» »

Informirani kozarci... mit ali resnica?

Informirani kozarci... mit ali resnica?

1
2
3 4

Fizikalko ::

In to je argument ZA vaše kozarce al kaj? Spet mahanje....

R33D3M33R ::

rekel sem da se na veliko nabirajo mehurčki na tem kozarcu, na ostalih kozarcih se ne ----> ta kozarec je poseben


Kot je že Thomas povedal je kozarec ali dosti hrapav ali pa dosti umazan ;) , se popolnoma strinjam z njim. To je to.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mtosev ::

Only time will tell who's right.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cojss ::

Ker imamo slučajno en tak kozarec doma, sem moral preverit kako je s tem. In rezultati so, da ni bilo niti enga mehurčka in tudi površina ni hrapava, je le rahlo valovita. Je pa res da imamo zelo čisto vodo (vir: neka raziskava v večeru) in najbrž kozarec ni čutil potrebe po čiščenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

Matek ::

Mel tak kozarec doma. Naredil poskus s sadjem, ni bilo razlike. Kak komentar believerjev?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Opkow ::

Kaksen poskus s sadjem?

BigWhale ::

LOL!

;)

LuiIII ::

Voda še za v čevelj ni dobra! Še en pir, prosim.

Lui

noraguta ::

kar se vode tiče bio laser vedno premaga informiran kozarec, je pa delal kolega poizkus z 2 taktno mešanico in se je peljal z skuterjem 20 minut dlje , če je nalival gorivo prek informiranega kozarca!!!!!!

sedanja različica bio laserjev ima "serijsko napako" ker narobe tranzmisira g beta sevanje iz sedme v 16 dimenzijo. zato je dobra za vodo ne pa pogonsko gorivo!!!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Vsi, ki se vam zdi, da je voda v informiranih kozarcih boljša, mi prosim povejte, če boste verjeli manj, če pred vašimi očmi dokažemo, da sestava in posledično kvaliteta vode ni odvisna od kozarca.

Fizikalko ::

noraguta, a je vse ok s tabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

jype ::

noraguta se heca (in ga čisto razumem, at least you get some fun that way).

noraguta, upam da si poslal bug report!

Fizikalko ::

jype, slaba ideja, IMHo. Neznanstvena. ONI naj dokažejo, da JE razlika. Edino tako se lahko pogovarjamo - če nekaj trdiš, da obstaja, dokaži. Ne pa da rečeš: to defacto obstaja, dokler se ne dokaže, da ne obstaja.

jype ::

Ja, ampak postopek je enak (meritve na vzorcih vode, ki sta prišla iz navadnega in informiranega kozarca), kdo ga izvaja je pa po mojem vseeno, če smo vsi prisotni.

Fizikalko ::

JA, samo naj vsaj oni povedo, katero fizikalno količino naj bi merili...

Sicer pa - še vedno je res, da kakršnakoli snov na mikro nivoju vendarle vsaj malenkost interagira z drugo snovjo (no, odvisno od obeh snovi, seveda. Ampak voda je na srečo relativno neobčutljiva). Tako da, če bi šli v hude detajle, bi še vedno kakšno razliko našli (nečistoče,...). AMpak kako iz tega preit na vpliv na zdravje, je pa druga pesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

jype ::

Saj po moje je treba dokazat samo to, da ima voda "iz iste pipe" v steriliziranem navadnem in steriliziranem informiranem kozarcu drugačne lastnosti tudi po tem, ko vodo izlijemo iz kozarcev (oziroma vzorec poberemo iz kozarca in ga damo v spektroskop oziroma opazujemo vzorce gruč molekul vode pod elektronskim mikroskopom).

Če to dokažejo, da razlika obstaja, jim bomo verjeli.

BigWhale ::

Razlika je v kozmicni energiji!!!

Tega pa pod mikroskopom ne mores zmerit oz videt!

Lahko pa vidis s posebno trirogo bajalico, ki je z nitko iz 'perila moci' privezana na kontra-orientirano nihalo, ki je perpendularno ekliptiki kozmicnega sevanja.

