» »

Zvok zaostaja pr divx-u

Zvok zaostaja pr divx-u

jc ::

Ko gledam film (taxi, taxi 2) mi zvok vedno bolj začne zaostajat in sm probu dat gor nek divx anti-freeze pa ne pomaga, v bsplayu sm dal postprocessing na nulo pa nč. To je sam pr teh dveh filmih, ostali delajo normalno. Mam pa athlona 700, 256 rama in voodoo 3500 kartico. Pomagajte mi!8-O8-O

LojzePek ::

Problem je v kodeku. Probaj gledat z Micro DVd-jem.

Lahk pa da predaleč od monitorja sediš (probi se mal bliži vsedit). Sej veš da je zvok dost počasnjši od svetlobe.

jc ::

Ma tud z Micro DVD-jem sm že probu, pa nč.

LojzePek ::

Kaj pa tista zadnja beta verzija od bsplayerja?
Uporaben ni preveč, ker vsaj men dost zaribava. Sem pa en film mogel z njim gledat, ker mi je drugače tud zvok zaostajal.

dynamite ::

LOL @ Pek :)

Ok, probaj nalozit film v VirtualDub in za Video izberi 'direct stream copy', za audio pa pod Interleaving vpisi 10 frames, namesto 1 frame (ni nujno, samo pride krajsa datoteka). Potem posnami film. Ce je zvok zaostajal zaradi kaksnih manjsih napakic, bo sedaj OK. Isti efekt dosezes, ce pritisnes Stop v playerju, gres na pozicijo, kjer si ustavil in predvajas dalje. Samo potem moras to delat skozi film in je malo tecno.

Ce pa zvok se vedno zaostaja, naredi isto kot prej, s tem da pod Video >> frame rate vpises manjsi frame rate, na primer iz 25.000 na 24.998 ali kaj podobnega. Ce izberes 'change so audi/video duration match' in ce je tam predlagana drugacna vrednost kot je original je lahko OK, lahko pa ne, saj vcasih zvok zacne malo pozneje kot film in v tem primeru bi imel se vecji desync.

Na kratko je tako:
- ce zvok zaostaja, zmanjsaj video FPS
- ce zvok prehiteva, ga povecaj

Ce na primer zaostaja eno malenkost po 1 uri predvajanja, je potem dovolj, ce zmanjsas video FPS za samo .001. Za vecja odstopanja pa vec ali manj.

Za testiranje pojdi zmeraj nekam na konec filma in opazuj zvok, ko en na primer kaj rece, ustrali, zaloputne vrata - tam, kjer tocno ves kdaj mora biti zvok.

VirtualDUB dobis na www.doom9.org .

jc ::

Ma prej sm se zmotu video zaostaja in zvok teče normalno (sinhroniziran je s podnapisi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje avi filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
373146 (2542) gruntfürmich
»

usklajevanje zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
141804 (1578) CaqKa
»

Rezanje *.avi in *.mpeg

Oddelek: Zvok in slika
91407 (1107) ALT
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414376 (3012) jabe
»

divx in sinhronizacija zvoka

Oddelek: Zvok in slika
271429 (1116) gumby

Več podobnih tem