» »

Ne morem vzpostaviti internetne povezave preko routerja

Ne morem vzpostaviti internetne povezave preko routerja

peter77 ::

Pozdravljeni

Imam problem, da na nikakršen način ne morem vzpostaviti internetne povezave preko routerja. Če kabel iz modema vklopim v mrežno kartico mi net dela, če pa kabel vklopim v router, iz routerja pa v mrežno kartico pa ne morem v browserju odpirat strani. Med instalacijo mi povezavo najde v browserju pa enostavno poteče dovoljen čas ali pa napiše da stran ni dosegljiva.
GSM: 031/394-999 Peter

amigo_no1 ::

Iz modema priklopi mrežni kabel v WAN port routerja, iz ETH1 porta pa v mrežno kartico na računalniku.

Bi pomagalo če bi napisal model modema in routerja .

peter77 ::

Imam AmisDSL in modem Thomson speedtouch 706i, ki ima dve izhodni liniji. Jaz sem si zamislil, da bi eno direkt priklopil v hišni računalnik, drugo pa preko routerja uporabljal na laptopu. Tip routerja pa je Netgear WGR614v6.

Laptop mi normalno komunicira z routerjem, edini problem je, da mi instalacija za router najde internet povezavo, deluje pa ne.
GSM: 031/394-999 Peter

amigo_no1 ::

start/run/cmd

(izvedi ta 2 ukaza):

ping slo-tech.com

ping 212.93.228.2


Če prvi vrne "ping timeout" , drugi pa ne, potem nimaš vpisanih DNS serverjev v notebooku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

peter77 ::

Hvala za odgovor. Zadeva mi na hišnem računalniku deluje. Na notebooku pa nimam povezave. Zaenkrat še nastavljam router na hišnem računalniku. Vendar nikakor ne pridem do internetne povezave preko routerja. Direktno iz modema pa dela brez problemov. Ali imaš še kakšno idejo?
GSM: 031/394-999 Peter

Bakunin ::

a je modem v "router" ali "bridge mode" ?

Speedtouch se lahko obnasa kot cisto navaden dsl modem ali pa kot modem+router.

Ce hoces uporabljati lasten router, potem javi amis podpori da ti modem prestavijo v "bridge modem", ampak potem bos lahko sle na Internet samo preko netgear routerja, kjer nastavis pppoe sejo.... [080 20 10 is your friend :D ]

amigo_no1 ::

Imaš omogočem wifi del na routerju ?
ssid in geslo pri wep ali wpa-psk je pravilen ?

Lahko pingaš Netgear iz notebooka preko wifi povezave ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Binji ::

prek kaksne povezave pa dostopas na internet? Ce prek kabelske preveri, ce si pravilno nastavil MAC naslov za WAN v routerju.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

peter77 ::

AMIS mi je prestavil v "bridge modem". Ampak zadeva še vedno ne deluje. jeje997, a mi lahko razložiš kaj več o wifi del, ssid, wep in wpa-psk? Router lahko pingam. Problem je le v internet povezavi. Drugače router in laptop normalno komunicirata. Ker zaenkrat probavam nastaviti internet iz modema v router in preko kabla v hišni PC pa tudi to ne rata. Glede wireless komunikacije me ne skrbi, če bo internet preko routerja delal na hišnem PC-ju, bo tudi wireless na laptopu (upam:8) ).
GSM: 031/394-999 Peter

maqito ::

Kako pridem do nastavitev routerja od A1 (Genexis), prek http://router ki izpisano na nalepki ne potegne, kar je nekak logičn... sem tudi na 192.168.1.1, ampak brez uspeha...

DePalmo ::

http://192.168.1.254
user / user

Bi moglo jit čez, drugače pa imaš nekje navodila kjer to piše. Ali pa pokliči tehnično podporo.

Timmah ::

imaš statične ali dinamične nastavitve IP na laptopu ?
donde esta francesca


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547223 (617) d4vid
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378970 (5080) Bakunin
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194920 (4123) CyberDuck
»

USB ključek za wireless internet

Oddelek: Omrežja in internet
364168 (3687) r3dkv1c4
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142149 (1984) peter77

Več podobnih tem