» »

Končno omembe vreden FSB!

Končno omembe vreden FSB!

Malecky ::

Končno sem dosegel moj željen FSB zaenkrat še brez modifikacij na moji KR7A.

Vmem:2.85V
CPU Decode: Fast
Dram clock:133mhz
Dram timming:manual
Dram CAS Latency:2
Bank interleave:4 bank
Precharge to active: 2T
Active to precharge:5T
Active to CMD:3T
auto, auto
Command drive strength:Hi
DRAM queue depth: 2 level
Dram command rate: 1T
DCLK Feedback delay: Auto

Če vse tkole nastavite dobite:

:D



jakec ::

Ja Dobr si se odrezu, ni kaj!
S cim ga pa hladis?
ALi si ga slucajno postavil v bazen?:D

Malecky ::

Tle mal višje piha malo bolj mrzu zrak kot v Polanah:D

Ne na RAM-u zaenkrat še HS nimam nič ni gor sam dober in učinkovit prepih skozi kišto. RAM bom hladil ko bom dvignil napetost do takrat je pa hlajenje brezveze.

Še dons dobim TT memory cooling kit pol bom pa vidu sam z hlajenjem rama sem 100% prepričan da ne bom prišel nič višje. Napetost je 2.85V dokler ni čez 3V nimam kaj hladit.

Škoda, ker ni stabilno pri 200mhz FSB v winse pridem se mal igram ko pa hočem kaj delat pa ne gre:D

morphling1 ::

Ojla, ta test v novi sandri 2002 ni realen, ker da prenapihnjene rezultate (buffered) recimo da visje rezultate pri visjih fsb-jih in ne ce je fsb nizji ter nastavitve najbolj agresivne, ki pa je dejansko hitrejsi. Memory raje testiraj v stari Sandri 2001 TE ali SE, nevem katera je zadnja pred 2002, ali pa testiraj kak 3dmark 2001 ki je tudi zelo odvisen od hitrosti spomina pa bos videl ce je tvoja trenutna nastavitev res najhitrejsa. Drugace pa res zavidanja vreden dosezek, nisi napisal kaksen ddr imas.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ma zj že vsi uporabljajo 2002, drugače pa js tudi dvomim v rezultate. Za nastavitve sem ziher, da so najhitrejše ker drugače ne more biti.

V stari Sandri mam 1178/1267. To je Pro verzija.

V tujih forumih se velik naučiš ane Morph:D

3D marka ne morem terat zato, ker mam KyroII, bom menjal za R8500 sam zaenkrat še ni dnarja.

Aja še ram prej sem mel Corsair XMS PC2400 256Mb no še zdaj ga mam (kdo kupi) Pa je odjebal že pri 178FSB. Tole kar mam pa zdele not je pa en noname ram z Samsung 5ns čipi, ki zgleda da trgajo gate. Pričakujem pa 200FSB na izi ko nardim modifikacije.

P.S. Tak FSB se bolj pozna v WinXP kot 300-400Mhz na mojem AthlonXP-ju! Upam da bom Sergu lahko zrihtu en spodoben procesor da se pol greva Epox vs. Abit, Kingmax PC2700 Vs. Samsung, Malecky Vs. Sergio:D

Malecky ::

Ej morphling1 kako pa da si izhod dobu??

Sergio ::

telebajsek: ja, moj ram je 6ns, kar je točno nominalno 166 MHz cas2.5

sej, če te tako skrbi, mi lahko prodaš svoj procesor... 8-)

bo pa Epox vodil... brez skrbi, da bo... :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Bane_ ::

Ej telebajsek dej ti men povej kaksn procesor mas pa kuko si vse ustalo nastavu? Kolk mas mnozilnik pa na kolk mas fsb! Sej to mas procesor odklenen ane? Pa a mas na procesorju vodno?
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Rippy ::

WOW zelo dobro samo kako si tako zunanjo frekvenco dosegel? Ka maš to AMD?:\ Jst na mojem AMD 900 ne dosežem FSB 111mhz ko ne na takšni ne pride v win? pa nevem zakaj mogel bi saj malo več? čeprav je na 1.85V Ve kdo zakaj samo tko in ali se še kaj več da

VASkO ::

@Ripper

ti nimas tu kaj iskat, ce take ven strelas, drugace pa je to omejitev plate (imas ziher kt133 nabor) in ne procesorja

@Telebajsek
bravo!

jakec ::

.....Baje, da ma sosedova macka tri mlade mucke:)

Aja dobr ti gre.

