» »

Joomla in spreminjanje pozicije vsebine

Joomla in spreminjanje pozicije vsebine

polixenes ::

pozdrav,

torej odločil sem se in začel uporabljati Joomlo. Preštudiral sem navodila, pripravil server, datoteke idt.

Sedaj pa sem naletel na težavo...

Kako naj spremenim pozicijo in obliko določenega contenta. Kako naj določim, kje bo naprimer kaj stalo itd...

V html straneh sem naprimer lahko dodajal tudi reklame, adsense ipd; to ni predstavljalo nekih problemov.
Za joomlo sem si potegnil tudi te mode in jih instaliral, vendar ne vem, kako naj naredim, da bo prikazovalo v vsakem postu oz. prispevku tudi adsense reklamo? Kako bi tudi napr. dodal na desni (zunaj strani) adsense banner...

Ali mogoče že obstaja kakšno navodilo?

Hvala!
  • spremenilo: polixenes ()

mte ::

Konkretno za Joomlo sicer ne vem, ampak ponavadi imajo ti spodobni CMS-ji na njihovi strani tudi spodobna navodila za uporabo. Si tam preveril?

Sicer se zadeva v ozadju vedno skrči na urejanje glavnega template-a (html) in njegovega stila (css), je pa razlika med cmsji v tem, kako so ti "skini" predstaljeni uporabniku in kakšen je optimalen način upravljanja z njimi. Nekateri ponujajo osnovne modifikacije kar preko nastavitev, vendar ti močno priporočam da vzameš trenutni skin za osnovo in si narediš svojega.
lp

Elemen_T ::

s pozicioniranjem bannerjev specifično, se še nisem ukvarjal, vendar ti morda vseeno lahko pomagam;

dobro si naštudiraj template; poglej kje kaj stoji. najbolje, da si kar sam izdelaš svoj template in postaviš elemente kamor sam želiš. zapletlo se bo edino pri straneh kjer pozicije modulov niso grobo določene (ker so dinamične), v tvojem primeru torej; za integracijo banner komponente se boš moral nekoliko poglobit v componento com_content.

joomla pa ima tudi izvrsten community; na njihovem forumu boš hitro dobil rešitev direkt na pladnju!

polixenes ::

Hvala za odgovore!

kar se tiče izdelave lastnega temlate-a je vse OK, če bi le znal. Enkrat se bom spravil zraven, vendar moram prej osvojiti jezik.

Glede joomle pa je zgleda tako, da se lahko moduli postavljajo le na preddoločene pozicije. Torej: left, right, top... itd. In tako za vsak modul posebej. Če imam prav, bom ugotovil danes, ko bom preizkusil v praksi...

Hvala še enkrat.

BluPhenix ::

Predlagam uporabo firefoxa z dodatkom webdev. Boš precej hitro videl kje stoji kakšen modul in kakšne lastnosti ima.

Sicer je že nekaj časa, odkar sem delal z joomlo, vseeno. Vsi elementi imajo eno lastnost: position. V templatu napišeš nek position, isti position moraš potem določiti modulu v admin delu. Ko mu boš določil isti position se ti bo pojavil tam kjer ga hočeš.

Priporočam da se malo poigraš z osnovno temo, ali kakšnimi enostavnejšimi, ki jih je internet poln. Pač najlažje se je učiti direktno na primerih (ponavadi).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376287311 (10603) hariscorale
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513570 (9424) betmen
»

Artisteer problem

Oddelek: Izdelava spletišč
91322 (1066) cyborg077
»

Internetna stran VS letna karta za fitnes. (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8013382 (10540) Jeronimo
»

joomla - onove

Oddelek: Izdelava spletišč
264142 (3821) SurfMan

Več podobnih tem