» »

Prenosniki in Windows Vista - praznenje skladišč

Prenosniki in Windows Vista - praznenje skladišč

1
2
»

pirat ::

@ nurmaln

dumping se da dokazat - ni mogoče ravno trivialno, ampak se da. Če firma prodaja svoje notesnike na različnih trgih (recimo v EU, v Avstraliji, v Aziji, ipd..., locirana pa je na Tajvanu, potem lahko zbereš razlike v priporočenih/prodajnih cenah istega notesnika na teh trgih (če so različne konfiguracije pač to upoštevaš pri interpretaciji cen), upoštevaš različne transportne stroške, različno davčno zakonodajo, garancijske pogoje, prednameščen software in voila - če tudi potem ko v kalkulacijo vključiš še to, še vedno prihaja do pomembnih odstopanj, imaš case dumpinga ....

Se še kdo spomni, kakšne težave je imel (mislim da) Volkswagen ko se je ugotovilo, da je cena na Portugalskem za isti avto brez razloga drugačna kot v Nemčiji.... EU je naredila štalo (priznam pa, da ne vem, ali so bili tudi učinkoviti pri tem ;-\

da je pa kupovanje tržnega deleža zelo učinkovit način za umetno višanje cene delnic. Mislim, da ni. Delničarjev tržni delež zanima samo toliko, kot jim bo ta tržni delež omogočal višji 'cash-flow to equity'. Česar pa pri dumpingu ni, tako da... Delničarje zanima, koliko denarja ostane na delnico, ne pa koliko je blagovna znamka razširjena. Tisto je stvar prestiža in običajno bolj zanima uprave podjetij, ki se s tem argumentom pogajajo za višje plače...

nurmaln ::

@priat

Ok, potem pa samo nihče nič ne naredi zaradi dumpiranja
Poglej cene prensonikov v ZDA, smešno nizke so.


Kar se pa tiče dvigovanja vrednosti delnic pa sem napisal, da gre za umetno.
Če mam jaz firmo, ki je na borzi in se odločim da del svojih delnic prodam bom vrednost delnice umetno napihnil, takod a bom odprl več poslovalnic po različnih državah in si umetno zvišal tržni delež, da bo na papirju videt čimlepše. Ko te ista stvar čez pol leta ali leto udari po glavi so delnice itak že prodane po višji ceni. 0:)

Poldi112 ::

>Vsi večji brandi ponujajo tako prenosnike z Windows kot tudi modele brez Windows.

Pred letom, ko sem kupoval, nisem mogel kupiti IBM-a brez windowsev. Pri hp in dell mislim da je bilo podobno. Lahko si pa dobil Gericom ali Solonote. Ampak tega pa jaz nisem hotel.

Če se je situacija spremenila - super. Ampak nekako dvomim.
Da bi pa dal več za prenosnik pri konkurenčni firmi, samo zato da nima win, me pa tudi ne mika.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

pirat ::

Če mam jaz firmo, ki je na borzi in se odločim da del svojih delnic prodam bom vrednost delnice umetno napihnil, tako da bom odprl več poslovalnic po različnih državah in si umetno zvišal tržni delež, da bo na papirju videt čimlepše


Hja, meni na takšen način kaj veliko delnic ne bi prodal.... ker preprosto zame kot potencialnega kupca teh delnic razširjenost poslovne mreže ne bi bila ravno kriterij št. 1 (morda zgolj in izključno v primeru, da govoriva o prodaji deleža v kakšni banki ali hranilnici) za ostale panoge, pa se prej pogleda vse kaj drugega.... cash-flowi so važni !


Glede dumpinga - ne vem če so cene prenosnikov v ZDA smešno nizke (dejansko jih ne poznam), a vseeno. Ko kot končni kupec gledaš ceno npr. enega Della, ki stane pri nas XY EUR v ZDA pa npr. XY USD ali upoštevaš tudi:
- da je pri nas pač za končne izdelke apliciran 20% DDV, v ZDA pa imajo sistem prometnega davka, ki je odvisen od tudi od predpisov vsake zvezne države posebej
- da so morda različni transportni stroški pripeljati robo iz Tajvana v ZDA in iz Tajvana v Evropo
- da obstajajo različni valutni tečaji - tajvanci verjetno preferirajo USD napram EUR (USD je še vedno valuta v kateri je večina svetovnih razmer), kar spet pomeni, da evropski trgovci, morajo prej še kupiti dolarje in z njimi kupiti robo (tukaj je hitro lahko kakšen procent končne cene...)
- da je prenosnik morda po defaultu narejen za ZDA trg (ker se pač povprašuje po x mio enakih izdelkih), za slo trg pa se zaradi manjšega trga povprašuje po tisoč izdelkih, in potem je pač potrebno dodatno nalepiti nalepke na tipkovnico, zaradi kakšnih zakonov dodatno nalepiti kakšno nalepko, kaj vse da se spoštuje (pa če to magari Kyoto), v dodaten jezik prevesti uporabniška navodila....
- da moraš zaradi določil zakona o varstvu potrošnikov pri nas npr. nuditi vsaj toliko in toliko garancije, se zavezati, da boš izdelek po potrebi zamenjal v toliko in toliko dneh, da boš rezervne dele zagotavljal toliko in toliko let.. ali so na tem področju v ZDA strožji ali milejši predpisi ne vem, vsaka razlika pa lahko vpliva na končno ceno prenosnika....
- .....
- ......

šele ko upoštevaš vse to, potem lahko v nekem konkretnem primeru zaključiš, ali gre za dumping ali ne

nicjasno ::

Kolegica je v Hoferju pri nas kupila Gericoma z Visto (so takoj leteli dol). Ce kdo kupi install cd, ki se ni bil aktiviran, naj mi poslje privatno sporocilo :)
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

nurmaln ::

Poldi112 ::

Lepo to -me veseli. Stvari gredo na bolje. "Problem" je samo ker sem navezan na IBM.
Ker so vsi tvoji linki na enaa sem šel tja še za IBM pogledati. In imajo vsi windows. Na bof isto.
Nisem preverjal, ker me trenutno ne zanima, ampak mogoče če jih vprašaš ti ga odstranijo. Bom videl pri naslednjem nakupu.

Je pa tudi res da sem mislim da v nemčiji videl, da ti ibm ponuja dual boot z mislim da Suse.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Cokolesnik ::

@nicjasno: zakaj pa so leteli dol ? Ji ne ustreza angleščina, imaš ti predsodke ali preprosto zato, ker je kupila Gericoma in ima nekdo občutek, da takšna znamka pa že ne bo dobro poganjala Viste.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Ja tud jaz zdele nisem videl IBMja brez Winsow ampak vem da lani so bli neki modeli.
Pa v trgovini nima smisla da se posebej trudiš ker winsow ti ne bodo vzeli s prenosnika.

buttcrack ::

je že kdo dobil po pošti upgrade za visto? Res traja 4-6 tednov?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Francoski kupec dosegel vračilo kupnine za Okna (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18961849 (56257) poweroff
»

Prednameščeni Operacijski Sistemi

Oddelek: Operacijski sistemi
101951 (1642) BlueRunner
»

Prodati hladilnik Eskimu? Ni problema! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
699347 (5455) ombre
»

Doplačilo za Vista DVD ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202482 (1989) BmN
»

Microsoft z visoko prodajo Viste, Offica in igre Halo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
597395 (7394) borchi

Več podobnih tem