» »

Najhitrejši osebni avtomobili

Najhitrejši osebni avtomobili

joker16_7 ::

Uuuh, se strinjam. Carrera GT + dodelana turbina pa nas odnese iz atmosfere. :D

Ultimate Aero TT pa še vseeno kraljuje, čeprav ni tako lep. Vendar gola hitrost še zdaleč ni najpomembnejša, vsaj meni osebno :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bluefish ::

Ne mi fakin rint v to temo slik narejenih v photoshopu, sploh pa ne če je gor tist sekret od Golfa... Hvala.

A bi lahko kakšn moderator zbrisal tisto sranje?

Ne boš verjel, avto res obstaja in je tvoje jokcanje odveč.

joker16_7 ::

Heh=) Seveda obstaja, vendar nekateri enostavno ne morejo zadržati svojim neumesnih izjav. Meni je Golf drugače takole dodelan prav všeč ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

Ultimate Aero TT pa še vseeno kraljuje, čeprav ni tako lep. Vendar gola hitrost še zdaleč ni najpomembnejša, vsaj meni osebno :)


Aero TT več ne bo dolgo prvi na lestvici najhitrejših serijskih avtomobilov, saj ga bo prehitela tale zverina z 1500 konji ...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Dr_M ::

Koncno en pravi cestni dirkalnik. Vsec mi je njegova teza, za razliko od ostalih dragih zavaljenih prasicjih krac...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

joker16_7 ::

Mašinca in kdaj naj bi tole prišlo na cesto? :O:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

papameneger ::

Osebni bi si pa lastil:

joker16_7 ::

Točno! Avto z najhitrejšim pospeškom do 100km/h in do 300 km/h tudi se mi zdi :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

dëych ::

Corvette Z06 from 0 to 280 kph in 4. gear


:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

joker16_7 ::

Raketa :D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

PrimozR ::

Dr_M nekaj kil more še vseen imet zarad stabilnosti. Sem že videl tale TKR pa SKR. SKR bo mislim da avto za na progo, TKR pa rekorder. Mi pa zgleda kot nos Saleena in rit Zonde. Zanimivo pa je, da majo samo 5 prestav. Mogoče ga je zarad tega lažje vozit.

Dr_M ::

PIP: neki ze ja, ampak 1.8t+ je pa ze mal prevec za tak avto. S takim se lahko samo se naravnost vozis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ma recimo da gre, ampak se pozna pri vožnji ker je bolj ladjast filing. M5ka je precej hitra ampak prav to - ladjasta.

Dr_M ::

No ja, ce ze govorimo o takih avtomobilih, so Mercedesi AMG boljsi od M bmwjov :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

edge540 ::

>>No ja, ce ze govorimo o takih avtomobilih, so Mercedesi AMG boljsi od M bmwjov

Stvar okusa, Mercedesi so malo pretežki za moj okus. Če vprašate mene, je vse kar je večje od 3 serije/C klase nepotrebna teža.

V bistvu, najbolj zabavni avtomobili so po mojem mnenju mali roadsterji v stilu BMW Z4 in Porsche Boxter (zadnji pogon, nizko težišče).

PrimozR ::

No ja, ce ze govorimo o takih avtomobilih, so Mercedesi AMG boljsi od M bmwjov :)


Ne ne ne in ne. Mercedezov videt ne mroem. SPloh pa da vržeš par 10 mio SIT za avto pa ti tut ročnega menjalnika pa špere ne morjo dat pove dost. BMW ma pa recimo špero v vseh M avtomobilih pa mislm da še clo v M-paketu (nisem ziher), so pa imel E36 320i opcijsko špero.

Dr_M ::

BMW nima za burek.
Mercedes ne rabi rocnega menjalnika, ker je automatik dovolj dober. :)
Si pa lahko tuki pogledas zakaj je BMW ni dober. :)
Drugac je pa tko, jest pa BMWjov ne morem vidt. Toliko jih je, kot da jih na bolsjakih prodajajo, ima ga vsak drugi cefur in odkar sm se prvic pelju z bmwjom (serija 5), je to zame najvecje razocaranje v svetu avtomobilizma do zdaj ( no ja, sm biu rahlo navdusen nad tanovo trojko coupe z bencinskim motorjem, ampak ne toliko, da bi vzljubil to znamko).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Jap, BMW je res utter crap, da s 50 manj konji in tam nekje 100-200 Nm navora manj doseže par stotink boljši čas. Kakšna sramota!