Nekaj me zanima Epox 8kha+ ali abit kr7a.
:\

zile ::

Telebajsek: Nočeš vedet oz. še bolje doživet, kako je morphling1 dobu izhod. Sicer bo pa že sam povedu :\

Malecky ::

Sergio: nehaj ti že o nominalnih stvareh to je PC2100 deklariran kolkr vidiš je 194mhz malo več kot deklarirano tko, da..... Kmalu dobim en Kingmax čip na probo če ne boš pa ti dal pa bom še PC2700 sprobu.

Pa nehi že o procu tle se gre sam za plato pa RAM. Večina CPU-jev zmore 200mhz FSB, kar je veliko odvisno od kvalitete L1, L2 drugega pa ne.

CompZGAGA: Procesor je 1700+ seveda odklenjen laufam ga pa na 9*194=1746mhz. Ne nimam vodnega sem podrl, čudeže dela moja perfektna kišta ker ne presežem 45°C z Evercoolom za 1300SIT na procu.

Riper_16: Odkleni procesor, spuzni množilnik na ene 5 pa dvigni FSB do kolikor gre.

Jakec: Za tebe bo Epox preveč:DKer jo boš itak fentu tko kot geforca.

Zile: A je kšna tista fora prst v kis namakat pol si pa zlomiš pa je:D

Sergio ::

telebajsek: ne kapiras.

PC2100 lahko ze da pise gor, pomembn je samo dostopni cas.

6 ns = 166 MHz
7,5 ns = 133 MHz

to je CL 2.5

ti mas pa 5 ns.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Malecky ::

piše piše piše sam to te je. Če bi blo vse tako bi bla izbira rama čist samoumevna in enostavna. Ti pa veš da ni mogoče in tudi ni mogoče izdelati milijon flip-flopov ki bi bli popolnoma enaki!

So dejavniki, so napisi.... pri OC pa nič ne šteje razen rezultat. Kaj je men pomenila tista Corsair nalepka če pa ni šlo čez 180??

res je pa da lahko z deklaracijo malce pridobiš če imaš srečo drugega ni. Ostane še samo test PC2700.

kuglvinkl ::

Na Anandtech community je nekdo spravil FSB na 221 MHz (plata ista). Link ti težko dam, ker sem poslal kot novico na S-T (ki je verjetno zbrisana iz mailboxa). Če najdem, ti vsekakor dam link gor.

BTW, kako hladiš severni most?

RAMi, po moje je rešitev od TT tako tako. Jaz bi raje kakšne poštene bakrene rebre zalimal. To bi bilo sicer pasivno hlajenje, ampak po moje boljše od TT, še posebej, ker praviš, da imaš dober prepih.
Your focus determines your reallity

cst ::

Ej jst mam kingmaxa 300ddr, 6ns pa mi gre fsb sam do 150 na epox 8kha+ tak, da mam zdaj 1660 ferkvenco. Ka, če spustiš množilnik lahko fsb daš na več?:\
The way...

VASkO ::

seveda lahko, ker potem CPU ni vec tako navit, mogoce ti glih zaradi meje CPUja ne gre visje

Rippy ::

Hm ja samo jst mam MS-6330 plato K7T čipovje je pa VIA KT133. Pa mislim da ne moren mnžilnika spreminjat čez bios? obstaja kaka možnost da bi kako drugač množilnik povečju?

Malecky ::

Kuglvinkl: Ja je spravu FSB na 221mhz sam ram je bil pa da 3,5V js ga mam pa na 2.85, pa rama zaenkrat še hladim ne.

Sem prepričan da bom laufu 200mhz FSB stabilno z večjo voltažo, več pa sploh hočem ne.

Bridge hladim z originalnim coolerjem, kmalu bom dal gor Evercool za CPU.

