» »

Prva slika Radeona X2800 (R600)

Prva slika Radeona X2800 (R600)

VR - Zone - Na VR-Zone se je pojavila prva slika grafične kartice, ki bi naj bila OEM verzija Radeona X2800. Po poročanju VR-Zone, bi naj X2800 XTX izšel v dveh različicah, in sicer daljši OEM verziji (31,5 cm) in krajši retail verziji (24,1 cm). Obe bi se naj šopirili z 1 GB GDDR4 pomnilnika, poleg dolžine pa naj bi se razlikovali tudi po porabi: krajša bo od napajalnika zahtevala 240 W, daljša pa 270 W.



Še novica na X-bit labs.

Za ogled slike vam priporočamo uporabo širokozaslonskega monitorja. ;)

48 komentarjev

bigfut ::

Pa ne da rabiš orožni list za to zverino ? :D , imam nekak čuden občutek, da bo še moj CM Stacker premajhen za to velikost.

zee ::

potem pa to silno procesorsko moč ponucaš za Folding@Home ali pa SETI@Home :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

Thats a huge bitch. Voodoo 5 izgleda proti tem kot lulček, ki je prikorakal iz reke Soče...
Me prov zanima kolk bo realno hitrejši od G80 da upraviči tako velikost in porabo. Pa to je še enkrat daljše od moje 6600GT lol
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

Hmm... en šiht za normalno življenje... drug šiht pa za elektriko financirat...
Life is as complicated as we make it...

Grimlord ::

Kaj si nor kaka velikost :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Shegevara ::

ko so pa pisali da bo porabil 240W ste pa vse čezenjčez popljuvali. NA! 270W za grafično kartico.. here i come.

Urajmal ::

Hahaha. A zdj bomo merli kartic kdo ima večjo al kako :D

nodes ::

tole pa prekaša že tale SB

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Dejan99 ::

Zdej bomo kmal rabil 1KW napajalnik:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

sidd ::

jaz bi mogo luknjo izrezat na ohišju da tole not spravim. Da ne omenjam postavitve električne omarce v sobi za tole.
Nova igrica amd in nvidie. Kdo ma večjo, kera več poje?! :D
no idea for signature
signed
I

Mitch ::

Kot bi rekli pri Svet Kompjutera: Aždaja 3D!:D

Pšenični ::

folk mene tud zanima kolk bo tole letel.kot sem že omenil mislim da bo sedaj ati(amd) prevzel primat najhitrejše kartice.A so kje kakšni testi.Če so slike zunej morejo biti tudi kakšni testi kje.

simnov ::

tako dolga je samo na račun bednega hlajenja

Azrael ::

Ati me vedno bolj spominja na 3DFx.

3DFx je najprej delal hudo dobre grafike, potem je malo počival na lovorikah stare slave, potem je čaral razvlečene kartice, ki razen velikosti in porabe niso bile nič posebnega, potem pa je šel rakom žvižgat.

Je ATi (spet) vsaj za nekaj časa konec?
Nekoč je bil Slo-tech.

PrimozR ::

Jao folk, retail grafa bo krajša od 8800 GTX!!! TOle je OEM, miljontič tukaj na STju že govorim tole - tako dolga je zato, da se zatakne v ohišje. Na drugo stran namreč. Gre pa za kištice Della, IBMa, Apple-a, itd. Ti sicer dajo na grafično nek bracket da jo lako foksorajo (Apple je to delal na 6800 Ultra grafični), tukaj pa je za to poskrbel že ATi. S tem je grafična pač veliko bolje fiksirana (kar je plus pri shippingu teh kišt).

nsane ::

Torej, če je na voljo manjša in se razlikuje samo po porabi, zakaj bi potem vzel večjo? Ajaa hlajenje je boljše na večji ;)

mtosev ::

A bi za to grafo zadoscal Liberty 500W katerega mam?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

iMark ::

1GB rama na grafi lol tok ga mam js DDR :D
Zdej bo morla nVidia pokazat svojo 8900 GTX >:D
Čez kok let bo softver k bo nucal tok GDDR-a
mtosev, kaj se že zanimaš za njo? al si jo že dal v košarico pa te sam skrbi če bo dovolj :D

driver_x ::

A je mogoče tole tudi na navaden ČB televizor priklopiti, ali bom moral sedaj kupiti še monitor?

mtosev ::

ma zdaj mam jajcasto X1650PRO pa bo treba nekaj boljsega kupit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Manual [////////]

