» »

Projektor: kaj kupiti

Projektor: kaj kupiti

DoberDan ::

Zanimivo, toliko prebranega danes, a nikjer nič o razlikah med DLP in LCD projektorji.
Kakšne so razlike, na hitro?

Okapi ::

Poguglaj, vse piše na netu.

O.

PacificBlue ::

Ce ne tu, pa tam.

DoberDan ::

Okej hvala, sem našel na googlu glede formatov.

1.: Prosil bi pa vseeno za kakšno besedo glede razlik med "DLP 3D ready" in "DLP 3D", ker mi angleščina šepa.

2.: Katera firma projektorjev ima na splošno cenejše žarnice? Ali je odvisno od modela do modela?

3.: Priporočite mi kakšen najcenejši projektor z native FullHD.

Hvala ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

Okapi ::

Vsi najcenejši so enako dobri. Razlike so premajhne, da bi lahko kakšnega bolj priporočili kot drugega. V tem času je treba gledati za različnimi ugodnimi prazničnimi ponudbami, novoletnimi popusti in podobnimi zadevami - imaš v vsaki trgovini kakšen drug najcenejši in najugodnejši model.

Pred končno odločitvijo še poguglaj po netu za testi in ocenami uporabnikov (največjih jih običajno najdeš na Amazonih - .com, co.uk in .de). V glavnem pa - ne kompliciraj preveč, ker ne boš nikamor prišel.

O.

DoberDan ::

Mogoče res bolje tako. V vsakem primeru, nasproti TV enkranu bo Bomba!

Le glede tehnologije DLP ali LCD ne vem. Bil sem že 100%, da vzamem DLP, ker sem gledal razlike, ti pa si me zdaj zmedel :D

piek ::

Cena zarnice v praksi ni faktor. Ker zarnica po deklariranih delovnih urah ne crkne, temvec ima se polovico svetilnosti. Torej lahko v praksi dela tudi 2x dlje. In ce nimas projektorja prizganega 4+ ure na dan, je verjetno nikoli ne bos kupil. Ce pa jo ze bos, bo tedaj relativno dostopna.

Glede izbire projektorja:
za 3LCD poglej za kakim Epsonom, TWH3200 ali podobnim
za DLP pa podobno cenjene Optome

Meni osebno je najbolj pomemben faktor poleg prikazane slike predvsem glasnost projektorja, sele potem vse ostalo. Sumec projektor mi je dobesedno nadloga ...
--- Finish it off if you started it! ---

DoberDan ::

Ja to je pa res, glasnost ne sme biti prevelika. Po specifikacija torej nekje pod koliko decibilov? 35?


No, glede na cene mislim da se bom kar odpovedal FullHD, ker tazga projektorja za 500€ ni. 1000€ pa ne mislim dat. Študent sem!

Sicer pa, če tako pogledam. Razlika med 1920x1020 in 1280x800 spet ni tako grozna, mar ne?
Če bo projektor 2,7m od platna, platno pa 200x200cm.

Pika je tako velika 1,04mm (2000mm/1920) ali pa 1,56mm (2000/1240). Ni zdaj to trikratna razlika... :)

Okapi ::

Ni trikratna, je pa dvakratna. V enem primeru imaš dva milijona pik, v drugem pa en milijon. Ampak če ni denarja, ga pač ni - še ni dolgo, kar smo čisto lepo uživali v domačih kinopredstavah s projektorji, ki so imeli 800 x 600 pik.;)

O.

DoberDan ::

http://www.mimovrste.com/artikel/146001...

Zakaj tkole zavajajo v opisu in napišejo ločljivost 1920x1080, če je pa native le 1024x768!!?

http://support.acer.com/acerpanam/proje...


Če so naštete podprte ločljivosti, je native VEDNo najmanjša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

Okapi ::

Ni vedno najmanjša. Če je native 1080p, podpira tudi vse nižje.

