» »

divx in sinhronizacija zvoka

divx in sinhronizacija zvoka

jamiroq ::

Problem je v temu, da po par deset sekundah predvajanja začne slika zaostajat za zvokom (oz začne zvok prehitevat sliko), če film ustavim in predvajam naprej je spet ene 10s dobro, potem pa spet začne...
Zanima me, če se to da kako popraviti.

DMouse ::

V tvojem primeru ni napaka v filmu, ampak v tvojem šklopucalu >:D
Nabavi boljši računalnik al pa naštimej postprocessing level na 0 (v BSPlayerju npr. se da to naštimat, za druge programe ne vem).

jamiroq ::

erm... duron 900 s 640 mb rama ni dovolj za divxe???:D

sem dal postprocessing na 0 in je pomagalo!!!
btw kaj ta postprocessing sploh je?

DMouse ::

Postprocessing je razmerje med kvaliteto filma in količino CPU-ja ki ti ga porabi za dekompresijo. Gre za neko računanje vmesnih pik (vsaj mislim), ki je lahko bilinearno (slabša kvaliteta) ali kubično (boljša). Verjetno ni treba razlagati da kubično računanje vzame več procesorskega časa... :\

jamiroq ::

ahhh, to pojasni zakaj je slika zaostajala... postprocessing sem imel nastavljen na max :P V kvaliteti slike pa ni nobene razlike...

eomer ::

kje pa to nastimas?

gumby ::

JamiroQ: meni dela lepo z postprocessing-om (en nivo nižje od max) - imam duron 600@850.

a maš slučajno XP-je?>:D:'(

jamiroq ::

eomer

v bsplayerju: Options -> Preferences -> OpenDivX

t.g. jep, imam XPje, zakaj?

še eno vprašanje:

v čem je finta takih artefaktov na sliki (une črtice) in kako jih odpravim?

gumby ::

JamiroQ: zato, ker imaš hitrejši procesor in 2× več RAM-a, meni pa na WIN98 leti 100 na uro:\

tiste črte na sliki so posledica interlace-a, odpraviš jih pa lahko (ne vedno, odvisno od tipa videa) z filtri v VirtualDub-u - pred kompresijo v DivX.

jamiroq ::

hmmmm, finta je v temu, da ima moj računalnik točno iste performanse v Windowsih ME in XP (98ka pa se ni hotela instalirat, ne vem zakaj in se niti ne sekiram...), tako da je problem lahko že v sami konfiguraciji računalnika.... boh|O

uni divx sem probal odpret v VirtualDubu pa mi vrže ven tole: "Invalid AVI file: chunk at 561523646 extends outside of parent by 2556 bytes".

Film se predvaja OK, prej sem ga sicer spustil skozi DivFix, ker se je po pol ure igranja zaštopal (crashal je player; go figure...). Ima kdo kakšno idejo kako ga popravit???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

gumby ::

a maš probleme z vsemi DivX-i, ali pa samo z tem?
glede na sporočilo je napaka v datoteki... (vsaj zdi se mi:\)

jamiroq ::

probleme mam samo s tem filmom. No, tisto s sinhronizacijo je urejeno, zdaj bi rad še tiste črtice odpravil.

gumby ::

Probaj SmartDeinterlace filter za VirtualDub. Najdeš ga tule. sicer ne vem, če bo delal z zelo stisnjemnim videom - ta filter se ponavadi uporablja takoj po zajetju videa.
Drigi način pa je zmanjšanje resolucije na polovico - črte bodo izginile.

jamiroq ::

ok, samo Virtual Dub mi avija noče odpret (glej gor)!

gumby ::

ups.. sem pozabil:8)
probaj AviDefreezer (najdeš ga na doom9) ali kaj podobnega...

jamiroq ::

sem probal AviDefreezer vendar mi ne dela prav... ven mi vrže file, ki je dolg 169MB (namesto ~550) in se ga ne da odpret z nobenim programom...
finta je v temu, da če film s pokvarjenimi frejmi spustim skozi DivFix dela OK (dobro, razen tistih črtic), ampak se ga ne da odpret v VirtualDubu...

