» »

softwer za tišanje računala

softwer za tišanje računala

looka ::

mogoče mal offtopic - ampak a kdo pozna kak dober software, ki deluje tud na novih platah, za nastavljanje hitrosti na ventih?
jz mam speedfan, pa je ful hud - sam na ta novi kišti pa ne dela.

pa zanima me, a kj obstaja za nižanje fsb-ja - po možnosti za ABIT nf7-s plato, pa kar je nebi sesuval (omenjeni speedfan jo takoj ko se približam knofu za set clock)

al pa pod xp, obstaja kšn software za hlajenje cpuja, ko je idle? da izklaplja zadeve, ki jih ne rabi?


tnx!

dolenc ::

ClockGen ali SetFSB. Za temperaturo je pa samo za nforce 2 plošče nek C2NGO (google), zbije za ene 10 stopinj v idlu.

Pa poskusi če bo šlo. Za vente kontrolirat pa gre z speed fanom na nf7-s, edin tko sem lahko spal pri prižgani kišti:D

looka ::

hehehehehe:) tenx.

looka ::

c2ngo je ZAKON. iz 48°idle je pršlo na 42°, kar je res kul. in to pri 1% speeda FANa (na procesorju, k je neki pocen aluminjastga:))
link za DL:
http://www.internetstandard.pl/ftp/pobi...

looka ::

hmmmm.... sam neki - a ima kdo slučajno izkušnje s tem c2ngo? če se slučajno samo ne meša nekam, da mi pol kaže nižjo temp kokr je pa v resnic?

k pozna se pa kr ful... tud recmo k kj delam je blo prej 54°, zdj je pa 46°.... temp. gledam z speedfanom.

dolenc ::

Stvar deluje tako kot more, temperaturo ti kaže pravo.

looka ::

pol pa še enkrat ZAKON:)

no, clockGen očitno ne podpira moje plate:( niti setFSB, kolikor vidim iz njihovga pagea.
še kaj obstaja slučajno za live spreminjat FSB? kaj za NF7-s plato?


tnx 2 ya all:)

Carmack ::

A se dobi tud za VIA KT400 ?:D
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

looka ::

kdo če se dobi?
c2ngo je striktno za nforce2 čipset... ostali pa poglej njihove paga-e, mora pisat ktere plate so podprte.

veteran ::

Carmack, poišči s2kctl, jaz ga sicer uporabljam na NF7, ampak naj bi delal tudi na drugih platah.

Supported chipsets:
VIA KT133, KT133A, KLE133, KX133, KM133, KM133A, KL133, KL133A, KN133, KN133A , KM266, KL266, KN266, KT266, KT266A, KT333, KM333, KT333 CF, KT400, KT400A, KM400, KM400A, KN400, N400A,KT600, KT880 nVidia nForce series, nForce2 series (nForce2, nForce2 Ultra400, nForce2 400)

looka ::

je boljši kot c2ngo?

awake ::

ta stvar pa zares zelo dobro deluje (S2kCtl). Temperatura mi je v roku 5 minut padla za 15 stopinj8-O . Edino ko zaženem program, začne računalnik spuščat konstantno nek čudn zvok, tak zelo rezek...če pa kaj delaš na kompu pol se pa ta zvok prekinja... kaj je to kaj narobe al kako?

veteran ::

je boljši kot c2ngo?

Lahko spreminjaš parametre, kaže temperaturo... Sam poskusi, če je kaj boljši. ;)

BTW, v kombinaciji s speedfanom (ob spreminjanju obratov ventilatorjev!) sem opazil huda nihanja napetosti, največ v idle, glej slike; na prvi (vklopljena regulacija ventov) so taki sunki, da sem že mislil, da je kaj narobe s kondenzatorji na plati ali napajalnikom, na drugi (brez spreminjanja obratov) je pa vse v redu.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

*ziga* ::

Ni mi jASN zakaj nej bi to zbijal temp. to neki izklop a kaj?...ta jep a res cudna softwersko znizat temp. zdaj bodo razvili prog, ki bo ohladil na -200c:D

BozidarB ::

obstaja mogoce kak podoben program za plato asus P5LD2 SE/C?

looka ::

tisti sunki so zato, ker so na ta način krmiljeni venti, pa nikjer ni uporabljenih gladilnih kondenzatorjev do tam kjer si meru.

piska mogoče prek zvočnikov, največ se tam poznajo nihanja napetosti.. če maš kak bolj jajc audio.

zakaj hladi.. v bistvu ne hladi, ampak samo gretje izklaplja, če ti kj pomaga...

veteran ::

mal razlage za tiste, ki dvomijo, da stvar dejansko zniža temperaturo:

Significant power savings of the AMD Athlon processor only occur if the processor is disconnected from the system bus by the Northbridge while in the Halt or Stop Grant state.
The Northbridge can optionally initiate a bus disconnect upon the receipt of a Halt or Stop Grant special cycle. The option of disconnecting is controlled by an enable bits in the Northbridge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

Pinzl ::

bi si malo temo sposodu
a mi kdo lahko pove kaj je pri speedfanu temp3 zato ker nekaj časa je 30-40 stopinj
ko pa vklopim kakšen program pa se dvigne na 70 alpa več stopinj

looka ::

poglej si uradno stran speedfana, tam maš neki trikov kako določat kteri podatki so od česa, če nič ne piše.

tam piše, da temperatura ki najbolj niha, je CPU.

___ ::

men pa speedfan ne dela:S ventilator se ševedno vrti na fuL;(

tvich ::

@TechMan: A maš vklopljeno uravnavanje hitrosti preko q-fan-a? To bi znal preprečit spreminjanje hitrosti vrtenja vseh ventilatorjev ki so priklopljeni na plato.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

___ ::

kje pa se to pogleda? ta q fan...?da jst to izklopim:) rd bi mal utišal mašino..

___ ::

sem preveril...in ubistvu sploh nimam možnosti vklopit al pa izklopit q fan..tako da niti nevem če sploh mam to funkcijo

looka ::

zih maš to opcijo, razen če maš navem kolk staro plato.
če pri speednfanu ni opcije to samo pomeni, da nista kompatibilna s plato.

___ ::

mah..plata je stara 2 let...prbližn.pa sj ni važn..prevezov sm ventilatorje na 5 V pa je:) sam unga na procu sm pustu na 12 v da ga lepo hladi...uglavnem iz mašine se sliš sam še šumenje:) hvala vseen..sam moja plata očitno ne podpira spreminjanja obratov ventilatorja...

*ziga* ::

A ubstaja ksna taka vrjanta za asrock 775vm800...da bi zbil ene par temp. do?l :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povprečje 57-59°C?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131497 (941) jest10
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930357 (16952) Jaffa
»

je al ni navit?

Oddelek: Navijanje
161093 (961) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595761 (4496) frenk
»

Kva porečete na tole? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
953791 (2276) kuglvinkl

Več podobnih tem