» »

Različni zvoki na različne izhode

Različni zvoki na različne izhode

gruntfürmich ::

zanima me, če je možno s ktirim programom ali ktiro zvočno kartico npr zvok iz winampa dati na ta jack izhod v sistemu 2.0, potem na drugega iz igrice , itd.
pač da si izhode poljubno nastavimo za poljubne programe.
Lep podzdrav
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

danix1 ::

Ja, če imaš Soundblaster Live zvočno (ali boljšo od Creative-a) in inštaliran neuradni gonilnik "KX driver" (http://kxproject.lugosoft.com/). Ta gonilnik omogoča, da imaš da recimo FRONT izhodu nastavljen prvi predvajalnik, na REAR pa drugi predvajalnik . Sam to uporabljam kot DJ, tako da imam na zaslonu dva popolnoma neodvisna playerja in "pravo" zunanjo mešalno mizo.
Če imaš v kompu on board zvočno, boš za tak luksuz moral dokupiti vsaj SB Live ali pa Audigy.
Cene za te kartice so nekje od 40 € naprej. Vendar boš pridobil tudi boljši zvok kot pa z on board kartico.

ender ::

kX gonilniki delajo z večino zvočnih kartic na osnovi EMU10k1 in EMU10k2 čipov - točen seznam je na njihovi strani, in ker so to danes starejše kartice, jih lahko dobiš zelo poceni. Ti pa ni treba imeti teh gonilnikov - lahko uporabiš tudi več zvočnih kartic. V vsakem primeru moraš v programu eksplicitno nastavit, preko katere zvočne kartice naj predvaja - če to omogoča. Če tega ne omogoča, bo šel zvok na tisto zvočno kartico, ki je bila ob zagonu programa nastavljena kot privzeta na nadzorni plošči (Sounds and Audio Devices, zavihek Audio).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gruntfürmich ::

jst sem nakako gledal x-fi jeve kartice: xtreme music, fatal1ty, ali pa platinum. je pri teh to možno? neki sem videl unsuported!!! (fak?)
drugače imam pa, ja, onboard zdaj, na asusu m2n-sli-deluxe: sound max adi ad1988b 8 chanel. tu ne gre?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

igor0203 ::

Če te zanima, jaz prodajam Audigy za 20€.

ender ::

kX gonilniki z X-Fi ne delujejo. Kot sem rekel, ni ti potrebno uporabljati kX, lahko imaš namesto tega več zvočnih kartic (kar pa je seveda dražje).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gruntfürmich ::

igor: zanima me kakšna audigy 2 zs za nakup. maš tako?

poznate še morda kakšne gonilnike ki to omogočajo še z drugimi zvočnimi karticami, morda x-fi jevimi ali pa kar z onboardnimi???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Creative Labs po več kot dveh letih izdal gonilnike za X-Fi zvočne kartice za Linux

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344797 (3376) RejZoR
»

Nova anketa: zvočna kartica, da ali ne?

Oddelek: Novice / Ankete
373793 (3202) sidd
»

Kero zv.kartico nj kupim?ali audigy 2 a teratech...

Oddelek: Kaj kupiti
131545 (1380) Spajky
»

glasnost zvoka v winxp

Oddelek: Pomoč in nasveti
121071 (931) the_unborn
»

zvočna do 150k

Oddelek: Zvok in slika
162261 (1946) LunKi

Več podobnih tem