» »

najboljši GPS za SLO?

najboljši GPS za SLO?

dmk ::

Sem kupil svoj prvi smartphone - HTC Touch HD, ki ima tudi vgrajenGPS.
Ker nimam nobenih izkušenj s tem, bi vas prosil za nasvet, kateri GPS program je najboljši za vzhodno Evropo (Slo, pa tudi Hrvaška, Cz,..). Torej v glavnem, da obstajajo tudi mape z glasovno navigacijo.

Garmin, TomTom, IGO8,..?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........
  • spremenilo: dmk ()

LuGi ::

Garmin ma najbl pokrite mape.. iGO najlepsi & najbluporabn interface mape so pa jajc za slovenijo & balkan.

zee ::

Garmin XT + Adria Route.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ReBi ::

Bi tudi rekel garmin z adria route. Je pa originalna mapa za slovenijo za 2009 (naložil sem jo decembra)tako natančna, da so gor še nedokončani bloki ob celovški cesti in v zeleni jami (ljubljana).

zee ::

originalna mapa za slovenijo za 2009


Europe City NAvigator 2009 ali kaj drugega?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ReBi ::

Možno, ne vem točno. Vem samo, da je bila velika okrog 6GB in sem jo zaradi preobremenjenega strežnika vlekel 4 dni.

krneki0001 ::

Igo 2008

teddy81 ::

Garmin Mobile XT + Adria Route 2009
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

bluefish ::

+1 na to.

borutzi ::

imam touch hd. Garmin dela bp, le slika za kakih 15m zaostaja, navigiranje (govor pa je točen). Problem je znan tudi če boš po xda developers posurfal. Jaz poleg tega uporabljam še TomTom 7 - v7.910.9185 s karto Western_and_Central_Europe_V720_1803 in dela brez problema. Tudi Slovenija je pokrita kar solidno.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

clothes ::

I-GO 2008

waters ::

I-GO 2008

dba ::

kar se tiče vmesnika igo, če so ti zelo (!) pomembne mape, la raje garmina...

bosslipxx ::

Dela I-GO8 na symbianu?

matjash ::

Od 23. marca se dobi za i-go enako kvalitetne mape istega ponudnika (monolit) tako da vsaj zame ni več dileme in se garminu tud pri nas obeta huda konkurenca. Za primerjavo - prejšnje navteq karte so zasedle 8mb prostora, monolitove pa 25mb. POI-i so tudi identični. Za hrvaško pa na žalost še ni boljših map.

@boslipxx

Igo 8.3 in amigo dela le na windows mobile in windows ce 5.0
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

errhec ::

iGo AMIGO ima tudi nove karte za hrvaško 2009

Tukaj so imena kart za iGO AMIGO
17. map/BosniaHrz_2009.02_090403.fbl [5MB]
18. map/Bulgaria_2009.02_090403.fbl [7MB]
19. map/Croatia_2009.02_090403.fbl [6MB]
20. map/Cyprus_2009.02_090403.fbl [3MB]
21. map/CzechRep_2009.02_090403.fbl [23MB]
22. map/Estonia_2009.02_090403.fbl [12MB]
23. map/Greece_2009.02_090403.fbl [22MB]
24. map/Hungary83_TopMap_2009.02_090403.fbl [13MB]
25. map/Lithuania_2009.02_090403.fbl [8MB]
26. map/Montenegro_2009.02_090403.fbl [375KB]
27. map/Poland_2009.02_090403.fbl [48MB]
28. map/Romania_2009.02_090403.fbl [15MB]
29. map/Serbia_2009.02_090403.fbl [4MB]
30. map/Slovakia_2009.02_090403.fbl [12MB]
31. map/Slovenia_2009.02_090403.fbl [24MB]
32. map/Turkey_2009.02_090403.fbl [28MB]
33. map/Ukraine_2009.02_090403.fbl [21MB]

LP
dd

matjash ::

Saj so nove za vso vzhodno evropo, a sem poudaril da hrvaška ni na nivoju z garminovo, za ostali balkan pa ne vem.
... bolje pozno kot nikoli.

errhec ::

