» »

Imeti svoj server....

Imeti svoj server....

R0K ::

No tisti ki imate svoje serverje doma (alpa veste kj o tem) dejte mi prosim povedat kaj vse potrebuješ za svoj serve poleg seveda računalnika in ADSL ala kabla (nisem tak norc da bi ga meu na dial-upu :) ) ...

.....rad bi mel server na linux-u......neki sm bral da rabš apache pa to .... sam se mi sploh ne sanja vhat is that......please tell me.....

......thx for answer......

lukaz ::

Če maš ADSL morš met DNS server

Loki ::

odgovor sem imel ze v celoti napisan, ampak me je presenetil timeout.
bom napisal se enkrat pozneje.
I left my wallet in El Segundo

R0K ::

roberto : ok :)

....

SasoS ::

sory sine, ampak če ne veš kako postavt server to raj ne delat...S tem boš (lahko) povroču kup problemov tako sebi kot drugim. Rajši si postav eno "off-line" linux mašino na domačem LANu, mal beri HOW-TOje, dokumentacijo, security...Pol k boš pa znou vse pa še server nared...ampak pol ne boš rabu ns, nevednežev :D

SubOrbit ::

se strnjam s SasoS-jem...
se posebno ce mislis postavit zadevo na linuxu najprej malo nastudiraj (vsaj povrsinsko) sistem... ker ce ne ves kako postavit server oz. ne ves dobro kaj je apache, potem se imas se veliko za nauciti... in v linuxu bos delal v ukazni vrstici, tako da... vsaj osnove najprej


lp

R0K ::

ja sej se mam cajt.....itaq mi je telekom oblubil ADSL tm enkrat spomlad tko da mam cajta rbližn še do poletja :) ....

mam pa eno vprasanje.....a so za linux serverje to potrebne kakšne posebne distribucije linux-a al lohk uporablaš kr npr. SUSE 7.3, RedHat X.X ..... ?

ToniT ::

Apache je zelo razširjen Web server. Ostalo pa so moji predhodniki povedali. Dober začetek je http://www.lugos.si :\. Drugače pa je domača stran http://www.apache.org/

SubOrbit ::

v bistvu lahko uporabiš katero koli distribucijo...

Samo svetujem ti, da si serverje (programe) dobis zadnje verzije - zaradi bug in security fixov.
Ce vprasas mene: http: apache, mail:postfix, ftp: proftpd

ce bos mel ADSL itak ne bos mogel laufati svojega DNSja, tako da si bos moral omisliti eno domeno na dinamicni IP, kar je bilo ze miljonkrat povedano na tem forumu)

na lugos.si si poglej projekt lisa

potem pa se: www.linuxdoc.org, www.linuxnewbie.org
isci howto-je :)

lp

Loki ::

kaj je pa narobe z windowsi?
I left my wallet in El Segundo

kockish ::

Cisto nic. Ocitno imajo nekateri predsodke do windows serverjev. Napacno razmilsljanje.

R0K ::

no pa mi povejta če še ma kater od ponudnikov gostovanja (v slo) server na win?! no way......vsi so na linux.....to pa za to ker so stabilnejši in tudi bol secure ......

SubOrbit ::

roberto in lordkocka: em... je kdo pogledal v trgovino, koliko stane recimo windows 2000 advanced server?

ni sanse za home/small bussiness use
poleg tega se mi linux zdi veliko bolj dokumentiran in veliko vec uporabnikov ti je pripravljenih pomagati pri morebitnih problemih... ne samo tech. support direkt od proizvajalca

da bi pa recimo na win95/98/ME steznik tekel pa vsaj zame sploh ne pride v postev... tako kot ima nekdo v svojem podpisu: your mouse has moved. winME must be restarted for the changes to take effect.

ko poganjas linux ti vsaj ni treba skrbeti, da bo kdo potrkal na vrata: "dober dan... imamo nalog za preiskavo..."

kockish ::

SubOrbit: mislil sem na win2k (adv.)server. Se pa strinjam da je (pre)drag. Za domace uporabnike, ki zelijo privat server pa je to tako ali tako vseeno. Cena je pri linuxu velik plus.

R0K: tipicen odgovor nekoga, ki zadev ne pozna. Zakaj je toliko serverjev na linuxu?
1. cena
2. fama
Stabilnejsi? Niti ne. O tem, da je bolj secure bi se pa dalo debatirati se in se...

Loki ::

webhosterji na win:
Nova Vizija a.k.a. Inetia.com
N3sis

pa se tole

Win 2000 AS stanejo ~850000 SIT, 2000 Server, ki so kot server cisto primerni (imajo IIS, FTP, SMTP... a nimajo relativno nepotrebnih zadev kot je streaming media server in ne omogocajo clusterjev) pa (ce se ne motim) nekje okoli 200,000 - 400,000 SIT.

Stabilni so ravno tako kot Linux/ Unix (ob strokovni administraciji), ce instaliras vse popravke (SP2, IIS...) so tudi priblizno enako varni (da ne boste tezil: poglejte kuk novih buildov je bilo ze pri apachu - in kaj so to: bugfixes - isto kot pri IIS).
I left my wallet in El Segundo

SubOrbit ::

roberto, pozabil si najvecjega...

SiOL :)

SasoS ::

IIS...dej ne me hecat lepo prosim...

simon ::

Velika razlika je, da lahko vse nadgradenje na linux-u opravis remote in kar je predvsem pomembno vecinoma brez reboota (samo jedro to potrebuje in nekateri gonilniki).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server Longhorn Beta 3 je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1188099 (5564) kronik
»

Linux Ali Windows za server ??

Oddelek: Operacijski sistemi
282341 (1429) mainman
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422099 (1603) dunda
»

Postavitev serverja ta Telebane - pomoč prosim

Oddelek: Programska oprema
111708 (1470) Loki
»

SERVER za FULL DENARJA

Oddelek: Kaj kupiti
482121 (1455) Brane2

Več podobnih tem