» »

utorrent

utorrent

msenjur ::

Torej, sm si zrihtal tale programček, zdej me pa zanima naslednje:

Seed -> kaj je to?

kako naštimam kaj hočem sharat? a sploh deluje to tako kot dc++?

to je pa to zaenkrat!

HVALA!

Guti ::

Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

BIG_Yack ::

msenjur, na hitro:

Seed (semena) je enako kot pri DC++... To pomeni, koliko ljudi shara datoteko.

Kaj hočeš sharat, pa se nastavi v "Options" pod zavihkom Sharing-

msenjur ::

ja ne najdem pod options sharing??? mam pa slovenski jezik!

kdo so pa soležniki?

NiMH ::

soležniki so pa tisti kateri odjemajo...Tudi ti si v tem primeru soležnik če downloadaš kaj...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

msenjur ::

ok! neki ze vem!

zdej me sam se zanima kje nastimam sharing? Ker v settings ga res ne najdem!


pa en kolega mi je govoru da seeds neki vpliva na hitrost al dostopnost, al neki takega... a se je motu???

Modri dirkač ::

Dober preberi un link, res dober...
Everybody lies!

msenjur ::

sej sm ga neki preletu pa nisem nic uporabnega najdu... grem se enkrat brat, ti mi pa povej kje sharing naštimam!:))

Urajmal ::

Pri utorrentu ni sheringa. Ta program je peer-to-peer in ne direct connect. Za downloadanje potrebuješ "torrente", ki jih potem seješ naprej uporabnikom, ki potrebujejo iste zadeve kot ti.

Modri dirkač ::

:'(
Everybody lies!

msenjur ::

ok sej vem da sm les, sam vseen...

kako pol en drug lahko dobi od mene en film, če ni to prej prednastavljeno? al lahko povleče kr katerokoli datoteko od mene?

NiMH ::

pa en kolega mi je govoru da seeds neki vpliva na hitrost al dostopnost, al neki takega... a se je motu???

Tvoj kolega se ni nič zmotil...Seederji so pomembni na vpliv downloada...

Primer:

Na partisu mi vleče z 120 Kb/s konstantno ker je gor dosti seederjev ali pa imajo velike hitrosti downloada/uploada

Na torrentspyu mi pa vleče z 20-30 Kb/s konstantno ker je ful malo seederjev ali pa imajo male hitrosti dowloada/uploada


Še eno je pomembno...Lokacija...Pomembno je kako daleč si oddaljen od strežnika...


Če še kaj rabiš sporoči :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

kako pol en drug lahko dobi od mene en film, če ni to prej prednastavljeno? al lahko povleče kr katerokoli datoteko od mene?

On ne dobi datoteke SAMO od tebe...On vleče z različnih seederjev med katerimi si tudi ti če seedaš (kar pa moraš na nek način)...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

msenjur ::

kar pa nekako moraš...

ja kako? zdej vidm, k sm neki zdownloadal, je še vedno kako aktiven in pise tam "seeding", se pravi da je ta file že v obtoku! in če bom jest zdowloadal še 6 fileov in jih spravil kamorkoli na disku, bojo ubistu glih tako skoz v obtoku? pa tm pod "Peers" je en kup uporabnikov, a oni od mene downloadajo al jest od njih?

matr men ni čist nič jasno!

NiMH ::

Hmm to nevem ker ne uporabljam uTorrenta...Razložim ti samo kako je na stvari...To ti naj drugi razložijo...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Aha zdaj vem (če se ne motim je tako)...No na tisti sliki je razvidno da so Peers vbistvu soležniki...Torej tisti ki file downloadajo tudi od tebe...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

msenjur ::

ah sej vidis da se nobenemu ne da razlagat...


Hvala tebi in vsem ostalim zaenkrat!

