» »

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

maska ::

Nameravam kupiti digitalni fotoaparat, za katerega pa imam namenjena sredstva v višini 100 k. +-10. In sedaj potrebujem pomoč, kaj bi bila najpametnejša odločitev ?
  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Poglej v temi kateri fotoaparat naj kupim na vrhu-sticky.

mkonci ::

Canon PowershotA80 klik

maska ::

tam je toliko teh mnenj, da na koncu potem spet nimaš odgovora !

Caligula ::

Torej si dojel bistvo. Najboljs da igoriras mnenja folka, ki se ni mel vec primerljivih aparatov ker je itak vsak zadovoljen z svojim. Ljudje kot ljudje pac. Beri teste na netu pa bo. Ti priporocam kakega z dobrim opticnim zoomom pa k po moznosti video snema z 640*480 rezolucijo, ker zna to se kako prav priti kdaj,.. Pa ko najdes prav model pogledas kje v EU ga najceneje dobis in narocis s tam.

Pa folk ma neke fetise glede Canona k ni v nobenem testu nic posebnega. Slike sploh ne izstopajo..

Ce bi rad dobre slike pa se kaj prisparal oz raje kupil vec spominskih kartic si omisli HP 735.
Dobis novega ze za okoli 40 jurjev in slike so odlicne. Boljse kot od 3.3Mp Canonov recimo. Tudi po testih in tudi po tem kar sem sam videl. In tudi od Sony P72.

Vec kot3.3Mp ze ne rabis. Ce ze hoces vec zagont pac pazi na opticni zoom pa teste pac beri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

maska ::

kje pa so kakšni kvalitetni primerjalni testi

iskra ::

Definitivno ti svetujem, da vzameš aparat, ki deluje na DVE (2) bateriji za polnjenje, ki ju dobiš zraven in po možnosti dobiš v kompletu tudi polnilec:D Tak primer je recimo Sony, Canon je ena velika škrtica, kar se tega tiče. Razlike v CCD tipalih so minimalne, več kot 3.3MP pa res ne boš potreboval, ker ti bo pač samo kartico kurilo, če boš slikal na max resoluciji. Za 80k dobiš že dober 3MP fotoaparat s 3x-im optičnim približevanjem, razliko do 100k pa porabiš za nakup večje kartice, ki preide še kako prav.

Če se ne motim dobiš od Minolte tudi 10x optični zoom in 3MP, za ceno pa nisem prepričan, če bi znesla v tvoj proračun.

Zakaj na dve bateriji? Ker če greš kam za dva dni in ne bo prilike za polnjenje, se krepko pozna ali imaš vseh (recimo) 6 baterij v torbici polega aparata ali jih nosiš 12 v posebnem nahrbtniku.

Takšne so moje 1.5 letne izkušnje z digitalno fotografijo 8-)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Caligula ::

Maska-google. Pa kak monitor revijo v roke primi..

Nekak je HP 735 blazno pocen pa vredu zadeva. Kar je vec pa pac googlaj. Pa malo po www.geizhals.at surfaj pa glej kaj vse kej pametnega vidis pol vtipkas se v google da kak pameten test dobis,..

maska ::

kaj pomeni 3mp fotoaparat

Caligula ::

3 megapiksle.

iso2000 ::

Kaj pa Fuji Finepix7000 za 466EU na geizhals.at?
Imam predhodnika 602 in je odličen fotoaparat. Za teste glej www.dpreview.com

LP

Caligula ::

Mogoce da je kul. Men se ne da gledat 0:) Naj pa pogleda cimvec strani s testi ne sam eno.

Alec999 ::

ce bi mel 100k sit na voljo bi definitovno pogledu Canon PowerShot S1. Zato k ma 10x opticni zoom .. 3x opticni je usen velikrat premalo.
Za mn denarja pa bi izbiru med Canon A75 ali A80..

Pa pomnilnisko kartico Viking CF 256Mb.

