» »

Prevožena rdeča luč

Prevožena rdeča luč

St235 ::

Policist ne rabi videt tvoje luči. Poplnoma logično in popolnoma pravilno je sklepal, da če z njegove smeri gori zelena luč, ti nimaš več kaj delat v krizišču. Ker se zelena luč prižbe z manjšim zamikom, je popolnoma pravilno ocenil, da si ti kompletno križišče prevozil skozi rdečo luč.

Keyser Soze ::

Glede na to, da je zavijal levo, je verjetno prečkal nasprotni pas. Pri takšnem početju se velikokrat zgodi, da si ti še vedno v križišču, čeprav imajo levo in desno od tebe že zeleno luč. Sploh če čakaš nasproti vozeča vozila, ki zavirajo na rumeni luči - ne veš a bodo ustavili na semaforju ali jih moraš počakat.

Ampak glede na to, da vedno obvelja policistova, se kaj dosti nima smisla petljat. Tudi ko bo policistova beseda čista fikcija in boste vedeli da ste nedolžni. Ne vem če je to OK sistem, ampak večina ga baje podpira (če se ne znajde na napačni strani šibe >:D).
OM, F, G!

Volk| ::

Huh, hvala za info.
se nagibam tudi sam k temu, da plačam pa pozabim na ta denar, čeprav bi lahko s tem dnarom marsikaj...jah, saj me je izučilo...to pa je tudi namen, mar ne?!

vseeno pa: policaj me lahko kaznuje brez dokaza? Zanimivo. Kot na divjem zahodu.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tody ::

Če bi se šli dokazovanje, je njegovo pričanje proti tvojem in vrjetno še njegovega kolega na sovoznikovem sedežu.

šernk ::

Glede na to, da je zavijal levo, je verjetno prečkal nasprotni pas. Pri takšnem početju se velikokrat zgodi, da si ti še vedno v križišču, čeprav imajo levo in desno od tebe že zeleno luč.


ko si enrkat v križišču, rdeče luči NE MOREŠ prevozit...

tu je jasno, da je voznik hotel loviti rumeno luč, pa je bil malce pozen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pyr0Beast ::



Se pravi je najbolje, da greva dva hkrati divjat po cesti, eden se bo že izmuznil, drugemu pa ne bo treba plačat? To hočeš povedati? Da je moja pravica, da sem kreten na cesti, dokler obstaja še en tak kreten ob istem času na istem mestu in ga ne ujamejo?

Seveda. Dokler se po cesti pelješ 60 in je še nekaj takih naj bo omejitev 60.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

šernk je izjavil:

ko si enrkat v križišču, rdeče luči NE MOREŠ prevozit...

tu je jasno, da je voznik hotel loviti rumeno luč, pa je bil malce pozen.

Šernk, beri, beri, beri... Tako, v kontekstu ostalih sporočil.

P.S.: mater, je zadnje cajte čedalje huje z bralnim razumevanjem na tem forumu. =/
OM, F, G!

dejanslo ::

Koliko je sedaj kazen za to?
There`s More Than One Way To Do It

St235 ::

250 EUR če prevoziš rdečo luč.

dejanslo ::

Hvala
There`s More Than One Way To Do It

Keyser Soze ::

A, danes zjutraj ob osmih. Pri Semenarni na Dolenjki.

Ena bela Kia Pro Ceed, Lj registracija. Direktno čez rdečo. Ampak ne mislim tako, da se prižge ko je 5 metrov pred semaforjem on ima pa 80 not. Ne, ne. On je bil tam od oka 50m pred semaforjem, ko je ta že bil rdeč, pešeč pa je bil že na tretjini prehoda. Model direkt čez. Meni nič, tebi ni. En swirl okoli mene na desnem pasu, mimo kombija na levem, ki je že stal na semaforju, in piči čez.

Če bi en otrok laufal čez prehod... Ja, jebi ga. Naravna selekcija.
OM, F, G!