"RAMi, po moje je rešitev od TT tako tako. Jaz bi raje kakšne poštene bakrene rebre zalimal. To bi bilo sicer pasivno hlajenje, ampak po moje boljše od TT, še posebej, ker praviš, da imaš dober prepih."

Ne mislem dat gor sam sprederjev ampak tiste, ki jih dobiš zraven za grafo.

CST a res lohk spustiš množilnik tega pa nism vedu, pol misleš da laufam 11*194?

Sergio ::

glede tistih 221 FSB - test je bil narejen na beta biosu za epox 8kha+, ki pa spremeni CPU:RAM ratio na 4:3, torej je pomnilnik delal na 166 MHz.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Malecky ::

Kje bi pa dobil ena dobra gosta rebra? Če gledamo npr. IC-elektroniko nima nič, brezvezne kose Al.

kuglvinkl ::

Rebra: HTE, bi ti Brane2 utegnil kaj povedat.
Your focus determines your reallity

Malecky ::

Rabim gosta ne tistih audio reber k so prav neuporabna.

kuglvinkl ::

Hja, potem ti ne preostane drugo, kot da razrežeš reže od kakšnega procesorja, namenjenih za 1U rack.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Ah, Telebajskek tak frik pa nisem da bi si lomil prste, nas so kar zastrupili s hrano na Pokljuki kjer je bilo btw zelo cool in nas poslali za 1teden na hisno nego. :))
Drugace imam pa tudi jaz zdaj epox plato in Kingmax ram samo tvojih 194 se mi zdi kar zelo nedoseglijivih,zal sem pa trenutno na Duronu ker mi je Xp kar nehal delat tako da memory rekordov zaenkrat se ne morem lovit. Kje si pa dobil ta Samsungov bomboncek?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

No uglavnem upam, da ni hudo.

Drugače pa preveri če maš slučajno mrežno v kompu, ker pol men tud ne gre čez 170mhz.

Zdele ne mislem ostat pod 400DDR ker vem da se boste tudi drugi prebudil in začel resno OC. Treba je nardit mal konkurence tistim fincem pa američanom.

Js rabim radeona pol bo pa 3Dmark letu!

Samsungov bombonček sem pa dobil čist ponesreč, sploh ni bil men namenjen, kupil sem ga za en drug komp, ki sem ga sestavljal pol sem ga pa hotu mal stestirat naenkrat pa končam pri 195mhz men pa čeljust do tal visela:D

Cel dopolne testiranja, jutri bom stestiral različne banke za ram pol pa še Vmem modifikacijo naredu se pravi ene 3,2V na RAM pol bom pa pustil vse pri mir, sem pa prepričan da bo 400DDR ko končam, če ne si še drug ram dobim:D

zile ::

Jap maš prov Telebajsek. Nekje na netu je bil test s katero mrežno kartico se sistem najboljše navije. In 3Com-ka se je odrezala najsabše. Zeh. :\

Rippy ::

Hehe:P ko smo že pri doseških pri navijanju moram omenit moj GF3 TI200 ki sm ka uspel dvigniti na 252hmz core>:D in 540mhz RAM. Ta model je od LedTeck in na procesurju imam cristal orb pomnilnik pa za enkrat nima reber. To je zelo dobro za to kartiso saj povprečje za core je tam okoli 240:)).

Malecky ::

Zdaj je rekord na 199mhz 100% stabilno, zdele morm še timminge doterat, drugače pa dvomim, da bom podrl mark 3000 v novi Sandri.

robertos007 ::

riper moj ta stari mx veselo tiktaka pri 250MHz z normalnim hladilnim rebrom in gor prišraufanim ventom od 486.

Rippy ::

Ja možno.:)). Hm samo je za GF3 Ti200 to max razen če greš v resne ekstreme.:)

zile ::

Haloo ne. Do kam pa ma možnost navijanja tale Abitka. A ma mogoče že podporo za termalno diodo, ki je vgrajena v AMD Xp-jih. Če ne, je mogoče na netu že kakšna modifikacija, ki bi to možnost nekak vključila.
Drugac me zanima, če to testiraš samo z grafično kartico (brez vseh sound, pa lan kartic) ?
Dej probi cez 200 navit 8-O, lol zakon.