Lp,
Alec999

jurre ::

ravno v reviji SWP so testirali nekaj digitalcev
najbolje so se obnesli:
- Fuji Finepix S5000 minus ima za najdaljsi cas osvetlitve, pluse za 10x opticni zoom, serijske posnetke, videoposnetke, locljivost in tipalo CCD HR (njihova ocena 5/6)
ima 3,1MP, cena 120k

- Konica Minolta Z2
minus - ohisje deluje lomljivo, plusi za 10x opticni zoom, hitri AF sistem, elektronsko iskalo s preklopom, siroka izbira nastavitev
(njihova ocena 5/6)
tipalo 4MP, cena 120k

- Kyocera Finecam M410R
minus bliskavica, plusi za 10x opticni zoom, hitri serijski posnetki, vzdrzljivost baterij, hiter AF, delovanje kamere
(njihova ocena 5,5/6)
tipalo 4MP, cena 117k

- Nikon Coolpix 5200
minus - brez bliskavice zelo podaljsa cas, plusi za majhen sum, veliko izbiro programov, snemanje videa 30slik/s, majhne dimenzije, ED lece
(njihova ocena 5/6)
tipalo 5,2MP, cena 120k

- Olympus Camedia 765UZ
minus da nima avtomatskega vklopa bliskavice, plusi za 10x opticni zoom, majhen sum, USB 2.0, moznost zooma med videom, vzdrzljiva baterija
(njihova ocena 5,5/6)
tipalo 4MP, cena 119k

- Sony DSC-P93
minus majhen zoom, plusi - majhne dimenzije, vzdrzljive baterije, scenski programi, dostop do nastavitev, moznost predlec
(njihova ocena 5,5/6)
tipalo 5,2MP, cena 90k

meni se zdi dober tudi Sony DSC - V1, s 5,2MP, ki ga dobis za 113k

upam da sem kaj pomagal:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

koyotee ::

za več informacij o določenih fotoaparatih si preber ma mixi.tv
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

NeOman ::

hum, kar se digitalnih fotoaparatov tice... kupi si canona, nikona ali olympusa. bok ne daj kaj drugega (sony.. blaaah... it's sony );(( . pomojem najboljsa izbira canon poweshotA80, samo vedeti moras da potrebujes se 4 akumulatorje, polnilec ter vsaj 128mb kartico.

iskra ::

Pa tudi za objektiv glej na to, da ga je izdelala firma, ki se je že pred dig. fotografijo ukvarjala z izdelavo objektivov!!
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Dr_M ::

pa ne pozabit na minolto...:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Spet ta obsedenost s Canoni. Sem bral veliko vzporednih testov pa so vedno nekje na sredini ali nizje pa tud par kolegov jih ma in res niso impresivni pa se poceni niso. Olympusi so kar vredu sam so dragi se mi zdi. Minolta zna pa tud fajn bit.

Povej malo kake teste si kaj bral in kaj se zdaj kaj priporoca. Kolega tudi nabavlja pa se mi ne da tok iskat zdej pa me zanima, ce se kaj splaca bolj kot HP 735. Skratka tudi malo obvescaj o tem kaj si zasledil do zdaj.

Bobb ::

Kaj pa pravite na Samsunga V5? Baje stane okoli 85Ksit. Že V4 je bil kao dober.

Caligula ::

Kolk megapikslov,..?
Pa dvomim, da se bolj splaca kot 735 od HPja. Pr HPju so slike precej kvalitetne. Ta Samsung je pa enkrat drazji in dvomim, da se splaca. Raj za to razliko orenk kartico zraven. Oz se ne splaca, ker se z ta denar ze dobi digitalce malo bolj resne sorte kot sta Digimax in HP 735, ki sta bolj kompaktne-hobi-sorte.