KoMar- ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Ziga Dolhar ::

Video unavailable
https://dolhar.si/

St235 ::

wrong privacy settings:)

KoMar- ::

Evo, popravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Veron ::

marko kaj pa ti počneš v avtu, da folk kr beži čez rdečo? :D

šernk ::

eh če grem ob 3 v LJ na en semafor štet prekrške jih v roku ene ure preštejem čez 50, rumena = zelena, 5sec rdeče = rumena...10sec rdeče pomeni komaj stop za 50% voznikov...pol pa cela LJ stoji.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

#000000 ::

KoMar- je izjavil:

Evo, popravil.


men pokaže enako v operi in ff

KoMar- ::

Mislim, da sem vmes spet pokvaril :P Evo, fixed again.

Pa še dva dodajam:

http://www.facebook.com/v/462825365766
http://www.facebook.com/v/292955680766

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

kmetek ::

na youtube daj, tam gre HD komot.

St235 je izjavil:

250 EUR če prevoziš rdečo luč.


občutno prenizka kazen, morala bi biti vsaj 1000€.

Komar: imel si hudičevo srečo.....ne bi živel več v LJ pa če mi dajo gratis flat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

strup121 ::

nice, kok pride taka kamera za v avto? pa a maš zraven tut zaslon, da si lahko pogledaš kaj si posnel al gre samo na disk pol pa na compu pogledaš?

Steinkauz ::

Komar wtf, jst sm v 5ih letih kar mam izpit vidu mogoče 1x da je šel nekdo čez rdečo.

Mislm tko orng čez rdečo. Večkrat se zgodi tko kot tle
http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/v1/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

kmetek ::

Kje potem živiš? V Kranju je prevožena zadnji modni hit, v porastu močno.

Steinkauz ::

Med tednom v LJ

AngelOfDeath ::

Nič posebnega, nekaj vsakdanjega...
edit: Slovnica

Mipe ::

Prevožena rdeča luč je le korak do Doba zaradi uboja.

Pyr0Beast ::

Nope it's not ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Jaz grem včasih mirno čez rdečo. Ob urah ko ni prometa, tipično na debilnih T-križiščih (no ja, na enem) kjer je pred mano kilometer ravnine, za mano kilometer ravnine, na levo kilometer ravnine in naokol ni žive duše. Komu na čast bi moral tam čakat?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

AngelOfDeath ::

Avenger je izjavil:

Jaz grem včasih mirno čez rdečo. Ob urah ko ni prometa, tipično na debilnih T-križiščih (no ja, na enem) kjer je pred mano kilometer ravnine, za mano kilometer ravnine, na levo kilometer ravnine in naokol ni žive duše. Komu na čast bi moral tam čakat?



Zeleni na čast
edit: Slovnica

KoMar- ::

Avenger je izjavil:

Jaz grem včasih mirno čez rdečo. Ob urah ko ni prometa, tipično na debilnih T-križiščih (no ja, na enem) kjer je pred mano kilometer ravnine, za mano kilometer ravnine, na levo kilometer ravnine in naokol ni žive duše. Komu na čast bi moral tam čakat?

Gre za princip. Rdečo luč je treba spoštovat. Enkrat si jo boš, ker si kao "ekspert", dovolil prevozit tudi čez dan in bo nesreča...

harvey ::

Poleg rdeče luči je za spoštovati tudi Andrejev križ :)

off.
KoMar kako imaš tole naštimano v avtu za dokumentiranje, sila zanimiva rešitev?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

šernk ::

in to konkretna nesreča, ker bo nekdo iz druge strani videl, da se mu bo prižgala zelena ravno v sekundi ko pride do kakšnega semaforja in bo semafor prevozil praktično z 60-70km/h.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mipe ::

Pyr0Beast je izjavil:

Nope it's not ...

To pravijo vsi, ki so prevozili rdečo luč in zbili kakega otroka, ki je vestno prečkal pri zeleni, kot so ga naučili.

jype ::

Mipe> To pravijo vsi, ki so prevozili rdečo luč in zbili kakega otroka, ki je vestno prečkal pri zeleni, kot so ga naučili.

