» »

Zračno hlajenje za Core 2 Duo E6400

Zračno hlajenje za Core 2 Duo E6400

jeryslo ::

Pozdravljeni!

Prosil bi za nasvet glede zračnega hlajenja za zgoraj omenjeni procesor. Namreč minilo je že pol leta od nakupa proc. in sem se odločil, da ga navijem(Supreme Commander je glavni krivec:D ). Z hladilnikom, ki je prišel z proc., torej od Intel-a je temp. 39-40 C° na mirovanju. Če povečam FSB na 300mhz * 8 = 2400mhz temp. poskoči za 8-10 C°8-O . Iščem nekaj v rangu do 70€(16.000 SIT). Glasnost mi ni tako pomembna.

M-XXXX ::

Syche Infinity je prava stvar zate!>:D

Čmrlj ::

Moj e6400 na 1.575v bios (1.5v realno) @3.7ghz s mi greje z scythe infinity v idle cca 45 stopinj v full load pa cca 68 stopinj z Scythe Infinity. Priporočam;)

TOP ::

Ali pa Big Typhona mislim da še bolje hladi kot Infinity,vsaj po testu sodeč.

M-XXXX ::

Citiram zbogija:
1. Tuniq Tower 120 (trenutno v EU nedobavljiv)
2. Scythe Infinity / Thermalright Ultra-120
3. Coolermaster Hyper TX
4. TT Big Typhoon
5. Zalman 950

p.s. dejansko med 1. in 2. ni opaznejših razlik če uporabljaš en ventilator, z uporabo dveh se pa izkaže Infinity za, po mojem mnenju, najboljši AIR cooler trenutno

TOP ::

Pa kaj je Zbogi to testiral ali s kakega testa to prepisal.

M-XXXX ::

To naj bi bilo njegovo mnenje ki ga je ustvaril z lastnim testiranjem, pregledovanjem testov, poročanja drugih! Sam imam z Infinity E6600@3500 in 2x 120 V sobi sem imel ZELO vroče, če pa imam v sobi normalno hladno pa imam v IDLE tudi po 25C

TOP ::

Ja vidm da maš trenutno 45 stopinj proc kar je spodobni temp sam da maš 25 stopinj to pa skor neverjamem.Edino,če imaš v sobi 10 stopinj.

jeryslo ::

Hvala za odgovore!

Pogledal sem si tegale na FUNTECH: Scythe INFINITY SCINF-1000, za P4(478/LGA775), AMD64(AM2/754/939/940)

http://www.funtech.si/hladilniki.htm

Cena 54€, je še mogoče kje ceneje? Cool PC ima identično ceno. Edino kar me skrbi so njegove velikosti:O (125(D) x 116 (Š) x 160 (V) mm), prejle sem si mal na list skiciru D pa Š, pa nisem ziher če bi šlo tole v moj rač.?

Ohišje mam pa tole:
GMC H60, ATX Middle, 2X120mm,
http://www.funtech.si/ohisjaGMC.htm

TOP ::

Tle je en test kjer kaže,da je Big Typhon bolši od Infinityja sedaj pa razumi,kaj je prav. TEST

M-XXXX ::

Ja vidm da maš trenutno 45 stopinj proc kar je spodobni temp sam da maš 25 stopinj to pa skor neverjamem.Edino,če imaš v sobi 10 stopinj.

25C imam če imam v sobi cca 18-19C
Enkrat na nekem lan-partiyu pa sem ga imel na 15C (tam pa je bilo res samo 10C)
Infinity je res carski hladilnik!>:D

TOP ::

Ej Natoxt si pogledal test,kaj meniš.

M-XXXX ::

Tisti test se mi zdi čuden- preden me napadete zakaj je čuden: vsi hladilniki so preveč podobni po temparaturah, na druih straneh sem videl ZELO DRUGAČNE REZULTATE
Link 1

TOP ::

Nobeden te ne bo napadel jaz samo sprašujem zalaj tam kaže tako.Sedaj berem link ki si mi ga dal,vidm da lih kontra piše kot kaže test.

