» »

Prodaja Viste nad pričakovanji

Prodaja Viste nad pričakovanji

CNet - V decembru, prvem mesecu, ko je novi Microsoftov operacijski sistem Windows Vista bil naprodaj podjetjem, so zabeležili prodajo nad pričakovanji.

Čeprav točnih številk ne izdajajo, je prihodek od prodaje Viste v Združenih državah Amerike za 62,5 odstotka višji kot je bil leta 2000 takoj po izdaji Windows 2000 in le slabe 4 odstotke nižji od prihodka pri Windows XP.

Za prodajo Viste ostalim uporabnikom, kar se bo zgodilo po 30. januarju, pa pričakujejo, da bo dosegla ali celo presegla prodajo operacijskega sistema Windows XP. Glede na to, da kar 80 odstotkov Microsoftovih prihodkov izvira iz prodaje novih računalnikov, bodo končne številke v veliki meri odvisne od števila prodanih osebnih računalnikov čez leto.

207 komentarjev

«
1
2 3
...
5

@LOL ::

Hehe The Empire Stikes Back bi lahko rekli.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Matek ::

IMHO precej pricakovana zadeva. Razlika v primerjavi z Windows2000 se mi zdi nekako razumljiva, saj so bili slednji naslednik NTja, torej namenjeni bolj zahtevni uporabi, workstationom, ne pa domacim PCjem. Z XPji se je ta delitev potem nehala, Vista pa nadaljuje trend, tako da se mi zdi, da je cisto normalno, da se tudi prodaja priblizno enako. A Microsoft je bil bolj pesimisticen?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Urajmal ::

Res zanimivo da niso pričakovali tega. Congrats!

sverde21 ::

Kdo je reku da niso pričakoval, verjetno so, ampak so pač dal v javnost da niso, pa so si mal reklame naredl :\
<?php echo `w`; ?>

mjk ::

No to da podjetja kopujejo mi je čist jasno, saj imajo rezerviran keš za to ... že zadnjih 5 let :D
bomo vidl, kako bo pri domačih uporabnikih ... mislim da bosta ubuntu in winXP tuki zmagovalca :)

Lp,
Miha

sidd ::

jap, I'll stay on xp & linux :)
no idea for signature
signed
I

@LOL ::

bomo vidl, kako bo pri domačih uporabnikih ... mislim da bosta ubuntu in winXP tuki zmagovalca :)

preprosto motiš se.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

lambda ::

Po nekaj tednih uporabe viste - kaj naj rečem, fancy, luštno, ampak ANNOYING. Še potem ko sklopiš UAP, so težave s kar nekaj aplikacijami. Nekak sm pričakoval več, še kaj drugega kot vizualno izboljšavo. In s tem ne trdim, da stvar ni izboljšana, samo uporabnik za to ne ve kaj veliko, če odštejemo precej boljši search in nekaj malenkosti, ki so zlahka opazne.

In ja, edina stvar, ki me še drži na windows OS, je .NET platforma. Mislim da res edina, težko bi našu še kaj, za vse ostalo, kar uporabljam dobiš na Linuxu ustrezen ekvivalent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

jype ::

Zakaj se moti? Če je Microsoft pričakoval, da bo prodal 6 licenc za Visto, pa jih je 7, je ubuntu še vedno zmagovalec :)

BendeR ::

Če zdaj kupiš XPje itak imaš skoraj zastonj zagotovoljeno Visto. ;)
:=)

Jaffa ::

Pa tu je vračunano, da takrat verjeno ni bilo toliko računalnikov kot danes?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

@LOL ::

Odloča še vedno širša obča javnost in ne par sto tisoč zagrenjenih geekov katerim gre že ob omembi "MS" na jetra.... Ne gre tako fantki, to je igra za veliek igralce...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

jype ::

No, jasno je, da bodo Viste prodali precej. Ni povsem neuporabna, je napredek od prejšnje verzije, večina pa jo bo dobila že poleg novega računalnika.

grex ::

Visok delež desktop uporabnikov igra igrice in mu to pomeni precej. Visok delež ima tudi rad, da mu zadeve delajo, brez da poznaš ukaz 'mount /dev/hdd /mnt/cdrom'. Geekov je pač veliko manj.