Nekje sem zasledil da imata Garmin in iGO sedaj istega izdelovalca kart.
Se pravi da bi morala biti pokritost enaka :)?
dd

boset ::

lp,
si bom mal sposodil temo;

1. Zanima me kateri gps naj za u avto kupim?

2. Ali ima kdo kaj izkušenj z PC 18 garminom (za laptopa)

nagibam se k garminu in tega bi večina uporabljal za slovenijo mogoče tudi hrvaško.

sicer se bolj odločam za klasični garmin z ekranom za v avto


hvala

mmorph ::

Sam si lastim garmina 250W + adria route karte in sem prepričan, da če se odločiš za slično rešitev, da boš več kot zadovoljen uporabnik. :)

zee ::

+1
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blackbfm ::

Sam si lastim garmina 250W + adria route karte in sem prepričan, da če se odločiš za slično rešitev, da boš več kot zadovoljen uporabnik. :)


No ja to je lahko dost relativno a si zadovoljen al ne. Zame je naprava prepočasna(premikanje po mapi, zoom), gps signale včasih tut dolgo išče, adriaroute ga pa tut kar seka čez neke gozdove oz. travnike tam če greš iz lj proti kranju recimo:P Ampak ok, se da preživet. Tem napravam manjka še kakšnih 5 let da bodo kolikor tok izpopolnjene.

boset ::

Sem nabavo Garmin nüvi 255W brez adria routa, sem stestiral danes in ni nobenega problema.
Sem nadpovprečno zadovoljen.

btw.:Katero verzijo Adria Route mi priporočate?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

mmorph ::

No ja to je lahko dost relativno a si zadovoljen al ne. Zame je naprava prepočasna(premikanje po mapi, zoom), gps signale včasih tut dolgo išče, adriaroute ga pa tut kar seka čez neke gozdove oz. travnike tam če greš iz lj proti kranju recimo:P Ampak ok, se da preživet. Tem napravam manjka še kakšnih 5 let da bodo kolikor tok izpopolnjene.


Ne vem kaj počneš med vožnjo z zumiranjem... nastaviš destinacijo in gasa. Ravno teden nazaj sem šel do Naklega (malček naprej) bogu za hrbtov v ene hribe in me je garmin z AR dostavil direktno pred vhod hiše, tako da ne vem kje imaš problem kar se tega tiče... ok razen stare mape. Kar pa se tiče signala ga meni najde v "sec20"...

boset ::

hmm, mogoče je problem al pa nisem siguren !?
Namreč garmin se mi noče vklopit oziroma izklopit s pritiskom na gumb levo zgoraj?
Ma kdo sličen problem?
ugasnem ga samo tako, če mu izklopim napajane.
(vpraša če želim nadaljevati na baterije? - izberem ne in se ugasne).
Vklopim ga pa tako, da mu priklopim 12v ali 220v adapter za zunaje napajane.

Kakšen navet bi mi prišel prav ?

zee ::

Ne pritisnes, ampak stikalce premaknes na levo, ko ga zelis prizgat/ugasnit. Stikalce premaknes na desno, ce hoces zaklenit Garminov display.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

boset ::

ja, ja to že razumem.
-Stikalo sem premakil levo in tudi pridržal za nekaj časa, sam vseeno se ne ugasne oziroma vklopi.

mislite da je stikalo v kvaru?
-čudn to ker je čisto novi...

katera koli rešitev je dobrodošla.

blackbfm ::


Ne vem kaj počneš med vožnjo z zumiranjem... nastaviš destinacijo in gasa. Ravno teden nazaj sem šel do Naklega (malček naprej) bogu za hrbtov v ene hribe in me je garmin z AR dostavil direktno pred vhod hiše, tako da ne vem kje imaš problem kar se tega tiče... ok razen stare mape. Kar pa se tiče signala ga meni najde v "sec20"...


Včasih hočem preletet mapo in kaj pogledat (ne med vožnjo) in je prav muka ker je naprava prepočasna. AR je pa tako tako, včasih te dobesedno pred vhod pripelje včasih pa take bliska da je najbolše da ga pred ciljem izklopiš in sam najdeš. Potem recimo butasto je da moraš kot cilj nujno vnest ulico, ne samo mesta. Mislim če si ti popolnoma zadovoljen s tem imaš pa dosti nizke zahteve. Ne pravim da je naprava zanič, je prav uporabna samo nekatere stvari so prav banalno bedno narejene.