zile ::

Obstaja določena verzija Virtual dub-a 1.3 ac3, ki ima opcijo check video for freezes. V bistvu ti testira avi, in išče bad frejme. Če najde kakšen bad frejm, ga enostavno izsekaš ven. Če je zanič več frejmov tud ni panike. 1 frame je 1/25 sekunde, torej 25 frejmov 1 sekunda filma.

jamiroq ::

heh, jaz imam uničenih ene 7 minut....

zile ::

Holy shit, pol ti pa ni pomoči, oz. ti jaz ne vem vec pomagat. Kaj mas to za en avi ?

jamiroq ::

Macross Plus OVA 1. in 2. del (anime)... finta je v temu, da če ga spustim skozi divfix se predvaja v redu, samo ima črtice zaradi interlacinga (nameraval sem ga spustiti skozi deinterlace v VirtualDubu, samo nevem kaj bo s pokvarjenimi frami...)

eomer ::

Meni zvok kljub nastavitvi postprocessing na nlo dam zvok prehiteva!!1

EX-B ::

Interlace artefaktov v ze narejenem DivXu nimas kaj popravljat, no v bistvu se jih da, vendar nima smisla, ker moras se enkrat stiskat film, kar seveda zelo zmanjsa kvaliteto. Deinterlace filtri (ali IVTC postopek) se dela pred kodiranjem v DivX!
Lp. EX-B

gumby ::

EX-B: ne mešaj DeInterlace in IVTC - nima veze eno z drugim.

JamiroQ: na nek način poskusi poraviti ali pa "izrezati" tisti pokvarjen del, da bo VirtualDub odprl ta video. Ali pa poskusi odrezati zadnjih nekaj kB datoteke in poskusi odpreti v VirtualDub-u (ne vem zakaj, ampak včash zna pomagati:\).

jamiroq ::

glede deinterlaca: sem vklopil filter v virtualdubu in razlika je očitna (še posebno ko se slika giblje):

pred uporabo filtra

po uporabi filtra

Samo zdaj, če ga hočem uporabit moram video shranit kot nekomprimiran avi in ga nanovo komprimirati z vklopljenim filtrom?

t.g. :

ne vem, če je smiselno rezat ven del, ki je dolg ~7 minut... A unih par kb izrežem ven v VirtualDubu ali kje drugje?

EX-B ::

t.g : Sej ne mesam Deinterlaca in IVTCja. Je pa ta drugace oboje nacin za odstranitev interlace artefaktov, samo da pri Deinterlacu ne spuscas slik (ostane fps filma enak), pri IVTCju pa spuscas slike (se uporablja pri 29.97 na 23.976fps). Obstajajo sicer tudi nacini deinterlacanja da tudi spuscajo slike, vendar je to ze kombinacija deinterlaca in IVTCja.
Lp. EX-B

gumby ::

JamiroQ: odstrani nekaj kB na koncu, tako da bo datoteka krajša (najdi kak program ali pa ga napiši) - s tem se verjetno izgubijo indeksi ali kaj drugega, zato jih VirtualDub izračuna na novo.

btw: video je ZELO kvadratast ravno zaradi prepletene slike, ki je zaradi ostrih prehodov smrt za DivX in podobne načine stiskanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

jamiroq ::

t.g.:

sem odstranil indeks in nanovo zakodiral film z vklopljenim deinterlace filtrom, vse je šlo lepo in prav, dokler nisem opazil, da je VirtualDub odrezal vse kar je bilo po prvem pokvarjenem framu;((.

gumby ::

JamiroQ: poskusi razrezati video na dva dela - pred in po problematičnem delu, nato pa nazaj združi. mogoče bo delalo:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323247 (2150) teoo
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212099 (1628) AtaStrumf
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61492 (1412) waters
»

Problemi z DivX filmom ..

Oddelek: Zvok in slika
252114 (1762) Bobnar

Več podobnih tem