Tomicko ::

OK,...kaj pa FULL HD projetorji? Kakšne priključke vse ponujajo? USB, HDMI..... So tudi takšni z mrežno kartico?

dottor ::

Za društvo bi potrebovali projektor. Rabimo ga za predvajanje video vsebin iz prenosnika, ter da priklopimo gor PS3. Se pravi rabimo nekaj kar ima VGA in HDMI vhod, AUDIO izhod, tam do 500€ in da so žarnice in ostali kosi dostopni po normalni ceni.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

DoberDan ::

Optoma HD230X, mislm da je to trenutno najcenejši fullHD projektor, vsaj kar se tiče našga trga. Tm za nekje 830€ se ga dobi v Slo, oziroma za 650€ na ebay.
In vsaj po komentarjih na raznih forumih naj bi bil top shit v razmerju cena/kvaliteta.
Pozna kdo še kej cenejšga fullhd?

DonMatejo ::

Pozdravljeni, podobno vprašanje!

Sem predsednik Foto Kluba in kupujemo projektor. Denarja seveda ni neomejeno, imamo pa možnost povezovanja z lokalnim klubom, ki bi naše prireditve gostil, obenem pa bi projektor koristil še za predvajanje športnih dogodkov (Hokej ipd.). Projektor bo montiran na stropu dvorane in bo projeciral na platno širine 240cm.

- zaželjen čimboljši prikaz barv (za potrebe Fotografije), možnost kalibracije
- FullHD resolucija (Fotografija in televizija)
- Cena do max 800eur, še rajši okrog 500eur

Obenem ne bo odveč tudi nasvet, kakšno kišto kupiti zraven.
Za vaše odgovore in za ves porabljen čas se iskreno zahvaljujem.
Matej M.

Okapi ::

Sicer cen zadnje čase ne spremljam, ampak na hitro bi rekel, da za 500 evrov ne dobiš spodobnega full HD projektorja, pa tudi za 800 je izbira majhna. Vzameš tistega, ki ima največjo svetlost, na ostale podatke se pa ne oziraš (razen na to, da je pač full HD).

O.

DoberDan ::

DonMatejo je izjavil:

Pozdravljeni, podobno vprašanje!

Sem predsednik Foto Kluba in kupujemo projektor. Denarja seveda ni neomejeno, imamo pa možnost povezovanja z lokalnim klubom, ki bi naše prireditve gostil, obenem pa bi projektor koristil še za predvajanje športnih dogodkov (Hokej ipd.). Projektor bo montiran na stropu dvorane in bo projeciral na platno širine 240cm.

- zaželjen čimboljši prikaz barv (za potrebe Fotografije), možnost kalibracije
- FullHD resolucija (Fotografija in televizija)
- Cena do max 800eur, še rajši okrog 500eur

Obenem ne bo odveč tudi nasvet, kakšno kišto kupiti zraven.
Za vaše odgovore in za ves porabljen čas se iskreno zahvaljujem.
Matej M.



Še enkrat lahko povem, za ta denar je edina možnost Optoma HD230X iz tujine za 630€ ali v slo 800€.

japke ::

mene pa zanima, kaj kupiti za občasno pisarniško uporabo,
potrebujem nekaj za powerpoint 2x mesečno, oddaljenost stene je cca 3m.
stena je na vzhodu, okno na zahodu. torej ne bo neke direktne svetlobe
do 400 eur.

kakšen je recimo acer x1111?

dottor ::

Mnenja o tem projektorju:
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Namenjen bi bil igranju iger na PS3 (v bodoče 4) in gledanju animejev preko prenosnika. Zvok iz projektorja povezan na hišni kino.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Kaj ::

Za takšno uporabo čisto soliden, čeprav bi se dalo za 600€ dobiti boljšo native resolucijo kot WXGA.

dottor ::

Kak predlog do 600€, če je upravičeno lahko kak € več. Rabimo ga v društvu za zgoraj omenjeno (igranje iger na konzolah in gledanje animejev/filmov), vse se dela v dokaj temnem prostoru, tako da direktna svetloba ni problem. Kar se priključkov tiče potreben 1x HDMI, 1x VGA in 1X AUDIO OUT.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Malo poguglaj za odzivi uporabnikov. Meni so se DLP-ji zamerili, ker se jim rado dogaja, da se izrabi ležaj tistega vrtečega se barvnega filtra pred žarnico in postanejo zelo glasni. Poleg tega se tisti filter tudi rad umaže in postane slika temnejša, čiščenje je pa precej delikatno. Sem imel pred leti enega Infocusa in se mu je zgodilo oboje. Slika je postala temnejša in sem mislil, da gre pač žarnica počasi k vragu. Potem je pa začel še ružit in ko sem ga odprl, sem videl, da je tisto barvno kolo umazano. Ko sem ga očistil, je bila slika že spet OK, ampak ležaja pa ni mogoče kar tako preprosto popravit ali zamenjat. In sem potem raje kupil nov projektor, itak je bil čas za nadgradnjo na full HD.;)

O.