Jaz sem poznal že dva taka :|

kmetek ::

Pač mora se zgoditi kaka tragedija ali dve, da se bo o tem posvetilo več pozornosti. Če že karikiram, da je prekoračitev hitrosti 10km/h isto kaznovana kot rdeča in vožnja v napačno smer na AC, se lepo vidi, da je parlament "glup". Pri hitrosti 10km/h pomoje lahko hitreje vplivaš na razmere kakor pri rdeči in napačni smeri, mar ne? Bi se strinjali?

Aston_11 ::

Pa kaj dela Komar, da ima toliko videov na temo rdeče luči? Pa prehiter je tudi.

kmetek je izjavil:

Pač mora se zgoditi kaka tragedija ali dve, da se bo o tem posvetilo več pozornosti. Če že karikiram, da je prekoračitev hitrosti 10km/h isto kaznovana kot rdeča in vožnja v napačno smer na AC, se lepo vidi, da je parlament "glup". Pri hitrosti 10km/h pomoje lahko hitreje vplivaš na razmere kakor pri rdeči in napačni smeri, mar ne? Bi se strinjali?


10 kmh gre avto ko stoji. Napačna smer (AC, primer), ni primerjiva z 10 km/h ali RL. RL ima še vedno nekaj več možnosti kot ruska ruleta. Vmesni gap med 2 RL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

amigo_no1 ::

Dokler je bila utripajoča rumena se je v LJ še nekako spoštovalo, kdaj treba ustaviti pred semaforjem.
Sedaj je katastrofa - zelena gori, vsi stojijo, ko se prižge rdeča v kontra smeri je bolje pri svoji zeleni počakati vsaj 5 sekund, ker vse prevečkrat prileti še kak kamikaza.

Mene zanima, kje so sedaj ti učeni prometni strokovnjaki, ki so napisali tako zakonodajo ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Aston_11 ::

Ne pomaga zakonodaja, če folk stoji pri zeleni luči.

amigo_no1 ::

Sem tudi napisal zakaj stojiš pri zeleni.

šernk ::

ne pomaga ti zelena luč, če pa križišče zaradi tistih ki pridejo rahlo skozi rdečo (kar je po mnenju nekaterih tu povsem normalno in celo "dovoljeno"), še ni izpraznjeno.

v petek sem skoraj ostal sredi križišča...3 smo zapeljali v križišče in zavijali levo...ko se je prvi avto ustavil na rdeči luči in bi mi lahko začeli zavijati, so iz druge strani že veselo štartali v zeleno, in evo...križišče ni ostalo v celoti blokirano, le ker je eni kapnilo, da nas mora spustiti predse.

rdeča luč je RDEČA LUČ...pa a gori 0,1s al 5s. kamere na vsa križišča in striktno pošiljat kazni domov, dan za dnem! v roku enega meseca imaš v LJ red na cesti, najbolj vztrajni bodo ostali brez izpita, ostali bodo pa vozili po pravilih in bodo zeleni vali začeli opravljati svoje delo, tudi ob največjih gužvah.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

ZVCP, 229. člen:

Ko se na semaforju prižge rdeča luč, lahko v križišče zapeljejo samo še štirje avtomobili (OK, največ pet!) oziroma dva motorja, dve kolesi ali en invalid na vozičku.

Mehmed ::

šernk je izjavil:

v roku enega meseca imaš v LJ red na cesti, najbolj vztrajni bodo ostali brez izpita


Ne dokler ni tock za to.

