» »

Kenguru- matematično tekmovanje

Kenguru- matematično tekmovanje

1
2
»

urosz ::

črke so A, tako je

Pegaz ::

Meni je bila všeč tista naloga z a * b = ab + a + b, čeprav bi moralo biti jasno napisano, da zvezdica * ni množenje, kot se zdi na prvi pogled.

@gorilla
Ah, jaz sem mislil, da črke predstavljajo cifre ene številke in da med njimi ni množenja. Če je res tako, kot si ti rekel, potem je naloga res lahka.

Zdaj obstajata dve možnosti. Jaz in kolegi, s katerimi sem se pogovarjal, površno beremo navodila ALI pa je 1:0 za nejasna navodila.

gorilla ::

če ni množenja je naloga bolj zakomplicirana... meni se vsekakor zdi, da sem videl vmes neke pikice, ali jih ni bilo?

M-XXXX ::

Meni je bila všeč tista naloga z a * b = ab + a + b, čeprav bi moralo biti jasno napisano, da zvezdica * ni množenje, kot se zdi na prvi pogled.

@gorilla
Ah, jaz sem mislil, da črke predstavljajo cifre ene številke in da med njimi ni množenja. Če je res tako, kot si ti rekel, potem je naloga res lahka.

Zdaj obstajata dve možnosti. Jaz in kolegi, s katerimi sem se pogovarjal, površno beremo navodila ALI pa je 1:0 za nejasna navodila.

V čem je bil res štos te naloge, bolj sem gledal, manj mi je bilo jasno:(

Pegaz ::

Pri a * b = ab + a + b je štos, da * ni množenje, ampak funkcija oz. neka fora. Ne spomnim se naloge točno, ampak samo cifre vstaviš v ab + a + b in imaš eno neznanko x.

M-XXXX ::

Ta naloga se mi je zdela najbolj nerazumljiva. Kaj čmo, saj je bla sam 4 al 5 pik...

steev ::


Meni je tudi zmanjkalo časa. Predzadnjo nalogo sem naredil v minuti, zadnje pa mi še prebrat ni uspelo. IMO bi tekmovanje moralo trajat dlje - za 24 relativno težkih nalog je na voljo 90 min časa, kar je 3,75min na nalogo.

Sej v tem je fora, da je premalo časa. Samo dober ima lahko največ pik. To je v bistvu matematika, z več znanja hitreje rešiš nalogo.
:|

alexa-lol ::

men je bla tut ta z a*b dobra :) pa tista k si meu kvadratek + kvadratek - trikotnik = ? k si mel ubistvu sisitem ze narjen :)

tilinho20 ::

Damn...sam sem dubil 63.25 točk. :8) Očitno taka tekmovanja meni ne gredo. 2 sem šel do zdej, 2x čist popušil. A matematiko imam čisto 5. Ena moja sošolka je imela 100%.

Pyr0Beast ::

Brez veliko veliko vaje ne gre :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tilinho20 ::

Sej sem hodu na dodatne. :(

Pegaz ::

Jaz sem bil 5. in sem ravno ujel bronasto priznanje. Koliko pik sem imel se ne spomnim več. Matematiko imam pa tudi skoraj čisto 5. ;)

alexa-lol ::

ja ti se sekiras...jst sm dubu 59.5 točke...zgleda da mojih 130 točk IQ ni dost :P isto se mi je zgodil pr logiki k sm biu zadnji na šoli..lol..ne morem pomagat ampak tist men ni logično... no sj zdj je itak se za srebrno tekmovanje pa bomo pol vidl kaj in kako :)

Steinkauz ::

ačexa ti tut teh 130 toćk IQ povsod mečeš. To na podlagi kazga internet IQ testerja? :)

deleted ::

Mah ta kenguru je za moje pojme itak čisto mimo. Mislm, sploh nima neke blazne veze z matematiko, namreč, še vsako leto sm meu pr kenguruju krepko nad 100 pik (letos 113,75), pogosto vse pike, pol naprej na državnm tekmovanju pa nimam za burek in odkar sm v gimnaziji zmiri čist spušim. V OŠ recimo smo imeli nivojski pouk in smo dejansko nekaj meli od matematike, tko se je dalo komot pridet do 2., 3. nagrade na državnem. Prav jezen sem, kr sm v zadnjih par letih prav zakrnel na tem področju, ne vem kaj delajo po drugih srednjih šolah, sam na naši gimnaziji (raje je ne bi omenjal (ni vredna omembe) :)) je matematika dolgcajt, zimsko spanje, v smislu niiizek nivo. Kako je drugod (bežigrajska pravijo da je dobra; tehniške šole?)?

alexa-lol ::

nope..lani sem bil na mensi s sosolcem...jst mam 130 on pa 154

[slika
IQ]

