» »

Navigacija + GSM = stroški?

Navigacija + GSM = stroški?

bandidosss ::

Zdravo!

Iščem odgovor in ga nikakor ne najdem zato bi vas vprašal sledeče:
Če si kupim GPS bluetooth navigacijo in jo želim uporabljati na GSM-u (symbian), ali pridejo tukaj poleg kakšni stroški od mojega operaterja? (povezava na satelite...) ali to deluje popolnoma neodvisno?

Hvala že vnaprej za pomoč!

Lp,Tadej

OrkAA ::

Deluje popolnoma neodvisno.

roccco ::

Še največji strošek so mape.
Druga opcija je pa storitev Mobikompas (Mobitel), ker plačuješ samo prenos podatkov (slik) iz serverja.

kekz ::

Če ima še kdo GPS navigacijo Si.navigator pri Si.mobilu, priporočam, da si preveri račune. Namreč Si.navigator vzpostavlja podatkovno zvezo periodično, lahko tudi večkrat na minuto. Pri Si.mobilu pa so ga začeli biksati in za vstop v portal vsakič zaračunajo pavšalno nekaj centov.

V bistvu ločijo med podatkovno zvezo in med vstopom v portal in ne vem zakaj so si.navigacijo začeli voditi skozi portal. Na pogodbi je pisalo, da računajo prenos podatkov in ne množice pavšalnih portalov in zato sem reklamiral račun. Reklamacijo so odobrili in mi zadevo upoštevali kot preplačilo za naprej.

Ampak glej ga šmenta, naslednji mesec spet isto. Očitno bo treba periodično vsak mesec pisati pritožbe? :O

Dodgeviper ::

A mi lahko kdo pove kako je kaj povprečje porabe na cca 1uro uporabe gps-a?
Nevem kolikšno je kaj povprečje prenosa podatkov za eno normalno uporabo?
Pa še to me zanima, če jaz karto imam naloženo gor? Se kljub temu zaračunavajo stroški prenosa gprs?
Hvala
Lp

Gwanaroth ::

Če imaš karto ŽE naloženo na dlančniku, prenosniku ali gsm aparatu, ti za prenos lokacije prek GPS ni potrebno plačati nič.
Lights often keep secret hypnosis..

mn ::

Ali kdo mogoče uporablja Smart2Go http://www.smart2go.com/en/ ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najboljši GPS za SLO?

Oddelek: Mobilne tehnologije
487185 (4120) Ibex
»

zaračunavanje uporabe gps-a

Oddelek: Mobilne tehnologije
173571 (2303) blackbfm
»

Katero navigacijo kupiti ?

Oddelek: Loža
224056 (3438) Tilen
»

Software za Nokio N70 +GPS

Oddelek: Mobilne tehnologije
132767 (2569) harvey
»

si navigator

Oddelek: Mobilne tehnologije
51534 (1335) dolegar

Več podobnih tem