» »

Izdelava spletne strani - cena

Izdelava spletne strani - cena

slo91 ::

Ker sam nimam dovolj znanja za izdelavo povprečne spletne strani jo bom najvrjetneje dal nekam izdelat. Vendar pa so cene praktično vrtoglave, po več sto EUR. Kaj priporočate, kateri ponudnik je ugoden?

bzp ::

No offense, če ti je več sto EUR vrtoglava cena, potem imaš RES nezahtevno stran (vizitka style) ali pa precej nizke standarde. Išči študenta v stilu Revčka (ki sicer s tem sebi in ostalim v "fohu" koplje grob, če je sposoben).

Looooooka ::

vec 100 evrov pr studentih JE nateg.
najhujse so skupine studentov,ki se grejo neke graficne oblikovalce pa php programerje pa pol vtaknejo se enga z asp-jem in pol za 500 evrov 2 mesca pacajo skupi page,ki ni ne modularen ne optimiziran SQL queryji so pa taki kokr bi jih pisu otrok.
vecino teh designerjev je treba lepo IGNORIRAT in dat zadevo al nardit enmu za 2 gajbe pira(garantirano bo bols naredu) al gres pa do enga ponudnika,ki ma not zaposlene ljudi...in to seveda ni skupina studentov,ki je ugotovila da so ljudje nesposobni in jih zato s svojim so called znanjem nateguje.
v bistvu bi blo treba kr page nardit pa zacet te designerje tja not pisat.da se vid kdo so in da se jim lahko ljudstvo izogne.

Iztok Smolic ::

@Looooooka: Kdo pa mislis da dela pri "ponudnikih"? Zadeva ni tako črnobela kot si ti napisal.

slo91: glej predvsem reference sploh če se boš odločil za študenta. Samo moraš vedeti, da ti študenti ne garantirajo vedno podpore, zato pridejo v poštev če želiš stran ki je ne boš kasneje veliko spreminjal za bolj ugodno ceno.
-----------/------------

NiMH ::

Tudi jaz sem pred kratkim dobil nalogo da naredim očetu eno spletno stran a ker sem Skill Less sem za pomoč povprašal sošolce...Oni že znajo kaj naredit :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

rkasteli ::

vec 100 evrov pr studentih JE nateg.
najhujse so skupine studentov,ki se grejo neke graficne oblikovalce pa php programerje pa pol vtaknejo se enga z asp-jem in pol za 500 evrov 2 mesca pacajo skupi page,ki ni ne modularen ne optimiziran SQL queryji so pa taki kokr bi jih pisu otrok.
vecino teh designerjev je treba lepo IGNORIRAT in dat zadevo al nardit enmu za 2 gajbe pira(garantirano bo bols naredu) al gres pa do enga ponudnika,ki ma not zaposlene ljudi...in to seveda ni skupina studentov,ki je ugotovila da so ljudje nesposobni in jih zato s svojim so called znanjem nateguje.
v bistvu bi blo treba kr page nardit pa zacet te designerje tja not pisat.da se vid kdo so in da se jim lahko ljudstvo izogne.



Looo*ka te skupine studentov ponavad pol ustanovijo firme in so vsi resni in zaposleni tako kakor ti hočeš :\ Slo91 če nimaš želje po nevem kakšnem hudo zahtevnem portalu poišči kakšnega študenta,pejta lepo na eno pjačo in se zmenta kako pa kaj. Sicer te bo koštal več kakor 2 gajbi pira amapak vseeno bistveno ceneje kakor firma.
rkasteli

slo91 ::

Kako pa je z vzdrzevanjem če ti pač nek študent naredi stran. Kako potem? Potem sam urejaš naprej? Je veliko dela?
Se dogovoriš z njim?

opeter ::

Se dovoriš z njim. Recimo mesečno fiskno plačilo, material pa boš pača dajal toliko, kolikor pač imaš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

aVToV|S|On ::

sej večinoma poznamo že skor povsot CMSje tko d ni problema.
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

hamax ::

ko je blo glih govora o študentih in gafičnem oblikovanju.
tist ki je delu design za slo-tech ma zelo slb okus al pa nima pojma.
pol se gre pa se podpisat spodi :D

sej slo-tech je zlo fajn ampak izgled pa uff.

in glede na to, da nisi povedu tocno kasno stran hocs je tezko rec, ce je par 100eur nateg.
za mn kot 100eur ti pa nau noben delu oz. redki.

aVToV|S|On ::

se ne strinjam s tabo weš. Slo-Tech res da ni nevem kakšna grafična umetnina a ravno zaradi te optimizacije se stran precej hitreje nalaga. :D

Slovi pa predvsem po uporabnosti, kar je tudi prvotni namen strani
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

gani-med ::

O okusih je znano, da se nima smisla prepirati, ker so itak vedno različni.

