» »

Misteriji - Zaščita pred sevanjem mobilnega telefona

Misteriji - Zaščita pred sevanjem mobilnega telefona

ZaLoMaT ::

Danes sem dobil v dar zaščito pred sevanjem mobilnega telefona oz. Norad.
Sam trenutno nimam preveliko zaupanja v te bakrene ploščice.


Priložena vsebina: Zaščitna bakrena ploščica Norad bistveno zmanjšuje tveganje, ki ga povzroča sevanje mobilnih in prenosnih telefonov. S posebnimi informacijami pomaga popraviti vodo, ki jo v našem telesu prizadene sevanje, in ponovno vzpostavi pravilno delovanje celic.
Norad je samolepilna kodirana bakrena ploščica (premer 16 mm), ki jo prilepimo na hrbtno stran telefona.
Norad nima nikakršnega vpliva na tehnično delovanje mobilnega telefona.

Spletna stran: http://www.misteriji.si/art/osebna_zasc...



Je morda res kaj na tem, kar piše na priloženem "listku"?
Morda se mi ga celo obrestuje uporabiti na mobilniku ali ga rajši lepo pospremim v koš za smeti? :)

KoMar- ::

Že iz neumnega opisa je sklepat, da gre za nateg, sploh ni treba kupit.

Zheegec ::

joj, pa če ti popravi vodo, no!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OnFire ::

Vodo... Vodo? Vodo ti popravi!? ROFL! Moraš bit res mal ruknjen, da nasedeš temu.

ZaLoMaT ::

Saj sem napisal, da ne vrjamem temu:)
Bolj me je zanimalo, če "omili posledice sevanja oz. whatever že škoduje mobilnik".

KoMar- ::

... Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Avenger ::

Stvar temelji na "informiranju vode". Dobijo se kozarci, ki imajo gor naprintane simbole, ki informirajo vodo, ki jo naliješ vanje. S čim točno jo informirajo in kako, ne bi vedel, ampak stavim, da nihče ne ve. In če je to privlečeno za lase, je bakrena ploščica proti sevanju privlečena za lase privlečene za lase.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

TESKAn ::

Stvar škoduje, tebi in mobilniku. Če zadeva absorbira karkoli EM sevanja iz telefona, more ta oddajat z večjo močjo kot bi, če te ovire ne bi bilo. Ergo ti prej skuri baterijo, ti si pa v močnejšem EM polju, kot bi bilo treba. Drugače se pa strinjam z Avengerjem o privlečenosti za lase.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

radioamater ::

Brez sevanja mobilni telefon ne deluje.
Če bi se rad zaščitil pred sevanjem - ugasni mobilni telefon, to bakreno bedarijo pa vrzi stran.

Poznam kar nekaj starčkov - radioamaterjev, ki že leta in leta uporabljajo radijske postaje, ki sevajo z močjo od nekaj W pa do 1500W in več, pa so še živi.
Za primerjavo - mobitel spravi iz sebe do 2.5W - sicer res tik ob glavi in ja vem da intenziteta sevanja pada s kvadratom razdalje... ampak tega bakra za noben denar nebi nalepil na mobitel.

guest #44 ::

A to se montira na moda ali kam?

AmokRun ::

Na čelo, da se te takoj prepozna.

sverde21 ::

Kaj je pa potem z onimi testi s čebulicami? V reviji so testirali 2 telefona (en z in en brez te "zaščite") in ob vsakem je bilo 5 čebulic, po par-dnevnem klicanju na oba telefona v razmakih so korenine čebulic pri telefonu z zaščito bile precej v boljšem stanju.

Lahko kdo ta eksperiment razloži?

Enako je s tistimi informiranimi kozarci, sem tudi sam naredil eksperiment enkrat za eno seminarsko v šoli, in sicer jabolko sem razrezal na četrtine in dal en krhelj jabolka v navaden kozarec, enga pa v tega informiranega. Po 14ih dneh ali 3h tednih so bili rezultati takšni, da je bil krhelj v navadnem kozarcu precej v slabem stanju in se je začel razkrajati, v tem informiranem kozarcu je bil pa samo malce posušen.

Sam se nimam za naivnega človeka, ker iščem racionalno razlago za tole opažanje že nekaj časa, vendar do sedaj še nisem dobil neke konkretne fizikalne razlage razen v smislu, da oddaja voda v tem kozarcu več fotonov kot navadna voda...
<?php echo `w`; ?>

Highlag ::

A resno misliš da je z dvema posodama izvedena kakšna resna raziskava? To je lahko posledica naravnega odstopanja. Sploh pa ima revija neke strašne laboratorije za takšno početje...
Never trust a computer you can't throw out a window

Smurf ::

sverde21 ::

@Highlag: ne mora biti toliko naravnega odstopanja, da je en krhelj čisto zelen in precej razkrojen, drug pa samo malce osušen... oblika kozarca je bila enaka... tudi pozicija kozarcev je bila cca 10-15cm stran en od drugega. Pa tudi pravim da sem to jaz sam delal eksperiment, doma. Rezultati se pa ujemajo z tistimi, ki so jih oni dobili in še nekaj njihovih bralcev. Vem da je težko verjeti, ampak jaz si upam še enkrat narediti enak eksperiment in ga podokumentirati tukaj in vem da bodo rezultati spet enaki.

Problem je le v tem, da mi ni jasno kaj povzroči takšno odstopanje, ni še uradne fizikalne razlage AFAIK.
<?php echo `w`; ?>

bluefish ::

Lako narediš eksperiment, vendar z vsaj desetimi vzorci.

hamax ::

Lahko kdo ta eksperiment razloži?

Daj link na peer reviewed clanek, pa ga bomo razlozili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se sevanje mobilnega telefona širi po žičnih slušalkah?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455207 (4186) TheBlueOne

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625705 (11738) BigWhale

Flaška - nateg ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14628590 (25263) Gandalfar
»

Zaščita pred sevanjem mobilnih telefonov

Oddelek: Mobilne tehnologije
192922 (2568) BluPhenix
»

Informirani kozarci... mit ali resnica? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19114520 (12058) gruntfürmich

Več podobnih tem