» »

Izdelava in nabava tihega računalnika?

Izdelava in nabava tihega računalnika?

MeGreat ::

Dan,
Stvar bo funkcionirala kot server, kater proc se splača nabavit(mislim down-clockat)
Kakšen sempron 2800 pa se downclocka na 1 ghz na neki plati z intergrirano grafo bi bil vredu?
Zanima me kako bi naredil, da kot bi temparatura presegla določeno, da bi se ventilator vključil, in bi deloval dokler se temparatura ne spusti pod določeno ( max okoli 60C in da ko pride čez, da shladi na 50, bi bilo vredu?)

LP

asus ::

če boš kupoval semprona in ga misliš downclockat na 1ghz(s tem boš rabil tudi manj voltaže,in posledično se bo manj grel) potem komot uporabiš kak pasivni hladilnik,samo ti zdaj natančno nemorem povedat katerega,ker nevem za kero podnožje rabiš.s pasivnim hladilnikom boš imel popolnoma neslišno kišto,oz si lahko montiraš en 19db 12cm ventilator,da ti piha po hladilniku ,uporabiš kak fanmate in dobiš recimo 12db in s tem praktično neslišno kišto

Pyr0Beast ::

'dan tudi tebi, no 'jutro bi bilo bolj primerno :P

Nabavi si kakšno asrock dual platko ter kakšnega (rabljenega) A64
Komot ga bi lahko dal na 1.1V, kjer se pa skoraj ne greje (se mi zdi, da ima preračunano 11W, kar ni nič (pa še to na max))

Kakšen malce boljši hladilnik tudi nebi škodil, vendar je treba paziti, da so reže obrnjene tako, da se topel zrak neovirano dviga.

Za napajalnik lahko vzameš kakšnega Lc-silent ali kaj podobno tihega.

Če boš imel še server, potem ti res priporočam kako ASR Dual plato, saj se sistem postavi tudi brez grafične kartice - še en razlog manj za gretje in/ali okvaro

Lp


.. ps. semproni niso vredni denarja, če kupuješ rabljen proc.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrewSmith ::

Se strinjam z Beast-om.
Cooler vzames pasivni Sonic Tower
pri funtech.si
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

MeGreat ::

OK, torej athlon 64 pa ga downclockat, bolj me zanima tale ventilator ki bi se vklopil ko temp preseže 60c, kako bi se dalo to izvesti?

kixs ::

To se da izvest samo, ce plata to podpira. Npr. moja Gigabytka jo.

Bolj se ti splaca vzet en normalen rabljen procesor (za male denarje) in ga downclockat ter znizat voltazo. S tem ti bo deloval samo z hladilnim rebram. Pravzaprav lahko vse hladis samo pasivno, ce so voltaze nizke. Potem te bo zacel motit kaksen disk :\ Ko, sem sam vecino ventilatorjev izklopil, ostale pa zamenjal s tisjimi, me zdaj moti brum CRT monitorja 8-O

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

MeGreat ::

Ok, in katere plate to podpirajo? Kateri diski pa so npr najtišji?

kixs ::

Tezko bi ti na pamet povedal katere plate to podpirajo. Naceloma kaksne boljse starejse. Novejse pa mislim, da kar vecina. Lahko pa uporabis tudi kaksen kontroler za ventilatorje - cena ene par jurjev.

Glede diskov je tako, najbolj znani po svoji tisini so Seagate, vendar lahko vsak disk, ki ima funkcijo za nastavljanje glasnosti diska, utisas, da ga res komaj slisis - seveda potem deluje pocasneje. Mislim, da to podpirajo spet vsi novi diski - AAM (Advanced Acoustics management).

LP

MeGreat ::

Vredu, torej lahko disk utišaš, da potem celuje čisto tiho(resda počasi, a velike hitrosti ne potrebujem).

MeGreat ::

Hmm, kje je opcija popravi vnos ?
Nah ja, zanima me tale napajalnik, če nabavim nek silent 550w, 10k v funtechu, in izklopim ventilator na njem bi stvar delala vredu?
Glede na to da bi bila poraba čisto majhna 50-100w, ker bo računalnik brez ekrana(vnc)

Pyr0Beast ::

Nad prejšnjim postom :P

Niti ne. Po parih minutah (če nebi bilo dobro prezračeno), bi se stvar lepo začela pohati.

Moraš gledati, da tisti napajalnik še vedno potrebuje nekaj zase in se eni deli grejejo dosti bolj od drugih.

Lahko vzameš lc-silenta rukneš njegov 12cm vent ven in daš kakšnega boljšega, ki ga priklopiš na 5 ali manj V. (Jst sem pri fotru dal še mražico stran, in se kompa dejansko ne sliši - Samo CRT še brenči)

Glede tišanja diskov. Kolikor sem videl, nobeden disk ne podpira zniževanja št. obratov ampak samo hitrost glave, kar dejansko ne pomeni nič.
Vzemi kakšnega Seagata (80G je bi baje najtišji vseh časov, če češ, ti ga lahko iz hrvaške zrihtam s 3 letno garancijo)

Ko boš proc dovolj down-voltav, sploh ne boš več rabil ventilatorja na njemu.

