» »

XP ali 2003?

XP ali 2003?

svencbir ::

Ker imam v podjetju trenutno eno odveč Windows 2003 licenco (Prehod na dvoprocesorske strežnike zato jih rabimo manj) se mi je takoj zastavilo vprašanje ali naj na nov računalnik namestim namesto XP-jev raje windows 2003. Računalnik bo v glavnem namenjen pisarniškim opravilom, čeprav bo na njem občasno tekel strežnik za CS ali kakšno drugo streljačino (razlog - dobra linija in procesor). Seveda bo včasih potrebno tudi testiranje delovanja iger na tem računalniku. Ker mi ni za delati Dual boot sistema - SCSI disk je samo 2x36,7Gb v RAID polju (neposredno zrcaljenje) zdaj ne vem ali bi namestil Windows 2003 ali pa XP? Ne skrbijo me aplikacije tipa ala MS Office ampak nedelovanje iger. Kolegi bodo zagotovo tečni če se ne bom udeležil nažiganja po lanu. Strežnik bi hostal samo občasno, ker za Wolfenstein server že mamo.

Imate nasvet?

darkolord ::

XP

mihap ::

Se strinjam, XP

svencbir ::

Zakaj?

A DirectX slucajno ne dela?
A je slabsa optimizacija za gonilnike za graficne?
A kaksne igre pod 2003 ne bi delale(ciljam na prihajajoce Quake Wars, pa Half Life, CS-Source Doom3 etc.)?

MeGreat ::

Ja, par iger ne dela na 2003

svencbir ::

Malo sem poguglal in nasel nekaj rezultatov ki bi utegnili biti zanimivi.

Na tej povezavi je na voljo Excelova preglednica z nekaj tisoc igrami, primerjanimi po platformah. Ja, nekaj iger res ne dela na Windows 2003 (predvsem zaradi DirectSounda), ampak vse se da resiti.

Ziga Dolhar ::

Vprašanje ni, "Čemu ne XP", ampak "Čemu 2003?".

Do sedaj nisi navedel nobenega razloga, zakaj bi bil 2003 konkretno "boljši" od XPjev.

AMpak če bi po vsej sili rad 2003 gor dal, ane ... pol te ne bo nič prepričal :).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

nekateri pravijo da je za postavit server ali pa tudi za navadne igrice igrat server 2003 veliko veliko boljši od xp.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

rapvirus ::

Jst sm na 2003 že kako leto in sem zelo zadovoljen. Ni se še zgodilo da kaka igrica ne bi delala. Je pa res da je treba par stvari nastavit na začetku da laufa kot workstation. En link http://www.msfn.org/win2k3/ . Se mi pa zdi da vse dela bolj tekoče in tudi stabilno. Sicer si reku da ti Office in podobni programi niso prioriteta sam to tud vse dela. Probleme mas samo s kakimi antivirusnimi, firewall programi. Vsaj pri meni je blo tako.

krneki0001 ::

No na 2003 dela vse kar dela v winXP, vsaj kar se programov tiče, je par izjem pri antivirusnih programih in firewallih, kako pa igre delajo pa ne vem, ker jih ne igram.

Je pa, če ga malo popedenaš in izklopiš servise, ki jih ne rabiš in vklopiš par zadev, ki jih imajo winXP, kr dost hitrejši od xp-jev, tko da ti predlagam 2003.

darkolord ::

Hitrejši pri čemu?

krneki0001 ::

Na moji mašini z istimi nastavitvami porabi win2003 server manj rama. Programi se hitreje odzivajo in zadeve laufajo mnogo hitreje.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pa win2003 server ima manj balasta od winXP.

Pšenični ::

Jaz tud laufam server 2003 in menim po tem ko sem imel par let xp ,da je server boljši,hitrejši.Samo navaditi sem se moral nanj.

zee ::

tudi sam sem imel na svojem prenosniku tako Windows XP Pro kot Windows Server 2003, po moji subjektivni oceni so Windows 2003 Server delovali hitrejše, sistem je bil bolj odziven; edini izmerjeni podatek pa je bil, da so Windows 2003 Server porabili manj rama.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gruntfürmich ::

pa če misliš narediti dedicated server za igre, je to zadosten razlog za server 2003, ker so temu namenjeni.
tudi jaz si nameravam nekaj v tej smeri umislit - iti iz xp na server 2003, ker hostam server za igro.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Ja, par iger ne dela na 2003

Bi res rad videl katera igra ne dela na 2003.
:))
 

;-) ::

Jaz tud nevem da kira igra nebi delala na 2003, če ne dela pa jo zaženeš v združljivem načinu pa potegne.

Spc ::

Če pa še compatibility mode ne pomaga pa si moraš pomagat z InstallShield Developerjem.
:)
 

jan01 ::

Uporabna stvar:
MSI File Install Fixer -"popravi" .msi instaler, da se lahko vse tudi na 2003 snema.
http://fileho.com/download/9ea366787623...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028620 (12054) darkolord
»

Kateri -win server 2003 R2-

Oddelek: Operacijski sistemi
462588 (1834) Mr.B
»

[Windows] Kako pretentati inštalacijo?

Oddelek: Operacijski sistemi
91520 (1125) PrimeEvil
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607044 (5600) krneki0001
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
906959 (5408) Gandalfar

Več podobnih tem