» »

Projektor: kaj kupiti

Projektor: kaj kupiti

««
8 / 8
»
»»

Okapi ::

Mat belo 1.0, ker je še iz časov, ko sem imel InFocusa, ki ni bil ravno hudo močan.

Kolebam pa zato, ker je kar nekaj cekina v igri, in poleg tega nisem čisto siguren, kako bi bilo videti v primerjavi s kakšnim velikim televizorjem. Pa ne hitim, ker se cene ravno ne višajo.;)

Tomson ::

Jaz sem letos prav iz tega razloga obupal in šel v nabavo videoprojektorja, sem se namreč naveličal čakat na 65" OLED za zmerno ceno. In če sem dobil 2x večjo diagonalo za 3x manj, let it be! Jasno, so pa kompromisi, predvsem na račun prikaza črne, ki me najbolj moti, vse ostalo super. :)

Sem pa tudi precej časa vložil v študiranje teh projektorjev in prišel do zaključka, če nimaš res dobrih pogojev, v optimalnem primeru za "bat cave" nima smisla zapravit preveč, ker zaradi neprimernega ambienta rezultat ne bo toliko boljši. Tudi kvalitetna platna so takoj proti tisočaku npr... Potem pa se pri tako dragi opremi že začneš obremenjevat s prostorom, ki je največji problem itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

rogerg ::

Projektor (4K) + namensko platno. Lahko za daily uporabo in, kot nadomestek TVja? Soba (dnevna) sicer ni popolnoma brez svetlobe ampak se lahko omeji vir zunanje svetlobe (zaluzij)....!
Kaj pravite, tisti, kateri imate ze take sisteme. Bo slika dovolj kvalitetna, toplina barv, itd.? Uporaba pa, kot sem omenil, TV signal (Siol optika) in pa za razne filme......

Tomson ::

Meni osebno projektor ne zamenja TVja (pa bi načeloma lahko). Nekako si ne predstavljam da bi vsak dan gledal sliko na velikem platnu (potem več ni posebnega užitka sčasoma). Pa jasno, res kvalitetna slika je izključno v popolnoma zatemnjenem prostoru, pri kakršnemkoli viru svetlobe je TV bolj primeren. Glede na to, da je večina TV programov v HD ločljivosti in se to precej kompresiranih, je tudi kvaliteta slike na velikem platnu manj kvalitetna kot na manjšem TVju...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rogerg ::

Tomson, hvala za odgovor....

Recimo, da imam do stene nekih 300-310cm. Se pravi, bi v postev prisla velikost platna nekje 80-85''. Morda max. 100''! To, da bi konstantno gledal programe v velikem formati, me nebi motilo. Bolj me skrbi sama kvaliteta. Bi bilo gledljivo cez dan gledat TV program? Nebi pa zelel ves cas bit v temi, kot kaksen krt...!
Projektor sem gledal Optoma UHD60/65 in pa crno platno (boljsa svetilnost).
Pa kaj sem nekaj zasledil, da so HDMI kabli omejeni glede prenosa UHD in sama dolzina kabla?!

Tomson ::

Meni je na 3m pri 120" super ko gledam 1080p, kompresiran 720p pri HD programih pa je precej slab. Mogoče da bi 80" še bilo ok, kaj več pa dvomim, defenitivno pa bi bila kvaliteta slike HD programov pri 65" dosti boljša, že zaradi upscalinga, če gledaš kakšen Sony, Panasonic npr. Omenjena Optoma je super, kolikor berem teste, črno platno pa ima precej nizek gain, osebno pod sivo/srebrno platno in 0.8 gaina ne bi šel, pa še to če ima projektor res visoko svetilnost ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rogerg ::

Sej, max nekje 100'' pravis da bi bili tudi trenutni TV HD programi bolj negledljivi?! Crno platno sem mislil zaradi dokaj svetle sobe in ker nebi bil namen samo kot "home theatre " ampak nadomestek TV-ja.
Sem pa odprt za predloge glede platna.....

franckranc ::

Po precej prebranega na tem in še drugih forumih sem se odločil in le nabavil.
Še "rezultat":
nov ViewSonic PJD7828HDL 3200 Lumens 1080p HDMI Home Theater Projector.
Za šest zelencev plus 16€ poštnine sem ga preko ebay.de naročil v trgovini v Nemčiji ter dobil v dveh dneh od naročila.
Vem, da bi se ga dalo dobiti ceneje, ampak s(m)o ga hoteli "takoj"!
Plačal sem s Paypal-om, da je bilo zadaj nekaj več varnosti.

Kriteriji so bili: 1080p (Full HD), dobra svetilnost, čimveč vhodov (tudi kakšen VGA in S-video - že v JNA so rekli, da od viška ne boli glava :-) ), velika slika na kratki razdalji, čimtišji ventilator, spodoben in dovolj glasen zvočnik,...

