» »

Informirani kozarci... mit ali resnica?

Informirani kozarci... mit ali resnica?

1 2 3
4
»

Fizikalko ::

Kaj bi rad, mtosev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

mtosev ::

Preberi se enkrat prejsnja 2 posta katera sn napisal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fizikalko ::

In?

mtosev ::

Zdenko Domančić
Creator of the method

is a renowned healer, born fifty some years
ago on the island of Ugljan, Croatia, then a
part of former Yugoslavia, who now lives and
works in the Alpine resort of Kranjska Gora,
Slovenia.

He was introduced to bioenergy through
martial arts, but did substantial research of
all the different healing modalities around
the world and consequently developed his
own method of bioenergy healing.

In 1983 his method underwent rigorous
testing and scientific scrutiny by the medical
establishment in Zagreb, Croatia, to
determine whether it could possibly be
harmful and to prove its effectiveness. It was
determined that it cannot harm and could be
a great benefit to the health of the
population.

Since then, Zdenko Domančić and his trained
therapists, have helped over a million people
with every known illness and condition.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Turtle ::

Zdravi tudi, ebolo, rak, aids in podobne stvari?? Ljudje so bolani, v glavnem v umu, tam pa jim lahko že ruglej pomaga tud če uporablja pirovske krigle....

DominusSLO ::

Fantje treba bo beliverje še malo podkurit, pa bomo lahko čisto vsi spodobno živeli od njih :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

ripmork ::

točno tako - vse se začne in konča v glavi...prav tako je s bioenergijo:
Kdor zares (mislim 100%) verjame v to, mu bo pomagalo...kdor ne mu pač ne bo.


kar hočem povedat je - tisti ki ma v betici vse poštimano ne potrebuje nobenih seans, piramid, podstavkov "sreče" za kozarce in podobno. Ni pa dosti takih ljudi.

Placebo efekt IMO.
it works...sometimes.

gruntfürmich ::

sem se malo zamislil in bi lahko bila to moja tema za diplomsko nalogo: ali kaj vpliva informacija na lastnost snovi.
ker če bi to dokazal in recimo sprogramiral reaktor da bi delal zaradi informacij pod večjim izkoristkom, bi to pomenilo ogromne gospodarske spremembe.
tako da iz tega vidika je res morda bolje da stvar ne deluje, ker drugače bi morda prišlo do kakšne majhne revolucije. na to pa še morda nismo pripravljeni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfurmich: double-blind test, prosim?

gruntfürmich ::

razloži svojo željo jpe
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Takole bomo naredili.

Vzeli bomo štiri kozarce, dva bosta informirana, dva pa ne. Potem bova oba desetkrat izpila kozarec vode, ne bova pa vedela, iz katerega kozarca pijeva.

Nekdo bo kontroliral in zapisoval (lahko sta dva, da ne boš rekel, da je kdo goljufal).

Po vsakem pitju bova povedala, iz katerega kozarca sva pila, glede na počutje in okus vode in oblake in vse kar naj bi bilo pri informiranemu kozarcu drugače.

Potem bosta kontrolorja povedala, kolikokrat je kdo od naju kiksnil.

Misliš, da bi šlo?

Pravilen double blind preizkus pa bi bil takle: najdeš dvatisoč ljudi v dveh skupinah po tisoč in zrihtaš prvi skupini petsto informiranih in petsto navadnih kozarcev, drugi pa tisoč navadnih kozarcev. Ljudje ne vedo, iz katerega pijejo. Po deset popitih kozarcih zabeležijo svoje občutke. Potem ugotoviš, ali se občutki tistih, ki so pili iz informiranih kozarcev, razlikujejo od ljudi, ki so pili iz navadnih kozarcev.