Kaj ::

Optoma HD600X-LV naprimer. Cenejši, ista osnovna ločljivost, svetilnost 2500 Ansi lumnov, boljša firma, itd.

http://www.mimovrste.com/artikel/146000...


Za ta denar kaj več kot 1280x800 itak ne boš dobil (kar se Slo tiče). Ostalo pa malo primerjaj in beri odzive, kot je napisal Okapi.

Evo, še bolje: http://www.mimovrste.com/artikel/146000...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Kaj ::

Ja, jaz bi tu na tvojem mestu zagotovo vzel slednjega. Še malo večja svetilnost in 5 let garancije!

dottor ::

Hvala obema. Verjetno bomo vzeli Infocus IN116.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Kaj ::

Poglej še kje za kakšno akcijo, sicer pa je izbira kar pravilna ;) Lp
Ne glede na vse pa so dejanske razlike v tem rangu (oz. med naštetimi) minimalne.

Recimo tu: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Infocus IN116 za 516EUR (edino garancije je le 2 leti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

dottor ::

Bomo šli pogledat še v trgovine. Kar se tiče spleta je na ENA A 516,14EUR in ga imajo na zalogi:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

PS: isto časno postala isto stvar :D Ja 3 leta več garancije je veliko boljše, je pa treba videt če je smiselno dat 65EUR več... Bomo še razmislili
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Okapi ::

Precej je odvisno tudi od tega, kaj dejansko pokriva garancija. Ker pogosto stvari, ki se izrabljajo (recimo žarnice), ne pokriva.

O.

dottor ::

Mimovrste jamči 6 mesecev na žarnice. Je treba videt kaj ENA A vključuje v garancijo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Če pokriva vrteči barvni filter pri DLP, potem se splača vzeti tistega z daljšo garancijo, drugače pa imho niti ne, ker kaj drugega se pri projektorjih itak ne kvari.

O.

dottor ::

Lahko pišem na MImovrste in vprašam kaj ve krije garancijo :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Mimovrste ima samo 2 leti garancije na vse razen na žarnico (6 mesecev). Zdej čakam še na EnaA da mi odgovorijo. Zdej se je tehtnica prevesla na EnaA, saj ej 65€ kar dosti denarja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Še iz EnaA:

Splošni pogoji

? Izjavljamo:
? da bo izdelek v garancijskem roku brezhibno deloval, če boste z njim ravnali kot je navedeno v danih navodilih za uporabo in ga tekoče vzdrževali (čiščenje projektorja najmanj 1x letno na pooblaščenem servisu oziroma med 250 in 500 urami delovanja)
? da bomo v garancijskem obdobju na svoje stroške odpravili okvare in tehnične pomanjkljivosti izdelka, ki so nastale ob normalni uporabi
? da bomo zagotovili vzdrževanje, nadomestne dele in priklopne aparate še 5 let od nakupa izdelka
? ga garancijski rok začne teči z dnevom nakupa
? da bo izdelek brezhibno deloval, če bodo zagotovljeni optimalni pogoji za delovanje izdelka in sicer temperatura prostora od 10 - 35°C, max. vlažnost 80%, brez kondenza in brez večjih količin prahu in umazanije
? da je pooblaščeni servis za kupljen izdelek Lestra d.o.o., Prevale 7, Trzin, kjer se opravljajo vsi servisni posegi
? da garancija za žarnico velja za zamenjavo ene žarnice v garancijski dobi
? da se dejanska življenjska doba žarnice spreminja glede na okolje in uporabo projektorja. Različni pogoji, ki vplivajo na žarnico so temperatura, vlažnost, prah ter hitro prižiganje in ugašanje projektorja - projektorja ne izklapljajte iz električnega napajanja, dokler slišite delovanje ventilatorja (razen pri modelih, kjer je to specifično navedeno).