Prvi vtisi so odlični (smo pa brez izkušenj). Lahek, relativno majhen, predvsem pa dobro delujoč.
Na kratki razdalji projicira veliko sliko (je short throw), ob svetlih scenah pa v sobi sredi noči naredi dan... :-( (svetla tla ter bele stene in strop)

Na koncu sem izbiral med:
BenQ DLP W1070
Epson Home Cinema 2040
ViewSonic PJD7828HDL
Optoma GT1080 in
BenQ W1080ST 1080p

Pri Optomi (večina novejših modelov) me je najbolj motilo, da ima samo HDMI vhod.

3D pa je rahlo razočaranje. Pa ne zaradi slabega delovanja same tehnike, ampak je očitno tehnologija obstala nekje "na pol poti"...
Slika pa ob 3D gledanju občutno potemni - dobro, da imamo nadpovprečen projektor in temno sobo.
Zdaj razumem, zakaj se ta 3D nekako "ne prime".
Vse skupaj je bolj "2.5D" - prostor sicer da občutek 3D, vsi objekti pa so precej ploščati - kot bi jih narisal na karton ter potem premikal v prostoru med zaslonom in gledalcem.

juve91 ::

kaj pravite?
https://heiluu.com/products/hd142x-1080...
dober za to ceno? se ne spoznam, rabil bi za ogled tekem, tvja, fifo:)

Filip8 ::

če je legit trgovina, je za to ceno po mojem mnenju dobra zadeva in bi ga tudi jaz uzel :D

Okapi ::

To je sigurno nateg.

Tomson ::

Jup, že iz specifikacij je jasno: native 1080p, 3000lum, 1,000,000:1 kontrastno razmerje, Vertical Lens Shift, 1.6x zoom za 65$, ni variante! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

neo5468 ::

juve91 ::

Samo pa imajo za placilo preko paypala. Torej ne morem nic izgubit, ker se mi potem lahko vrne denar ce je fake stran. Ali?

Okapi ::

Poskusi, pa potem poročaj, kako se je izšlo.>:D

Tomson ::

lol, Okapi, še vzpodbujaj ga ... :))

@juve91: končalo se bo z enim od dveh scenarijev. 1) Boš dobil projektor, ki v praksi ne bo niti senca oglaševanih specifikacij, nakar se boš odločil da bi ga vrnil in imel denar nazaj ... 2) Projektorja ne bo. Denarja pa tudi ne ... Potem pa na Paypal ... Bo pa zanimiva izkušnja, tako da ni vse tako črno, pa še potem lahko sporočiš razplet, kot je že Okapi omenil, pa bo še za nas zanimivo! >:D
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

juve91 ::

saj take scenarije sem tudi jaz imel v mislih :D se raje nisem odločil. bi pa bil vesel, če bi vi kakšne dobre projektore za dobro ceno :)

SmeskoSnezak ::

Kaj priporocate za mali, kompaktni, prenosni projektor, ki ga lahko v roki nosis ali pa celo v kak vecji zep das? Price/performance?
@ Pusti soncu v srce... @

slotech11 ::

Lp, ima kdo mini projektor, ki je bil v akciji pri A1 nedolgo nazaj? kako se kaj obnese? je kaksen test na netu za pogledat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

slotech11 ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

mrkva1 ::

namesto televizije, ki jo ne gledam veliko, bi rad imel nek poceni projektor.
Pogoj je da je projektor zelo tih pa poceni (npr za do 200 eur) - nov ali pa rabljen.
Testiral sem nek projektor za 100 €. Slika še kar ok, samo je bil preglasen.

Najraje LED in Android.
Anroid bi imel zato da naložim aplikacije Kodi in Eon.
Rad bi se izognil vlečenju kablov(Kabel za elektriko bi povlekel iz doze za luč).

Morda pa bi lahko imel samo nek projektor z wifi, ki bi ga povezal na android box?

Ne vem če je to izvedljivo oz. če sem si prav zamislil :)?

Realist ::

Živjo,

sin bi imel projektor za gledanje filmov na steni, ki je čisto bela.
Kaj bi bilo v tem času nek best buy? Pa da ni škart roba. Razdalja gledanja cca 4-5m, stena je velika 2,5x4m.

fpbs ::

Odsvetujem projektor, šum ventilatorja, slaba povezljivost,.... kupi naj TV večje diagonale.

Okapi ::

Zlata medalja za neuporaben nasvet.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fpbs ::

Okapi je izjavil:

Zlata medalja za neuporaben nasvet.>:D

Saj imaš vse možnosti, da mu daš bolj uporabnega. Izberi nek najceneši TV model diagonale 85, in primerjaj njegove zmogljivosti z ustreznim projektorjem:
https://geizhals.eu/?cat=beam

Okapi ::

OP ni vprašal, kaj je bolje imeti, tv ali projektor. Njega zanima nasvet glede projektorja.