Z precej vecjim opticnim zoomom (Zanc je en na Bolhi Minolto z 10kratnim zoomom-novo-prodajal za 75 jurjev),.. Skratka za tak dnar naj kupi orenk zadevo ne patako bolj kompaktno. Med kompaktnimi je HP 735 zarad nizke cene pa zlo dobrih slik verjetn kr best buy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Fizikalko ::

Na http://www.mixi.tv/ sem si ogledal Sony-ja DSC73. Zgleda kot super digitalc, a mi lahko kdo, ki se malo več spozna, svetuje. Bi rad kupil že ta teden!:)) Link: http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php...

Hvala!

MArko ::

ce bi rad malega pa hudo dobrega... canon ixus500

NeOman ::

hum, kar se tiče samsunga... sam ga imam (samsung digimax410), raje ne, sam nisem preveč zadovoljen, a fotoaparatu ne zamerim ker ni bi narejen mojim zahtevam (je super nakup samo ko pride do hitre izostritve pa stvar zataji, v glavnem vse dela prepočasi). res... canon powershot A80, ni boljše izbire za do 100kilo, vidim da je Caligula omenil obsedenost z canoni... canon naredi sliko kot se šika in pika. ni nič za povedat, samo 8-O . se 1x A80 :D

maska ::

No dansem sem si vzel čas in se napotil v trgovine, kjer sem se hotel osebno prepričati o digitalnih fotoaparatih. Hervy Norman, podn, tista, ki se na te fotoaparate spozna je na izobraževanju, počakat en teden sem lahko prižgal Sony V1, ostalih nisem mogel, ker nimajo adapterjev, pol pa je šel prodajalec iskat baterije pa je prišel nazaj in rekel, da jih nimajo, tako da sem lahko canon s1 samo vizuelno pogledal, Big Bang, prodajalec pove da je fan Canona, enega fotoaparata ni mogoče vključiti, ker nimajo adapterjev, pa sem mu rekel, da naj da v canona baterije, odgovor ne smemo jih dajat v fotoaparat, na moj odgovor, da za 100 k verjetno hoče kupec videti zadevo se je strinjal z menoj. Nato sem odšel v bof, enak podn fotoaparat lahko primeš, potipaš, kaj več pa lahko očitno narediš ko da kupiš. V glavnem sem bil tako jezen, da v teh trgovinah definitivno ne bom nikoli kupoval. Raje se bom vedno odločil za internetni nakup bom pač kakšne 3 mesece menjaval zadevo in nato vračal z izgovorom, da mi pač ni všeč.

TO PA SO NAŠE SLOVENSKE TRGOVINE. ČISTA ŽALOST.

Drugač pa mislim, da se bom kar za Canona s1 odločil !;(

;(( :( :( :( :(

mkonci ::

Dobra odločitev, kar pa se trgovin tiče, pa imaš prav, imel sem podobne izkušnje v Big Bangu, Kjer se ne spoznajo na nič, karkoli vprašaš, ne vejo, ali pa reče da nimajo, potem pa sam najdem na njihovi polici!!! Žalost:'(

Sami ::

Canon PowerShot A70, A80
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

JustVi ::

težko je kupit nekaj sam po testih.

osebno trenutno uporabljam A80..slike dela kot se šika in uporablja AA baterije, kar je meni zelo pomembno

če bi danes kupoval, bi vzel enga z 10X optičnim zoomom in možnostjo snemanja videa 30Slik/s in spet obvezno 4Mps in AA baterije....

karafeka ::

Kaj pa recimo kakšen Olympus UZ 750?

Caligula ::

OK jz bom ze zarad zajedljivosti ponovill >:D

Canoni A60, 70 ga lahk povlecejo HPju 735 k je precej cenejsi.
Kaj kot se sika. Canon se nc ni naredu kot se sika razen v najvisjem klasu. Skratka pod povprecjem.

HP, Olympus, Nikon, Minolta.

Tuki bi gledal ostalo... ne.

Sicer pa Canonovci-dejte tese brat. Canon ne obstaja. Razen za folk k rad na pamet kako firmo forsira do amena.

Pa ne da so nesposobni. Sam v teh rangih so cisto nekonkurencni.