Meni se je tudi na začetku zdel črni dizajn nekako odbijajoči, po določenem času, ko se pa začneš bolj posvečati vsebini napisanega, pa ugotoviš, da sploh ni slab in da je do oči mnogo prijaznejši, kot kakšne bolj bleščeče variante.

Zanimivo, da se mi od različnih forumov, ki jih občasno obiščem, zdi zadnje čase ravno slo-tech "najlepši".
Za razliko od mnogih drugih, predvsem ni tako agresiven za oči, ko ga odpreš in po določenem času tudi črnina postane ravno prav svetla.

Tody ::

sej mate ene 5 skinov za forum... meni je modra najbolj všeč

gani-med ::

Vem, da jemožno zamenjati stil, vendar mi je default črna barva čisto v redu.

Od kakšnega zelenega ali lila stila bi najverjetneje že po nekaj minutah dobil prebavne motnje.
Ko odmakneš oči stran od ekrana, pa zgleda tako, kot da bi ravno enega skadil :(

NiMH ::

ganimed pol pa poglej to ne glej vsebine...samo temo :P
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

gani-med ::

> ganimed pol pa poglej to ne glej vsebine...samo temo :P

Pogledal, vendar stil ni po mojem okusu.
V glavnem na strani ne maram nobenih vsiljivih pastelnih barv, kadar se želim posvetiti branju, kar je verjetno tudi namen strani, na katerih je veliko teksta.

NiMH ::

Ne mislim ker si se zbunil glede barve :) Ko praviš da ti po lila strani gor požene :P
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

gani-med ::

Pa ne samo po lila barvi, po zeleni še bolj :(

edit:
a veste, da je zelena barva dejansko odpadna barva.
Svetlobe na teh valovnih dolžinah rastline ne morejo prebaviti, ali ni učinkovito, zaradi tega jo odbijejo.
Zato vidimo rastlinje zeleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gani-med ()

opeter ::

Svetlobe na teh valovnih dolžinah rastline ne morejo prebaviti, ali ni učinkovito, zaradi tega jo odbijejo. Zato vidimo rastlinje zeleno.

Ja, ampak samo nekateri, drugi ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gani-med ::

Daltonisti, pa tisti čisto slepi tudi ne vidijo zelene barve.

Saj res, kako se pa delajo spletne strani za slepe?

Tody ::

tako da se upošteva standard 503 :) Bralniki zaslonov in to :)

gani-med ::

Menda obstajajo tudi eni standardi pri izdelavi spletnih strani za barvno slepe, teh naj bi bilo cca 10% populacije, kar ni zanemarljivo.

stjalone ::

nekaj o tem je tudi tukaj barve

NiMH ::

Niso za slepe neke vrste govorjene strani??? (i guess)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

HardFu ::

gani-med: ne bo drzalo kar si napisal... preberi si naprimer Chlorophyl @ Wikipedia da bos videl kako in kaj je s tem, saj pri nekaterih rastlinah pride do evolucijskih sprememb, pa vendar vsebujejo klorofil in povsem normalno funkcionirajo, in zato niso zelene, torej zelena ni 'odpadna' barva. Kaksen vpliv pa ima na cloveka pa si lahko preberes na kaksni strani z barvnimi teorijami (wikipedia is yer friend!).

