» »

Povprečje 57-59°C?!?

Povprečje 57-59°C?!?

fastfury ::

Imam plato ASUS A7S333 in proc AMD Athlon 1800, frekvenaca delovanja pa je 1526 Mhz - to je realna in ni navit. Grafa je Radeon 8500 LE. Zdej k je pač topleje me mal skrbi temperatura CPUja ki znaša v povprečju od 57 do 59 stopinj C, ko poženem kako igro pa pride tudi do 64 stopinj. KO sem uporabu iskanje sem vidu, da je en napisu da lahko proc zdrži do 95 stopinj. Mene vseeno malo skrbijo te temperature k jih ima moj proc. A bi moru kej ukrepat, al so temperature OK??

pinx ::

maš kaki box cooler gor? če ja, potem razmisli o nakupu kakega zalmana...

Sami ::

Zdej k je pač topleje me mal skrbi temperatura CPUja ki znaša v povprečju od 57 do 59 stopinj C, ko poženem kako igro pa pride tudi do 64 stopinj.

Očisti vent in še enkrat namaži pasto ali pa nabavi močnejši hladilnik. Sicer pa za palomino jedro tole ni posebno visoka temp. če ga slučajno imaš, jaz sem eno leto gonil Athlona 1800+ palomino na 71 stopinjah.

KO sem uporabu iskanje sem vidu, da je en napisu da lahko proc zdrži do 95 stopinj.

To je die temp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

fastfury ::

Ne vem, če misliva na isti box cooler - enga mam k je tm na vrhu pr napajalniku, v sredini na zadnji strani boxa k je prostor za še en manjši hladilnik pa ga nimam. Drugače pa imam Palomino procesor, ja.

gofra ::

...preberi si malo podobne teme, ki zdajle rstejo kot gobe po dežju. Pa ja, očisti si kišto in poskrbi, da bo fino prevetrena. In ja, poletje je?

Logično - pa ne se bat - AMDji zdržijo precej (no, na račun izgube kakega procenta ali dveh pri zmogljivosti)...

Lp

EagerWolf ::

Ah ne sekirej se... jst mam AMDja pa mam brez ubremenitve tele temperature:

CPU: 54°
System: 32°

S tem da morm ument se, da je racunalnik popolnoma odprt ... Ce ne mi CPU naraste do 72°+ in oglasi se prelep zvok PC speakerja ...

Lep pozdrav
I never eat a pig couse a pig is a cup!

jest10 ::

Moj sempron brez obremenitve okoli 60 stopinj, obremenjen tudi čez 75:\
Kišta jasno odprta.(posledica slabega ohišja in box hladilnika od 900MHz amdja)

AndrewSmith ::

Jst pa amd-ja barton2600 nic navit....od 60 do 70 povprecje....
katastrofa:(

patron ::

jst mam bartona 2500 pa sm instalirou en program S2kctl (amd soft cooler) in mam zj temperaturo v idle ukol 40 stopinj ce pa dela na 100% pa max 50... probjte. komp zarad tega ne dela nc pocasnej

no tole je pod about:
Significant power savings of the AMD Athlon processor
only occur if the processor is disconnected from the system
bus by the Northbridge while in the Halt or Stop Grant state.
The Northbridge can optionally initiate a bus disconnect
upon the receipt of a Halt or Stop Grant special cycle.
The option of disconnecting is controlled by an enable bits
in the Northbridge.

Program key features:
Enables bus disconnect bit in the Northbridge.
Full control under Clock Control (CLK_CTL) MSR
that determine the internal clock divisor when
Athlon system (S2k) bus is disconnected

Supported processors:
AMD Duron, Athlon Processors Model 2,3,4 (w/ limitations)
AMD Duron, Athlon, Athlon XP/MP Processors Model 6 &
upper

Supported chipsets:
VIA KT133, KT133A, KLE133, KX133, KM266
KT266, KT266A, KT333, KT333 CF, KT400, KM400,
KT600
nVidia nForce series, nForce2
SIS 730, 733, 735, 740, 745, 755, 746, 748
AMD 751, 760, 761, 762

patron ::

aja pa moj proc je poleg tega se navit... :) cooler mam pa volcano 9 laufa pa na 2200 obratih, pa kista je hlajena se z dodatnima ventilatorjema na stranici oba na minimalnih obratih.
ce navijem cooler na max obrate (~5000) ma proc 30 stopinj (idle)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: patron ()

gofra ::

Ni kej, fajn Bartona si fasu koky :P

Moj 2500 ta hip ni navit, laufa pod privzetimi nastavitvami in ima v idle 45 stopinj. Kišta jih ima 31.
Proc je hlajen z bakrenim Zalmanom CNPS 6000, ki pa, če povem odkrito - ne impresionira. Trenutno je v sobi sicer kar toplo pa vendar, bomo videli, če mu bo uspelo prekašati 41 stopinj, ki jih je stock kewler (btw, hudo hud stock, vsaj za moje laične pojme) dosegel sinoči okoli 23 ih (bom poročal :D:D).

Imam pa spredaj 120, 120 zadaj pri vrhu, 120 v napajalcu in 80ko v levi stranici kište, da pomaga procesorju. Hlajen je tudi northbridge (brez venta, Zalman), Geil rami (2 x 512) so v kovinskem ohišju, diska sta dva, Radeon Pro 9600 ima tudi aftermarket hladilnik...

Zanimivo je recimo tudi to, da kljub težkim navijaškim podvigom sinoči (spet stock na procesorju) temperatura tudi enkrat ni presegla 50. Spet, kako bo nocoj - obvestim...



Bog jih razumi in kište in fene in vsega tega hudiča :P

pinx ::

laufam mojega mobile bartončka 2500+ na 2315MHz pri 1,7V, temperatura pa se giblje med 40 in 45°C v idle... hlajen je z volcanotom 12 na 3300rpm...

Crnobog ::

Nočem odpirati nove teme, zato bom kar tukaj postavil vprašanje:

Server: Athlon XP 1800+ @ 72°C pri polni obremenitvi (Hot CPU tester). Večinoma mašina ne bo doživljala take obremenitve.

Sistem in oba diska pravita okol 40 °C.
Ohišje je zaprto.
Grafična (Matrox Millenum II), itak dostopam samo preko konzole.

Zadeva zaenkrat deluje zelo stabilno (trkam na les).

Vprašanje:
Naj ukrepam, ali pač pustim zadevo tako kot je? Ima kdo konkretne izkušnje s to konfiguracijo.

Hvala za odgovore.

jest10 ::

Kupi tale hladilnik, pa boš imel nižjo temperaturo.
Pa ne bi škodil še kakšen ventilator na ohišju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

softwer za tišanje računala

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251814 (1225) *ziga*
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705168 (3999) Pyr0Beast
»

Temperatura procesorja AMD

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151800 (1489) jest10
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814272 (3298) s5cougar
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z

Več podobnih tem