šernk ::

Mehmed je izjavil:

šernk je izjavil:

v roku enega meseca imaš v LJ red na cesti, najbolj vztrajni bodo ostali brez izpita


Ne dokler ni tock za to.


a niti kazenskih ne dobiš za to? mah...sej pol bodo pa ves denar za kazni dal, pa ne bo nič za bencin ostalo :P

saj ne moreš verjet, a pol za prevoženo rumeno luč sploh obstaja kazen?

no kakokoli, če je možnost da te pri prekršku ulovijo večja od trenutnih 0,00000.....000001%, pol verjemi da bi delovalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

Kaj se tako razburjate - zadnji dve akciji na avtocesti - na cestninski postaji 20 minut na vseh stezah rdeča luč, niti eden ni ustavil.
Pri rdeči luči v tunel zapeljali vsi vozniki.
Rudnik - trgovsko središče - spremenjena signalizacija, dve cesti enosmerni, folk se vozi v prepovedano smer in na opozorila nasproti vozečih niti ne trzne.

Res so rdeči semaforji problem, še večji problem so takrat, ko se prižge zelena luč, pol intervala ne spelje niti eden. Ob normalnem speljevanju od 0-omejitve v nekaj sekundah, jih večina ne nabere hitrost do naslednjega semaforja.
Na enominutnem intervalu, gre namesto 30 vozil skozi zeleno cca 10, 4-je v rumeno in vsaj še dva v rdečo.
Če slučajno stojim 1. pri rdeči, ko potegnem - normalno, je praznina za menoj cca 100m, potem pa me nekje na polovici razdalje do drugega semaforja, ujame najhitrejši, pri mojih 60+5 ali 50+5, prileti za menoj 80+ ali še več. In, ko pripeljem do naslednjega semaforja situacija enaka, če sem 1., lovim zeleni val in se 60+5 peljem po celi Celovški, Dunajski ali Dolenjki in Tržaški, če pa nisem prvi, stojim skoraj pri vsakem semaforju, saj se, ko sem cca 100m daleč, prižge zelena luč, vendar se do takrat, ko pridem zraven, še nič ne dogaja, potem pa cela kolona vozi cca 30 in počasi pospešuje, na sredi je hitrost cele kolone krepko čez 70, da se ulovi naslednji val.

Vožnja v prepovedano smer bi morala imeti samo eno kazen, takojšnji odvzem vozniškega dovoljenja, brez možnosti ponovnega opravljanja po določenem času.
Enako za vožnjo pod vplivom alkohola ali drugih opojnih substanc.

To je edina rešitev za ta naš prometni kaos - nikoli več z avtom na cesto.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

KoMar- ::

Sem naredil kompilacijo 10 clipov in mislim, da se tablic ne da prebrat ;)

http://slo-tech.com/forum/t465035/p3094...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Relanium ::

Nikoli si nisem mislil da se bo mi kdaj naredlo al pa vsaj pod takimi pogoji ne.
Namreč prdvčerešnjem sem se peljal skozi šentjur in nenamrno prevozil rdečo luč.
Čist tak sem bil z mislimi nekje drugje, ko sem padel v pogovor z žensko katero sem takrat peljal ven
in tak podzavstno se še spomnim da sem počakal da so avti šli iz križišča in ko je bilo prazno speljal
(medtem ko je pri meni gorela rdeča) na srečo nikjer policajev
Moram se bolj skoncentrirat, ker večina mojih vozniških izkušenj je ko sem bil sam,
takrat se je pomoje najlažje osredotočit na cesto.

T-h-o-r ::

stari ne hodit tako raztresen za volan :(
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

KoMar- ::

Jp, dosti lažje se je zbrat, ko voziš sam. Če imaš družbo, si je treba izkušnje skoraj še enkrat nabrat :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

jype ::

solatko> dve cesti enosmerni

Aja? Kje?

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9...

To ni nobena cesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

solatko ::

jype - ravno zaradi tega so naredili enosmerne, point je v tem, da nihče ne šmirgla označb, torej jih večina teh pacientov, ne spada za volan.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919029 (15318) anketar
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020223 (18343) Roadkill
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648488 (6301) St235
»

Zelena luč semaforja ne bo več utripala (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18813657 (10128) BigWhale

Več podobnih tem