» »

Canon Powershot S1 IS problem

Canon Powershot S1 IS problem

mpetek1 ::

Že 3 leto uporabljam fotoaparat Canon Powershot S1 IS. Pred kakšnim mesecem pa se mi je pokvaril na zelo čuden način. Fotke, ki jih posnamem imajo po horizontali vsakih nekaj pikslov bele črte, ne glede na to katero prednastavitev imam izbrano. Ko pa gledam na LCD zaslonu motiv, pa zgleda vse OK. Tudi filme snema vredu.

Fotoaparat sem nesel na servis A3 v Lj., pa so rekli, da je problem optika in da bi bilo treba zamenjat, kar bi me stalo min. 160€. To pa se mi seveda ne splača. Zanima pa me, če je res to problem v optiki. A ni slika na LCDju direktno iz senzorja? Če je, potem je mislim, da je optika OK.

Primer fotke:



BTW, če kdo rabi kak rezervni del naj pošlje mail na: markoDOTpetekATgmailDOTcom (DOT=. AT=@)

Azrael ::

Je s spominsko kartico vse v redu?

Mogoče preglej še naslednjo novico in komentarje nanje, mogoče je kaj uporabnega.
Nekoč je bil Slo-tech.

aljazh ::

To pa zagotovo ni napaka v optiki. Če bi bilo karkoli narobe z objektivom, bi imel težave z ostrino ali barvami, ne pa to, kar je vidno na sliki.

BluPhenix ::

Priklopi aparat z USB kablom na računalnik in dej remote shoot, tako da ti takoj prenese fotografijo direktno na računalnik. Če je z njo vse uredu, se zalomi nekje po zajemu in obdelavi, očitno pri pisanju na medij. Če se zalomi pri obdelavi bo pokvarjena (na LCDju je fotografija brez obdelave - stiskanje v jpg itd.).

Kot je priporočil Azrael probaj z drugo kartico.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mpetek1 ::

Spominske kartice so ok (imam 3 in sem jih sprobal na drugih fotoaparatih). Tudi če nimam spominske kartice v fotoaparatu se mi posneta slika prikaže s črtami.

BluPhenix mi lahko poveš kako naredim fotko in da jo prenese direktno preko kabla na računalnik? Problem je namreč, da se aparat samodejno prestavi v nek "mode" v katerem ne moreš posnet fotk.

Glede na to kar je napisal BluPhenix sumim, da je crknil čip, ki pretvarja raw v jpg. Ni mi jasno zakaj so hotli v servisu zamenjat optiko. A pozna kdo kakega dobrega serviserja za te zadeve?


Ajde, pa hvala za pomoč.

darkolord ::

A direkt v raw pa ne morš slikat s tem aparatom?

BluPhenix ::

Nekje na CDju, ki si ga dobil polek fotoaparata mora biti en program, ki podpira Remote shooting, morda je v Zoombrowserju, morda v čem drugem. V bistvu ti kaže v programu kaj dejansko vidi senzor in ko pritisneš sprožilec se posnetek shrani direktno na računalniku, nič na kartici.

Vsekakor pa optika ni kriva.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

nanoleet ::

LCD ekran pri tem fotoaparatu je izredno majhen, mogoče se zaradi tega teh črt ne vidi... sicer dvomim v svojo trditev, saj je črt ogromno!

edit: sem resize-al sliko na 200px širine.. in glej ga hudiča, črt se ne vidi - slika je le malo bleda:

Shrani.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

BluPhenix ::

Huh pa tako svetlo vidiš tudi na ekranu al se tam vidi normalno?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mpetek1 ::

Na LCDju se vidi vse v živih barvah. Bi poslal fotko, samo noben nima fotoaparata od cimrov.

Bom pa probal navodila in cd najt.
Thanx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mpetek1 ()

nanoleet ::

Si že poskusil tisto, kar ti je BluPhenix svetoval (remote shooting)?

jurre ::

si bom malo sposodil to temo, mene zafrkava canon s2 in sicer obcasno dela (ceprav slike niso ravno take kot vcasih), vcasih pa je samo crno na displayu, kot da bi pozabil pokrovcek pred objektivom sneti. Fotkic se odziva normalno, menije vidim, vse zgleda da dela, slikas pa crno, tudi na displayu je vse crno oz. ce pogledam skoz objektiv je isto.
Nasel sem neko tujo stran, kjer se je veliko ljudi pritozilo nad istim problemom, nekaterim so zamenjali zastonj, ceprav baje ni serijska napaka. Vecini se je zgodilo enako kot meni, seveda nekaj mesecev po preteku garancije.
Tudi kolega z s1 ima isto tezavo..
Sedaj ga imam na servisu, kjer sem danes izvedel da so stroski popravila 150€, enak odgovor kot avtorju te teme, da je potrebno zamenjati senzor in celotno optiko:\ Ima kdo kaksno boljso resitev? 8-O pa se mi je zdel canon vedno kvaliteta:D

mpetek1 ::

Od osebe, ki hoče ostati anonimna sem dobil rešitev za problem:

http://lnk.nu/usa.canon.com/c7s

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?...

http://www.imaging-resource.com/badccds.html

Zgleda, da se tudi v Sloveniji še najdejo pošteni ljudje.

[Povezave spremenil v klikabilne, moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

jurre ::

samo tukaj ni S2 IS modela..popravilo na servisu je bilo 170€!;(( Rekli so na zacetku da bo okoli 150€. Upam, da ne bo dobro leto spet isto..Bo treba prej fotkic zamenjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon powershot A60

Oddelek: Zvok in slika
252334 (1411) Djuro
»

2,5-terabajtni diski na obzorju

Oddelek: Novice / Diski
193888 (2924) TESKAn
»

"Umiranje" digitalnih kamer/fotoaparatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9414236 (6789) Dr_M
»

Canonovi fotoaparati vas lahko opečejo

Oddelek: Novice / Ostale najave
153872 (3152) gzibret

Več podobnih tem