» »

Težave z TV tunerjem Leadtek Winfast TV 2000 XP RM

Težave z TV tunerjem Leadtek Winfast TV 2000 XP RM

Primorec ::

Zdravo, mogoče bo kdo vedel rešitev za ta problem: Ta PCI TV tuner sem instaliral na gigabyte ga-965p ds3. Vse deluje dokaj v redu, problem je le z zvokom. Uporabljam namreč zunanjo usb zvočno kartico na katero ne morem spravit zvoka z tega tv tunerja. V nastavitvenem menuju programa winfast pvr lahko izberem le onboard realtek audio napravo, usb zvočne pa ne, čeprav mi winamp,bsplayer,windows mediadiaplyer in drugi lepo špilajo preko te.. Glavni razlog, da uporabljam zunanjo usb zvočno kartico je v znatno boljši kvaliteti zvoka (lastna izdelava) z PCM 2702 Burr-Brown čipom..Z to usb kartico dosedaj nisem imel prav nobenega problema...OS je WXPpro SP2...

V nastavitvenem meniju winfast pvr mi je sicer še nekaj nastavitev nepoznanih, ker manuala skoraj ni, recimo 'use VMR9', potem izbira 'master stream' med none, audio, video, pa še kaj bi se našlo...Vsaka pomoč dobrodošla, hvala vnaprej..

SSH ::

Windows xp media center is the answer on the question you are looking for :D :D It solves the problem like 1.2.3...



lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

itak37 ::

Audio signal iz TV kartice moras fizicno povezati na zvocno kartico na AUDIO IN(s tistim kablckom, ki poveze CD in maticno). Mislim, da TV kartica ne zna softwersko poslat zvoka v zvocno kartico. Za predvajanje pa seveda lahko uporabis USB zvocno. Vsaj jaz imam tako ustimano.

Primorec ::

No, po dolgem cajtu in mučenju (vidim da nisem edini, ki se matra s Leadtekovim tv tunerjem na tem forumu) sem stvari z zvokom porihtal...
Ne pa do konca, bil bi to čudež pri tem izdelku, namreč ne morem snemati drugače kot na prednastavljeni profil v windows media file (full slaba resolucija, zanič kvaliteta, eno uro snemanja naredi cca 100Mb file).Drugi prednastavljeni profili večinoma povzročijo zamrznjenje PC-ja, čeprav imam vse codece inštalirane.. Čim hočem narediti nov profil, da mi snema s xvid, divx ali podoben codec mi zadeva zamrzne na prvi sekundi...Poizkusil sem nastaviti v xvid codecu 1-pass L5, bitrate sem spreminjal od 300 do 900, zmeraj enako...Če kdo snema oddaje s to kartico in mu zadeva deluje please help..Tudi editiranje prednastavljenega windows media profila mi da zmeraj enak file resolucije okoli 320x288 ali nekaj podobnega, skratka garbage..
Da ne bo kdo mislil da imam počasno mašino (965 ćipset, E6300 proc, diska v raid 0...)
Da o navodilih na Leadtekovi strani ne izgubljam besed, groza...

ferdo ::

jaz imam tudi problem z zvokom, vedno ko ponovno prižgem računalnik mi zvok samo hršči, slika je vredu, zvoka no, če ponovno skeniram kanale pa zvok dela... .., če mi ne uspe ta vikend to urihtat grem ta TV tuner TV200 XP GLOBAL zamenat in kupim drugačnega.. če drugače pa pinnacle...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok hitrejši kot slika - Winfast 2000 TV WDM

Oddelek: Zvok in slika
122469 (2046) |ke
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5010086 (7895) edublin
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918477 (5449) Pyr0Beast
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17919345 (12385) Izi
»

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Oddelek: Kaj kupiti
272850 (2044) Izi

Več podobnih tem