In novi DirectX in izboljšani driverji za Visto.... Mislim, da se Visti ni za bat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

Mitch ::

Tipičen primer kako prikazati slab rezultat v pozitivni luči. Če bi bila prodaja slabša tudi od Win 2000 pa bi rekli, da je boljša kot pri Win 3.1! Kot je Jaffa pravilno ugotovil, je danes veliko več računalnikov, kot jih je bilo pred leti. Torej gre le za marketinški trik...

LP, Mitch

lorenz ::

Zakaj imam vedno bolj obcutek kot da zivimo v vzhodni Nemciji pred cca.25 leti
Vsi smo zbrani pred firmo Trabant kjer nam liderji sveto razlagajo , kako je to najboljsa stvar na svetu , najvecji tehnicni dosezek sploh , in po cca. pol ure ko smo ze lepo vprogramirani in se nikomur vec ne porajajo kaksni dvomi , se zaslisi v daljavi cuden brutalen zvok, vsi skupaj za sekundo obnemimo, se obrnemo in zagledamo na cesti preko firme novega srebrnega Porsche-ja 911 ki se ze zgublja v daljavi. Spreleti nas srh ,v nekaj naslednjih sekundah se vprasujemo ali sanjamo , kako je sploh kaj takega mozno in ali smo mogoce do zdaj ziveli v napacnem prepricanju , da so nasi Trabani nekaj najboljsega na svetu in ali ... Potem se obrnemo nazaj, vrnemo se v nas svet Trabantov in nadaljujemo kot da se to ni nikdar zgodilo. Nasi Trabanti so zopet nase najvecje tehnicno cudo ,nase veselje, nasa prihodnost.


Open your mind.

MrStein ::

Veliko ljudi bo šlo na Vista iz preprostega razloga, ker upajo da je boljši od XP, ki jim žre živce.

Jaz tudi. Čeprav "sovražim MS".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

mogoce zato ker je konkurenca res da 2 leti naprej od tm kjer je bla ampak se zmer 10 let zadi kar se tice user friendly-ja?
appla pa noben ne bo kupu.
tko da good for them.

StajercSSS ::

Vista ne dela na 32 bitnih kištah,ne?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

@LOL ::

Vista ne dela na 32 bitnih kištah,ne?

Seveda da dela. Mislim hehe kje si živel zadnjih nekaj mesecev, nekej v kakih gorah?:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Microsoft ::

Mogoce pa v kaksni jami!:P

In tko, kot so razni kvazi analitiki lajali, da iz 2000 noben ne bo sel na XP, ker pac ni novosti, se zgodba sedaj ponavlja. Na sreco je realnost drugacna. Pocasi se dalec pride. Zakaj bi nekaj na horuk delal, ce je za migracijo se dovolj casa. Pred nami je LH ter SP1 za Visto. Takrat bo verjetno prisel tudi cas, da vecja okolja zacnejo planirati nadgradnjo. Eni prej, drugi pozneje, a na koncu vsi.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

Tipičen primer kako prikazati slab rezultat v pozitivni luči.

Od kje pa tebi, da je rezultat slab?

Shegevara ::

za osebne računalnike cista ultimate še ni na voljo ane. Vse skupaj bo 30 januarja mar ne?

Urajmal ::

30. januarja. in ne kupuj ultimate itaq ne boš uporabljal tistga media centra. se ti splača dat manj keša za bussines.

Trinitron ::

Nekateri ljudje imate MS kompleks. Res nihče vas ne sili, da si nameščate operacijski sistem Windows, če ne želite. Ampak a priori zavračanje nekega izdelka samo zato, ker je iz podjetja, ki ga ne marate, ni najboljša rešitev. Sam bom Visto namestil, ker sem jo dobil zastonj preko MSDNAA, sicer bi verjetno nekaj časa še ostal na XP.

Je pa res, da je Microsoft z ocenami glede prodaje Viste precej previden. Zavedajo se namreč, da ljudje na splošno ne preidejo na nov operacijski sistem vse do takrat, ko je to res že nujno potrebno. Zato jim čestitam za dobro prodajo.

