to sploh ne v malem tisku:




Vsekakor pa trdim da je nemogoče uničiti monitor zaradi gonilnikov.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MrStein ::

Ce upostevamo, da ta kljuka vcasih sploh nima ucinka .... :-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Highlag ::

Sam bi prej rekel, da imajo pri compaqu kakšno diagnostično orodje, ki zahteva, da je na disku Win platforma.
Ker drugače je tole ena velka pi$darija. :\
Never trust a computer you can't throw out a window

gumby ::

ne bi rekel... vsak posten diagnosticni program laufa mimo oken, ker ti ta ne pustijo pocet grdih stvari s hardverom (vsaj direktno ne)
my brain hurts

reptilia ::

Gremo bojkotirat Microsoft pa bomo videli kako dolgo bodo podpirali samo garancije s prednameščenim Windows OS.



ti, jaz in katera vojska?>:D

to je že lepo za slišat da bi šli mal bojkotirat sam mislim da če tudi bi šeu ceu slo-tech na linux, solaris, mac os x....
bi gospodom v redmontu to prekleto malo pomenilo.

tole mamo in s tem se je nažalost treba sprijaznit, zaenkrat
Forgive your enemies, but never forget their names.

'FireSTORM' ::

ja če boš pa kupil z prednaloženim linux OS bo pa to super diagnostično orodje naenkrat začelo delat tudi v linux 8-O
Those penguins.... They sure aint normal....

WinsuckeR ::

ACERi so eni teh, ki imajo prednaložen OS, Linux. Sicer popolnoma neuporaben-pa vseeno-n00bom lepo vidt konzolo.:\

Pithlit ::

"Sam bi prej rekel, da imajo pri compaqu kakšno diagnostično orodje, ki zahteva, da je na disku Win platforma.
Ker drugače je tole ena velka pi$darija. "

Saj ne da bi se nate spravljal (ali kogarkoli drugega) ampak ker je kar nekaj postov v tem stilu.

Kaj imajo Win tu dejanske veze? Naj razčistim: nobene. Zakaj? No pa dajmo...

Nesem komp na servis in grem domov. Čez, recimo, en teden me serviser kliče domov pa mi pove, da sem mona, ker imam napačen gonilnik. Še isti dan jaz serviserja prijavim policiji, ker mi je šel brskat po disku.

Sicer ne vem če bi šlo to, po našem zakoniku, skozi... po ameriškem pa ziher. Servisa nima kaj brigat kaj imaš ti na disku in kaj ne (vključno z OS-om). Če jim ti ne daš gesla... nimajo _kaj_ šarit po disku, saj za kaj takega rabijo razbit tvoje geslo (ali pa ga kako drugače zaobiti), kar pa je nezakonito. No, dejansko jih niti nima kaj brigat ali je disk sploh v računalniku - seveda ob predpostavki, da ne gre za SW problem. Ko je meni šel laptop rakom žvižgat (najprej Gericom, potem pa še Acer) sem lepo klical na servis in vprašal če rabijo disk - odgovor je bil obakrat NE. Sicer pa ima vsak kolikor toliko "prost" laptop urejene preproste dostope do RAM-a, Diska in ostalih nadgradljivih komponent.
Life is as complicated as we make it...

Tear_DR0P ::

ko sem dal laptop na servis, še v garanciji sem rekel da hočem disk ven

so rekl sej drugač tud ne poslujemo, disk gre vedno k stranki in so mi lepo zapakiranga dal v roke - je pa res da hruške majo boljši servis, kot mešano sadje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

'FireSTORM' ::

do zdaj je moj serviser računalnika vedno bil....
ja kdo drug kot jaz :D

ker sem vedno kupil računalnik po komponentah in sam sestavljal, ko pa je kaj crknilo sem pa samo komponento nesel, ali več če nisem bil prepričan katera je zanič

zdaj ko mam pa laptop pa je zadevica drugače

btw: sem klical na e-misija (MSI uvoznik)
in jih vprašal če to pri njih tudi drži, prvo me je vprašal kje sem to čul, mu dal link, človek se je pošteno nasmejal in mi povedal da kaj takega pri njih ne pride v poštev, saj software nima veze z hardwarom, dokler ne pridemo do navijalskega hardware-a

hmm...morda je pa punca tunala tipkovnico!
Those penguins.... They sure aint normal....

BluPhenix ::

Jaka83 - cel sistem bo morala backupirati, nato nameščati winse oz. uporabiti rescue CD, samo zato, da ji bodo priznali garancijo in zamenjali tipkovnico? Potem ko bo dobila stvar nazaj, pa vse še enkrat v nasprotno smer.

Matek zakaj pa nebi preprosto naredila imagea diska in ga potem spet prepisala? Sej vem kaj je point novice in je precej debilno, ampak se mi je tvoj pristop reševanja zdel arhaičen ;)

Sicer pa kako je sigurna, da gre za čisto hardversko napako, če pa ji zadeve niso sprejeli na servis?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

'FireSTORM' ::

si prebral članek?
oz. novico na enterprise.linux.com?
piše da je klicala na HP
torej oni računalnika sploh niso videli
in piše da se ji je zatikal space
torej da ni odskakoval nazaj ven ob stisku
Those penguins.... They sure aint normal....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15345383 (35614) Cervantes
»

Ruski vohuni imeli ogromno težav z računalniki

Oddelek: Novice / Varnost
297664 (5535) Double_J
»

Windows 7 bo imel šest okusov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19016413 (11356) bluefish
»

Imate Linux? Nimate garancije. (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
638465 (5482) specterss
»

Imeti svoj server....

Oddelek: Omrežja in internet
171389 (1124) simon

Več podobnih tem