gruntfürmich ::

zdaj bi ti težko napovedal kakršnekoli dokaze v mojo prid. jaz nism bil toliko pozoren na okus vode in blablabla, sem jo samo spil, z veliko mehurčki, in se mi ni zdela različna. morda tudi zaradi tega ker že v defoltu ne maram vode.
vendar pa naj ti učinki nebi prišli do izraza takoj.
lahko pa narediš poiskus s mehurčki - tedaj pa bodo rezultati takoj.
in kot sem rekel: če bo vse po sreči, počakajmo do moje diplome.
ta double blind test pa se itaq uporablja povsod (upam da), kolikor je meni znano. primer vem iz revije herbika, sicer so članki bili iz tuje literature, pa vandarle. niso imeli homeopatije (jaz je nisem zasledil) imeli pa so zdravilne rastline. in seveda so imeli tudi slepo probo, mislim da za polovico preiskušancev. in tudi v slepi probi so se pojavljali pozitivni učinki, iz takih ali drugačnih razlogov, vendar pa v manjši meri kot pri pravih snoveh.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zcetrt ::

Ali bi mi lahko kdo, kot nepoznavalcu genotoksičnosti in vitalne energije, razloži, kaj je "informacija".

Jaz sem informiran, če redno berem časopis, pregledujem teletekst, berem Cosmopolitan in Misterije. Pa me ni k sreči še nihče postavil pod kozarec ali nalimal na vetrobransko steklo avtomobila.

Ali bo žarnica svetila bolje, če bom pristopil k njej in ji dejal: "Mario Galunič je imel to nedeljo res lepo kravato." Bo namreč bolj informirana, kot je bila.

Saj ne bi bil rad grob, ampak ne morem se ogniti ciničnim vprašanjem, čeprav me res zanima, katere informacije sprejme kozarec in ostali artikli iz informirane družine. In kaj je definicija "informacije".


Ali kozarce informirajo informatiki?
4.

gruntfürmich ::

tisti kozmo vse pove...
in če bi bral misterije, bi nekako zaslutil, kaj je informacija.
lagati ni lepo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fizikalko ::

>>in če bi bral misterije, bi nekako zaslutil, kaj je informacija

A zdaj se informacije že sluti? Ja, brez Misterijev človek težko ve, kaj je informacija.

Turtle ::

tudi dokazi se v temu priemru slutijo....

zcetrt


ne bo svetila bolje amapk kdorkoli bo prišel v sobo bo slutil, da je mel mario lepo kravato to nedeljo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

jype ::

gruntfurmich> ta double blind test pa se itaq uporablja povsod (upam da), kolikor je meni znano. primer vem iz revije herbika, sicer so članki bili iz tuje literature, pa vandarle. niso imeli homeopatije (jaz je nisem zasledil) imeli pa so zdravilne rastline. in seveda so imeli tudi slepo probo, mislim da za polovico preiskušancev. in tudi v slepi probi so se pojavljali pozitivni učinki, iz takih ali drugačnih razlogov, vendar pa v manjši meri kot pri pravih snoveh.

Ja, jasno, da so pri zdravilnih zeliščih pokazali učinek. To še jaz vem, da žajbljev čaj dejansko pomaga pri prehladu. Pa pri tem ni nobenega misterija - v žajblju so take in take snovi, ki povzročajo take in take reakcije v telesu. Nič posebnega. Te snovi bi komot zapakiral v tableto, pa bi bil učinek zelo podoben.

No, če učinki informiranih kozarcev pridejo šele kasneje, bomo pač morali ljudi imet v kontroliranem okolju toliko časa, da se bo pokazalo, ali tisti, ki pijejo iz informiranih kozarcev, resnično občutijo vpliv, ali pa je pomembno le to, da si mislijo, da so kozarci informirani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Fizikalko ::

A mi zna kdo razložit, kako je informacija zapisana (fizikalno!) v vodi. In kakšna je ta informacija. Furmič, a bi ti?

