» »

Informirani kozarci... mit ali resnica?

Informirani kozarci... mit ali resnica?

«
1
2 3 4

Matev ::

http://www.hydrovital.com/prva.php

Verjetno ste že slišali zanje.

Mene zanima ali je res kaj na tem ali ne.

naprimer:
Dokazovanje sprememb
Spremembo vode v informiranih kozarcih je mogoče nadŹzirati in dokazovati s fizikalno-kemičnimi in biološkimi testi. Fizikalni kažejo na spremembe omočljivosti, prevodnosti in površinske napetosti vode, biološki testi pa kažejo spremembe genotoksičnosti. Za koliko se zmanjša genotoksičnost vodovodnih voda, kaže preglednica genotoksičnosti vodovodnih vod brez in z uporabo informiranega kozarca v večjih mestih v Sloveniji.

in podobno...

jype ::

Nekdo pozna moto Canada Bill Jonesa:

Moralno nedopustno je, da naivnežem dovolimo, da obdržijo svoj denar.

(It's morally wrong to allow suckers to keep their money.)

grex ::

Že sama uporaba populističnih in dvoumnih izrazov ti pove, da gre zelo verjetno za nateg top-shop primitivnosti ("revitalizirajoče", "živo", "razstrupljanje") itd...

Zraven dodajo še preizkuse genotoksičnosti (kunšten izraz, ki bi prepričal še tako sumničavo čistilko/gospodinjo) in ti povedo, kako je navadna voda strupena ("ostanki farmacevtskih spojin") in namignejo, da je čudež, da človeštvo sploh še obstaja.
Edini kredibilen vir, ki ga ima članek, je ta o farmacevtskih ostankih (glej glej.. ta jim celo koristi - torej nesposobni iskanja referenc niti niso, le koristiti jim morajo).
Tudi če so ti tako pereč problem, da se ga lotevajo vladne organizacije na visokem nivoju, ga ne res ne bo rešila neka "živa voda", ki ima neke..."revitalizirajoče" "očiščajoče" lastnosti, še manj pa kakšni drugi relativno ceneni proizvodi.

Če ti strani ne podajo kredibilnega vira (npr. .edu linki) oz. dovolj referenc, potem ne smeš niti "znanstvenim" člankom verjet,... kamoli temu.

gruntfürmich ::

jst sem ga imel, in si bom verjetno še enga umislil. že dosti ti pomaga samo to, če v nekaj res verjameš!
no, dejstvo je, da se na njem nabirajo mehurčki zraka, ko se v drugih kozarcih ne ali pa se manj. lahko pa tudi narediš poiskuse s sadjem pa to (revija misteriji). je pa en kolega od kolega trdil, da pije iz njega alkohol, in ni pijan. to meni sicer ni uspelo, vendar naj bi bilo tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Tic ::

to meni sicer ni uspelo

Le zakaj?
persona civitas ;>

Slo-One ::

Potem pa svizec zavije čokolado... >:D

Placebo efekt, to je ono, da si misliš, da pomaga pa se samo zarad mišljenja boljše počutiš. :| ?

jype ::

gruntfurmich> jst sem ga imel, in si bom verjetno še enga umislil. že dosti ti pomaga samo to, če v nekaj res verjameš!

Kolk pa to stane? A ga kupiš od mene?

mare_ ::

Pomaga toliko, da vidiš doma na mizi en kozarec, za katerega si fejst plačal in se spomniš, da bi bilo kdaj pa kdaj dobro kaj popit, imo. (Glede na to, da naj bi ljudje premalo pili.)

noraguta ::

ne vem kako lahko preživite brez tega revolucionarnega kozarca????
kaj pa bio kibernetsko ste kaj zaščiteni. brez biolaserja namreč lahko zlahka postanete žrtve BIOterorizma!!!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ripmork ::

ja, v bistvu je 90% folka dehidriranega do te mere, da žeje ne občutijo več kaj dosti - ker je telo že vajeno "sušnih" razmer. Pa to ni tista vrsta adaptacije, ki bi bila dobra za zdravje.
Sam sem probal tole živo vodo (iz nekega studenca teče, ne znam rečt na pamet) in zadeva deluje...kako?
Po enem velikem kozarcu greš 2x na polno scat v naslednji uri, živa voda naj bi bila dosti bolj čista in mehka - telo jo hitreje veže in bolj učinkovito (ter hitreje) izrabi.
Ko telo začne dobivat večje količine vode se začne počasi hidrirat, človek tudi dobi spet naraven občutek žeje...preverjeno.