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

Mah ta kenguru je za moje pojme itak čisto mimo. Mislm, sploh nima neke blazne veze z matematiko, namreč, še vsako leto sm meu pr kenguruju krepko nad 100 pik (letos 113,75), pogosto vse pike, pol naprej na državnm tekmovanju pa nimam za burek in odkar sm v gimnaziji zmiri čist spušim. V OŠ recimo smo imeli nivojski pouk in smo dejansko nekaj meli od matematike, tko se je dalo komot pridet do 2., 3. nagrade na državnem. Prav jezen sem, kr sm v zadnjih par letih prav zakrnel na tem področju, ne vem kaj delajo po drugih srednjih šolah, sam na naši gimnaziji (raje je ne bi omenjal (ni vredna omembe) :)) je matematika dolgcajt, zimsko spanje, v smislu niiizek nivo. Kako je drugod (bežigrajska pravijo da je dobra; tehniške šole?)?

jst v 2. letniku nisem mel za burek na tem za bronasto vegovo pol sm dubu pa srebrno vegovo brez problema

Pyr0Beast ::

Prav jezen sem, kr sm v zadnjih par letih prav zakrnel na tem področju, ne vem kaj delajo po drugih srednjih šolah, sam na naši gimnaziji (raje je ne bi omenjal (ni vredna omembe) :)) je matematika dolgcajt, zimsko spanje, v smislu niiizek nivo.
Počakaj, da prideš na faks :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

deleted ::

Verjemi, komaj čakam :D

urosz ::

tudi jaz se gibljem le nekaj nad 60 točk
in mam že celo gimnazijo matematiko 5 (oz. teste pišem 100%)

ni to to :D

Ciklamen ::

Mah, jaz sem pisal po pol ure 45 pik (9/10 nalog sem rešil tako na blef, da sem pač nekaj rešil :D).
- End of the Post ->

alexa-lol ::

a je pisu kdo danes?

Slo-One ::

Ja samo sem 9. razred :D .

alexa-lol ::

aja lol... je kdo pisu za 4. letnik?

redo ::

To bo zdaj offtopic.

deleted> Verjemi, komaj čakam :D

Saj, če imaš čas, si lahko že sedaj sposodiš kakšno knjigo, ki je navedena kot literatura za kakšen predmet na fakulteti. Po možnosti angleško in s tem ubiješ dve muhi na en mah (čeprav je lahko za začetek zaradi jezika kar zalogaj). Če takšne literature v tvoji lokalni knjižnici nimajo, je veliko literature za matematiko, fiziko, računalništvo na omrežjih, ki so sicer namenjena prenosu linux distribucij (saj se menda ve, kaj se s tem misli). Če pa česa ne razumeš, lahko stopiš tudi do svojega prof. za matematiko. Saj, po mojih izkušnjah se jim ne da kaj veliko, samo če jih boš drezal, boš verjetno tudi kaj dosegel.

Drugače te popolnoma razumem (sem sam bil v podobni situaciji). Splošna gimnazija je tudi zame bil srednji vek, kar se tiče naravoslovja in matematike (čeprav slišim od bivših sošolcev, da tudi ostalo ni omembe vredno). Samo meni je to bolj kot ne postalo jasno šele pri koncu, na žalost (pa nisem bil slab dijak). Kolikor se spomnim, v primerjavi s faksom v gimnaziji nisem učil nič (matematike, fizike, ... seveda, zgodovina, slovenščina je druga pesem). Sicer ne, da bi zdaj poveličeval fakulteto. Je tudi ta, svojega vredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redo ()

cHewap ::

alexa lol, js sm pisu. :D nvem kje lahk pogledamo rezultate pa kdaj sploh bojo?

M-XXXX ::

alexa lol, js sm pisu. :D nvem kje lahk pogledamo rezultate pa kdaj sploh bojo?

Dobil si listek z geslom in imenom pa prečekiraj. Lestvice pa še dolgo ne bo- vsaj uradne ne.

cHewap ::

ja uno od kenguruja sm zgubu;(( no sj bo zih kje u sol pisal

tilinho20 ::

Prfoks ti lahko pove.

alexa-lol ::

alexa lol, js sm pisu. :D nvem kje lahk pogledamo rezultate pa kdaj sploh bojo?

Dobil si listek z geslom in imenom pa prečekiraj. Lestvice pa še dolgo ne bo- vsaj uradne ne.


ma to je drugo...tist je za bronasto ...to je pa izbirno tekmovanje za srebrno...nima to veze...to bojo prfoksi ukol povedal
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kot med vektorjema

Oddelek: Šola
272284 (1849) mirator
»

Matematično vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
619665 (7731) joze67
»

Fizika - Naloga

Oddelek: Šola
132149 (1927) Wisse
»

Matematika - FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8710027 (7760) sherman
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425672 (22247) daisy22

Več podobnih tem