? Garancija ne velja:
? če so nastale napake in okvare izdelka kot posledica nepravilnega, nestrokovnega ali malomarnega ravnanja z izdelkom
? če se niso upoštevala navodila za uporabo in se projektor ni tekoče vzdrževal
? če projektor deluje več kot 16 ur na dan in ni po daljšem delovanju 8 ur ugasnjen
? če je v izdelek posegla ali ga odprla nepooblaščena oseba, oziroma je bila odstranjena garancijska nalepka
? za fizične poškodbe izdelka in deformacije
? za programsko opremo, zunanje naprave; dodatke ali dele dodane k projektorju naknadno; dodatke in dele, ki niso nameščeni od proizvajalca ali uradnega servisa
? za projektor, katerega stropna montaža in priklop projektorja ni bila izvedena s strani podjetja LESTRA d.o.o. oziroma od nje pooblaščenega monterja.


To pomeni 1 žarnica na dve leti. Kako pogosto se povprečno menja žarnico če se jo? Čiščenje 1x letno more po tem opravljat LESTRA d.o.o. ali lahko nesemo komu drugemu? Ostalo ni nek problem. Nikjer ne piše o vrtečem barvnem filtru. Predlogi?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Te zadeve so meni vedno sumljive. Boš nesel projektor na servis, tam bodo pa rekli, da je bilo v sobi preveč prahu, ali preveč vlažno, ali da se je shladilo pod 10 stopinj, ali segrelo na 40 ... Potem pa dokazuj, da to ni res. Saj je ene kup tem na slo-techu, kako zavračajo garancije za telefone, zaradi "vdora tekočin".

Poleg tega letno čiščenje na pooblaščenem servisu ni brezplačno. Še dražja je obvezna montaža projektorja s strani pooblaščenega monterja.

Če se strogo držijo teh pogojev, si s takšno garancijo ne moreš dosti pomagati. Oziroma se to splača početi pri projektorjih, ki so vsaj 3x dražji od tega, ki ga kupuješ.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dottor ::

Projektor verjetno ne bo montiran na strop ampak imamo poličko za njega. Kako se sploh briše prah iz njega? Glede na to da ga rabiš na servis nosit verjetno s sesalcem in čopičem ne gre? Kar se tiče temperature in vlage se da vse dokazat, saj je prostor bolj zadaj in nima oken in vrat. Je samo zavesa med prostorom, ki se zagrne ko kej gledamo. Že vsak ima doma termometer in merilec vlage.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

A tak termometer, ki zapisuje temperaturo za eno leto?

Prah pa seveda lahko sam čistiš, samo potem ti garancije ne priznajo, če se kaj pokvari.

O.

dottor ::

Se pravi kakor koli obrneš ga naf*kaš? Daš 500€ za projektor in upaš da traja čim dlje, na uveljavljanje garancije lahko odmisliš... Sem prav razumel?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Ne smeš se tako zelo zanašati nanjo, da bi se splačalo dati več denarja samo zaradi nekaj daljše garancije. Še posebej, če moraš prišteti še stroške čiščenja in montaže. Ja pa odvisno tudi od dobre volje servisa, kako natančni so pri preverjanju vseh pogojev. Pri enaki ceni, ali samo majhni razliki v ceni, je pa seveda vseeno bolje imeti daljšo garancijo.

O.

dottor ::

Ja mimovrste je navajal napačne podatke, in imajo samo 2 letno garancijo in 1/2 leta na žarnico. EnaA ima tudi 2 letno in 1 žarnico na garancijsko obdobje. Zdej je vprašanje povprečno kako pogosto se menjujejo žarnice? Projektor se bo uporabljal mogoče 8 ur na teden, občasno tudi dlje. Če se žarnico menja prej kot v roku 1/2 leta in večkrat ali če se v roku dveh mescev 1x menja. Nekako se bolj nagibam na EnaA, saj je razlika v ceni cca. 65€
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Žarnica načeloma zdrži precej dlje - recimo vsaj 2000-3000 ur, nekatere so deklarirane tudi na 4000 ur. Pri vaši porabi bi načeloma morala zdržati vsaj 5 let. Problem je, ker lahko crkne že prvi dan in temu je namenjena garancija za žarnico.

O.

dottor ::

Zdej sem v dilemi... Ti osebno kaj bi vzel?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Cenejšega. Sicer pa kupujem pri Enaa, ne pri Mimovrste, se mi zdi zanesljivejša štacuna.