S tistim pa TOCNO vidis, da je razlika!

nurmaln ::

BW ZMAGU!:D

Turtle ::

Zelenemu kozarcu je dodano navodilo za hujšanje s pomočjo pravilnega prehranjevanja, gibanja in pitja vode.


tale je najjača....kupi zeleni kozarec, boš dobu navodila za dieto....

gruntfürmich ::

fizikalko in ostali nejeverni tomaži. ni finta da se tako vžgemo believerji, finta je, da ste vi strašno primitivni. in zato se ne moremo pogovarjat z vami o takih zadevah.

vsi govorite o nekih dokazih. a misliš da bom šel k tebi na dom in ti demonstriral?

in ne mi predlagat naj grem pogledat če je ta kozarec kaj hrapav!!! to je največji idiotizem kar sem jih doživel.
tako sedaj tu naznanjam: ta kozarec je kot čisto navaden kozarec, GLADEK, in je informiran.

in ne moremo se iti nekega dokazovanja, če so neverniki učinkom tega kozarca sami primitivci. je d33km3t rekel da se stinja s tomasom: da je kozarec umazan ali pa je hrapav!!! to si to geniji; še videli niso kozarca niti na slikah, in že ve kako je zgrajen. PRIMITIVIZEM

in še enkrat!!!!! rekal sem da se nabirajo mehurčki; to navajam kot dokaz. če kdo hoče to spodbijat, ne jamrat da je hrapav ali umazan. naj si ga kupi in kupi 100 drugih navadnih. ampak jaz vam ne bom hodil na dom in demonstriral nastajanje mehurčkov. kmeti. in jepe ima verjetno doma vse instumente in mikroskope, da bo ta poiskus spreminjanje vode zabeležil. ker jaz teh naprav nimam, in ti tega dokaza ne morem podat. mislim da pa je v reviji misteriji.

res je da je največja razlika v '''znanstveno''' nepotrjeni energiji, kozmični, ali kako jo pač hočete imanovati. in v reviji misteriji si lahko preberete kaj vse so s tem kozarcem delali in dokazovali njegovo učinkovitost.

ampak skeptiki, ki niste skeptiki, ampak navadni primitivci, itak tega ne boste brali, niti ne boste kupili kozarca.

in sporočilo primitivnim slovencem: ni nujno, da ne obstaja tisto, kar vi niste videli ali doživeli, ali pa je '''znanstveno''' potrjeno. NIKOLI NE RECI NIKOLI... ampak itaq ne razumete...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

>>in ti tega dokaza ne morem podat. mislim da pa je v reviji misteriji.

No, toliko o primitivizmu in tvojih znanstvenih razlagah. Dokler boš iskal resnice v takih revijah, bo težko kaj iz tebe, IMHO.

Fizikalko ::

>>ampak skeptiki, ki niste skeptiki, ampak navadni primitivci, itak tega ne boste brali, niti ne boste kupili kozarca.

Ja, hvala Bogu, da ne. Menda nisem v življenju toliko bral in se izobraževal, da bom na koncu rabil kupit tak kozarec, da bi videl, če dela. Tako kot ne bom kupil piramid, majčk s posebno karmo itd. A ti moreš, na primer, kupit avion, da vidiš, da dela?

Pa tudi ČE bi bili mehurčki BREZ fizikalnega razloga - kako po tvoje to dokazuje zdravilno delovanje?

Skratka, cut the crap.

Primitiven je bil pa... kdo že? Vedno zmagajo argumenti. Tisti, ki jih nimajo, so pa ponavadi najbolj glasni in samopomiljujoče užaljeni. Ja, tako je to. In tako bo tudi s tabo, dokler boš bral Misterije.

Nesramen si pa sam IMHo daleč najbolj v tejle temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

BigWhale ::

V mojem nepodpisanem kozarcu se tudi mehurcki pojavijo.

Ampak, zato ker sem ga sam podpisal! S trirobnim nihalom konvergiranim na beta valovanje distantnih pulzarjev, ki dajejo PRAVO energijo, vesoljsko!

To lahko VSAK naredi! Kozarec vsebuje sedaj informacijo o tem, da bo moj internet hitreje delal. Ob podpisovanju samo mislite na tisto informacijo, katero zelite, da bo zapisana v kozarcu. Mrmrajte tibetanske napeve in se sinhrono zibajte v ritmu beta sevanja pulzarjev. DELUJE!

Sedaj UTP kabel namocim v kozarec, taksno zanko naredim in ga pustim tam dokler sem na internetu. K bi vi vidl kako torrent leti!!!!

gruntfürmich ::

čuj fizikalko, res ne vem kaj bi ti rad?
rekel sem, nevem že koliko postov nazaj, da so se nabirali mehurčki. se še spomniš?
in logična poteza bi bila da bi šel TI kupit ta kozarec in ga sam sprobal. ker težko boš kaj nasprotoval s takimi čudnimi argumanti kot jih ti podajaš.
in ne vem, res ne vem kako ti naj pokažem nastajanje mehurčkov v kozarcu, medtem ko jih v drugih ni. NE bom prišel k tebi.
zato prosim da se zresniš in edini pravi način je da me diskreditiraš ta, da ga greš kupit in sam stestirat. ker če me boš spraševal preko računalnika o zgradbi in lastnostih kozarca ne bova prišla daleš. razumeš da je zdaj TVOJA-VAŠA naloga, da to zavrnete.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fizikalko ::

Torej je edini pravi način, da dikreditiram nekoga, ki trdi, da lahko leti, ta, da poskušam sam letet? Ker on mi pač ne bo demonstriral svoega letenja... ne? In dokler mi ne rata letet, ne morem argumentirano komentirat tega? Ja, super logika.

