» »

pomoč pri AUTOCADU

pomoč pri AUTOCADU

Alessio983 ::

hay, imam problem z autocadom 2006 , recimo izrisal sem načrte na A2 format in jih dav printati , pa mi ne sprinta vseh črt... , in sem ču da lahko auto cad datoteko shranim nekako kar PLOT da nesem samo printat , ali zna gdo do shraniti pod plot format ???

amigo_no1 ::

Shrani v DWG
Printaš barvno ali črnobelo ? Recimo rumena se pri črnobelem tiskanju slabo vidi.
Printaš na istem compu kjer imaš acad ?

Zgodovina sprememb…

nonenone ::

vseh črt ti ne sprinta iz dveh razlogov: ali so črte na layerju Defpoints - te se nikoli ne printajo, ali pa imaš v layerju označeno da se ne printa, vse to lahko pogledaš v Layer Properties Manager-ju. Risbo pa enostavno splotaš v File, tako da odkljukaš okenček - plot to File, ta se ti odpre ko izbereš ploter (tapravi) kamor boš to nesel plotat (moraš naštimat isti ploter, kot tisti kam boš nesel plotat in seveda vse nastavitve, če ti sedaj ne plota črt, ti jih tudi s plot fajlom ne bo-glej prvo pripombo o črtah), pa lep pozdrav

nonenone ::

plot Fajl ti je v bistvu isto kot da direktno plotaš na nek ploter-vse moraš naštimat, format, merilo, barve, če hočeš v barvah itd. Plot fajl je samo zato, da pripraviš risbo, ker pač nimaš ploterja (je predrag za kupit-zaradi par risb). Če želiš mi pošlji risbo pa ti naredim plot fajl, moraš pa seveda povedat na kateri ploter boš plotal (model ploterja) in vse ostalo (merilo itd), če še kaj rabiš detajlno kr vpraši, lp

Smorny ::

Barvo in debelino (in druge lastnosti) črt se za printanje nastavljajo v plot style table (fajli .ctb), nakar zadevo splotaš s DWF6 ePlot.pc3 v .dwf datoteko, ki jih plotajo v kopirnicah. Prav tako je dwf viewer zastonj in kopirnica ne rabi autocada.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

nonenone ::

tudi v dwf lahko, on je pač vprašal za plot fajl, če ima črte na layerju Defpoint mu jih ne bo plotalo, ali pa če ima na layerju označeno no-plot (tako je v AutoCadu 2007), 2006 ima verjetno podobno

nonenone ::

lahko pa narediš risbo tudi v PDF formatu, v autocadu ali s programom cutepdf (inštalira se kot printer)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Autocad in vektoriziranje oblik iz bitne slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
222978 (2417) mulc007
»

autocad 2013 merila

Oddelek: Programska oprema
252920 (2265) seba-beba
»

AutoCAD 2009

Oddelek: Programska oprema
51499 (1406) nejcek74
»

Težave pri pretvarjanju iz AutoCAD-a v .pdf

Oddelek: Programska oprema
81948 (1786) opeter
»

Autocad - sprememba merila

Oddelek: Programska oprema
127369 (7124) Person

Več podobnih tem