Srednjo rang: HP 735 ze zarad cene premlati vse.

Kar je nad 3.3 MP bi pa pocasi gledal Nikone, Minolte pa kakega Olympusa.

Dr_M ::

ce hoces odlicen fotic za mal dnarja, je minolta s414 na mestu (res da ni mejhna, ampak je svetlobna leta pred raznimi canoni A serije in podobnimi jajci).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Aja, pr Olympusih gnoji to, da mors njihove drage kartice uporabljat.

morazem ::

Jst osebno bi priporočal olympusa s 10x zoomom, recimo c750, 740, ali kakšn novi model, ubistvu imajo ti olympusi 10x optical zoom vsi enake objektive in so v celoti stekleni. Sam imam olympus c750 in zaenkrat sem zelo zadovoljen z njim. Sosed je nabavil slab mesec nazaj canona a80 in me je rahlo razočaral, saj vse skupaj že na prvi pogled saj meni ne deluje preveč resen fotič. 3x optical zoom je čist premal za kakšno ekperimentiranje z globinsko ostrino, menu mi tudi sploh ni bil všeč olymus ima menu veliko lepše oblikovan, zelo me je razočaral okenček skozi katerega gledamo ko ne uporabljano lcd-ja ne vidimo praktično nič razem objekta, ki ga bomo slikali zgleda nekako tako kot če gledamo skozi navadno trotlco pri olympusu pa je to čisto drugače. Glede kvalitete poslikanih slik pa Cannon ni dosti drugačen od Olympusa seveda med A80 in 750. Seveda je najbolje da primeš vsak fotič posebaj v roke in ga preizkusiš.

pero23 ::

@Caligula
Sam se tudi zanimam za nakup fotoaparata HP 735. Morda veš, kje se ga da najbolj ugodno dobiti?
Kateri polnilec, baterije in spominsko kartico pa priporočas za zraven?

Hvala za pomoč

iskra ::

Meni je ful ušeč pr Sonyu P71 to, da vidiš kaj se dogaja s sliko k nastavljaš razne parametre u menuju, ker se pokaže kot opravilna vrstica u Winsih :D

Canon me je tle razočaru, drugih pa nism mel kej dosti prilike pregledovat zadnje leto.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Caligula ::

Poglej na bolhi kera stcuna ma najcenej drugace pa vcasih kdo prodaja po tem ko kupi skupaj s printerjem v tisti akciji,..

Ce rabis se printer za slike se splaca v akciji za 56 jurjev. Drugace pa racunaj tam 40-45 jurjev nov v trgovini. Po toliko sem jaz videl. Pobrskaj malo. Kartico pa recmo v Com-shopu 256 MB za dobrih 13 jurjev.

gremlinatorv ::

Živijo.

Bom pa še jaz dodal moj piskerček na ogenj.

Tudi jaz kupujem en digitalni fotoaparat do 100k, in sicer sem že malce pogledal naokoli in mi je ostal v očesu naslednji model : Fujifilm Finepix S5600. Izgleda hud fotoaparat, s 5mio točk ter 10 (12) x zoomot, kar se meni zdai čisto ok.

Ima kdo morebiti izkušnje s tem aparatom?

Koristno bi bilo tudi nekje na kupu najti vse potrebne informacije, kaj naj človek gleda, ko kupuje digitalce : kakšna leča je ok, katera ni, kaj pomenijo oznake pri tipalu, goriščna razdalja, ISO vrednosti, ....

Bi bilo fajn, če bi se kak "znalac" javil, in nam nevedom to malce razložil.

Hvala za pomoč in vesele praznike


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372387 (1981) Koci
»

Kaj men ite o Olympus C-750 UltraZoom digitalni fotoaparat + Lexar xD 128 MB

Oddelek: Kaj kupiti
71029 (944) Krofojed
»

Mnenje o foticu - nujno

Oddelek: Kaj kupiti
181340 (1040) frenk
»

digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
172091 (1843) Fizikalko

Več podobnih tem