» »

Software za Nokio N70 +GPS

Software za Nokio N70 +GPS

poljapke ::

Kater software za GPS bi bil primeren za Nokio N70?
Pa da bi bila SLO dokaj pokrita!
  • spremenil: poljapke ()

Alex64 ::

Jaz imam N73 in uporabljam TomTom6 in njegove zadnje karte, SLO je pa pokrita 41% približno. Ampak dovolj za normalno navigacijo. Prebral sem kar nekaj SLO forumov in sedaj je tomtom6 in nove karte najboljši. Jaz sem ga kar nekajkrat stestiral in dela super. Bojim se pa, da na noki N70 ne dela tomtom6 ampak samo tomtom5, bi moral poskusiti sam. Poišči malo po netu:

En dober link:http://www.mobisux.com/forum/ubbthreads...

poljapke ::

Ja, sem neki testiral TomTom6, pa ni najbolj šlo!
Sem pa zasledil video posnetek (na Bolhi), ki govori da gre, samo pravo verzijo Symbiana moraš imet!
Link posnetka: http://www.bolha.com/oglas2461378
kolikor vem ga jaz imam!

Alex64 ::

Jaz imam verzijo TomTom-a 6.010 (7640). Eastern Europe zemljevid pa "v680.1466"

Alex64 ::

Lahko pa poskusis na TomTom5 vnest karto od slo nova verzja. Pa bos videl ce bo prepoznalo karto.

T(he) Boss ::

Jap, nokia N73 ima symbian S60 v3 (na katerem deluje tomtom 6), nokia n70, pa ima S60 v2, na katerem deluje samo tomtom 5, ki ima neko neuradno karto vzhodne evrope, kjer je slovenija bolj slabo pokrita (predvsem glavne ceste)

poljapke ::

Sem stestiral TomTom 6, pa ni šlo, tako da bo treba uporabit 5.
Majstri, hvala za odgovore!

dolegar ::

Verzijo OS-a se pogleda tako, da se vtipka *#0000# in se potem izpiše nekaj v stilu:

V 03.04.37
01-06-05
RM-36

To je primer za mojo Nokio 6680
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

poljapke ::

Sem pogledal kolk mam verzijo pa mi je napisal:
V 5.0705.3.0.1
30-01-07
RM-84
Potem takem bi moral TomTom 6 delat!

Cveto ::

Na N70 dela samo TomTom verzija 5, za verzijo 6 pa rabiš telefon z symbian rev.3, recimo N73, N80, E50, N95 itd... Nadgradnja N70 na novejši Symbiyn ni možna, če ne zaradi drugega že zaradi tega ker imajo novejši Symbian telefoni ekran 320x240, N70 pa ima samo 208x176.

JXS ::

Na N70 deluje, kot so ti že povedali, TT mobile5 in zadnje karte, ki še delujejo so 660.1223 in so kako leto stare, tko da so OK. Za SLO je pa tko kot so ti povedal, stara karta, kjer so glavne ceste in slaba karta Ljubljane in Maribora.
Imaš pa možnost naložit Navigon Mobile Navigator v6.02.S60v2, ki ima možnost karte East Europe, kjer je SLO na isti ravni kot v TT6, to je 42% pokritost. Men sicer verzija iz "kosmate živali" ne dela, ne na 6260 in ne na N90. Verjetno je problem izvor.
Tretja možnost je nakup Garmin Mobile XT, na katerega lahko naložiš AdrioRute.
Zadnja in najbolj racionalna možnost, če uporabljaš navigacijo parkat letno, pa je uporaba Mobitelovega M-navigatorja ali Simobilovega Si.navigatorja, kjer imaš na voljo vedno zadnje verzije kart.

harvey ::

Ponovno sprašujem po rešitvi omenjeni crnkovic.blog.siol.net

Uporabnik parrot pravi:

Navigacija na mobilniku je možna tudi brez Nokie N95. Jaz imam poceni GPS modul (dobil second hand) in ga preko Bluetootha povežem z Nokio N70. Imam popolno navigacijo po Sloveniji in tudi večini evropskih držav. Po vnosu destinacije program preko podatkovnega prenosa prečrpa nekaj 10 kB s strežnika in to je to. Potem deluje brez dodatnih stroškov, razen, če se zmotiš in krepko narobe zaviješ s poti. Potem pač preračuna in pošlje novo ruto (beri nekaj dodatnih 10 kB). Zemljevid Slovenije je izredno natančen, saj pozna tudi makadamske poti. Z njim sem v okolici doma odkril poti, za katere sploh nisem vedel, da obstajajo, še manj, da bi si jih drznil raziskovati brez navigacije. Itak bi se zgubil.

spraševal sem že v tej temi.

JXS ::

k4harvey:

to kar imaš opisano je primer uporabe Mobitelovega M-navigatorja ali Simobilovega Si.navigatorja. Več o tem si lahko prebereš na straneh obeh operaterjev. Če te pa zanima kako se obnese v praksi, pa poglej po suxu.

Če pa imaš N95 ti pa priporočam, da sprobaš Route66 program, kateri zna uporabiti vgrajen GPS sprejemnik. Za kak link pa ZS.

harvey ::

@JXS:

Hvala za pojasnilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P1i in tomtom UIQ3_6.020 kako naprej????

Oddelek: Mobilne tehnologije
133509 (1801) xyd1
»

Najceneje do navigacije, GPS sprejemnik? Katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
174666 (4172) icko
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335083 (3939) kiFni
»

Tomtom ali Garmin?

Oddelek: Kaj kupiti
104966 (4781) OldSkul
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517163 (12890) AtKo

Več podobnih tem