Gr0unD Zer0 ::

glej, informiran kozarec nosi informacije, torej je pameten.
ko ti not naliješ vodo, ta informacuje posreduje vodiku in kisiku v molekulah vode. ker ima kisik večje zaporedno število, ter posledično več elektronov, protonov ter nevtronov, je zmožen vsrkati veliko več informacij kot vodik. torej je pametnejši.
in ko kisiku dopizdi, pusti tista dva vodika na svojem(češ, jaz se nem druzil z intelektualno inferiornimi atomi) ter gre k drugemu kisiku, ki je na njegovi intelektualni ravni. ker se dva kisika vredu razumeta ker sta enako pametna, se zdruzita v 02 ,to pa rezultira v mehurčkih ki jih opazovalec vidi ter je tako prepričan v delovanje le-teh kozarcev


(da nebo kdo mislo da resno mislim, it's just plain BS:D :D

Zgodovina sprememb…

jype ::

Zelo dobro!

Ni BS! Samo še povedat moraš, kaj se zgodi z ubogimi vodikci, ki samevajo v vodi... Po moje se, ko jih je zadost, spravjo na kisikove pare in z njimi precej eksplozivno zreagirajo.

Gr0unD Zer0 ::

saj...
kot vemo, je mešanica vodika in kisika zelo delikatna stvar, ki ob nepravilnem rokovanju pusti zelo resne posledice...
zatorej je kozarce prepovedano uporabljati v zaprtih prostorih brez ustreznega zračenja in/ali ob odprtem ognju oziroma drugih virih vročine/drugih faktorjev vžiga(iskre).
ob neupoštevanju varnostnih navodil ne odgovarjamo za morebitne eksplozije in druge, hindenburgu podobne incidente ter le-teh dogodkov posledice

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

furmič!?
O_o
kdo je to? in kaj je to?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gr0unD Zer0 ::

jaz bi kar sklepal da je tebe mislil:D

gruntfürmich ::

turtle, debato o marijevi kravati odpri v drugi temi prosim. thx. no, bom kr jaz
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gr0unD Zer0 ::

daj nehaj, ker bom vzel marievo kravato(se pravi svojo) pa te prišo zadavo z njo:D :D

(mi je kozarec rekel da moram to storit... ce je informiran, bo že vedel)

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Ok, sori. Gruntfurmich. Zdaj pa odgovori, prosim lepo. Kaj je informacija in kako je (fizikalno) zapisana v vodi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Lamur De Zur ::

Jaz sem pa nazadnje en tak dobro informiran spricer spil... Pol litra in sem takoj bil boljse volje.

Mehurcki naredijo svoje...

gruntfürmich ::

informacija ne vem točno kaj vse je, in ti nebi znal opisat. poznam pa ta pojem in par stveri na to temo sem prebral. obsežno pa si lahko prebereš v misterijih. in če se ne da fizikalno obrazložiti tega fenomena? boš razočaran?
zdaj pa še odgovori na moje vprašanje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

EJ!

ZOMG!!1

gruntfurmich, iskreno se ti opravičujem. Zdaj vidim, da je vse res. Ravnokar (no, pred petimi minutami) sem se obrnil in uzrl mehurčke v svojem informiranem kozarcu. Prav imaš.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

Fizikalko ::

>>informacija ne vem točno kaj vse je, in ti nebi znal opisat. poznam pa ta pojem

Ne veš, kaj je, ampak poznaš ta pojem? WTF?!