Kar se pa telih informiranih kozarcev tiče pa prvič slišim...ne vem, lahko tudi nateg, danes te itak nategnejo kjerkoli te lahko.:|

veteran ::

brez biolaserja namreč lahko zlahka postanete žrtve BIOterorizma!!!

Ma, teli kozarci in vsi ti bio produkti so bio-terorizem.

Sam sem probal tole živo vodo (iz nekega studenca teče, ne znam rečt na pamet) in zadeva deluje...kako? Po enem velikem kozarcu greš 2x na polno scat v naslednji uri

A si kupil to 'živo vodo' al kaj? Ne bi se čudil, če bi tisti, ki prodaja tovrstne izdelke, dodajal vodi kakšen diuretik.

Jaz živim blizu gozda in si lahko večkrat privoščim vodo iz studenca, pa nima nobenih posebnih efektov. :D

roli ::

Jaz imam tudi ta kozarec.In,ko piješ kak dan iz tega kozarca greš večkrat scat.Sicer pa tiste 3 jurje ni veliko.Pa še lep je.
http://www.r00li.com

mtosev ::

Mi tudi mamo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tomay ::

Če nima ethernet priklopa in povezave z internetom, ne more biti informiran >:D
Voodoo 4Ever

Fizikalko ::

Jaz vam jih zdilam po, rečmo, 10 EUR / komad. Nafilam jih z informacijo po želji (mam kup glasbe). Popust na količino. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

link_up ::

Jaz vam jih zdilam po, rečmo, 20 EUR / komad. Nafilam jih z informacijo po želji (mam kup glasbe). Popust na količino. ;)


spot-on :D
In and Out

ripmork ::

A si kupil to 'živo vodo' al kaj?

Nope...dobi se jo zastojn, iz nekega studenca (ne vem točno, mora bit kje na netu o tem), v bistvu prek"veze" sem jo dobil kanto za poskusit in jo sprobal...:D
Za tele informirane kozarce res prvič slišim, mam sicer doma filter za vodo, ni pa istih učinkov.

Fejst je če lovek živi kje v gozdu zraven studenca ja, drugač pa je za Ljubljansko trdo vodo rešitev tudi filter za vodo klik
Naliješ vodo not, počakaš minuto ali dve da se sfiltrira - pa je.
Bolj zdravo za pit, ni pa nič posebnega.

Fizikalko ::

Filtri so kul, nč ne rečem. Jaz ga mam (na oglje) za na morje, ker je v Dalmaciji obupna voda.

Ampak informirana voda? C'mon...

jype ::

Ej, Fizikalko, js sem jih prvi vprašal, kok dajo za kozarc. Ne mi zdej biznisa kvart!

Sicer mam pa js bolj informirane kozarce od tebe, moji redno berejo lady pa hopla.

Nejc Pintar ::

Jz vam ji prodam po 5€/komad, pa zraven dobite še en kestl žive, informirane biovode. :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Wikipedia ::

Zelo smesno. :\ Ce neverjamete v to ni potrebe da iz tega zajebavate in kvasite neumnosti. ;( ;(

Tomay ::

Če se da zadevo dokazat ni razloga, da bi se iz nje norčevali, to pa z znanostjo nima veze.
Nihče se ne norčuje iz penicilina ali česa podobnega, kozmodrisk je že bolj vreden posmeha.
Voodoo 4Ever

Thomas ::

> Zelo smesno. :\ Ce neverjamete v to ni potrebe da iz tega zajebavate in kvasite neumnosti.

Je potreba, je. Zakaj ne bi povedali ljudem, da jih nekdo vleče za nos?

Kot recimo tebe, Wikipedija?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Wikipedia ::

Ce vi mislite da ni res to se nepomeni da imate prav.

iration ::

In obratno.

Fizikalko ::

Zanimivo, Wiki. Torej naj mi dokazujemo, da nekaj NE velja?

Boste pa ja vi dokazali, da tale voda štima.

gruntfürmich ::

in spet bo pametni thomas vse razsvetlil in jim povedal, da je edina resnica njegova resnica. BRAVO. ker ne more in enostavno ne more biti nekaj, kar on ne razume in kar on ni videl.

edina stvar kar je pri meni potrjevala da je to poseben kozarec, je to, da so se na njem obilno nabirali mehurčki. če kdo razloži (in dokaže na resničnem poiskusu), zakaj se niso na vseh drugih, mu enega kupim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomas ::

Mehurčki rabijo majhne delčke smeti, okoli katerih se začnejo nabirat. Takoimenovana kondenzacijska jedra, podobno kot kapljice v oblakih.