Sem lepo napisal, da je tale tako dolga zato, da ima na koncu bracket za zahakljat grafično na ohišje. Torej pritrjena v je PCIe slot, pri I/O panelu ter še na drugi strani, kjer so diski in optične enote. S tem je grafična veliko bolje fiksirana in se praktično ne more odhakljati (ima velik in predvsem težak bakren hladilnik). Tole je namenjeno za OEM kište (Dell in podobno), ki pogosto prepotujejo pol amerike oz. celo pol sveta. Prav zaradi tega bi se lahko odhakljala. kot sem pa že rekel, pa ta bracket to preprečuje. Retail kartice so lepo zapakirane v škatlo tako da poškodb pri njih praktično ne more biti.

edit - brez žaljivk prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Dr_M ::

P|P: brez veze se matras...folk sam pogleda in pise, brez da bi kej razmislu, kasne traparije izjavlja.


torej, sam gpu je na papirju hud, zanimajo me testi.
ampak se lepsi pa bo odgovor nvidie :D ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bremzzi ::

a potlej bo imela retail manjši hladilnik gor? ali bo še bolj debela?

nodes ::

270W...kot je zgoraj napisal Azrel...papapa ...
konkurenco lovijo samo še z grobo silo...
AMD+ATi pa bo kmalu mrk na vasi

P.s.
en kilovat moči bo potrebno že za vsakega zahodnjaškega klinca, ki bo nabijal svojo omiljeno igrco?

Pentagon naj bi skrival tajno poročilo, ki opozarja na svetovno katastrofo zaradi podnebnih sprememb.

ne obstaja več en svet :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

azislo ::

Tukaj gre samo za mišice, le spomnite se hladilnika OTES, ki ga je potem nadomestil navaden stock cooling.

ank ::

Zgleda, da si bojo spet morali zmisliti kakšno novo vodilo. Ker ko kartica doseže takšne velikosti je čas za nekaj novega.

Heavy ::

Sam pa se pomoje pasje greje ker je na hladilniku na slikci videti heatpipse (ali kot se že napiše)

Mavrik ::

Ank: Fizična velikost vodila nima nobene veze z velikostjo kartice. Za to ni nobene potrebe.

Heatpipi pa tudi niso več dandanes nič čudnega nikjer. Vsak malo boljši hladilnik jih že uporablja.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Ko bi vsaj vedeli kaksne specifikacije jedra/ramov ipd...

Ja tista je boljsa kr je daljsa, podn.

Bo se kr treba cakat... >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

joebanana ::

Zdej pa vemo zakva se poraba elektrike v sloveniji povečuje:D

frudi ::

kot so nekateri, ki očitno redki še premorejo kaj pameti, že napisali - retail kartica bo 4cm krajša od 8800gtx. oem verzija pa bo v prosti prodaji bolj izjemoma...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Kato ::

Sej ni tok joh in sploh, krajša je kot 8800 GTX pa še manj štroma pokur (verjamem pa ,da bo hitrejša)

nove slikice grafe

poraba ostalih HI-END kartic

LuiIII ::

Končno nekaj za prave dece! Ene štiri take kartice (moja nova mašina ima 4x16 PCIe), en navaden Conroe in dva konkretna napajalca pa nekaj kar potrebuje oz. izkorišča GPGPU. Tisti, ki bo tole rabil ne bo premišljeval kaj dosti o porabi.
Ste kdaj videli grafične podsisteme pri starih dobrih SGI mašinah? Kolikor mi moj blodeči spomnim omogoča se spomnim da so imeli celo neke vrste tekočinsko hlajenje.

Lui

para! ::

Končno nekaj za prave dece!


Indeed!
Death before dishonor!

PrimozR ::

poraba ostalih HI-END kartic


Cel sistem, ne samo grafa... :\

Končno nekaj za prave dece! Ene štiri take kartice (moja nova mašina ima 4x16 PCIe), en navaden Conroe in dva konkretna napajalca pa nekaj kar potrebuje oz. izkorišča GPGPU. Tisti, ki bo tole rabil ne bo premišljeval kaj dosti o porabi.
Ste kdaj videli grafične podsisteme pri starih dobrih SGI mašinah? Kolikor mi moj blodeči spomnim omogoča se spomnim da so imeli celo neke vrste tekočinsko hlajenje.