Pravijo, da na Luni Ni ljudi. Baje se ne da dihat kr tko. ;) Naj grem gledat? Sem idiot, ker to verjamem?

Joj, joj. Vse bolj toneš v lastnem bluzu.

gruntfürmich ::

torej kako zavračaš ustvarjanje mehurčkov?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fizikalko ::

Sploh jih ne. Kdaj pa sem jih zavračal?

Tic ::

gruntfurmich: In kaj ti bodo ti mehurčki?

Je kdo poskušal naredit kopijo iz kakega drugega materjala?

Pa še to... "NIKOLI NE RECI NIKOLI"

Ravnokar si 2x.
persona civitas ;>

krucymucy ::

To je kristalinski, ročno oblikovan in ustno napihan kozarec, v katerega so vnešene informacije...
vecje neumnosti nisem se slisal. :\

nurmaln ::

@gruntfurmich
tisto česar Fizikalko ne razume je to kakšno vezo ima nastajanje mehurčkov s kakršnimikoli zdravilnimi učinki
Če vodo neinformirani posodi segrejem na cca 90-95 stopinj bodo v njej sigurno nastajali mehurčki in to veliko bolj intenzivno kot v tvojem kozarcu. Če boš tisto spil se potrudim pa ti jo sam prinesem, pa boš povedal kako zelo zdravilna je.

gruntfürmich ::

ja, res nisi zavračal nastajanje mehurčkov. ampak tudi vprašanja nisi razumel!!!
jaz sem mislil s tem povedat, da je kozarec poseben, v kar ti ne verjameš, skos in skos navajaš naj dokažemo da je kozarec zdravilen-poseben (izraz zdravilen skrčim na poseben zaradi nekaterih udeležencev tukaj).
torej mehurčki so dokaz da je kozarec poseben, in mene zanima kako to zavračaš, ker je očitno da ti v to ne verjameš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

grex ::

gruntfurmich:

glej. Če prideš ven z neko bizarnostjo - recimo sam pojem "informiranost kozarca" in potem še to hočeš prodat "ker dokazano pomaga" --- je bolje imeti prekleto dober argument zadaj, da to deluje. To ti hoče BW razložiti pa ga ne poslušaš.

Ta stran o informiranih kozarcih ni ravno izdelek neumnežov. Ti ljudje so zelo dobro našli KREDIBILEN link (torej ne nekaj ala "misteriji") o ostankih nekih kemikalij v navadni vodi.
NISO pa našli kredibilnega linka o učinkovitosti teh kozarcev. Da same definicije "informiranosti" ne omenjam.

Podlost najhujše vrste.

gruntfürmich ::

grex: kar je zate kredibilen link, morda zame ni, in kar je zame kredibilen, morda zate ni. ni vse zlato kar se sveti in vsaka medalja ima 2 plati, odvisno s katere jo pogledaš.
so stvari za katere ne vemo in ne razumemo. in če se do njih opredelimo tako, da jih že v defoltu kategorično zavračamo in nikakor ne dopuščamo možnosti njihovega obstoja, je to zame idiotizem najhujše vrste.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Tic ::

grex: kar je zate kredibilen link, morda zame ni, in kar je zame kredibilen, morda zate ni. ni vse zlato kar se sveti in vsaka medalja ima 2 plati, odvisno s katere jo pogledaš.

Tko k je en izmed 'The Orai' pri SG1 učeraj dejal... "There are many words but only one truth." Skratka, krneki.
persona civitas ;>

grex ::

Kredibilen link je recimo povezava na članek, ki nekaj dokazuje na podlagi znanstvenih metod (te so dobro definirane in četudi je vzrok nadnaraven, se da sam vplic zelo dobro znanstveno dokazati).

Misteriji so ti žal na nivju Lady in Hujšanja z luno.

Kredibilen link ti da možnost dvoma, ti pove, kje so slabosti tega dela, ne sugerira... z drugimi besedami... kredibilen link je fer.

Ni tle dveh plati.

gruntfürmich ::

tudi homeopatija ni bila kredibilna, zdaj pa je.
tudi včasih so mislili da je zemlja ravna, zdaj pa ne več.
tudi včasih so milili da je zemlja središče vesolja, zdaj pa ne več.
počakaj še malo in tudi cerkev bo zanikala boga :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

grex ::

Ljudje so začeli to kategorično zavračat, ker si jih malce napadel. Drugače pa noben ne bo kategorično zavrnil informiranega kozarca, če boš našel eno kredibilno raziskavo tega sadja, ki tako lepo reagira na te kozarce.