NiMH ::

msenjeur ni problema :) zato je ta forum da si pomagamo :)

EDIT: če še rabiš kaj ti samo vprašaj :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NiMH ()

msenjur ::

kater program pa ti uporabljaš?

sej če hočem narest svoj torrent pač dam une file k jih imam sharane v recimo dc++, jih pol tud ubistvu seedam, a ne? sam a morem recimo za vsak komad posebej narest torrent al lahko cel diriktorij označim in bo program sam naredu torrent za vsak file?

NiMH ::

Jaz uporabljam BitComet-a

Glede torrentov...Hja za vsakega moreš posebaj naredit, edino če hočeš mešano vsebino na en torrent met (torej kakšen film in kakšna igra ter kakšna aplikacija) s tem da je bolje da narediš vsak torrent za sebe ker bi uporabnik rad določeno vsebino...Ali pa se motim...Ja ne...Lahko narediš en direktorij za vse...Uporabnik si pol obkljuka kaj bo downloadal in to je to...Semizdi no...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

msenjur ::

ok... s tem se se ne bom zdej ubadal...

zdej me sam se diriktoriji matrajo! tm lahko 3 nastavim! ker je zdej un iz katerega bo on bral torrente, (kakor sem prebral v navodilih, da naredim iz mp3 torrent file, in ga nekako "uploadam"),

NiMH ::

Torej sledi navodilom...hmmm...Nevem pri tem od kod bo on bral...Mislim da je vseeno v katerega daš...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Doman ::

Ti ga ne moreš kar tako enostavno uploadat. To narediš na torrent strani, na kateri želiš da bo film predvajan(ala partis.si , piratebay.com ...) Velikokrat ti mora administrator strani, dodati oznako "nalagalec", kar pomeni, da v nek vmesnik dodaš .torrent datoteko, ki si jo naredil na računalniku. Nato pač vpišeš nekaj podatkov o torrentu in ga sedaš. Nato ga odpreš z torrent programom, in pritisneš seed. :)

P.S
Jaz bi na začetku še malo počakal z nalaganjem.
Dobro došel med pirate;)

msenjur ::

a se morem tud tega bat? piratov...?

aja pa tale partis, pravi da je preveč uporabnikov??? in se ne morem registrirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msenjur ()

NiMH ::

Ja doman ti svetuje korektno...Moreš imeti stran za to...

Piratov se ne rabiš bat (vsaj zaenkrat ne)

BTW pomoje nebi bil partis za tebe...Kakšno povezavo imaš?
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

msenjur ::

adsl 1mb

NiMH ::

Aha pol maš isto kot jaz...Vglavnem če ne boš seedal se ti bo zgodilo isto kot meni...Namreč nisem seedal in račun so mi blokirali (seveda tudi IP in MAIL)...Tako da pazi kaj delaš...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

kozjakovec ::

Pri nas smo mel Bitcomet,zdaj pa smo nazaj inštaliral utorrent pa če hočemo dol potegnit torrent,to ne moremo,ker še vedno hoče odpirati z Bitcometom(katerga pa na računalniku ni več).Kako bi to zrihtal,da bi utorrent normalno delal.

sodček ::

poveži .torrent fajle z utorrentom. ena varjanta je: nadzorna plošča-možnosti mape-vrste datotek, najdeš .torrent, rečeš programju, naj ti jih odpira z utorrentom in to je to.

aja, druga enostavnejša varjanta: v opcijah programa utorrent klikni na associate with .torrent files

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sodček ()

kozjakovec ::

Vse to sem naredil pa vseeno ne dela.A mogoče moram kaj spremeniti v Operi(brskalnik)?

Zgodovina sprememb…

steev ::

Krepko sem se zmotil. Sry
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896466720 (16856) Rias Gremory
»

utorrent ne dela

Oddelek: Programska oprema
326410 (4188) tabl
»

Utorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7413598 (9153) Brainstorm
»

Težava z u torrentom

Oddelek: Omrežja in internet
287027 (4669) MrStein
»

uTorrent problemi

Oddelek: Omrežja in internet
212766 (2364) alexz

Več podobnih tem