» »

FRI

FRI

1
...
3 4
5
»

lambda ::

Razumem težavo. Zakaj je do teh incidentov prišlo, ne vem, niti ne vem kdo je po komu neupravičeno zlival žolč in za to ne bom sodil. Rešitev je, da kako hudo zmrdovanje obdržiš v krogu debate s sošolci na faksu - za kako resno pritožbo imamo pa tudi študentski svet, kolikor pač to pomaga - forum verjetno ni nič bolj učinkovit.

To z izpiti je pa tako, da ima potem določen del študentov privatno na voljo ta izpit, prav vsi pa ponavadi ne. Tisti, ki ga imajo, seveda potem prav fino "znajo", ko se pa tisti, ki ga niso imeli, pritožijo nad kako časovno tempiranostjo ali čem podobnim, pa izpadejo lenuhi, saj je večina pisala bolje. How fair is that? Sistem tega učenja po izpitih je itak zgrešen, samo očitno je res tako, da se pogosto zadeve še najlažje naredi, če rešiš tistih 10 primerov izpitov in greš pisat - pa če dejansko kaj razumeš ali pa če znaš le postopke iz navodil do rezultata. Na žalost.

Celi generaciji je lažje, če se dela skupaj - pa cilj menda ni v tem, da se bo sedaj s tistim pošeranim izpitom ukanilo profesorja pa asistenta. Cilj je v tem, da bo na voljo vso gradivo, tako zapiski kot nasveti kaj in kako se učit, skupno reševanje problemov, odgovarjanje na vprašanja itd.

sandmat ::

awy je izjavil:

Ni fora v tem, da folk ne bo hotu pustit informacij za zanamce. Lani je nekaj profesorjev bralo forum, kjer seveda pride tudi do obrekovanja le-teh in je potem dost čudna situacija. Pa tudi zato, ker pri nekaterih predmetih ni vzorcev izpitov, ker jih ne smeš vzet domov, vendar se ponavadi najde vsaj eden pogumnež, ki ga kljub temu odtuji in ga potem lahko bolj kot ne brezskrbno naloži na profesorjem nedostopne kanale :))


buče. Sej nimaš foruma zato, da boš klincal folk temveč zato, da boš shareal znanje. Kukr da profesorji niso na fb grupah zdej ... lol.

Mavrik ::

sandmat je izjavil:

buče. Sej nimaš foruma zato, da boš klincal folk temveč zato, da boš shareal znanje. Kukr da profesorji niso na fb grupah zdej ... lol.


Ma, eni FRI študenti so tako glupi da grejo po Facebooku javno razlagat kako prepisujejo domače naloge medtem ko majo pofrendane asistente, ki naloge popravljajo. Kaj si pa pričakoval? :D
The truth is rarely pure and never simple.

sandmat ::

vsaj ostalim je potem veselje brat takšne in drugačne FB statuse ... :)

syti ::

tisti ki ste na faksu, ali ste pa ste ga že naredili, ali ste imeli informatiko v gimnaziji? Ali vam je kaj pomagala potem pri študiju?
namreč zanimam se za FRI, vendar za maturo nisem vzel informatike (v tem tednu lahko še spremenim).

genesiss ::

Jaz sem imel v gimnaziji, ni nič pomagala. Nisem je imel na maturi. Naredil faks brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Mavrik ::

syti je izjavil:

tisti ki ste na faksu, ali ste pa ste ga že naredili, ali ste imeli informatiko v gimnaziji? Ali vam je kaj pomagala potem pri študiju?
namreč zanimam se za FRI, vendar za maturo nisem vzel informatike (v tem tednu lahko še spremenim).


Ne nismo meli. Tista snov nima praktično nikrakršne uporabne vrednosti na faksu FRI. Vzemi matematiko na višjem nivoju, ti bo hudo prav prišla v 1. letniku.
The truth is rarely pure and never simple.

sandmat ::

Mavrik je izjavil:



Ne nismo meli. Tista snov nima praktično nikrakršne uporabne vrednosti na faksu FRI. Vzemi matematiko na višjem nivoju, ti bo hudo prav prišla v 1. letniku.


jaz sem jo imel na maturi. Ne pomaga popolnoma nič, ker nima veze z dejansko informatiko. Recimo tistemu raje "učenje worda na maturi".

syti ::

najlepša hvala =)

x3ca ::

Mi smo na maturi iz informatike imel nekaj programiranja, tako da mi je kar prav prišlo. Bi pa seveda šlo tud brez :)

Letalec je izjavil:

Blinder je izjavil:

paintest, pa boš lahko delal in hkrati hodil na faks? faks po bolonjskem te kr 100% obremeni. da te ne bojo uzeli na fri sam za si polnit žep


:O... aja? Na FRI je "zajeban" samo prvi letnik zaradi splošne selekcije in obveznih vaj ter predavanj


Meni se je pa zdel prvi letnik velik lažji od drugega (bolonc). V prvem letniku rešuješ neke kratke logične probleme, programi redko presežejo 50 vrstic. V drugem se količina pomnoži x 10 in še več. Pri enem predmetu smo napisali kake 5-10k vrstic dolg program (seveda pač sproti, ampak to je vsak teden vsaj 500 vrstic kode k ni lih trivialna). Vseeno pa je s 6kami zelo lahko izdelovat, ker so zahteve ponavad zelo nizke. Zakomplicira se, če imaš večje ambicije :) Vaje so pa tud zdej obvezne skor povsod.