Zgodovina sprememb…

Mitch ::

Darklord -> Glede na to, da gre za nov superduper operacijski sistem, ki se je varil v mikrosoftovih kotlih dobrih pet let, bi človek pričakoval, da bo takoj ob izidu prehitel prodajo Winsov XP, ki so bili ob izidu le malenkostno dodelani Winsi 2000 (interna različica XPjev je 5.1). Je pa res, da je zaenkrat v prodaji le podjetniška verzija, kjer se na take reči kot je DX10 le polulajo...

LP, Mitch

trnvpeti ::

zakaj preiti na visto?
1.ker bom kupil nov racunalnik, in bom dobil visto
2. ker me zanima kako deluje
3. ker so me prepricale dolocene stvari (katere?, kaj vas je prepricalo?)

sem pa v dvomih
1.nov sw, mozni bugi
2.kompatibilnost dolocenih aplikacij, recimo oracle
3.kaj pa kaksni driverji?
4.rabil bom nov hw, koliko bo to stalo?
5.kaj je z mojimi ze kupljenimi XP
6. je se kaksen vecji nadzor v visti
7. prehod me nekaj stane
8. xp so koncno postali stabilni, zakaj bi presel na nekaj novega

Trinitron ::

Mitch-> Glede na to, da gre za nov superduper operacijski sistem, ki se je varil v mikrosoftovih kotlih dobrih pet let, bi človek pričakoval, da bo takoj ob izidu prehitel prodajo Winsov XP, ki so bili ob izidu le malenkostno dodelani Winsi 2000 (interna različica XPjev je 5.1). Je pa res, da je zaenkrat v prodaji le podjetniška verzija, kjer se na take reči kot je DX10 le polulajo...

No ja, res je, da so XP predelani 2000, ampak takrat je še veliko ljudi uporabljalo Windows Me, ali pa NT 4.0. Zato je bil zanje napredek kar precejšen.

Zdaj pa imajo že vsi XP in je napredek na Visto za vse enako velik (majhen). To je vsa znanost.

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

Možni razlogi za ne it na visto;

1.) Uporabljam Linux
2.) Uporabljam MacOS
3.) imam 512 MB rama ali manj in ne mislim še nadgraditi
4.) nimam za burek
5.) Imam aplikacijo ki ni bila posodobljena že od 2003, in začuda ne deluje (tako govorim, ker meni vse kar rabim dela)
6.) kva to Vista?
7.) Sem čuden. Bill loves pie.

darkolord ::

bi človek pričakoval, da bo takoj ob izidu prehitel prodajo Winsov XP

To je, kot si že ugotovil, samo prodaja poslovnim strankam. Druga zadeva pa je ta, da so sistemske zahteve Viste precej višje (2000 in XP so bile precej podobne) in je tako nesmiselno pričakovat, da bi tisti s slabšimi računalniki pred nakupi novih računalnikov (kar pa bo z Visto skupaj po 30. januarju) kupili sistem.

Kenpachi ::

Kak ono že gre z Linux geeki?...



>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

Vlady ::

@Luka Veliki:
blagor se tebi o ubogem na duši in skromnem po srcu.

Moji razlogi, zakaj visto že imam:
1.) Uporabljam Windows kot primaren OS
2.) Linux sem imel gor, pa me je razočaral kar se tiče game development, še posebej kak Java (eclipse) in C# support. Še posebej me je razočaral glede multimedije in iger.
3.) Imam 2GB RAM-a in si lahko privošim visto.
4.) Ne jem bureka, imam pa raje kaj drugega.
5.) Imam aplikacije, ki so pogosto posodobljene in mi delujejo super BP, vključno z vsemi igrami
6.) Vista je nov OS, mogoče ne najboljši, ampak je naslednja verzija, ki jo pač moram imeti, če hočem ostati v korak s časom.
7.) Lepo da priznaš. :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

Smeagol ::

Pred casom sem na hitrico preletel featurje razlicic viste. Zdi se mi, da bi mi doma najbol ustrezala bussines razlicica. Nekaj je bilo govora, da bo na voljo samo za firme. Je to res?

trnvpeti ::

imas kaksen seznam feature-jev?
jaz se nisem videl , se pozanimal glede tega

trnvpeti ::

http://tech.cybernetnews.com/windows-vi...

imas kaj podobnega, po cem si se orientiral?