Glede fizikalnih pojavov: torej je informacija nefizikalno zapisana v vodi? Voda ni zgolj materialna stvar? Ima "dušo", svoj intelekt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Lamur De Zur ::

jype to je tudi moj najljubsi informirani kozarec! :D

Samo je pa napacna stvar v njem... :D

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jaz ne maram piva (nobenega), ampak kozarec je vseeno odličen. Voda je pa iz ljubljanskega zajetja Hrastje (torej že tako zelo zmedena in potolčena od vseh ventilov in črpalk, da se ničesar več ne spominja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Turtle ::

zalo slabo si inforimiran gruntfurmich. Mariovo kravato je namreč opazil nekdo drug v tej temi. malo pobrskaj ali pa spij kozarec informacijske vode in boš videl kako in kdo
>:D
osebno pa čestitam da si vsem uspel dokazat da.........si ornk "kmet". (znanstveno in z dejstvi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

gruntfürmich ::

popravek + opravičilo: zcetrt-a zanima marijeva kravata, ne turtla.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

vseeno se mi lahko zahvališ ker sem odprl temo, katero sem po nesreči tebi namenil, turtle.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

El Barto ::

Jaz tud vrjamem v vse te krasne stvari .....


.... da se krasno dajo prodat.
V mojem kozarcu se mehurčki tudi zlo radi formirajo .... ker če se nebi bi rekel, da je s pirom nekaj narobe >:D
A "informacije" pa spravjo v kozarc kako? A mogoče fliknejo en leksikon v talino, poj pa kozarce vlivajo al kaj.


A je še kako sranje, da ga začnem prodajat po ful mega super ugodni ceni 1000€ (a bi bla ena 40 podloška z kakšnim dratkom gor prišvasanim v redu>:D ), no za reklamo, pa razne študije pa ni blema, bom mal kopirne paste uporabu pa bo.>:D


PS
Zanimivo, da skoraj vse to sranje z raznih linkov nevtralizira radioaktivnost.
Škoda, da teh stvari niso takrat na ljudi v Černobilu nataknil, pa tega po reaktorju zmetal, pa jim sploh nebi blo treba tistga plašča delat, pa še prej s helikopterji in ročno zasipat jedra.:\ Kriza ane...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

zcetrt ::

:8) :8) :8) S tem postom potrjujem, da mi je tema segla do srca, saj se na forumu še nisem tako razpisal :8) :8) :8)

Ok, Gruntar. Tule bom podal vse svoje znanje o informacijah (ne bom uporabil drugega vira "informacij" kot Misterije št.158).

Poznaš Vrhunsko Bukovo Posteljo Prijetne Sanje? Mogoče je kupiti "informacijski sistem in ga naravnati po potrebah vsakega posameznika." V odstavku z naslovom Informacijska celica je navedek skoraj dobesedno ponovljen, dodano pa je še: "... osnova je Magic Life s kodami, vse skupaj je vpeskano v stekleno ploščico..." in pa: "Osnovna zaščita je zbir informacij, ki delujejo proti vsem tehničnim in zemeljskim sevanjem..." "... vse je radiostezijsko preverjeno...." Avtor oz. inžinir te postelje je "... pripravil sistem, po katerem iz informacijske celice prihajajo v posteljo in telo prav tiste informacije, ki so uporabniku najbolj potrebne." In tu je konec "informacij" o tej dodatni opremi. In informacijah.

Na strani 18 je odstavek Informacija v vodi. "... je bilo na dan, ko so bili vzeti vzorci, zelo močno sonce in sta se oba vzorca vode nabila s sončno energijo ali prano. Strukturni parametri (širina žarkov, njihova homogenost) pa govorijo o informaciji, ki je bila vtisnjeno v vodo. Tu pa je poskus pokazal, da je imel testni vzorec v informacijskem smislu veliko bolj izrazito in bogato strukturo kot kontrolni." Kaj je informacijski smisel? Širina žarkov? Še vedno ne vem, kaj je informacija. Dalje:"Poskus s kalicami je pokazal še najmanj značilne rezultate. To je bilo za pričakovati, saj je bil test narejen konec julija, ko je bilo zelo vroče in ko ni ugoden čas za tovrstne teste, pa vendar so v enem primeru izmerili značilno različen rezultat, kar raziskovalci z Biona označujejo kot zelo presenetljivo." Kaj so kalice? Menda žitne bilke.

