» »

nokia n95 in navigacija

nokia n95 in navigacija

Good Guy ::

zanima me kater program je pametno uporabit, ker sm slišu da original program k je gor ni preveč zanesljiv oz ne najde satelitov
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

V-i-p ::

Garmina, ni druge, dela isto in enako kot Garminove mašine Nuvi...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

TheoryX ::

samo ga je treba kupit če se ne motim? ali pač?
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

fiction ::

Khm ni prevec zanesljiv oz. ne najde satelitov? Kaksne buce so pa to spet.

Mogoce rabis nov firmware, ki omogoca Assisted GPS.
V praksi deluje to tako, da vidis lokacijo takoj ko prides na prosto
(fora je v tem da dobis z interneta - prek recimo GPRS-a -dolocene podatke kje se nahajajo sateliti)
in ti ni vec treba cakati da "downloadas" iste stvari s samih satelitov kar ponavadi traja kar nekaj casa.

S tem tvoj telefon ve kje na zemlji se nahaja in tudi katerikoli drug program
lahko le na tak nacin (ali pa z eksternega bluetooth GPS-a, ampak pustimo to) pridobi
geografsko sirino in dolzino (bistvo je, da tega dela drug program ne more prevzeti ker je tako low-level).

Koordinate (oz. NMEA stavke ki opisujejo koordinate) pa katerikoli program lahko uporabi za
prikaz tocke na zemljevidu (sicer ima N95 najbrz tudi nek svoj program za to, ampak priporocam
uporabo Google Maps for Mobile).
Program za navigacijo je pa spet druga zgodba. Ta tvojo trenutno pozicijo
uporabi zato, da ti poisce pot do neke druge tocke. Najbolj pomembno
tu je kako azurne zemljevide cest ima stvar. Nokia omogoca nekaj za kar je potrebno placevati
narocnino. Uporaben pa je recimo TomTom, kjer si mape shranis na telefon.
Celo ponudnika mobilne telefonije ponujata svoje programe za navigacijo.
Seveda pa je vse to treba placati.

Good Guy ::

no tako sem slišu.. sm pa rajš prašu kt pa da kj narobe trdim..

no rabu bi itak zastonj programček in pa natančen,predvsem da ma posodobljene karte(da te ne popolje po kakšni dolgi bližnici:D )
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jst ::

Jaz tudi iščem GPS program ter seveda karte Slovenije za Nokio N95.

Kaj priporočate?

Katere karte kupiti in kje. Kateri program se priporoča?

Še kakšni nasveti?

Hvala!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AapocalypseE ::

LINK malo se treba znajt ne ;)

Good Guy ::

jah pomoje bo kr tom tom kul
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

fiction ::

Glede na to, da kolikor vem ze AdriaRoute stane vec kot 15 EUR - gre pri tej ponudbi na Bolhi za
legalno programsko opremo? In ne mi rect, da je zato ker je rabljen, software toliko cenejsi.. :)
Piratske zadeve naceloma lahko najdes zastonj na internetu, se pa moras zavedati, da je to
ilegalno (tako kot pri racunalniskih programih).

Obstaja sicer nekaj cenejsih variant, samo pri vseh nekaj placas (Enkrat sem slisal da obstaja
nekaj takega, ki se financira z reklamami, vendar pa tega nisem se najdel, ve kdo kaj o tem?)
poleg tega pa porabis se prenos podatkov (tako da se v tujini to ne splaca oz. je bolje imeti mape
ze nalozene na telefon, cesar pa ne mores narediti ker ti oni racunajo "narocnino").
Po drugi strani je pa res, da naj bi tako vedno imel najbolj azurne informacije o cestah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

Good Guy ::

am ok mam zdej garminovo zadevo

pa me zanima.. ali obstajajo mape za garmin k majo pokritsot slovenije 80%in več

pa še neki me zanima moč signala je zlo švog... ne glede na to kje sem(pride samo do ene črtice)

tko da če ma kdo kšno pametno rešitev.. nej pove

Hvala!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jst ::