Smeagol ::

Nisem imel prav tabelce ampak tekst, tko da je tole dost bols. Zdaj gledam da bo za doma tud home premium dobra (manjkajoci remote desktop server bom pa ze nadomestil s cim drugim. Ga itak redko rabim)

Samo da najdem se novico s cenami ...

CWIZO ::

Biznis bo lahko vsak kupil.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

jype ::

L.V.> 5.) Imam aplikacijo ki ni bila posodobljena že od 2003, in začuda ne deluje (tako govorim, ker meni vse kar rabim dela)

Meni na linuxu dela vse, kar potrebujem, pa mi vseeno nekatera tesla zagotavljajo, da je Windows boljši sistem. Vlady na primer ugotavlja, da je Linux zanič, ker ga je razočaral pri multimediji in igrah :)

Na Windows mi pa po drugi strani ne dela vse, kar potrebujem. Pa vseeno Windows kritiziram le tam, kjer so se izkazali za slab operacijski sistem. Vista je zgrešen OS predvsem zaradi bebavih licenčnih omejitev in aktivacije. Ostale hibe bomo lahko kritizirali, ko se bodo dejansko izkazale za hibe.

Tr0n ::

Tole je John Carmack povedal o Visti v zadnjem intervjuju (ki je BTW precej zanimiv, govori tudi o konzolah, naslednjem id projektu, filmskih adaptacijah iger itd...).

"Nothing is going to help a new game by going to a new operating system. There were some clear wins going from Windows 95 to Windows XP for games, but there really aren't any for Vista... They're really grasping at straws for reasons to upgrade the operating system. I suspect I could run XP for a great many more years without having a problem with it."

jype ::

No, Carmack najbrž ni pravi naslov - on že leta razvija grafične pogone, ki tečejo praktično povsod.

Vlady ::

Ja, samo fantje, vista ima tudi directX 10, ki pa verjetno ne laufa na XP-jih. In v 10-tki bo kar nekaj lepih bonbončkov, ko pridejo podprte grafe ven. Vsaka verzija directX-a doda kar nekaj lepih stvari. Da ne omenjam tudi enostavne uporabe input-a in zvoka.

Edino kar mi gre na jetra že pri vseh winsih, je mreža. Imaš modem, router in 2 računalnika, in nikakor neče delat tako kot bi moralo. Pingat se da, ampak share-at datoteke pa ne morem. Pa vse nastavim 5x na novo, pa še ne dela, potem se pa zgodi, da začne čez kako uro kar samo od sebe delovat po ne vem kaki čudni logiki. Da ne omenjam, da imam na enem visto, na drugem XP SP2, in tudi ne dela mreža oz. deljenje datotek. To je edino kar microsoft-u očitam, ker še po toliko letih niso uspel zadeve naredit, tako kot je treba.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Luka Percic ::

Vlady
Uporabljam Visto in me nobeden ne spravi več na xp-je.
Lih v uvidevnost.
Hotu sem našteti kakšni so edini možni razlogi.
Kajti stabilnost je v visti že out of the box boljša kot na xp-jih.
Tako da čakanje na sp1 je bedarija.
Sej če mene vprašate, je to nekakšen sp4 za xp-je.
Driverji mi delajo vsi- za zvočno imam kar od xp-jev..
Stabilnost je boljša.. (imo zaradi boljšega upravljanja z rami in zaradi ločenega gui)
Licenciranje je pač takšno kot je. Osebno nevidim težave če maš original.

3p ::

Tron: To kar je Carmack rekel je itak dejstov. OSi so pač zrela tehnologija in kake večje revolucije (razen prilagajanja strojni opremi... če bo prepoznavanje govora recimo postalo uporabno ali kaj podobnega) ni pričakovati. In tule nas 99% lahko shaja z XPji ali pa lansko verzijo svojega priljubljenega OSa zelo dolgo (varnostni popravki izvzeti)... OS je pač samo podlaga za aplikacije - te so bistvene, ne (čeprav se mi včasih tule naokoli zdi, da imajo ljudje računalo, da poganjajo OSe).