Brez njih je mehurčkov manj.

Lahko je pa tudi površina kozarca nekoliko hrapava, kar pripomore k nastajanju mehurčkov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gruntfürmich ::

thomas, ti si diskreditiran!!! pamet v glavo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fizikalko ::

Ti pa SSKJ, imho.

gruntfürmich ::

no, in po tvoji tezi, thomas, ta kozarec očiščuje vodo. PA NE ZATO KER JE HRAPAV
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fizikalko ::

>>Lahko je pa tudi površina kozarca nekoliko hrapava, kar pripomore k nastajanju mehurčkov.

IMHO je to.

Fizikalko ::

>>no, in po tvoji tezi, thomas, ta kozarec očiščuje vodo. PA NE ZATO KER JE HRAPAV

Po kakšni Thomasovi tezi že si to sklepal?

Jej, jej...

Fizikalko ::

Samo mahanje z rokami vas je. Še dobro, da je tole Loža.

gruntfürmich ::

fizikalko, ali ne bereš, ali ne znaš brat, ali pa si butast. kaj od tega?

rekel sem da se na veliko nabirajo mehurčki na tem kozarcu, na ostalih kozarcih se ne ----> ta kozarec je poseben

logična izpeljava, ne pa mahanje z rokami
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Ja, najbrž je posebno malce bolj hrapav.

Sicer pa si se v tistem mahanju, ki je letelo na temo kot celoto, očitno našel kar sam.

Fizikalko ::

>>fizikalko, ali ne bereš, ali ne znaš brat, ali pa si butast. kaj od tega?

Butast, butast, zgleda. Brat zihr znam.

gruntfürmich ::

Fizikalko! Ti si genij
veš da je kozarec bolj hrapav, čeprav ga nimaš; jaz pa tega nisem vedel, čeprav ga imam.
Kapo dol! Ti si resnično genij! Avtogram prosim!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Matek ()

Ziga Dolhar ::

Če bi vi vidl, kolk mehurčkov šele stori kombinacija mentosev in kokakole ...

... tist mora bit šele zdravo!
https://dolhar.si/

Tic ::

Kok se eni uzaljeni, k nocjo sprejet natega. Oh joj.

Lastniki kozarcev, a mate piramide tudi doma? :8)
persona civitas ;>

mtosev ::

Kake piramide?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fizikalko ::

Tiste, ki preprečujejo sevanja al nekaj takega, Oziroma oddajajo "pozitivno energijo"...

mtosev ::

Mamo neki kamen Ahat. Kaj dela pa nimam pojma.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Fizikalko ::

Ja, tako pač je. "believerji" so najbolj naslini. Velja na vsakem koraku - od kadilcev do telih "kozarčkarjev". Nestrpni smo seveda vsi ostali, ne?

Tic ::

Fizikalko... ne bi mešal jabuk in hrusk :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Fizikalko ::

Maš prav. Tile so bolj podobni GW-jevcem (Global Warming fanom).

DominusSLO ::

gruntfurmich
Če zmoliš en očenaš preden greš spat, ti tudi nezdrava prehrana ne bo mogla do živega ;) Resnično se ti splača, saj pol izdelkov, kot je ta kozarec, ne boš več potreboval.

WarpedGone ::

prosim, da malo zajezite hormone. veste kateri.

hvala.
Zbogom in hvala za vse ribe

Fizikalko ::

Furmich - ko smo že pri tvojem kozarcu. A pogledat se ti pa ne dal, če je kaj bolj hrapav od običajnega steklenega kozarca?

Wikipedia ::

Nekateri tukaj se pametni kot Albert Einstein. Bom vas priporocal za Nobelovo nagrado.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625696 (11729) BigWhale

Flaška - nateg ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14628587 (25260) Gandalfar
»

Misteriji - Zaščita pred sevanjem mobilnega telefona

Oddelek: Loža
164342 (3981) hamax
»

tlak - fizikalno vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535001 (4377) Aggressor
»

katero vodo najraj pijete

Oddelek: Loža
251890 (1722) Binji

Več podobnih tem