V moji hiši je telefon našel ene pet mogoče šest satelitov in vsi razen enega, so imeli poln signal. Pomoje imaš kakšen ponaredek ali je pa kaj narobe s telefonom oz. gps enoto.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Good Guy ::

no zdej že kr dolg furam adria rute.. in zadeva deluje perfektno...

pokritost je 99%...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

Hehe, garmin ma res dobro pokritost, ampak vodenje je pa poden. Vodi te po najbolj jebenih cestah, nardis odvecnih 20km mimogrede, ceprov mas nastavljeno na najkrajso pot, pa da ne omenjam, da mi je sredi tunela golovec reku, da sm doma (dejansko se 8km do doma).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

V-i-p ::

DR_M: Če ti vodiš garmina po Sloveniji, kjer itak poznaš vsako cesto, se ti bo tak ali tak zdelo smešno kje te pelje... ko se boš pa lovil po frankfurtu, boš pa vesel da te pripelje do cilja, ne glede na to, koliko okoli te vodi in to je tudi njegov namen, da pa jamraš kako se mu je zbezljalo sredi tunela, pa itak brez komentarja :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Chessman ::

problem pri navigaciji je samo to ker so v mapah določene ceste z nižjo prioriteto kot druge, in ti tako pač pri računanju uporabi tiste katere imajo višjo prioriteto

če ga imam slučajno kdaj vklopljenega po MB se prav vidi ko te pelje recimo po sistemu pelji po treh cestah in v treh križiščih zavij, namesto da bi te peljal ravno po eni in bi prišel na isto mesto

Good Guy ::

@dr_m

vodi te čist lepo...

nism meu problemov
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

V-i-p: vidim, da se nikoli nisi uporablju navigacije. Vsaka vodena navigacija vnaprej izracuna pot od zacetka do cilja, tako da dobro navigacijo ne sme zmest noben tunel oz karksnakoli ovira zaradi katere se izgubi signal. In ne, garmin se ni zmedel sredi tunela, ampak že na zacetku.
Poleg tega, ce te navigacija ze pri takem majhnem stevilu cest napacno vodi, je v frankfurtu sploh nocem imet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

očitno si ti edini s težavam..:\ :\
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

karafeka ::

Ah, tele garmini...

Mene je hotel v Zagrebu kar naprej skozi center peljat, namesto da bi šel okrog bo avtocesti, vsak jebeni izvoz - držite se desno.... Pa vseeno kako imaš naštimamo, na časovno najkrajšo ali najkrajšo dolžino.
Tist, ki je bil kdaj spodaj, pa ve, kak je center pri njih ..... V gužvi rabiš pol dneva, da prideš ven.

Dr_M ::

rovtar: provzaprov nism, ampak folk druzga ne pozna, zato misl, da nima tezav. Raje uporabljam tomtom, ki sicer nima tako dobro pokrite slovenije, ampak vsaj pripelje te na cilj.
En sodelavec ma N95 z garminom in ko vpise svoj naslov, mu pravi da je 400m od doma, ceprov stoji doma na balkonu.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

Dr_m tvoj sodelavc ima verjetno zastarelo ali Leseno verzijo garmina, če bo na telefonu nastavil angleški jezik namest slovenskega bo pomojem proradilo bp.

To da te garmin (biloker) pelje tudi po vukojebini do doma je odvisno od nastavitev, lahko nastaviš najbiližja ali najhitrejša pot, plus lahko določiš naj te ne vozi po makedamu in kolovoznih poteh, enako pa lahko določiš območje po katerega naj ignorira pa še čuda enih nastavitev imaš.

Uglavnem garmin+adria route karta si za slo in okolico zmagu 99% ker ni nobene karte boljše od adria route za balkan oz. države katere podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Dr_M ::

#000000 verzija je Garmim Mobile XT 4.10.60 z AdriaRoute 2.0. Sam preveri, koliko je to stara verzija. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

Znači pol ma leseno :)

Nč nej proba z jezikom telefona, če ne bo šlo pol pa magar še enkrat naložit.

Men na N70 dela vse OK.

