» »

brcam v temo, iščem nasvet

brcam v temo, iščem nasvet

lprosenc ::

Lep pozdrav
Pred kratkim sem si na računalnik naložil program PowerDirector, ki omogoča obdelavo filmov. Ko filem posnet na kameri prenesem na računalnikin ga "sproduciram" je naslednji korak pretvorba filma v format, ki je lahko mpeg1, mpeg2. ali avi. Najraje bi filem posnel v formatu avi. saj ta format prepoznajo tudi DVD enote, ki ne podpirajo divX, in sama kvaliteta filma je boljša. Tukaj pa nastopi problem saj ena ura filma zasede okoli 7G prostora, ki pa ga seveda ne morem stlačiti na DVD enoto. Pri tem mi programček ponudi opcijo da s kakšnim kodekom lahko datoteko stisnem vendar ne vem kakšne kodeke navadne DVD enote berejo? Filem sem že posnel v formatu mpeg1, kjer 1 ura filma zasede okoli 4g in ga DVD predvajalniki ki podpirajo divx tudi berejo, kvalitetnejšega formata mpeg2 pa nočejo prebaviti. Če ima kdorkoli kakeršne koli izkušnje s produciranjem vilma in formati prosim naj mi sprpči.....SE UČIM....izbiram lahko tudi npr. Country video format-NTSC ALI PAL...morda brcnem v temo že tukaj?! :)

glinik ::

Glede nastavitev format-NTSC ALI PAL, brcaš definitivno v temo ... To so standardi o oddajanju televizijskih kanalov. Vsak ima svoje podrobnosti. Mednje spadajo: - št sličic na sekundo, itd ... V EU mislim, da se uporablja PAL-B (če se ne motim). Amerika ima spet tvoj standard ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Tody ::

Temu se reče dvd authoring. In lahko spraviš kr dost matarjala za 2 uri... če znižaš bit rate tud 2,5 ure.

Torej jest uporabljam DVD architecht od Sonya. Lahko delaš kar te je volja, uvoziš avi, powerpoint, jepg, menjaš ozdaja gradiš menije itd itd itd...

Maš na voljo tudi več DVD formatov če slučajno maš 8 giga dvdje :D

gruntfürmich ::

imamo kje vodič za nove v vodah videa?
za začetek: avi ni format, je samo končnica, ki ponavadi skriva v sebi kodeke kot so: divx, xvid, h.264, ......, mpeg1-2 so spet drugi kodeki.
doom9.org ipd
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

za vsak program se najde vodič :) ampak znanje pridobljeno z švicem je dost bolj vredno :D

gruntfürmich ::

hehe, ni glih res. ker če nimaš vodiča, ne moreš noč narediti s programim, sploh če ti ni nič jasno o videu. recimo kako bi eden popoln laik naredil 2pass xvid v virtualdubu z ac3 progresivno iz mpeg2? ni šanse brez vodiča in krepkih osnov, razen če ti kdo pokaže, kar je pa isto kot vodič:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lprosenc ::

Fantje samo me zanima zakaj mi film ki ga dam v format mpeg2 navadna DVD enota, ki sicer podpira tudi divX ne bere...oziroma ga bere samo slika je razpacana čez cel zaslon? Ali je to zaradi bitrate? Ima s tem kaj resolucija?

Tody ::

gruntfurmich zato pa so vizardi :)

Me prov nč ne zanima kakšen pass in kako je stisnen :)Nastavim 4 GB da ma možnosti bit velik, pal format in gremo :)

Če hočeš kakovostne Divix zelo majhne in kakovostne je druga zgodba :D

lprosenc ::

Fantje tema je odšla svojo pot...ni odgovorov...zavihal rokave in naštudiral...zadeva leti
odgovori so v knjigah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"DVD-R" vs. "XviD"

Oddelek: Pomoč in nasveti
203312 (2203) norcuron
»

Kateri KODEK za dober COMPRESS a kvalitetno SLIKO

Oddelek: Programska oprema
51180 (1151) Mavrik
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11927946 (7382) LexLuthor
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194069 (3523) bobby
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111850 (1702) pivmik

Več podobnih tem