Kljub vsemu pa ni tko grozno, da neb mel časa. Itak maš luknje v urniku po 4-5 ur in če maš prilagodliv job, je to super. :)

Meizu ::

Če ga imaš. Bolj sreča kot ne.

xardas ::

x3ca je izjavil:

Mi smo na maturi iz informatike imel nekaj programiranja, tako da mi je kar prav prišlo. Bi pa seveda šlo tud brez :)

Letalec je izjavil:

Blinder je izjavil:

paintest, pa boš lahko delal in hkrati hodil na faks? faks po bolonjskem te kr 100% obremeni. da te ne bojo uzeli na fri sam za si polnit žep


:O... aja? Na FRI je "zajeban" samo prvi letnik zaradi splošne selekcije in obveznih vaj ter predavanj


Meni se je pa zdel prvi letnik velik lažji od drugega (bolonc). V prvem letniku rešuješ neke kratke logične probleme, programi redko presežejo 50 vrstic. V drugem se količina pomnoži x 10 in še več. Pri enem predmetu smo napisali kake 5-10k vrstic dolg program (seveda pač sproti, ampak to je vsak teden vsaj 500 vrstic kode k ni lih trivialna). Vseeno pa je s 6kami zelo lahko izdelovat, ker so zahteve ponavad zelo nizke. Zakomplicira se, če imaš večje ambicije :) Vaje so pa tud zdej obvezne skor povsod.

Kljub vsemu pa ni tko grozno, da neb mel časa. Itak maš luknje v urniku po 4-5 ur in če maš prilagodliv job, je to super. :)


Potrebno je poudariti, da je težavnost študija veliko odvisna tudi od izbora predmetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Meizu ::

Če se vržeš v AI vode, potem si IMO izbereš najtežjo pot skozi FRI :)

lambda ::

Najtežjo pot si izbereš, če se vržeš v stvari, ki te ne zanimajo. Tja greš predvsem zaradi znanja, poleg tega da dobiš tudi "papir". In pametno si je izbrat stvari, ki te zanimajo, ker je to po mojih izkušnjah precej lažje, kot pa stvari, ki po nekih govoricah veljajo za lahke.

Meizu ::

No no, to itak. Govorim pač o težavnosti predmetov nasploh. AI veja zahteva kar precejšnjo matematično brihtnost :) Vsaj kot sem gledal nekatere knjige o tem (kolega ima izbrano umetno inteligenco, al jo majo celo obvezno - FRI UNI).

Mavrik ::

Meizu je izjavil:

No no, to itak. Govorim pač o težavnosti predmetov nasploh. AI veja zahteva kar precejšnjo matematično brihtnost :) Vsaj kot sem gledal nekatere knjige o tem (kolega ima izbrano umetno inteligenco, al jo majo celo obvezno - FRI UNI).


In seveda je pa tudi ena najbolj zanimivih, iskanih in plačanih področij ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Meizu ::

Naturlich. :)

Blinder ::

AI? je kdo videl kdaj kak oglas kjer iščejo kako tako znanje?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Meizu ::

Saj AI ni samo programiranje iger in logike. Maš tudi odločitvene sisteme (al kako se jim že reče :)) in raznorazne algoritme, ki znajo sami upravljat z vsebino in s pomočjo statistike predvidet določene pojave/dogodke/stvari...

Blinder ::

pol pa maš al pa mogoče tega ni več - na fri-ju tut preverjanje znanja worda pa excela. v srednji šoli smo se 2 leta učili to. na friju se tega ne uči, to moraš že znat. preverjanje znanja excela je teden po wordu :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

overlord_tm ::

Blinder je izjavil:

pol pa maš al pa mogoče tega ni več - na fri-ju tut preverjanje znanja worda pa excela. v srednji šoli smo se 2 leta učili to. na friju se tega ne uči, to moraš že znat. preverjanje znanja excela je teden po wordu :)


Ne vec, mi smo bili pomoje zadnja generacija ki je fasala to, 89 letnik. Racunalniski praktikum, press.

awy ::

overlord_tm je izjavil:

Ne vec, mi smo bili pomoje zadnja generacija ki je fasala to, 89 letnik. Racunalniski praktikum, press.


bo kar držalo, bolonjci tega nimamo več :)
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341166 (3358) nejc_nejc
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113875 (5417) PH03N1X
»

Matematika FRI vs FS?

Oddelek: Šola
247475 (5305) o3n3o
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420129 (16539) SimplyMiha
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127049 (5864) lemonaid

Več podobnih tem