Dr_M ::

No, naj te potolazim, nimas prov. Kriva je Adria Route 2.0 mapa. :) Sam tok me je zanimal, koliko ves o garminu. Z AR 1.8 dela bp.
Ce bi mal pogledal po forumih, bi videl, da ima ogromno ljudi tezav z 2.0, medtem ko je 1.8 verzija malo boljsa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

Zanimal te je kok mam pojma ? E pa zgleda ga nimam tolk k ti, men dela na N70 z 1.8 in bratu na N95 z 1.8 za težave ki jih omenjajo forumi pa žal ne vem ničesar.

Player0 ::

Mi prosim lahko nekdo to zadevo malo razloži... kolikor to razumem, je AdriaRoute mapa... Germin pa je navigacijski program v katerega vneseš to mapo? Če prav razumem?

Še ve mogoče kdo, koliko bi me to stalo, če bi si kupil te programe? Oziroma kaj sploh rabim? Sam tudi nameravam kupit Nokio N95 8GB, pa me zato zanima. Bi jo pa raje kupil pri Simobilu, ker je tam cenejša. Oziroma še nisem čisto prepričan, če bi bila to najboljša odločitev. Ampak me pa vseeno zanima, da vidim kakšne možnosti imam vse s tem mobitelom, če bi si ga kupil.

Upam, da nisem preveč zabluzil :\ ... hvala in lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Player0 ()

Player0 ::

Mi lahko še kdo prosim pove koliko časa sploh N95 8GB zdrži, če imam vklipljen GPS? :)

kiFni ::

Garmin XT z AR 2.0 prav lepo dela na N95, tudi slo jezik in slo glasovno vodenje.

Chessman ::

na nokio naložiš prvo program za navigacijo, zraven pa na telefon namestiš še željene karte Adria route (Slo, HR, Bih, makedonija), Adria route SCG (srbija, črna gora), CityNavigator Europ (evropske mape),...

za ceno programa ti žal nevem povedati lahko pa pokličeš na garmin slovenija in ti bodo povedali

na n73 mi dela gps če je polna baterija dela cca 2uri

M-XXXX ::

Kater GPS bi bil po vašem mnenju najbolši? Prioriteta je Slovenija,...
Kako se recimo obnese vgrajene mape, v primerjavi kašno Adrio ali Garmin-om, oziroma kar koli je najbolje?

Chessman ::

nisi oenil kakšno varijanto iščeš
- kot samostojne naprave Garmin NUVI serija
- na telefonih z Symbian Garmin SW (v telefonih z vgrajenim GPSom ali pa za telefone + katerikoli Bluetooth GPS sprejemnik)

- glede kart pa CityNavigator Europe + Adria Route, deluje celo navigacija katera se začne v eni mapi in potem nadaljuje v drugi

M-XXXX ::

Iščem za izkučlo vgrajeni GPS (Nokia N95)

Potem bi bilo najbolje Garmin for symbian?

Chessman ::

Jaz sem včasih uporabljal tomtoma kateri deluje super po evropi, žal slovenska karta ni najboljša, je še vedno v beta fazi. Na dlančniku sem sprobal tudi iGo kateri za symbiana nima podpore tako na telefonu odpade, sem pa ravno pred cca mescom dni preklopil na garmina in sem zelo zadovoljen. Imam pa trenutno na telefonu tomtoma in garmina, saj to ravno ni neki problem samo kartico moraš imeti zadosti veliko da vse gor spraviš

kiFni ::

A lahko kdo potrdi, če zdrži N95 baterija dalj z novim firmware-om (21.0.016)

Tole piše zraven

This software version includes Flash Lite 3 support (enabling users to watch Flash video web sites such as YouTube) and Widget support. The release also includes standby-time improvements and improvements to Bluetooth headset interoperability.


Mislm da mi zdaj dalj zdrži. Čez vikend je telefon bolj na polici, bom videl kako bo čez teden, ko bo več pogovorov in zalaufan GPS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9019750 (10596) madmitch
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338615 (7121) gti85kw
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813107 (12545) zee
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517182 (12909) AtKo
»

Katero navigacijo kupiti ?

Oddelek: Loža
224057 (3439) Tilen

Več podobnih tem