Čmrlj ::



TOP ne mislit da te napadam, ampak tale test je bolj za neverjeti kot kaj drugega.Težko verjamem da je TT BT boljši kot Infinity z 2x12cm ventom,kot kaže v zgornji vrstici,pa še to da so kle samo 2-3 stopinje razlike med Infinity in Ninjo,tud ni res, saj sem pred Infinity-jem imel Ninjo in so temperature tudi za 10 stopinj nižje z Infinity-jem kot z Ninjo.

M-XXXX ::

Sem že prej napisal da je ta test BEDEN! Med hladilniki je premalo razlik1

jeryslo ::

Ok, sem pisal Funtech-u glede hladilnika in so mi odgovorili, da bi pasal notri, edino kar je škoda, da ga nimajo zdajle na zalogi in da ga dobijo šele konec naslednjega tedna. Isto ga nima na voljo Cool-Pc, če pa kdo še pozna kakšno trgovino, ki bi imela ta hladilnik, potem pa naj kar napiše.

Drugače sem pa gledal še tale hladilnik (Zalman Fatal1ty), pa me zanima, če je res velika razlika med tem hladilnikom in Scythe INFINITY?

TOP ::

Ej čmrlj in natoxt hvala za pojasnilo trenutno mam Big Typhona od brata,sedaj mislim kupit še jaz pa se odločam.Kaj mislite koliko bi pridobil,če dam gor INFINITY.HVALA

M-XXXX ::

Če že imaš BT se ne splača menjati! Če imaš malo manj € vzemi BT, drugače pa Infinity all the way>:D

jeryslo ::

Bi lahko kdo prosim odgovoril na moje vprašanje?:)

M-XXXX ::

jeryslo- tisto kar si ti gledal je serija 7700! Prej sem sam imel 7700 CU in sem šel na Infinitiya IN SE JE SPLAČALO! Temparature so veliko nižje, procesor se bolje navija, je tišji!

delpier ::

Imam asus commando in c2d e6600 sem naročil infinity-ja upam da bo šel gor.
Skrbi me pa to da sem videl da tehta 960g a ni to malo preveč?

Zna bit to problem?
Ne prestavljam pc, je skoz na enem mestu.

lp
p.
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

kody ::

kaj pa Coolermaster Hyper 6+

BoLhCa ::

Je dosti, ampak ne se bat, ne bo nobenih težav:D

delpier ::

Sem zmontiral infinity, noro
Zdej ko sem zmontiral infinity sem zmanjšal za 100 rpm tudi ventilatorje na ohišju.
Temp je pri odprtem pc
zdej:
cpu 32
mb 32
cpu fan 1222 rpm

prej :
cpu 36
mb 33
cpu fan 1985 rpm

Temp pri zaprtem zdej

cpu 35
mb 32
cpu fan 1222 rpm

prej
cpu 41
mb 34
cpu fan 2033 rpm

Ful počasneje dela tudi fan od cpu, samo imam en problem, originalen vent. je imel 4 žilni kabel in na mb je konektor za 4, na infinity je pa 3 žilni, sicer paše gor ampak a lahko kako pretvorim ta 3 žilni v 4 žilni po moje ne dela q-fan, ampak ima skoz iste obrate 1222rpm.

Zadovoljen!!

lp
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

Tugo ::

Edino, če boš zamenjal med sabo ventilatorja.

lp, T.

schurda ::

@natoxt: Koliko si sedaj navil? Ali lahko napišeš nastavitve v biosu (T, V timingi), lahko tudi na ZS.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427614 (6325) kmetek
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579737 (7872) Jst
»

COMMANDO + C2D E6600

Oddelek: Strojna oprema
171635 (1248) delpier
»

vodno hlajenje za E4300 (navit)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231576 (1049) Čmrlj
»

izbira hladilnika in termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191531 (1152) fras

Več podobnih tem