Če en bo učinkovitga načina, kako GPU ponucat kot CPU, bo tale tvoj sistem bolj ko ne useless. In en COnroe ima probleme že z 8800 GTX; torej s tole tudi verjetno. Za izkoristit SLI rabiš ORENK navit procesor. Dvomim pa še, da ima tvoj sistem med vsemi štirimi PCIe x16 režami po eno režo placa - ta grafa je namreč dual slot.

Kato ::

Cel sistem, ne samo grafa... :\


Moja napaka Sorry

Ko je ravno govora o GPU kot CPU

edit - popravil link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

opeter ::

Če en bo učinkovitga načina, kako GPU ponucat kot CPU, bo tale tvoj sistem bolj ko ne useless. In en COnroe ima probleme že z 8800 GTX; torej s tole tudi verjetno. Za izkoristit SLI rabiš ORENK navit procesor. Dvomim pa še, da ima tvoj sistem med vsemi štirimi PCIe x16 režami po eno režo placa - ta grafa je namreč dual slot.

He? Kaj ima CPU zvezo z grafično? Tudi s Pentiumom 4 lahko izkoristiš grafično. Daš vse na maksimum, max. AA, max. FSA, vse in nastaviš maksimalno ločljvost (recimo, predstavljajmo si, da imaš kak orenk 24"LCD z vsaj 1920x1200 ločljivostjo), seveda je maksimalna ločljivost odvisna tudi od monitorja. No vglavnem, ko imaš v neki igri vse na max. in največji ločljivosti jo boš v resnici maksimalno izkoristil. Bi pa verjetno gledal diafilme na Pentiumu 4... ampak, ne mi pravit, da ne moreš grafične izkoristit do maksimuma. Ker to ni res!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

opeter X6800 precej navit v mnogih špilih poklekne prej kot pa 8800 GTX SLI naveza.

opeter ::

OK, s tem se strinjam. CPU seveda ne more slediti ogromni količini podatkov. Zaostane v ciklih. Zato pa AMD razvija platformo, ki ima na sebi CPU-GPU kombinacijo, da se kaj takšnega v prihodnosti ne bi zgodilo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

TO ne bo rešilo tega. Itak bo pa AFAIK ta CPU imel bolj osnovno grafično in bo anemnjen bolj pisarniškim kompom. Eno Venice jedro združeno z R600 bi še vedno krepko pokleknilo. Ni problem v latenah pri prenosu, problem je v surovi moči. 8800 GTX je na A64 sistemih porazno počasna. Za DX 10 grafične je nujno potreben Core 2 Duo, šlo pa bo tudi s K10 (ex. K8L).

avAnger ::

240 W moci potrebuje graficna za delovanje?! Moj komplet racunalnik BP deluje s 300 W napajalnikom.... Zdej vem, zakaj po celem svetu razmisljajo o novih jedrskih elektrarnah.

opeter ::

Zdej vem, zakaj po celem svetu razmisljajo o novih jedrskih elektrarnah.

Jah, pred časom je nekdo rekel, da če bi vsako gospodinjstvo imelo samo eno žarnico manj prižgano, bi prišparali eno elektrarno. Kmalu bo nekdo rekel: prosim vas vsa, da uporabljate svoje SLI in Crossfire kartice le enkrat na teden, sicer se nam bo električno omrežje porušilo. Hvala!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

keber ::

>>> Jah, pred časom je nekdo rekel, da če bi vsako gospodinjstvo imelo samo eno žarnico manj prižgano, bi prišparali eno elektrarno.

Ja, samo ne jedrsko. Samo eno povprečno hidrocentralo. ;)

Shegevara ::

vglavnem.. tisto da izkoristi G8800gtx, naj bi bil kvečjim 80-jedrni procesor z PSUjem do neba? Veš da

Coinbird ::

Če bi v vseh hišah Slovernije na enkrat ugasnile luči, bi se to zelo malo poznalo pri uporabi elektrike, ker je glavni požeruh industrija.
To da grafične žrejo 300W+ je preveč, sam bodo tudi to zmanjšal z časom enako je bilo pri procesorjih.
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tr0n ::

ATI R600 will NOT launch this quarter

Who cares anyway, amirite?

Tilen ::

Podn, ze toliko zamujajo pa se kr meckajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD (dokončno?) razkril delovne takte in oznake Phenomov

Oddelek: Novice / Procesorji
103675 (2436) AtaStrumf
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615942 (3925) opeter
»

Test Radeona X2800 XTX (R600)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
718936 (5466) Pesimist
»

AMD: informacije o R600, Fusion komaj leta 2010

Oddelek: Novice / Grafične kartice
404050 (2712) @LOL

Več podobnih tem