» »

Barvne pike na ekranu

Barvne pike na ekranu

urbnzy ::

WTF is this??

Sumim da je neki narobe z grafično (GT7900), mogoč ve kdo bolj natančno?




Tole sem se mal zezu, pa šol gor pa dol po ekranu :D

Carmack ::

Če maš LCD monitor so to mrtve pike...preštej jih in povprašaj če ti ga zamenjajo (zamenjajo ga ob določeni kvoti mrtvih pik,v kolikor je seveda monitor v garanciji)
LP
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Raw ::

Iz obeh slik lahko sklepamo, da niso 'mrtve pike'. Verjetno se ti grafična pregreva.
I am what I am and I do what I can

bluefish ::

točno tako. Odpri stranico računalnika in v grafično usmeri ventilator. Če ne pomaga, jo izklopi in ponovno vklopi. Poglej še kabel, ki jo povezuje z monitorjem.

c00L3r ::

Nekaj je s grafično. Podobno se je dogajalo mojemu kolegu. S tem da je imel ob vsakem vklopu PC-a več napak na ekranu. Po 1 tednu več nisi mogel nič prebrat na ekranu. PC pa se zagnal in delal brez problema. Upam da imaš grafično še v garanciji.

bzp ::

mrtve pike, s print-screenom slikane :D

Mas graficno navito? Odvij. Mas racunalnik zasut s knjigami? Daj ga nekam da bo prisel do zraka ... Ce nic ne bo pomagalo (cilj je ohladiti graficno), nesi graficno nazaj (vkolikor je se v garanciji) oz. kupi drugo.

Carmack ::

Kuk sm mona...:( ....sorry...površno pogledu slike..se na morjo ke zmazat piksli po celi sliki:\ ... potem bo pa kr pregrevanje grafe...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

urbnzy ::

Mogoč je pregrevanje, a nimam nobenega programa za merjenje T. Neki sem Everesta probu, sam se nism znajdu.

Pa drgač me čudi predvsem to, da pike opazim samo na črni podlagi. A so tud na drugih podlagah ne vem, ampak js jih na prvi pogled ne vidim.

Carmack ::

Temperaturo lahko pogledaš v gonilnikih: Nvidia Control Panel->3D Nastavitve (3D Settings) -> Nadzor nad stopinjami temperature
Screenshot
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

urbnzy ::

Temperatura grafe je 46°C. To je še kr ok, vsaj mislim da. Drgač sem pa včeri mel skor cel dans ugasjen komp, pa je dans kr bolš. Če sem vidu kako piko, je bla to le ena. Tko, da je najbrž krivo blo pregrevanje (ko so pike nastajale nism meril T) in se je po 24/7 tednih koknčo mal spočil :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor zanič?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232419 (1590) Pinturicchio
»

nov monitor..

Oddelek: Kaj kupiti
211959 (1440) Kriko
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329477 (6173) Person
»

Comtron ne da reklamacije na en mrtvi piksel

Oddelek: Loža
474303 (2777) kuglvinkl
»

Nakup novega monitorja LDC oz. CRT

Oddelek: Kaj kupiti
111142 (974) _WilL_

Več podobnih tem