VASkO ::

pnobena plata se trenutno nima moznosti za branje termalne diode v XP procesorjih, sem pa nekje videl nacrt vezja (mogoce je bil link v novicah), ki si ga lahko naredis sam za okoli 500 SIT.

Malecky ::

Zile: Gre do 250mhz FSB 500DDR:D

Še dost placa! Nima podpore za Diodo XP-ja boom pa delal modifikacijo, ki jo bom tudi podrobno opisal na s-t če bo takrat še obstajal, probleme mam s iskanjem čipa, ki ga podpira MBM5 tko da če kdo ve kje bi dobil enega od teh čipov!

http://dbserv.maxim-ic.com/quick_view2....

Če preberete specifikacije boste razumeli kaj nameravam!

Tak FSB lahko laufam če mam notr Live Playe 1024 ki dela pri 50mhz FSB zgleda in KyroII, Ven moram pa vzet Mrežno pa SCSI, SCSI kontroler ne ovira pri navijanju ampak deluje pa tudi ne:-)

AnWar ::

Telebajsek vsaka ti čast! Gledal sem tvoje nastavitve da bi si jih tut jst uštimal pa jih imam samo nekaj, imam namreč Abit KG7-Raid;(Ratalo mi je samo FSB dat 150 Mhz/1650mhz, pa ni bilo stabilno. Imam namreč AMD XP 1700 ampak ni odklenjen faktor tako da samo FSB povečujem, voltažo imam na 1.85V. Zdej ga imam na 1606Mhz/11x146. Pa je samo ta nastavitva stabilna:D

Malecky ::

Ja trebo bo procesor odklenit, js jih odklenim v 15 min. Uporabljam celo mikroskom na najmanši povečavi, ampak samo zato da preverim da je vse popolnoma OK in se zelo obnese.

Drugače pa uporabite metodo:Voščenka, Pa set za popravilo gretja zadnjih šip v avtu.

Tko to nardiš takoj BP, ni možno zajebat:))

morphling1 ::

Telebajsek , jaz sem se z selotejpi ter srebrno barvo ze zajebaval pa ni ratal. A z voscenko zapolnis kanal, potem pa s tem kitom povezes, kako pa zgleda ta set in kje se ga da kupit?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hm ne vem mrbit clo na kakšnem petrolu, drugače sem pa js mel to original od Locktite-a.

Daš na L1 mal salotejpa na vsaki strani da so pini pokriti in so odkriti le kanalli, ki se jih mora zapolnit. Vzameš eno svetlo voščenko, pa tko podrgneš da se kanali naizi zapolnejo, pol sem pa js odstranu salotejp pa z olfa nožem lepo po ploskvi CPU-ja odrezal odvečno voščenko v kanalih. Vzameš še en mali kos salotejpa in narediš eno malo špuro [] (tkole naj bi to zgledal) to izrežeš it salotejp pol pa ta kos s to "špuro" v njem položiš na L1 na en bridge pa pobarvaš z deffogerjem, počakaš minutko da se mal posuši, odlepiš tist kos salotejpa pa daš n nasledni bridge ipd.....

zile ::

To pa rabš scotch-a. :D

morphling1 ::

Se pravi ta metoda je podobna tisti,ki meni sploh ni uspevala. A je slucajno ta deffoger bolj gost, da se da lazje barvati, pa a je to v obliki pisala, ker tista srebrna barva je redka in meni je vedno prisla pod selotejp.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Men ni šlo nič pod salotejp, tiste barve so pa bedne. Deffoger tko hitr hlapi da se kr kmal strdi, pol ga lohk pa še na izi oblikuješ in poskrbiš da je clean.

Lahko ti ga odklenem če si kje v Lj, pa če lahko za 1dan ali dva pogrešiš CPU.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hard core XP odklepanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655404 (3643) Microsoft
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33019005 (11637) sharp
»

AMD XP - odklep

Oddelek: Navijanje
221348 (825) kuglvinkl
»

Sisoft sandra 2002 vaše slikce!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624125 (3305) Malecky
»

3DMark 2001 in OCjanje

Oddelek: Navijanje
111214 (916) Pizzicato

Več podobnih tem