» »

dlančnik za navigacijo

dlančnik za navigacijo

gregaster ::

zdravo,
imam dlančnik compaq ipaq h3800 pocketPC. Zdaj sem pa dobil GPS sprejemnik od navilock. Problem je v tem, da nevem kaj naj naložim na dlančnik da bi lahko navigacijo sprobal. Kolega mi je rekel da garmin que in gpsproxy delata super(no meni ne dela nič). Zanima me še če obstajajo kakšne testne karte npr. adriaroute, ker nebi rad dal 100€(ali koliko pač stane) potem pa mi nebi odgovarjalo. Če obstajajo še kakšni drugi programi za navigacijo in so boljši od garmina, bi jih tudi sprobal:D .


lp
grega

JOKER ::

Če prav razumem bi ti rad povezal GPS sprejemnik z dlančnikom !?
Vsak navigacijski program, ki si ga naložiš na dlančnik ima v sebi zadevo, da prečekira ali bolj strokovno povedano, da naredi detect GPS naprav. Seveda moraš pred tem vklopiti Bluetooth, na dlančniku in vklopit sprejemnik. Ko se zadevi najdeta se avtomtsko konfigurirata ....
V TomTomu pa moraš sam nastavljat vrsto sprejemnika, Baud Rate in Com porte, tako da tam je to malce zamudno.

AdriaRoute od Garmina ti ne boš spravil na dlančnik za nič na svetu .... to je program za PNA naprave in ne PDA.
Najprej rabiš kot sem omenil program za navigacijo, potem pa še karte, ki k temu programu spadajo, saj recimo TT kart ne boš mogel uporabljat recimo na programu Navigon ...
________________________________________________________
Ka te češ ....

gregaster ::

ok. Preko bluetootha nebo šlo, sem pozabil napisat da imam gps anteno preko kabla na dlančnik priklopljeno. Problem je v tem, ker nevem na kateri port je priklopljena(fizično vem:D nevem samo keri je imensko) ker so vsi com0-com9 prikazani.

roli ::

Ahem AdriaRoute deluje na dlančnikih in na prenosnikih in na ročnih navigatorjih!
http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-10999-01
http://www.r00li.com

gregaster ::

Hvala, mi je malo prej uspelo. Imam zdaj nameščen garmin que in adriaroute. Edino kar me še muči je kateri port nastaviti za gps anteno. Vsa navodila, ki sem jih našel se navezujejo na bluetooth antene, jaz imam pa takšno na kabel:( . Zato bi prosil, če kdo ve za kakšna navodila za ne-bluetooth antene, če ga posreduje. hvala vnaprej.
lp
Grega

Cveto ::

Garminov Que je precej zastarel program ki ga rešuje edino dobra Adriaroute karta, ostalo pa je obupno: majhne ikone, nesmiselen vmesnik itd... Obstaja tudi sodobnejša verzija ki pa dela samo z originalnim Garminovim GPS sprejemnikom, tako da to odpade.

Jest uporabljam raje TomTom V6.03 za katerega sa da zdaj tudi dobiti precej dobro karto Slovenije in pa program iGO MyWay 2006SE ki je trenutno po funkcijah, izgledu in vsem ostalem najboljši. Tudi za tega se dobi dokaj dobra karta Slovenije, ima pa še eno zate uporabno funkcijo in to je skeniranje portov. Greš v GPS nastavitve in izbereš "detect GPS", pa ti bo našlo in napisalo na katerem portu je. To nastavitev lahko potem uporabiš tudi v drugi programih.

JOKER ::

A tako rolihandrej ? No, pa sem spet nekaj zvedel.
Slišal sem, da so fantje hoteli spravit na dlančnik Adriaroute, ampak kao da ni šlo, ker so pač določene prepreke.

Moram priznat, da se z Adriaroute nisem nikoli poigral, ker imam za dlančnik obilo drugih programov, kot je omenil Cveto, s tem da jaz pač uporabljam MioMap , kjer je karta tako pokrita kot pri iGOju , saj so karte enake.
Com port sem ti napisal, da ima večino programov v Status GPS možnost Detect in sam najde in konfigurira anteno .
________________________________________________________
Ka te češ ....

LuGi ::

Igo in miomap uporabljata iste karte.. sam tok za info :\

JOKER ::

Ja, kaj je kdo rekel, da karte niso enake !?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Cveto ::

Kakor se jest spomnim TomTom nima te funkcije in moraš sam nastaviti port, pri garminu je pa itak treba uporabiti gpsproxy pri katerm moraš itak ročno nastaviti še cel kus stvari.

Kar se tiče delovanja garminove navigacije na dlančnikih: zadeva dela samo s starejšim programom Garmin iQue in s pomočjo programa gpsproxy ki zna simulirati garminov gps sprejemnik oziroma ki pretvori gps podatke iz katergakoli bluetooth gps sprejemnika v tako obliko kot da bi imel priključen garminov sprejemnik. Zadea deluje, je pa tako kot sem že napisal tako nerodna za uporabo da je zamen neuporabna. Najbolj moti to, da se brez stylusa ne da narediti praktično nič in da ne podpira 3d prikaza. Noejši program je garmin mobile xt pri katerem pa trik z gpsproxyem ne deluje tako da dejansko dela samo na garminovih sprejemnikih, ki pa stanejo skoraj toliko kot cel nuvi 250.

JOKER ::

No, potem je to početje spravlanje tega softwera na dlančnik nesmiselno, glede na to, kakšen je postopek pa še nepraktično za uporabo.
Imaš prav Cveto ... sem pravkar pogledal. Sam moraš določit port pri TomTomu.
najprej izbereš sprejemnik, nato Baud Rate, ter nato Com Port.
Pri meni je to bolj simpl, ker imam integrirano GPS anteno v dlančniku .

So pa programi, ki so boljši od AdriaRoute vsaj meni, ki sem jih sprobal, kar nekaj.
Trenutno prisegam na MioMap z Cyberus skinom. Mape prihajajo redno 2007.04 kar je zadovoljivo saj se zadeva premika.
Tudi TT je super zadeva ... stari Navigon mi ni všeč zaradi premalih ikon, ta novi ima edino lepe animirane menije.
Marco Polo 2 ... ni Slovenije ... itd, pa še bi lahko našteval.
________________________________________________________
Ka te češ ....

LuGi ::

Aja ups. Nisem do konca prebral ccc ;) Jaz pa prisegam na igo my way+ z andy skin 8.5.1 imam pa tudi miomap + cyberus..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

gregaster ::

Saj meni garmin tudi ni všeč samo nisem vedel keri so še. Zdaj pa grem še kaj druga sprobat. Hvala za odgovore.
lp
grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri GPS za v avto se splača kupit teh časih ?

Oddelek: Kaj kupiti
367249 (4488) Kr_Edn
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813102 (12540) zee
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412106 (8796) AtaStrumf
»

Dlančnik z GPS, kako do karte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51782 (1705) Dr_M
»

Pocket pc gps programi

Oddelek: Programska oprema
222308 (2027) Jago

Več podobnih tem