Orgonskega topa raje ne bom citiral, ker bi še bolj zamoril sceno. Je pa super članek. Predvsem okvirček o "pošasti", ko si je nekdo izdelal tako zajeban orgonski top, da se je v njegovi okolici upočasnil čas.

Članek Nadzorovani ste govori o svetu informacij in hranjenju le teh. A tu je termin "informacija" uporabljen za "elektronski podatek", kar je lepo razloženo. Zakaj tukaj je, pri drugi uporabi termina pa ne?

Na prodajnih straneh je omenjen Vrč za dobro vodo, ki služi kot predigra informiranim kozarcem, saj že predhodno informira vodo. Magic life pa je kodiran z orgonskimi sevalniki.. Bioguard je večnamenska kodirana ploščica. Obrazložitev orgonskega sevalnika in kodiranja?

Mikročipiranje: "Mikročipe je mogoče vsaditi intravenozno pri kirurških operacijah, brez pacientovega soglasja." in še navedek pod fotografijo roke z obližem:"Z vgraditvijo mikročipov se danes ukvarjajo tudi že tehnološko bolj nadarjeni posamezniki." Sem rizična skupina, saj poznam nekaj assemblerja in imam programator za mikročipe.




Ergo, Gruntar, če si mi namenil toliko časa, da si prebral moj post, lahko vidiš, da se nisem lagal. Ok, kozmota ne berem. Ampak, še vedno ne vem, kaj je informacija in še mnogo stvari, o katerih te sprašujem, čeprav vedno bolj razumem, da tudi ti ne moreš vedeti, kaj to je. Bi pa rad bil informiran o tej stvari, zato te naprošam, da odgovoriš vsaj na del mojih vprašanj ali vsaj na vprašanje o barvi tvojega kozarca.

Hvala in opravičilo za obsežen post, ki ga bo večina preskočila. Resno razmišljam, da bi začel pisati članke v Misterije.
4.

gruntfürmich ::

TU te je čakal nov prostor za TVOJO NOVO temo. če hočeš biti informiran o teh stvareh pa beri misterije. jaz jih že pol leta nisem. tako da ti ne morem pomagati.
barve mojih kozarcev ostajajo skrivnost zaenkrat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MarkV ::

Bi pa rad bil informiran o tej stvari,


Kupi si informiran kozarec, spij nekaj informirane vode in v trenutku boš prejel informacijo, da so te nategnili.>:D

grex ::

gruntfurmich:

double blind test informiranosti lahko izpelješ, vendar ti glede na že izpeljane teste to toplo odsvetujem. James Randy je v sodelovanju z BBC točno takšen test izpeljal v smislu homeopatsko informirane vode (v tem smo že govorili na slo-techu).

Vzeli so homeopatsko vodo in navadno vodo. Vse kar je od njih zahteval je, da s kakršnimikoli testi ločijo navadno vodo od homeopatske. Nosilec in plačnik raziskave je bil BBC, ki mu je bilo (no vsaj pričakoval bi tako) vseeno kdo zmaga.

No,.. niso nič dokazali, vzorec je bil pa kar velik (=dovolj velik, da so lahko kar konkretno povedal, kaj si mislijo).

zcetrt ::

Gruntar, glede na odprto temo o Galuničevi kravati, o katere smislu še vedno gruntam, in na tvoj odgovor na dejstvo, da sem si za tvoje bedarije vzel čas, bi te zdaj le še nekaj vprašal. Kaj je narobe s tabo?
4.

gruntfürmich ::

zelo splošno sprašuješ. bodi bolj specifičen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625706 (11739) BigWhale

Flaška - nateg ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14628592 (25265) Gandalfar
»

Misteriji - Zaščita pred sevanjem mobilnega telefona

Oddelek: Loža
164343 (3982) hamax
»

tlak - fizikalno vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535004 (4380) Aggressor
»

katero vodo najraj pijete

Oddelek: Loža
251890 (1722) Binji

Več podobnih tem