» »

zaračunavanje uporabe gps-a

zaračunavanje uporabe gps-a

Pingvin ::

Nameravam kupiti telefon z gps-om pa me zanima kako se to potem dejansko zaračunava in kakšna je poraba podatkov.

Recimo da bi se peljal iz Ljubljane v Maribor in imel celotni čas prižgano pomoč pri navigaciji...ima kdo okviren podatek koliko bi to zneslo?

Hvala za odgovore.
________________________________________________________________
Ker bi imel večji monitor sem ga zalil z vodo da bi zrasel...še vedno čakam!

steev ::

Po moje plačaš gps, potem pa zastonj uporabljaš.
:|

MadMicka ::

Če imaš naložen zemljevid, potem te to nič ne stane. Preko npr. Google
Earth-a bi pač plačal prenos podatkov, ko bi se ti izrisaval zemljevid. Koliko točno, je pač stvar operaterja in paketa, ki ga imaš. Ampak, prav veliko pomoje ne.

ModriN96 ::

Tarifa prenešenga kilobajta je 0,00042c/kb.

WaterBoy ::

Pri Đabestu je zastonj :)

#000000 ::

Je zastonj ja ampak samo 1 gb če si pa v tujini pa niti en kb ni zastonj.

Mehmed ::

Navigacije ki jih ponujajo operaterji so praviloma precej drage, ima pa mobitel prvi teden zastonj, ce se ne motim.
Razni google maps ali pa najdi.si zemljevid ti sproti prenasajo karto, samo nimas glasu, ki bi te usmerjal.
Garmin ali pa nokia maps imajo glasovno vodenje, karte so na telefonu, tako da ni stroskov s prenosom.

bluefish ::

Odvisno od navigacije. Če imaš naložen zemljevid, potem je zastonj, v nasprotnem primeru se ti mapa prenaša sproti in plačuješ po tarifi GPRS prenosov.

Mehmed ::

Aja, nokijini zemljevidi imajo 90 dni trial ali nekaj takega. Pa napisi kak paket imas oz. koliko mega ali giga zastonj na mesec, ce sploh.

dejanslo ::

Kaj pa se zgodi po tem trialu? Predvidevam, da izgubiš samo glasovno vodenje; ostalo ti ostane? Kolikšni so pa stroški nadaljne uporabe? Hvala!
There`s More Than One Way To Do It

Mehmed ::

Tako ja, glas odpade. Zdi se mi da tudi samodejno premikanje, tako da imas samo izracunano pot korak za korakom, kot bi jo gledal s tis-om.
Tole bolj na pamet govorim, jst sem navajen na garmina in imam ostale bolj kot ne za okras gor.

http://www.nokia.si/raziscite-storitve/...

krneki0001 ::

Ma na nokio naložiš garminXT, če imaš pa windows mobile za sistem pa lahko naložiš od tomtoma, do ozi explorerja, igo 2006 ali 2008, garmina in še par drugih brez problemov, pa ni nič treba potem povezave do neta, da bi dobival sproti mape - enkrat naložiš in imaš stalno na mašini.

c0dehunter ::

Za GarminXT rabiš še AdriaRoute.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Miha_T ::

GarminXT in naložen zemljevid te ne stane nič ker imaš celoten zemljevid shranjen na mobitelu le gps lokacijo sprejemaš. Če vklopiš AGPS te bo nekaj stalo ker se garmin priključi še na mobilno omrežje.
Npr Google maps, ki je pa meni osebno zakon :), pa prenese kar nekaj kB, sploh če greš kam daleč ker se naloži kar velik del zemljevida...
Vsaj tako jaz razumem zadevo ;)

techfreak :) ::

Če pa veliko potuješ se pa verjetno kak Si.Navigator splača.

residual ::

OF free programov dajem glas AmazeGPS. Slo navigacija, točne oznake (opozarja na na omejitve, kjer je znak 40 km/h bo opozoril, medtem ko kašni namenski niso tako natančni), slabost so kle GPRS povezavo do kart.

... v EU niti ni tak problem. Jaz sem vedno destinacijo vnesel v SLO in tako nastavil routo do cilja recimo v Austriji. Ko je enkrat routa definirana se program ne povezuje več na GPRS dokler ni potreben preračun poti, če recimo zgrešite odcep. Za java telefone super program.

sedaj na 5800 uporabljam Garmin, želel bi Igo.

Bor H ::

A-Gps porabi zanemarljivo malo, pomoje ti ne bi več kot nekaj centov do maribora se nabral, če sploh. Ostalo so pa že ostali povedal, jst bi dodal sam še Sygic v izbor, ki na symbian dela odlično.

blackbfm ::

Karte prek neta so za en k. Če se zgubiš in pogledaš je ok, da bi imel pa stalno vžgan za navigacijo se pa obnese bolj porazno pa še drago te pride.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacija za Nokio 5230

Oddelek: Mobilne tehnologije
324550 (4340) Mehmed
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010808 (4991) MrAs
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235682 (4937) Mirč
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335091 (3947) kiFni

Več podobnih tem