O.

dottor ::

Sam nisem nikoli kupoval na EnaA, sem pa naredil že za nekaj tisoč € nakupov pri mimovrste in nikoli mel problema. Hvala. Ju3 bom dal predlog v društvu. Že ki kupuješ pri njih... kolko znaša pošnina in nad kolko € ni poštnine?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Kaj ::

Če je isto garancije pa sploh ne kompliciraj. Vzemi pri Enaa.

Glede poštnine imajo pa na Enaa takole:
Klic pred dostavo:
(Doplačilo storitve 1 € / pošiljko.)
Dostava do 10. ure:
(Doplačilo storitve 0,66 € / pošiljko.)
Ne velja za pakete večjih dimenzij in nad 50 kg.
Dostava po 16. uri:
(Doplačilo storitve 0,66 € / pošiljko.)
Ne velja za pakete večjih dimenzij nad 50 kg in ob sobotah. Velja samo za izbrane večje pošte.
Dostava med 18. in 20. uro:
(Doplačilo storitve 0,66 € / pošiljko.)
Velja samo za Ljubljano. Ne velja ob sobotah in za pakete večjih dimenzij, nad 50 kg.

dottor ::

Se pravi da poštnina znaša manj kot 1€. Pol bomo kar tam naročili. Hvala obema.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Narobe ti je povedal. Tisto so samo dodatki na osnovnih 3,9 evra za dostavo. Ampak nekatere stvari imajo kot dodatno ugodnost brezplačno dostavo, nekatere lahko brez doplačila dvigneš osebno, stalne stranke imamo pa brezplačno dostavo.;)

O.

dottor ::

Društvo deluje na obali, tako da raje damo tiste 4€ za poštnino, ker za ta denar niti do LJ ne pridemo :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

seljo ::

živjo.
Imam vprašanje glede nakupa projektorja. Na tem področju sem res noob...Vglavnem za na teraso bi rad montiral projektor, da si ogledamo kaksno tekmo, odigramo kakšno fifo...diagonala bi bila nekje max 1.8m. Želim da ima projektor hdmi,ter integrirane zvočnike po možnosti še dvbt (tukaj me nekaj bega pri enih projektorjih sem videl da piše da so dvbt potem pa piše analog tv tuner - kako je to možno?). Vglavnem pregledal sem vse na slovenski sceni in na ebayu...za projektor bi dal max 200e.
gledal sem tole:
http://www.ebay.de/itm/WOW-MediaLy-LED-...

http://www.ebay.de/itm/MediaLy-LED-G150...

http://www.ebay.de/itm/WOW-MediaLy-LED-...

oziroma mi lahko svetujete kakšen cenovno ugoden projektor, hvala.
u zivotu sve se vraca sve se placa

Okapi ::

V tem cenovnem razredu (do 200 evrov) je čisto vseeno, kaj kupiš. Vse je enako ubogo.

O.

dottor ::

Spet jaz in spet sprašujem za mnenje o projektorju. Kot sem že nekaj časa nazaj napisal za društvo iščem projektor ki ima HDMI in VGA vhod in AUDIO OUT ter ceno do 500€. Rabimo ga za igranje PS3 na njem in gledanje animejev. Nekaj kandidatov (cene iz mimovrste):
Sony VPL-DX120 (VPL-DX120) = 419€ / garancija 3 leta (žarnica 1 leto ali 1000ur)
Infocus IN122 = 459,15€ / garancija 2 leti, žarnica 6 mesecev
Acer P1320W (EY.JEF04.003) = 471,69€ / garancija 2 leti
BenQ MX518 = 486,01€ / garancija na projektor: 3 leta, na žarnico: 6 mesecev ali 1000 ur
Optoma DX330 = 494,17€ / garancija 2 leti, 5 let Optoma garancije na barve
Epson EB-93H (V11H382140LW) = 511,37€ / 2 leti, za žarnico:1 leto

Svetilnost imajo 2600/2800/3000 ANSI lumov, odvisno od modela. Kaj od tega bi priporočili? Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011061 (8160) gorann
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729593 (6494) Alfonzo
»

Nakup projektorja

Oddelek: Zvok in slika
295168 (3630) narodno
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211496 (10324) urosbe
»

Hišni kino s projektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
82407 (2305) mgermo

Več podobnih tem