» »

Trenutni TOP e-maili (po zanesljivosti)

Trenutni TOP e-maili (po zanesljivosti)

Ursus ::

Zanima kateri mail mi priporočate. Gmail je zame že zaseden (želim uradno ime.priimek), siol mi občasno pošlje mail z nekaj dnevno zamudo !!!?? Je email.si postal kaj bolj zanesljiv?

hvala

Gwanaroth ::

Lasten mail strežnik se je pri meni izkazal še za najbolj zanesljivega. Ne dela le takrat, ko ni elektrike..
Lights often keep secret hypnosis..

Spc ::

Lasten mail strežnik se je pri meni izkazal še za najbolj zanesljivega. Ne dela le takrat, ko ni elektrike..

Točno to sem tudi sam hotel povedati.
Imam doma e-mail strežnik na katerega dobim res takoj in ne z neko zamudo.

Je pa res, da rabiš znanje da zadevo postaviš.

:)
 

Poldi112 ::

Ja. In ko ti crkne net ti tudi mail ne deluje.
Ampak ok, tudi meni se ta varjanta dopade in jo delno uporabljam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

'FireSTORM' ::

jaz mam lasten strežnik
zamude ima okrog 10-15 minut ko dobim od nekoga prvič mail
zato da mi milter prečekira e-mail address na global black listih in si potem ta mail naslov shrani kot dober ali slab
da je potem brez zamude ;)
pade pa niti takrat ne ko zmanjka elektrika...ups:D

ko net crkne...
mail se "odbija" po spletu do 5 dni, se mi zdi
če ti pa v petih dneh ne pošlihtajo potem pa ... bad luck :D
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Ja odvisno kakšnega ponudnika interneta imaš.
Če imaš internet zanesljiv potem bo tudi e-mail zanesljiv.

za elektriko pa priporočam UPS
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

'FireSTORM' ::

znanja pa tudi ni treba pretiranega ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Spc ::

Ja dns moraš znat nastavit itd..
:)
 

'FireSTORM' ::

za začetnike maš freedns.afraid.org :D
mail server kot sam postavit pa maš tolko vodičev že na netu da neveš katerega bi zbral ;)

sebe lahko štejem kot začetnika v linux in sem si v tretjem mescu uporabe linuxa postavil lasten mail server ;)

drogače pa samo narediš si domeno na tvoj IP x.x.x.x
in potem še samo MX 10: zapis domene za mail ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Ursus ::

Doma sem si postavil nekakšen ftp server (na routerju asus)... hvala za nasvete, v prihodnosti nameravam nekaj lastnega uredit, a zaenkrat bi rad kakšenega že narejenega, predvsem pa bom šel za daljše obdobje v tujino in ne bom mogel urejati serverja doma.

'FireSTORM' ::

in zakaj nebi mogel?
moj server je fizično nedostopen po več tednov včasih in ga preprosto upravljam :D
Those penguins.... They sure aint normal....

jerac ::

Tu boste celo znanost napravili iz enega emaila. Človek hoče ponudnika.

Ja sigurno za en(1) email bom šel postavit strežnik pa UPS, pa raid diske bom not dal pa.... get a life

Roadkill ::

Jaz uporabljam/priporočam - gmx.net
Ü

'FireSTORM' ::

jerac
star pentium 2 z 32mb rama in 3gb disk ti je čist dovolj za mail server :P
Those penguins.... They sure aint normal....

bond007 ::

In kaj ko tisti stari 3GB disk crkne? Ali pa karkoli druga crkne? PA res ne bo šel zaradi enga mail acounta si svoj mail strežnik delat no. Grem stavit, da je taka stvar manj zanesljiva od alternativ. Da nakupa harwera in izgube časa za postavit in vzdrževanje vsega skupaj ne omenjam... Se ne splača za 1 mail take zajebancije met...

shock ::

Imam 2xdomači e-mail server (2 različna isp-ja), če pade net na eni lokaciji se takoj pošta preseli na drugi mail (backup) strežnik.

Microsoft ::

Ma lol tole z postavljanjem lastnega streznika za mail. Nekaj je, da to naredis da vidis, da znas nekaj skupi spravit. Drugo pa je, da bi to potem imel za resno uporabo.

Ce bi jst iskal mail, bi si ga naredil na email.si ali na hotmail.com. Imajo kar dobro porihtano za spam, ker letno dobim ene 10, mogoce 20 spam sporocil, katera pa so tako ocitna, da ti ne vzamejo vec kot sekunde, da jih pobrises.

Tko da, ne nori z nekimi kvazi lastnimi resitvami. Se ne splaca.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

neres ::

email.si je po mojem v redu. najbrž si nočejo zapravit dobrega imena s tem da ti izgubijo podatke ali kaj podobnega. imaš pa samo 10MB prostora.

volja.net odsvetujem, ker sem že izgubil maile in sploh ne dela dobro... je pa res da praktično ni spama, edina dobra stvar.

mail386.com bi znal bit v redu. 100MB prostora.

hotmail mi ni všeč. polno nekih reklam in če se ne prijaviš 10 al 30 dni ti že neki težijo...

gmail mi je zaenkrat najboljši, čeprav dela dosti počasneje od slovenskih ponudnikov.

shock ::

Microsoft

Da je email.si zanesljiv? Oprosti ampak se ne strinjam!!! Zadnjič ko sem se prijavljal na izpit preko e-mail (email.si) sem dobil odgovor šele 2 dni kasneje, kar to pomeni nezanesljivo zame.

jperc21 ::

Priporočam

Osebno uporabljam naslednje : gmx,gmail,yahoo ( vsi so zanesljivi in imajo kar dosti prostora gmx 1 Giga, yahoo isto , gmail 2,8 in narašča. )

Gmail za pošiljanje videosmešnic in do sedaj še nisem nič brisal ( zaseden okoli 26 % )
Ostala dva pa za vse ostale stvari.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

'FireSTORM' ::

Micro$oft, meni tako očitna spam sporočila briše sam strežnik oziroma jih direktno zavrača :D
Those penguins.... They sure aint normal....