Kar se tice pa izdelave spletne strani,... sam se pod 800EUR (samo res osnove, se pravi graficna podoba, nekaj podstrani, moj lasten CMS prirejen zeljam narocnika) sploh ne pogovarjam. Seveda pa preden kdo pretirano 8-O naj razlozim, da je v ceno vsteto delo:

- photoshop(ali kak drug program za graficno oblikovanje) - graficna podoba strani, v skladu z danasnjimi trendi, barvnimi teorijami in nekaj obcutka ter njen razrez
- notepad(ali kaksna verzija light editorjev) - XHTML in CSS produkcija v skladu s spletnimi standardi, torej da gre vsaka podstran VEDNO (brez kompromisa!) cez spletni validator (validator.w3.org)
- isto notepad za pisanje enginea, ki spletno stran poganja (sam delam z Ruby on Rails ter AJAX), torej CMS, njega optimizacija in priredba stranki.
- razlicni pripomocki za optimizacijo strani spletnim iskalnikom (SEO je izraz za vse, ki ne veste, pomeni pa 'Search Engine Optimization)
- najetega imam tudi profesionalnega fotografa, ki poskrbi, da so na spletni strani slike na nivoju.
- nekaj casa za sestanke in navodila za uporabo narocniku.

Drugace pa sem student 4. letnika naravoslovnega studija (poudarek na ne-racunalniskem) in prosim da ne mecete vseh studentov v isti kos, saj sam vse pogoje poslovanja definiram v pogodbi, v kolikor pa se kasneje pojavijo spremembe pa se vse vpisejo v anekse k tej pogodbi, vse je torej crno na belem in nic ni zmenjeno v gostilni, za dve gajbe pira torej.
http://codeable.io

HardFu ::

Aja se nasvet vsem, ki se spravljate ukvarjat s tem: Izkusajte se izognit raznim kompenzacijam, simbolnim placilom, zastonjskim prijateljskim delom ali gostilniskim poslom. Na koncu boste nategenjeni, res da se boste nekaj naucili tudi, ampak sam se rajsi ucim in sem zato placan! Ne solim nikomur pameti, pac pa govorim iz iskusenj!
http://codeable.io

opeter ::

HardPuck, kompliment in kapo dol! Lepo napisano!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Looooooka ::

kompenzacije out...pir je pa za kolege in stvari,ki ti vzamejo glih tok casa kot obisk WC skoljke(se prav mas neki priblizno takega ze narjen pa ne bo velik dela).

swen ::

Včasih se tut kompenzacije splačajo, vsaj po mojih izkušnjah.

Glede zastonjskega prijateljskega dela je pa tko: kolegu sem naredil stran za katero bi lahko izstržil najmanj 3x toliko kot sem. Rezultat tega skoraj zastnjskega dela pa je njegov odnos do same strani, glede katere mi skos daje občutek da je narejena nahitro, v smislu: "saj bova enkrat nekaj konkretnega naredila, ne?". Če bi mu računal ta pravo ceno, bi bila zanj že aktualna stran "konkretna", kar za moje pojme tudi dejansko je.
Ker pač ne znam računat, sem za te zadeve pooblastil punco 8-)

Tako da: z malimi cenami nobenemu ne delate usluge. Niti strankam ne....

Mr_Globus ::

Oče se je odločil, da je po enem letu od zakupljene domene :P čas, da se spiše še stran. Gre za gradbeno podjete - v glavi imam :
- elegantno "poslovno" podobo
- animacije niso nujne oz. nepotrebne
- stran s podatki firme (naslov, kapital, kakšen zmeljevidček)
- stran s slikami referenc
- in oblikovanje "logota" -> una slikca na vrhu strani z imenom firme in kako slikovno podlago v kontekstu 8-)

Kolko bi to prišlo koštat?

Gwanaroth ::

To je bolj osnovna stran.. "vizitka" style.. nekje med 200 in 300 €.
Lights often keep secret hypnosis..

Mr_Globus ::

Hmm na to ceno ga še uspem prepričat tako da to bi šlo

Kako pa poteka izdelava? Izvajalec pošlje par primerov podob, pa potem poveš želje? In kako je potem s posodabljanjem?

Gwanaroth ::

Najlažje je, če ima naročnik že neko osnovno idejo. Sicer pa je vse stvar dogovora.

Če te zanima kaj več, me kontaktiraj na ZS.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ce se odlocite postati freelancer

Oddelek: Izdelava spletišč
4914478 (8443) Isotropic
»

Sunit - Mladi Sturtup, ki Konkurira Svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556869 (5118) jype
»

Pohvalite oz. popljuvajte naš novi podvig :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
516921 (4662) Ashrack
»

Odvetniške provizije in zavajanje

Oddelek: Problemi človeštva
346165 (4815) donfilipo
»

Cene profi portalov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1098699 (6094) Mr.B

Več podobnih tem