In če že hočeš primerjati - primerjaj velikost in težo 85" televizorja in projektorja. Marsikdo noče v dnevni sobi imeti ogromnega televizorja, iz estetskih razlogov, projektor, ki ga lahko spraviš v predal, ko ni v rabi, je zanje veliko boljša rešitev. Projektor lahko tudi kam odneseš, recimo na vikend. S projektorjem lahko narediš tudi večjo sliko od 85".

Skratka, imaš en kup primerov, ko je nakup projektorja veliko boljša rešitev od nakupa zelo velikega televizorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fpbs ::

Okapi je izjavil:

OP ni vprašal, kaj je bolje imeti, tv ali projektor. Njega zanima nasvet glede projektorja.
In če že hočeš primerjati - primerjaj velikost in težo 85" televizorja in projektorja. Marsikdo noče v dnevni sobi imeti ogromnega televizorja, iz estetskih razlogov, projektor, ki ga lahko spraviš v predal, ko ni v rabi, je zanje veliko boljša rešitev. Projektor lahko tudi kam odneseš, recimo na vikend. S projektorjem lahko narediš tudi večjo sliko od 85".Skratka, imaš en kup primerov, ko je nakup projektorja veliko boljša rešitev od nakupa zelo velikega televizorja.

Sem imel projektor, in to precej dobrega, samo v primerjavi s tem, kaj zmore TV, in kaj projektor, je za mene nakup projektorja stran vržen denar. Sem prepričan, da sem mu dal zelo uporaben nasvet. Žal se "realist" ne javlja več.

Okapi ::

Mogoče se ne javlja, ker še ni dobil nobenega nasveta?

Kar se projektorja tiče, ga imam, dobrega, in tudi 65" OLED tv. In ni primerjave, ko je treba narediti "filmsko vzdušje", tv se skrije.

Je pa to tako, kot primerjati LP in CD za poslušanje glasbe. Na CD slišiš več frekvenc, z vinilko na gramofonu pa bolj uživaš. In ti sodiš med tiste, ki na vprašanje, kateri gramofon kupiti, odgovoriš, da je gramofon brezveze, danes se posluša HD stream.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

David Novak ::

Imam projektor, kupil sem rabljenega na E-bayu. Pred tem sem malo raziskal področje. Šum ventilatorjev je lahko problem, ker ga imaš nad glavo. Zato sem kupil večjega, naj bi bil iz predavalnice. Žarnico lahko dam na najnižjo svetilnost in je slika še vedno dovolj svetla pri sliki okoli 2 m širine, obenem pa gre tudi ventilator na najnižje obrate. Ko je v filmu tišina, se ventilator sliši, če ga zavestno poslušaš. Pri prejšnji (vgrajeni) zvočni kartici se je ob tišini bolj slišal šum kartice v zvočniku.

Nekdo je omenil slabo povezljivost. Pravi geeki itak tudi na smart TV najprej priključimo računalnik, da je za player. TV je le monitor, ki interneta nikoli ne vidi.

Pri projektorju je treba paziti tudi na naslednje: DLP vs LCD. Mene DLP moti, ker se pri premiku oči vidi mavrica. Ta tehnologija namreč kaže barve zaporedno eno za drugo in hitro oko to opazi. LCD prikazuje vse barve hkrati, takega imam in sem zadovoljen kljub temu, da ni HD. Pri kinu je v resnici najpomembnejši zvok.

hojnikb ::

Če hočes velikost, potem je kaksn LED kitajc cisto ok. Je pa res, da če hočes 4K in kolker tolk spodobno svetilnost (pa se pomoznosti kaksn HDR10) pa stvar rata ekscesno draga.

Letos sn nabavu enga taksenga kitajca. Za cca 200EUR, kolker je stal, čisto spodobna 1080p zadeva. Za 200EUR danes ze 1080p tv tezko najdes. Za malo manj budgeta je bojda tudi HQ9 ok (malo manjsa svetilnost though).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

David Novak ::

Banggood ima trenutno v akciji enega za slabih 100 eur. Nek presežek verjetno ni:
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-V...