Kaj tle ni kredibilno? To da je preizkus premajhen. To da ni zdrav sadež definiran. To da ni omenjeno stanje sadeža pred preizkusom (starost, barva itd...). Nekontroliranost oz. manjko objektivnosti (kako veš, da si niso preprosto izmislili), itd...

In kaj najbolj manjka: dvom, da se niso mogoče zmotili. Ne sprašujejo se o možnih drugih vzrokih (da sta sama sadeža bila različna, da je en kozarec bil na malo bolj toplem okolju, na bolj sončnem okolju, da je voda v drugem kozarcu imela drugo koncentracijo soli npr...).

Tega ni. Zato ti nihče ne verjame.

Fizikalko ::

>>tudi homeopatija ni bila kredibilna, zdaj pa je.

Aja? Ne bi rekel. Ima pa očitno dober marketing, to pa.

gruntfürmich ::

poglej grex.
poanta je bila, in edini dokaz posebnosti kozarca pri meni ta, da je delal mehurčke, ki jih nobeden drug kozarec ni. in za to nastajanje so imeli neke bolane argumante.
in ker sem jaz podal 'dokaj' verodostojen dokaz, ga pač niso sprejeli. (seveda je bila voda iz iste pipe). in to me moti pri teh ljudeh.
logična poteza bi bila, da bi oporekali nastajanju mehurčkov v samo tem kozarcu s normalnimi argumenti, ali še bolje, da bi si ga sami kupili in se prepričali.
in zaradi tega me čudi in moti konstantno kategorično zavračanje posebnosti teh kozarcev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fizikalko ::

>>in ker sem jaz podal 'dokaj' verodostojen dokaz

Kje že?

gruntfürmich ::

ah fizikalko, ti si res en komedijant :]
mislim da je v tujini je homeopatija tretirana podobno kot navadna medicina.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MarkV ::

Fizikalko, ti ki si fizik, te zna zanimat tale "znanstvena" razlaga: Vibracijsko zdravljenje. Preberi si, jaz sm umiral od smeha.

Med drugim tole podjetje prodaja tudi INFORMIRANE (LOL) kozarce in pazite foro svetlobno NLP nihalo ™

jype ::

gruntfurmich: na voljo imam ustrezne aparature, ja. Če boš posodil tvoj kozarec, dejansko lahko izmerimo večino izmerljivih količin v vzorcu vode iz tega kozarca in potem še v vzorcu iste vode, ki je bila v nekem drugem, navadnem kozarcu.

Potem bomo šele videli, če "informirani kozarec" ni ena bedarija. Jaz seveda stavim poljubno količino denarja, da je.

Fizikalko ::

>>mislim da je v tujini je homeopatija tretirana podobno kot navadna medicina

Kje že? Še v Nemčiji so nehale zavarovalnice plačevat ta crap. So že dojele, zakaj. S strani URADNE medicine stvar NIKOLI ni bila in ne bo priznana. S strani politike pa verjamem, da kje je (in se posledično zanjo plačuje - lobiji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

gruntfürmich ::

in katere količine so to?
trenutno sem brez učinkujočega kozarca.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

ja, verjetno so homeopatski lobiji močnejši kot farmacevtski. bo kr držalo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfurmich: Homeopatija je bullshit. Dokaz: moja krava ima črne lise.

Zdaj me pa lahko prepričaš v nasprotno. Povsem preprosto: pozitiven double-blind test kateregakoli homeopatskega zdravila.

Fizikalko ::

gruntfurmich, tud cinizem ti ne gre.

Ja, valjda ni močnejša. Če bi bila, bi zavarovalnice plačevale več za homeopatijo kot za običajna zdravila....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

MarkV ::

Aja gornji link "vibracijsko zdravljenje" - - "pojasnjuje" tudi delovanje informiranih kozarcev.:D :D

Turtle ::

...in ne moremo se iti nekega dokazovanja, če so neverniki učinkom tega kozarca sami primitivci....


ne razumem tega stavka...se prav morm bit vernik da verjamem dokazom al kako? tudi bog obstaja za vernike....na tak način pol se to dokazuje, al kaj?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625644 (11677) BigWhale

Flaška - nateg ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14628543 (25216) Gandalfar
»

Misteriji - Zaščita pred sevanjem mobilnega telefona

Oddelek: Loža
164339 (3978) hamax
»

tlak - fizikalno vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534992 (4368) Aggressor
»

katero vodo najraj pijete

Oddelek: Loža
251888 (1720) Binji

Več podobnih tem