Ampak resno, sramota za Mercedez, da iz 6,2 litrske dobijo samo 470 konjev. BMW pa iz 4,0 litra 420+ konjev. Iz 5.0 litrske pa 500 konjev.

EDIT: dejansko sem pozabil, da je bil mercedes za nekaj desetinh hitrejši od Audija, M3 pa je bil spredaj par sekund. Oh ja... Pač ne spremeni zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

PIP: ta motor ma razpon od 450KM do 515 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Jah poglej Ascari A10, ki ma 5.0 V8 mašino iz E39 M5, pa so šli z menjavo ojnic in odmičnih na 600 konjev z originalnih ~450. Če ma ta avto 450 konjev gre lahko mašina na 1000 konjev pa bolj malo pomaga. Pa še zmer je 515 konjev iz 6,2 mašine malo.

IceIceBaby ::

Novejši BMWji nimajo špere, razen M modelov.

E36 je zadnji pri katerem se je dalo dobit špero kot dodatno opremo pri vseh modelih. Videl sem tudi že E30 316 z origina špero :)

PrimozR ::

Škoda, da imajo samo M-i, ampak še vseeno bolje kot pa 6+ litrska ladja s ~500 konji, avtomatikom in brez špere...

Dr_M ::

PIP: take izjave so malo hecne. In v cem je problem, ce ima manjso litrsko moc? To je kvecjemu plus, ker je motor mn obremenjen in imas manj moznosti za okvaro. Upam stavit, da una 6.2L masinca brez problema zdrzi vsaj 2x toliko kilometrov, kot katerkoli bmwjov motor :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

edge540 ::

Vsak ima pač svojo filozofijo. Meni osebno je eden bolj kul motorjev Cadillacov 8,2L small block V-8, z 'samo' 240 konji (te motorje so dajali v Eldorade okoli leta 80).

IceIceBaby ::

PIP: take izjave so malo hecne. In v cem je problem, ce ima manjso litrsko moc? To je kvecjemu plus, ker je motor mn obremenjen in imas manj moznosti za okvaro. Upam stavit, da una 6.2L masinca brez problema zdrzi vsaj 2x toliko kilometrov, kot katerkoli bmwjov motor :)


Ni nujno. Precej je odvisno od uporabljenih materialov. Sicer pa vzdržljivost niti ni problem pri sodobnih motorjih. Vsi zdržijo ogromno km če so pravilno vzdrževani.

Kreganje okoli tega kaj je boljše je pa povsem brezpredmetno. Vsak motor je prirejen avtomobilu v katerega ga vgrajujejo. Kar se mene tiče avtomobila nista primerljiva.

lufthammer ::

Če je še govora o najhitrejših osebnih avtomobilih in ne le o BMWjih, evo enega: Bristol Fighter T
Elektronska blokada pri 360 kmh onemogoča 1012 konjem, da bi zbezljali do 434 kmh. Se pozna, da so prvotno izdelovali letala.

joker16_7 ::

Blokada je blokada. Sem pridejo v poštev tisti brez blokad, ki takšno hitrost tudi omogočajo :)
Drugače pa fina zadevca. Pa še izdelujejo? Mislim da ne...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

lufthammer ::

Pa še izdelujejo? Mislim da ne...

So šele dobro začeli v jeseni 2007. Naročiš v tovarni (nimajo zastopnikov), plačaš "Retail Price Ł351,931 including VAT." in čakaš.

durrenmatt ::

Am, pa sej Veyron je najhitrejši avto na svetu, ali pa je vsaj do nedavnega bil. A ne? ;)

PrimozR ::

Je bil ja. Zej je SCC Aero. Prihaja pa en nov.

durrenmatt ::

vendar Veyron ima še vedno najboljši pospešek

durrenmatt ::

thrust ssc

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

PrimozR ::

Thrust nekako ni ravno osebni avto. Razen če se vsak dan voziš čez popolnoma speglane puščave in se voziš nekaj tisoč kilometrov daleč. In imaš neomejena sredstva za servise in vzdrževanje ter za benz. Tko da ne, to ni osebni avto.

joker16_7 ::

Se strinjam. Takšne komentarje lahko spustite. Da ne bomo še pri avtomobilskih raketah pristali, a ne :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

durrenmatt ::

ok PIP, s tem avtom ne moreš v trgovino al pa v službo. se strinjam.

