» »

glasnost zvoka v winxp

glasnost zvoka v winxp

ts ::

v winxp gledam en posnet film. zvok dam na vse, vse zvoke kar je možno, tudi sound v control panel, pa je še vedno prepotiho.

film je res potiho.
kako se da glasnost zvoka še povečati?

Tr0n ::

V samem playerju, recimo BSPlayer imas vgrajen equalizer. Drugace pa ne poznam programa, ki bi v real-time ojacal zvok iz zvocne kartice. Pri SBLive lahko to naredis npr. s kX gonilniki, tako da pred izhod vezes equalizer in tako ojacas zvok.

No, nekaj sem ze nasel: WebEQ in EchoFilter.

ts ::

oba sem installiral pa eden sploh ne zažene, enega pa ne razumem kako

uporabljati

Tr0n ::

Probaj raje ReClock DirectShow Filter. Ima vgrajen dinamicni kompresor in auto volume gain.

ts ::

s tem reclock ne morem sploh nič spreminjati

Tr0n ::

Gre za kodek. Ko pozenes film, je ta filter namesto default directx audio/video filtra. V properties lahko potem vklopis dynamic compressor... ta ti avtomatsko zvok uravnava, skompresira, da je vedno na istem nivoju, torej ga ojaca do max meje.

ts ::

še vedno ne vem kako s temi filtri ojačam zvok.
mi lahko po korakih napišeš kaj moram narediti?
kateri "properties"?

Tr0n ::

Zazeni program, v katerem ponavadi gledas filme, pozeni eden film, nato desni miskin gumb, properties oz. lastnosti / advanced, 2x klikni na ReClock DirectShow Filter. Odpre se ti nastavitveno okno tega kodeka. Cisto spodaj je opcija enable dynamic range compressor oz. nekaj podobnega. Vklopi zadevo in daj na Normal.

ts ::

uporabljam windvd4, tam ni tega možno. tudi ne v powerdvd ali elecard. v drugih playerjih mi ta film ne odpre :(

Tr0n ::

Aja, a to mas original DVD film in DVD player? Ne DivX?

ts ::

ni originalen dvd, ni pa tudi divx. menda je en mpeg2, se ne spoznam tako. končnico ima t2s, okoli 2GB je velik.

ts ::

sem že rešil problem.
dobil sem si ene cenene zvočnike na katere lahko priključim slušalke in tam lahko privijem zvok.
najbrž je bil problem ker sem slušalke priključil direktno na zvočno kartico.

samo zdaj se mi malo sliši miš ko jo premikam, kot eno brnenje bolj potiho. malo sem testiral in pogruntal da tudi če
izklopim zvočnike iz zvočne se sliši to brnenje.
če pa dam zvočnik stran od miši (prej 10 cm, potem 40 cm) brnenje zgine. čudno.

the_unborn ::

ce mas zvocno na plati, dej microphone na mute (v sound settings), mogoce bo pomagalo:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

720p in 1080p ne popolnoma gladko

Oddelek: Zvok in slika
323390 (2742) OK.d
»

Windows Media Player 11 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6510630 (7600) waLkeR^!
»

AC3

Oddelek: Programska oprema
211541 (1249) The B
»

Ogg Media File

Oddelek: Zvok in slika
51060 (986) gumby
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223760 (3494) ferjan

Več podobnih tem