AndrejS ::

V premislek za pingvine : Linux je zastonj , vista je draga. Ampak vseeno več ljudi raje kupi visto kot pa zastonjski linux. Ali je to samo marketing ali kaj veš ?

Tudi jaz bom kupil visto, ko bo to potrebno. Zaenkrat še bom ostal na XPjih.

Luka Percic ::

OS je pač samo podlaga za aplikacije

To je vedno manj res, saj v recimo vista, mac os,(...) dobiš že cel nabor aplikacij. Koledar, epoštni odjemalec, program za pečenje, razne back up možnosti, razne nove varnostne fore, foto galerijo, urejevlec videa, izdelovalec dvd-ja,...

Že dolgo ni naloga os-a, samo da deluje stabilno, ampak tudi da nudi kopico malih programčkov, kateri so sposobno opravljati osnovno delo. Šele če si bolj zahteven, vzameš drugo, zunanjo aplikacijo...

mspiller ::

Ce gledamo cenovno primerljiv OS za domaco uporabo Visto z Win XP Pro, bi to bila Home Premium.
Samo mi vseeno nekako manjka par stvari. Remote desktop host, Windows Shadow Copy (brez kompletnega backupa;(( ), v
Home ni integriran smartcard (imam pa ze nekaj casa namen dati klik certifikat na kartico), ni integriranega skeniranja (WTF?), pa se EULA mi prepove laufat v virtualni masini.

Mogoce kaksna Business verzija za domaco uporabo, ki vse to ima. Samo je cena previsoka. Tako pa bom rajsi pocakal, da se najdejo alternativne resitve za Vista Home, da bo zadeva delala isto kakor mi je do sedaj na WinXp Pro. Po moje lih enkrat do SP1 :)

Jeseni, ko sem bil v Monzu na predstavitvi IE 7.0 in Viste je celo MS priznal, da je trenutno dokumentacija za razvoj na Visti v PMju. Poleg tega so rekli, da bodo dokumentacijo vzpostavili na spodobno raven, sele po izidu Viste. Tako da ne vidim prav nobenega razloga, da bi hitel s prehodom na Visto.

lp, Matej

jype ::

AndrejS> V premislek za pingvine : Linux je zastonj , vista je draga. Ampak vseeno več ljudi raje kupi visto kot pa zastonjski linux. Ali je to samo marketing ali kaj veš ?

V premislek: Vista bo prednaložena na računalnikih. 99% ljudi, ki kupijo tak računalnik, ne ve, da sploh obstajajo alternative. Zanje je Windows == računalnik, praktično. Tudi ne vejo, da obstaja Apple, pa ima že nekaj let vse, kar bo Vista prinesla, pa še "minusov", ki jih tako radi pripisujete Linuxu nima (gor dela Microsoft Office in Adobejeve aplikacije)

CWIZO ::

mspiller: home user (navaden) pač ne rabi RDCja. Dobr smartcard bi res lahko dali notr zaradi klika in podobnih aplikacij.
Pa kolk home userjev ti poznaš k so sploh pomislil kdaj da bi kak backup naredil?

Če take stvari rabiš pač nisi več home user in rabiš drugo verzijo...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Matako ::

Ampak v čem je sploh trik te novice? Itak MS ostalim, ki niso podjetja proda praktično vse preko OEMov. Dejansko skoraj nihče ne kupi Windows v tisti škatli s police, ki jo vidite na reklamah, tisto je kot brezalkoholno pivo - v glavnem za reklame.

Skratka prodaja Viste je v glavnem vezana na prodajo novih računalnikov in tako praktično ... zagotovljena.
/\/\.K.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobiček Microsofta nespremenjen, kupci čakajo na Windows 8

Oddelek: Novice / Rezultati
3510096 (8369) Icematxyz
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811834 (9405) poweroff
»

Nvidiini gonilniki odgovorni za skoraj tretjino sesutij Viste?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
475654 (3059) krneki0001
»

Microsoft z visoko prodajo Viste, Offica in igre Halo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
597136 (7135) borchi
»

Novosti v Vista jedru

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
496555 (4548) Matako

Več podobnih tem