» »

MP3 - > Audio CD

MP3 - > Audio CD

akulp ::

Mam sledeče vprašanje

Teac 24x10x40

Vse CD-je mi speče normalno hitro (kakor je od pečke pričakovat), ko pa dam pečt MP3-je v AUDIO CD pa stvar traja precej dalj kot ponavadi.
Imam najnovejšega NEROTA. (prej ko sem mel 8x pekača je isto peku časa pekel iz MP3 v AUDIO CD kot navaden data cd)

Kwa bi blo to??

HVALA za odgovore

bastadu ::

Nero pretvori mp3 datoteke (nazaj) v wav format, saj se le tega lahko zapisuje kot AudioCD, tako da zato traja tako dolgo...

akulp ::

Zakaj pa mi potem pri starem pekaču ni pekel nič dlje?

Pekel je enako dolgo kot vsak navaden DATA cd!!

Han ::

Mogoče imaš prepočasno mašino in traja dlje, da dekodira MP3... Poskusi snemati z nižjo hitrostjo.

P.S. UltraDMA imaš vklopljen?

Simko ::

Nekaj bi BTW vprašal o tem dekompresiranju nazaj v CD format: če hočem jaz pesem posneti na CD in hočem, da jo bodo CD playerji brali, potem samo WAV fajl posnamem gor al kaj? Kaj je pa RIFF-WAV?

lepa hvala

bastadu ::

Ne moreš kar posneti wav datotek z mislijo, da ti jih bo radio bral... Moraš uporabiti en program (npr. NERO), ki zna zapeči CD v AudioCD načinu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

frudi ::

akulp, s kako hitrostjo pa sploh pečeš audio cdje? a kar s 24x? to je namreč prehitro in tako posnet audio cd bo skoraj zagotovo neuporaben. raje precej znižaj hitrost, recimo na kakih 12x al pa kaj takega.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

akulp ::

Zakaj pa neuporaben, dela čist normalno, seveda v glasbenih stolpih in računalnikih je zvok normalen.

Večinoma snemam za ljudi k majo glasbene stolpe.

Komponente to je pa čist nekaj drugega.....

LojzePek ::

Men CD-rom špila tud mp3-je. Tak da ne rabim konvertitat.

JLP ::

Ja no Pek sej zej si pa šef no. Bravo zate!

PS: Dejte u SloTech FAQ not priporočilo da je pametno vse poste od Peka čist ignorirat, k skor skos same neumestne vn meče.
Live long and prosper!

Simko ::

Torej, če konvertiram iz MP3 v WAV in potem posnamem z winoncdjem kota audio cd - ne bo delalo?

aja, kaj pa tisti RIFF-WAV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Simko ()

JLP ::

Ja to bi mogl delat brez problema an. Sam nazaj u standard WAV skonvertirej. 44.1kHz, 16 bit, Stereo more bit pa zapečeš to koz Audio in more da dela.
Live long and prosper!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JLP ()

Simko ::

aha..ok, recimo. Kje pa lahko pogedalm kako sem jo konvertiral? Uporabljam CDEX in sem dal samo convet to wav...o kvaliteti pa ne vem kje pogledam :)

Simko ::

Ok CD sem nardil - ampak poslusajte to:

covertiral vse v wav...gledal koliko zasede in dokler nisem imel polnih 700MB sem pac filal. Potem sem se v winoncd tam lepo hotel skopirati fajle in so zasedli le 600 MB na CD ju! Nato sem lahko dal še nekaj pesmi gor - na disku mi zasede 806 MB, na CDju pa 698 MB - ki je tu logika?? Na CD sem spravil tako 20 pesmi....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteta pri Audio CDjih

Oddelek: Zvok in slika
142114 (1560) betko007
»

Snemanje CDjev - xcdroast

Oddelek: Operacijski sistemi
5883 (824) sloxl8
»

Par stvari o glasbenih cd-jih...

Oddelek: Zvok in slika
111427 (1211) Damjan Jagar
»

Iz MP3 v audio format

Oddelek: Programska oprema
115609 (5488) Microsoft
»

A glasbeni CDji se ne dajo presneti??

Oddelek: Zvok in slika
71702 (1484) Wox

Več podobnih tem