BlazP ::

Preko siolovga mail streznika dobim na dan po 200 mailov, ki ne spadajo pod spam, pa se nikoli noben ni prisel z dnevno zamudo.

Roadkill ::

Microsoft je pač Microsoftov uporabnik in kot tak, je seveda zelo skromen.

Vsak spodoben e-mail client ima nekakšno (avtomatsko) prepoznavanje spam pošte ipd.
In kdor reče, da je email.si "dovolj zanesljiv", ta res nima pojma, kaj je razlika med dobrimi e-mail ponudniki in slabimi. Res.

email.si je največja sramota od e-mail ponudnika, kar sem jih srečal, pa sem imel že preceeeej mailov odprtih. Trenutno še uporabljam 2 maila pri njih. Zamude mailov so minimalno 15minut in se zavlečejo na več dni (da ne omenjam... recimo en password recovery sem izvedel januarja... večkrat, ker nisem dobil maila... no dva maila sem dobil prejšni mesec, enega pa ta mesec 9. ... torej je mail hodil 3 mesece, česar sploh ne razumem.
Najdaljši (nenapovedan) downtime je bil dolg več kot tri tedne, drugače je bilo pa veliko tedenskih. ipd...

Medtem ko me recimo GMX v zadnjih treh letih ni razočaral niti enkrat, ali pa mi spomin laže.
Ü

pizdindim ::

Če prav vem, je gmx.net že leto ali dve samo za Nemce (mogoče še Avstrijce in Švicarje). Pri registraciji moraš vnest veljaven nemški naslov. Potem še nekaj preverjajo... Skratka: jaz ga uporabljam že dobrih 6 let in sem zelo zadovoljen, pred kakšnim letom pa sem poskušal registrirati še eno teto in mi ni uspelo. Razen, če se je spet kaj spremenilo.

jperc21 ::

Jaz sem se registriral na tak način, da sem na internetu poiskal veljaven naslov od kake firme v Avstriji ali pa Nemčiji in sem prek tega potem se registriral.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

marsovcek ::

Mene pri gmx moti, da nimaš html pogleda, pa s priponkami je živa zmeda (ko dobiš nek forward z yahoo, ko je cel emajl kot priponka, lahko samo še z outlook/thunderbird odpreš).

Email.si je katastrofa. 10 mega se ti takoj zapolni (tudi "Trash" in "Sent" šteje zraven), spam filtra nimajo, pa še občasno imaš kak nenapovedan server down.

Z gmailom sem zadovoljen, včasih pogrešam možnost ustvarjanja novih map. Se moraš pač znajti z njihovimi oznakami in pravili. Adresar deluje, html tudi.

Yahoo bi bil nek dober kompromis: 1 giga prostora, lep uporabniški vmesnik (dial-up killer), možnost ustvarjanja map, funkcionalen adresar,... Če imaš priimek iz treh črk (tako kot jaz), potem ne moreš imeti ime.priimek@...

Jon ::

Na tvojem mestu bi si registriral lastno .com ali .net domeno (max 10 eur na leto) in si postavil Google Apps. http://www.google.com/a/

Imas gmail interface, spam filter in vse, na svoji lastni domeni z email naslovom po izbiri. Kaj je bolje?

Ursus ::

V bistvu je to res dobra zadeva: zanesljivost gmaila + lastna domena, edino me malo skrbi kako bo s časom glede plačevanja in sprememb pogojev...

Ursus ::

Kot sem zgoraj napisal sem se navdušil nad to opcijo da bi imel ime@priimek, težava nastane ker je prost le .info ki pa se mi ne zdi ravno primeren.

Kot sem razumel pa gmail (ki je kot zgleda najzanesliveši) ne podpira recimo .eu ali us.-ima kdo kakšno rešitev?

Ursus ::

Ali bi bilo kaj manj zanesljivo če bi si sam registriral domeno pri npr. godaddy.com in jo potem nastavil na gmail oz. ali ja kakšna razlika če mi jo nastavi kar gmail sam (na voljo ima le neprimerne domene).

Je kakšen plačljiv mail bolj zanesljiv? Tudi godaddy nekaj ponuja...

;-) ::

Jaz mam primarni tisti mail naret takole:

Kupil sem domeno, poiskal hosta ki omogoča email (to jih večina) in vse dela pa še lep naslovček mam:D

Gmail pa uporabljam sam za oglase, forume pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Ursus ::

Super, lahko še poveš kje si kupil domeno in kje nastavil e-mail?

;-) ::

domeno pri siolu, host mam pa tak mal "postrani":D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o Email.si

Oddelek: Omrežja in internet
272572 (2572) OmaDesala
»

spet problemi z email.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
635355 (3971) Gandalfar
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216581 (13263) the_unborn
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316463 (16463) Bakunin
»

email.si problem s prijavo

Oddelek: Omrežja in internet
304048 (3586) bradek

Več podobnih tem