Zakaj se TVja ne priključi na internet (skoči na 3:20):

Realist ::

No se bom javil :)

Hvala za nasvete, čeprav mogoče niso v stilu tega kupi :)

Ogledal sem si recimo tegale Acerja, ki ni malo denarja, za to dobiš spodoben TV in je padel razmislek gelde TVja.. in sem še v fazi odločanja...

polde66 ::

Jaz imam https://www.amazon.de/-/en/Elfin-Projec...
Zelo podobna zadeva je recimo: https://www.gshopper.com/fengmi-s5-mini...
s kodo se ga dobi tudi ceneje. Cena je že bila 421 eur pa bo verjetno še kdaj.
dobro je prebrati kak test primerjave... https://www.laurentwillen.be/gadgets/te...
Youtuberji pa predvsem hvalijo vsak izdelek na koncu se pa najde kup pomanjkljivosti. Kar redno spremljam te scene in se je v tej zbrki ali 1080p ali 4K, laser ali led ali eno firmo ali drugo težko odločiti kaj bi. Pri novejših projektorjih v nižjem cenovnem razredu pa težko izluščiš kaj je pametno na dolgi rok. Vzel sem en projektor za 52 eur preko banggooda pa je kaj naj rečem nezahteven in naredi svoje, ima ga hči za občasen ogled kakega filma ali wii variante. Seveda po kvaliteti krepko zaostaja za srednjim razredom. Ampak...dela. Sprobal sem jih kar nekaj. Wanbo in ostali izdelki imajo dosti temno sliko seveda ko vidiš in doživiš boljši projektor. Zelo zadovoljen sem bil z foremuvie Dice ki ima akumulator, android zelo solidne zvočnike in cena je sedaj če ga dobiš še kje okoli 300 eur. Nora stvar živahna in dobra slika ter zelo soliden zvok.
Treba se je pa odločiti za kakšno uporabo bo projektor služil. Jaz ha imam za poletja zvečer zunaj ali na morju, z določenimi sivimi platni je gledljiv tudi podnevi vendar je vidni kot zelo ozek.
Torej če se išče prenosljiva zadeva za zabavo ne pa kot nadomestek tv potem je to ok, kot nadomestek tv pa pride cena na 1000 do 2000 eur in seveda tudi dražje pa poleg je obvezna uporaba platna ki pa tudi ni poceni in stane kot srednji razred projektorja.
Vedno me muči da bi vzel boljšega ampak mi zdrava pamet po drugi strani govori, da je Elfin čisto ok in kaže lepo sliko na 100" platnu, za zvok pa uporabljam bluetooth zvočnik, ki je boljši od vgrajenih pa ti niso slabi.
Fajn je imeti vse v enem, soliden zvok in OS ki podpira aplikacije pa ne rabiš nič drugega, če pa ima še vgrajeno baterijo je pa stvar čisto avtonomna.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

matobeli ::

Realist je izjavil:

No se bom javil :)

Hvala za nasvete, čeprav mogoče niso v stilu tega kupi :)

Ogledal sem si recimo tegale Acerja, ki ni malo denarja, za to dobiš spodoben TV in je padel razmislek gelde TVja.. in sem še v fazi odločanja...


Podobno kvaliteto slike dobiš tudi pri cenejših, jaz mam eno Optomo DLP, FHD z podobnimi specifikacijami za pol manj denarja.

Ampak skoraj ne gledam TVja podnevi. Če je treba poleti proti večeru kaj dat gor se pa žaluzije spusti.

Naslednji nivo ki si ga bom enkrat privoščil in bo omogočal res naslednji nivo kvalitete je pa 4K laserski projektor, ali pa alternativno vecji oled TV. Ampak bi moral bit res velik. Ko si enkrat na 2m diagonale je težko it na kaj manjšega.

Ampak, velja tako za TVje kot projektorje, pozabi na vgrajene zvočnike in pozabi na prenosljivost. Ko imaš enkrat montiran projektor pod stropom ga ne boš dajal dol in ko imaš enkrat 2m slike ne boš zadovoljen z tistim šumom iz vgrajenih zvočnikov.

Kar se tiče cenejših LCD projektorjev, sem imel za kratek čas nekaj podobnega kot zgoraj omenjeni, pa je moral it ker je bil preglasen in ni omogočal zniževanja svetilnosti in posledično glasnosti ventilatorja. Sama slika je bila pa za odtenek slabša kot pri DLP in bi komot preživel če ne bi bilo šundra.

Za hrup iz projektorja je tudi smiselno montirat neko polico med projektorjem in glavo ki bo preusmerila in zadušila brnenje ventilatorja, ampak kot je že nekdo komentiral, ko ga daš na nižjo svetilnost (ki je dovolj dobra za temen prostor) se ga sliši samo če res poslušaš.

Dobra alternativa je recimo hibridna opcija z manjšim TVjem ki ga nekam pospraviš, da lahko gledaš gor poročila čez dan in pa projektor za filme zvečer.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011162 (8261) gorann
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729662 (6563) Alfonzo
»

Nakup projektorja

Oddelek: Zvok in slika
295183 (3645) narodno
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211550 (10378) urosbe
»

Hišni kino s projektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
82453 (2351) mgermo

Več podobnih tem