» »

Krogle

Krogle

ajin ::

Imam eno vprasanje

Zanima me kako se imenujejo japoske/kitajske krogle, katere drzis v rokih in jih vrtis, tako da se ne dotikajo? Stara zaveda, samo nevem kako se imenuje, in me zanima kaj vec o tem. Namrec sem to dobil kot darilo. ZAnima me kako se pravilno to izvaja, in kaksna filozofija je v ozadju.

Hvala.

MarkV ::

Chinese Health balls

Filozofije ni nobene, vse tisto nakladanje o jin-jangu itd je navaden bullshit.
Finta je v tem da če vrtiš te kroglice, se ti krvni obtok pospeši(ker pač roka giba). To je vsa fora. In to naj bi imelo baje zdravilne učinke.

Looney ::

Imam. Kr neki. Na začetku mi je bilo ql. Že v trgovoni sem se naučila uporabljat... potem postanejo dokaj dolgočasne.|O
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Tic ::

Huh, sm mislu, da bo kaka wild teorija o kroglah povezana s smislom življenja....mogoče z nezemljani.... razočaran.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Vanich ::

Če kupiš dva kompleta (4 komade) si podaljaš obdobje, ko so ti še zanimive, ker se ti odpre
par novih varijant, kako jih vrtiš v roki: 3 ali štiri komade naenkrat.

Samo ,slej ko prej prideš do točke, ko ti rata slabo od dolgčasa že samo ko jih pogledaš.

ajin ::

aha. Hvala vam

Aja, se nekaj, da ne smetim po forumu.


ZAnima me, ce so znanstveniki uspeli iz anorganskih molekul, pod dolocenimi pogoji ustvariti enocelicni organizem;( ne le neke preproste organske molekule, na katerih so potem spekulirali da se je iz le teh ustvarilo prvo enocelicni organizem)? KAj je izhodisce molekularne evolucije, kateri je prvi clen na katerem se gradi verodostojnost podane teorije, katero toliko zagovarjajo evolucionisti in s tem nasprotujejo kreacionistom.

Bilo bi fino, ce bi odgovarjal nekdo, ki pozna to stvar- strokovno.


Hvala.

MarkV ::

Ne niso uspeli. Samo organske spojine (razne aminokisline)
So pa japončki naredili umetno skoraj popolno kopjo žive celice, a je nikakor niso mogli oživeti.

To je vse kar se je zgodilo na tem področju.

_marko ::

->So pa japončki naredili umetno skoraj popolno kopjo žive celice,

daj link!

Tole umetno je pod vprašajem. Oz ne more držati.
Niso šli na novo pisat DNA, ampak so kopirali produkt evolucije.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MarkV ::

Seveda da so kopirali, oziroma sestavljali so kot lego kocke iz že obstoječih spojin ali celo struktur. Ne spomnim se več, bom pa probu poiskat članek,

BigWhale ::

> ZAnima me, ce so znanstveniki uspeli iz anorganskih molekul, pod
> dolocenimi pogoji ustvariti enocelicni organizem;(

Si ti resen? Od ohladitve zemlje in ustvarjanja oceanov pa do prve celice je preteklo kakih 100-200 milijonov let. Sedaj pa ti pricakujes, da bodo v laboratoriju to ponovili iz danes na jutri? :))

Poleg tega se enocelicni organizmi niso razvili iz anorganskih molekul ampak kar iz organskih molekul, ki so se znale same replicirati.

BigWhale ::

Tukajle sem nadaljeval. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

celice (tipi) in njihovo tvorjenje organizmov

Oddelek: Znanost in tehnologija
71783 (1503) zee
»

Veliki filter vključitev mitohondrijev v prokariontsko celico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714973 (13127) Okapi
»

Znanstveniki izdelali prve RNK molekule sposobne samoreplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
688904 (6792) Okapi
»

Smešno vprašanjue

Oddelek: Šola
202760 (2154) buneech
»

Ustvarjanje zive celice v laboratoriju?

Oddelek: Znanost in tehnologija
102252 (1905) Luka Percic

Več podobnih tem