TribesMan ::

Ubistvu je najbolj zanesljiv indikator ali je avto "osebni" ta da preveriš ali lahko z njim zapelješ čez "tavelikega" ležečega policaja :P
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DimmniBurek ::

Ubistvu je najbolj zanesljiv indikator ali je avto "osebni" ta da preveriš ali lahko z njim zapelješ čez "tavelikega" ležečega policaja :P

Top Gear fora :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

joker16_7 ::

Ubistvu je najbolj zanesljiv indikator ali je avto "osebni" ta da preveriš ali lahko z njim zapelješ čez "tavelikega" ležečega policaja :P


Heh, bi se kar strinjal ja. :D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Saircor ::

Meni trenutno najbolši avto :

http://www.diseno-art.com/encyclopedia/...
for more info Top gear 11 x2

;-) ::

Meni osebno je najboljši avto, oz. avto ki bi si ga kupil če bi zadel na lotu bmw m3.

Drugače pa se tud tega nebi branil:
m5

dikle ::

durrenmatt ::

clk pri mercedesu ni top. Top je bil vedno sl amg

Cveto ::

Top je (Mclaren) Mercedes SLR...

Sam sem imel že pred časom srečo da sem se peljal z Brabus varianto CL-a ki ima nekaj čez 600ps. Občutka ko pri 240km/h avto pri pohojenem pedalu za plin prestavi v nižjo(!) prestavo in krepko pospeši ti ne more pričarati noben Top Gear. :)

durrenmatt ::

Top je (Mclaren) Mercedes SLR...



McLaren slr več ni čistokrvni mercedes. vsaj za mene ne.

brabus je pa res huda konkurenca amg-ju. ti zavidam doživetje :D

durrenmatt ::

BRABUS SV12 S Roadster



Basis MERCEDES-BENZ SL 600
Hubraum 6.233 ccm
Leistung* 537 kW (730 PS)
Drehmoment 1.320 Nm ab 1.750 U/min., elektronisch abgeregelt auf 1.100 Nm
Beschleunigung*
0 - 100 km/h 4,0 s
0 - 200 km/h 10,5 s
0 - 300 km/h 29,5 s

Vmax* 350 km/h
Preis** ab 225.243,- EUR
inkl. 19% MwSt.
Verbrauch*
innerorts 22,3 l/100km
außerorts 9,9 l/100km
kombiniert 14,4 l/100km

CO2 Emissionen* 346 g/km

edit: picture

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Meni osebno je najboljši avto, oz. avto ki bi si ga kupil če bi zadel na lotu bmw m3.

Drugače pa se tud tega nebi branil:
m5


Štirje problemi s temle: karavan, M6 feltne, bela notranjost in SMG. Torej, M5 mora biti črn ali srebrn, z original M5 fletnami, ročni menjalnik pa z lepšo notranjostjo :P Sicer pa ja, črn M3 Sedan z 19'' feltnami.

RS6 je pa itak noro noro hitra krava (z dvema tonama). Vseen bi ga mel.

T-Majo ::

Joj no ko vi ne veste...moj clio z 98 konji vse dol vrže =P

Men osebno so pa Audiji bolj všeč kot BMW-ji.

PARTyZAN ::

Tista RS6ka je obcutno predraga. Za tak denar bi si rajse omislil kaksno DB9ko. Bi veliko vec vratov lomil.

bond007 ::

Samo svojega pa ne bi ...

PrimozR ::

T-Majo mojga 55 bhp Puntota ne :P

PARTyZAN RS6 je čist druga klasa. Po hitrosti je precej blizu DB9 (odprt gre okrog ~320 kph), ampak se vanj lahko zbaše 4-5 folka in njihova prtljaga za teden do dva počitnic. Zbaši to v kateregakoli Astona. Je pa DB9, kakor vem, nekaj dražji od tega. Ni tam blizu 200k €? Lahko da se motim. Je pa vseeno drag za to klaso (M5 Touring je kar precej cenejši recimo).

bond007 s 570 konji in 4,6 s do 100 (pri ~2 tonah), hja, mislim da bi vrat kr trpel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pospešek Formule 1 F1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539528 (8016) Blinder
»

Bugatti načrtuje športnejšo verzijo Veyrona

Oddelek: Loža
422993 (1628) €uro
»

Prvi "serijski" avtomobil na vodikov pogon

Oddelek: Znanost in tehnologija
415744 (4788) WarpedGone
»

Najhitrejši cestni avto...

Oddelek: Loža
162422 (2002) IceIceBaby
»

[Automobilizem] Audi z dizlom zmagal v 6 od 8 dirk ALMS (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8511245 (9707) Stepni Volk

Več podobnih tem