Runnagain ::

Da si malo sposodim temo:
kater GPS SW priporočate za uporabo z notebook-am oz. netbook-am?

LP, Runnagain!!

Valvoline ::

nokia n95 :)

Runnagain ::

Valvoline šaljivec :).

LuGi ::

Da si malo sposodim temo:
kater GPS SW priporočate za uporabo z notebook-am oz. netbook-am?

LP, Runnagain!!


Garmin mobile pc

mmorph ::

Včasih hočem preletet mapo in kaj pogledat (ne med vožnjo) in je prav muka ker je naprava prepočasna. AR je pa tako tako, včasih te dobesedno pred vhod pripelje včasih pa take bliska da je najbolše da ga pred ciljem izklopiš in sam najdeš. Potem recimo butasto je da moraš kot cilj nujno vnest ulico, ne samo mesta. Mislim če si ti popolnoma zadovoljen s tem imaš pa dosti nizke zahteve. Ne pravim da je naprava zanič, je prav uporabna samo nekatere stvari so prav banalno bedno narejene.


No osebno še nimam takih cvetk od AR, tako da ne bom trdil. Zaenkrat vse v najlepšem redu. To da je butasto da moraš vnesti ulico? Torej veš da greš v Ljubljano ne veš pa kam točno? Khm, ne vidm logike... kar pa se tiče nizkih zahtev pa ne vem no... nekako sem bil prepričan da navigacija služi temu, da me odpelje na nek točno določen cilj... 8-)

Bellzmet ::

Ja to gre tudi meni na živce. Greš npr. v neko mesto, kjer ne poznaš nobene ulice in niti točno ne veš, kje to mesto je. In kako ga sedaj najti v Garminu? Nujno bi morala biti opcija, da je možno pri vsakem mestu določiti samo "v center" ne pa vedno ulice.

lp

mmorph ::

Najdeš ga tako, da iščeš vse in mu vpišeš mesto in nato izbereš prvo ponujeno ulico...

zee ::

Imas to opcijo: Pojdi->Destinacije->(vpises ime kraja) in te pripelje v center tega kraja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bellzmet ::

Aha no bom še malo pregledal tole iskanje, da nisem kaj prehitro rekel.

lp

boset ::

Glede mojga nuvija 255W, ki se ne vklopi na tipki, je romal na servis (okvarjeno stikalo)...
Drugač pa dela zelo dobro, tudi AR-2.20 karte

DixieFlatline ::

Kdo ima najbolj ugodno narejeno glede nadgrajevanj kart,ker vidm da je treba pri Garminu to plačevati razen če vzameš en paket, ki pa je drag kot naprava sama?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

zee ::

Hmnja...travnik...Garmin...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DixieFlatline ::

??
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

amigo_no1 ::

osliček, torrent, p2p

DixieFlatline ::

A se splača dat malo več denarja in kupit gps s podporo za prometne informacije(vem da se pri nas teh informacij ne oddaja) TMC?

Kolk so kej natančne in ažurne te informacije?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Zgodovina sprememb…

zee ::

vem da se pri nas teh informacij ne oddaja


Zakaj bi si kupoval nekaj s podporo storitvi, ki ti v Sloveniji ne bo prisla prav?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bluefish ::

verjetno jih bodo čez nekaj časa začeli.

DixieFlatline ::

Ja mislm da bo prej ali slej to tudi v SLO, ker vidm da ma to že 3/4 Evrope.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

blackbfm ::

Verjetno bo naprava prej zastarela. Takole kupovat nekaj "v naprej" je bv.

visočan ::

me zanima kje bi se dalo dobiti amigo za CE5, jo bi rad dal na tole škatlo: http://www.chinavasion.com/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: visočan ()

Ibex ::

Jaz imam Wayfinder - Si.navigator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS Navigacija - katero izbrat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206634 (4096) Frenckie
»

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9019725 (10571) madmitch
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338605 (7111) gti85kw
»

Navigacija garmin

Oddelek: Kaj kupiti
319855 (9107) Dami
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335085 (3941) kiFni

Več podobnih tem