» »

ponovno opravljanje izpita - CPP?

ponovno opravljanje izpita - CPP?

MrBrdo ::

Lp,

Ponovno moram opravljat vozniški izpit za kategorijo H (AM). Zanima me če kdo ve kaj poleg ur vožnje ter društvenega/republiškega izpita moram še opravit. Izpit sem predhodno že imel narejen, tudi za B (ki ga dobim nazaj ko opravim ponovno H).
Zanima me ali moram ponovno opravljat tudi CPP (za H), in ali moram ponovno obiskovat tudi tečaj CPP na avtošoli? Prva pomoč ni potrebna za H (AM), kajne? Kaj pa zdravniško potrdilo?

Najlepša hvala!
MrBrdo

Phoebus ::

cpp moraš opravljat. in hodit na tečaj.
Prva pomoč velja "za vedno", zdravniško pa boš moral it iskat če si ga nazadnje naredil pred več kot dvema letoma (ali je sploh potrebno za H?!) ker velja 2 leti od pregleda.
kako ti je pa uspelo izgubiti H? Pihnil na mopedu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

MrBrdo ::

jap.. :) hvala za informacije, torej glede zdravniskega se bom pa kar na avtosoli pozanimal.. mislim da je ze 2 leti mimo odkar sem ga delal, ne vem pa tudi jaz ce je za H potreben
MrBrdo

SkIDiver ::

Če si pihnil in zaradi tega izgubil vozniško ti tudi prva pomoč ne velja več in jo moraš ponovno opravljat (pa ponavadi jo težko narediš, vsaj ko sem jaz delal so enga možakarja vrgli na prvi pomoči, ki je bil v isti situaciji).

To je bila ena prvih stvari, ki sem jih zvedel na tečaju prve pomoči. Če ti zaradi alkohola vzamejo vozniško dovoljenje bilokatere kategorije ti prva pomoč ne velja več in jo je potrebno ponovno opravljat.

Za 100% ti predlagam, da se obrneš na izpitni center pa tam vprašaš kaj vse jim moraš prinest, da boš lahko ponovno opravljal izpit za H. Kolikor vem delaš kot, da nikoli nisi mel izpita za bilokatero kategorijo. Ko boš naredil za H pa dobiš tudi vse ostale nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

MrBrdo ::

Pa saj za opravljanje izpita H (AM) prva pomoč ni potrebna..? Torej, tudi če nebi imel nikoli nobenega izpita, za H ne bi rabil prve pomoči... Ali je v tem primeru ker dobim potem nazaj B kat. drugače?

http://www.motosvet.com/tabla/index.php...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

SkIDiver ::

Tega pa ne res ne vem. Nisem nikoli delal za H (sem dobil, ko sem naredil za B in C).
Skratka nam so na tečaju prve pomoči povedal, da če izgubimo vozniško zaradi alkohola se bomo spet vidli na tečaju.
Na CPP-ju pa so povedal, da v primeru, da mi vzamejo vozniško na C kategoriji tudi B ne smem vozit ali H ali katerekoli druge. Samo kolo - bicikel:). In če bi mi vzeli recimo na C kategoriji dobim ostale nazaj, ko naredim ponovno izpit iz C kategorije. Skratka avtomatično se ti vrnejo nazaj, ko narediš izpit na kategoriji na kateri ti je bil izpit odvzet.

Za prvo pomoč pa se za 100% pozanimaj.

MrBrdo ::

Sem šel danes na roško vprašat, takole je:
- prva pomoč ti velja celo življenje ne glede na to če zgubiš izpit (torej tole se ne sklada s tem kar si ti rekel, ampak tako so rekli na izpitnem centru)
- za H ne rabiš prve pomoči
- sicer moram delat H(AM) pač tako kot sicer, zdr. potrdilo in celoten izpit z CPP
MrBrdo

poweroff ::

Hmm, da še jaz malo vprašam - ali je mogoče iti delati tečaj in izpit za bolj "profesionalno" prvo pomoč. Varianta, da si potem "bolničar".

Recimo, če bi se rad naučil kaj več kot samo osnov prve pomoči... Ali obstajajo taki tečaji in kje?
sudo poweroff

Doman ::

@matthai

Tečaj za bolničarja lahko opraviš pri rdečem križu v Lj.

SkIDiver ::

MrBrdo a si na roški vprašal kako je z veljavnostjo prve pomoči, če izgubiš vozniško dovoljenje zaradi vožnje pod vplivom alkohola recimo pri B kategoriji kjer je prva pomoč obvezna?

Matthai to je pa tudi mene zanimalo. Sedaj vem tudi jaz:) Doman hvala!

MrBrdo ::

SkIDiver tega nisem vprašal, ampak gospa mi je izrecno rekla da prva pomoč velja "za vedno", s tem da sem ji rekel da mi je bil izpit odvzet, potem pa mi je še povedala da pri H kat. ni potrebna. Tako da smatram da tudi pri B kat. ni potrebno ponovno opravljat.
MrBrdo

SkIDiver ::

Saj pravim. Čudno.

Sem poslal mail na RK pa bomo vidl kaj bodo povedal, ker me pa res zanima.

balocom ::

Ni logično da ti vzamejo prvo pomoč če napihaš:D (po moje nabijajo v prazno, da bi dobil še kak EUR več:) ), bi pa razumel, da ti vzamejo prvo pomoč če izgubiš izpit...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

SkIDiver ::

Nam so rekli, če izgubiš izpit zaradi vožnje pod vplivom alkohola izgubiš tudi prvo pomoč oz ti ne velja več.

tony1 ::

To je evidentna neresnica.

Phoebus ::

Ne, ne...prva pomoč vsekakor velja "for life", pa če pobruhaš policaja od pijanosti. Imam več kot enega kolega ki je šel ponovno delat izpit in jim ni blo treba prve pomoči...rock on.. :D

SkIDiver ::

Potem pa jaz lažem vam kot je predavatelj nam.

blackbfm ::

Kot da se prva pomoč nevem kok preverja. Tisti kartonček bi si še sprintu loh pa noben sploh ne bi opazu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpit kategorije A

Oddelek: Loža
3613387 (5503) bajsibajsi
»

Prijava na izpit za A kategorijo

Oddelek: Na cesti
113361 (2619) supero
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519278 (6818) guest #44
»

Opravljena 1 pomoč, kartončka ni?

Oddelek: Loža
91994 (1737) bluefish
»

Izpit za avto.

Oddelek: Loža
274194 (2541) Saladin

Več podobnih tem