(jst sem X2 lavfal na 1.1V brez venta z tistim malim BOX kulerjem, pa je pod full-load (dual prime) temperatura prilezla do 60°C, s tem, da skoraj ni bilo naravne kovekcije (plata leži vodoravno))

Disk najbrž tudi ne boš rabil 24/7, zato se lahko po kakšni uri avtomatsko izklopi (ga je pa vseno dobro vsaj malce hladiti)

Na ASR dual lahko znižaš še HTT/NB/SB link, kar povzroči, da se čipset skoraj nič ne greje. (Vseno je pa dobro, da tiste originalne hladilničke (predvsem manjšega), spucaš in nanovo namažeš termalno pasto)

Voltažo ramov se tudi da zbiti (V-mod), tako da se mosfetki manj grejejo, pravtako V čipsetkov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bajker ::

Glede diskov:
- tihi so samo starejši Seagati, Barracuda IV in V, ki so že zastareli, novi niso pretirano tihi, ne podpirajo AAM zaradi licenčnih razlogov, osebno ne priporočam več
- zelo tihi so Samsungi, le malo težje jih je dobiti, podpirajo AAM
- zelo tihi so tudi novi WDji, serija Caviar SE16, pdpirajo AAM

Pyr0Beast ::

....
Samo starejši Seagati? A je Se. 320G star disk? Sem ga za prijatelja naročil in ti povem, da je kr tih oz. zelo tih.
Jeb3$h AAM, ki ti ne koristi za drugo, kot za zviševanje seek tima.
Ko disk 'miruje' je najglasnejši del motorček in plošče. Ko z njega beremo ali pišemo je glava najglasnejša in tako samo! takrat deluje Advanced Acoustic Management.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bajker ::

"kr tih oz. zelo tih..."

... je zelo subjektivna mera za hrup. Moje trditve so zato podprte z meritvami.

Pyr0Beast ::

Samsung has a long history of producing quiet drives, and we expect the Spinpoint T Series to continue that legacy. The capacity can't quite match the 500 GB and 750 GB drives on the market, but the real question will be whether it can match Western Digital's recent drives for noise.

Ja, tej strani je zelo za vrjet ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mr.Ecko ::

Da ne odpiram nove teme.Sam setavljam nekaj podobnega.Nobene niste rekli o ohišju.
Ta Povezava se mi zdi zanimiv, ker je poceni:D in ker ima plac za 2 120 mm ventilatorja.
Kakšno peno bi položu v notranjosti in s čim bi jo pričvrstu ? V mislih sem imel peno it merkurja (0,5cm debelina) ki bi jo pričvrstu z obojestranskim lepilnim trakom.

St@jler ::

meni pa probleme dela disk WD 40gb, ki je glasen kot 100 hudičev ;(
Ostalega se sploh ne sliši, ker je vse pasivno hlajeno, razen enega venta na zadnji strani.
Ker imam isto zadevo za server, je ta disk zelo moteč (trenutno imam v omari pa se sliši ven :'().
Sem gledal kakšne škatle za diske (Monitor dec06) ampak me to verjetno pride dražje, kot če kupim en malo novejši disk, ki bo sigurno tišji.
Imate drugače kakšne nasvete za utišanje? Pod disk sem že dal eno peno, da se ne prenašajo vibracije na ohišje.

Pyr0Beast ::

1. nabavi si nov disk (ali pa imej vsaj denar pripravljen za njega)
2. odstraniš zgornji pokrov, vzameš eno fino mašinsko olje (skoraj tako kot voda) in u njim malce namažeš motorček, ter po želi še ležaj glave.
Pustiš da se vpije, potem pa z izvijačem zavrtiš motorček v pravilni smeri. Moral bi biti tišji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nurmaln ::

nabavi en poceni prenosnik s P-M procom in si zmagu

Mr.Ecko ::

Kaj pa meni bi dko odgovoru ?>:D

bajker ::

2. odstraniš zgornji pokrov, vzameš eno fino mašinsko olje (skoraj tako kot voda) in u njim malce namažeš motorček, ter po želi še ležaj glave.


Nato pa ga še fino defragmentiraš. :D

Big_Al ::

- zelo tihi so Samsungi, le malo težje jih je dobiti...


Uvaža jih Lancom, široka paleta in dobra dobavljivost.

Sicer pa meni X2 3800+ (prej enako 64 3500+) sam prepolovi hitrost jedra če ni potrebe po procesorski moči. vklopljen C&Q v biosu, tapravi driver za CPU, pol pa se v power settings malo poigraš da najdeš pravo rešitev. Se mi zdi da sem izbral notebook/potrable pa dela. Ne morem zdaj pogledat ker nisn doma.

Big_Al ::

pa še to - sonic tower sem sam uporabljal na S939, zdaj na AM2 pa v SLO še nimajo taprave verzije ki bi ga podpirala. mislim pa da grem v kratkem na core2duo z abitko AB9-PRO ki me je po prvem testu več kot prepričala.

BozidarB ::

pred nekaj dnevi sem gledal fizikalni prirocnik in je tam napisano par mej za decibele.
0db -clovek naj ne bi slisal
10-15 rahlo pihanje cloveka na razdalji enega metra
15-20db zelo nerazlocno sepetanje na razdalji enega metra
20-25db- razlocno sepetanje na razdalji enega metra
30db trganje papirja na razdalji enega metra
50db v javnih ustanovah
60db v veleblagovnicah

malo za pomoc. mogoce vam bo koristilo.:) ce je kaj narobe me popravite0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital prehitel Seagate

Oddelek: Novice / Rezultati
348770 (7783) Garibaldi
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493684 (1911) Deflector
»

Tih trdi disk za domači strežnik, morda najraje 2.5" notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
191976 (1667) Fizikalko
»

kako ugodno utisati PCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
71695 (1577) Tomson
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575781 (3933) Grimlord

Več podobnih tem