» »

RS232 to USB?

RS232 to USB?

HyperGL ::

ok ne vem če je to pravi plac...

rabim shemo RS232 to USB... ve kdo kako pride vezava kablov?
nekje sm že vidu... sam se res ne spomnem več kje...
pa pardon če tema ni na pravem mestu...

ql000 ::

S samim čaranjem s kabli ne boš nič naredil. Potrebuješ čip za pretvorbo. Jaz ti svetujem uporabo čipa FTDI FT232BM, uporaba je enostavna, poleg tega pa imaš na proizvajalčevi strani ogromno informacij, raznih vezav,... Pri nas ga lahko kupiš v svetu elektronike za okrog 2k SIT.

FTDI Home Page

Svet elektronike "daShop"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ql000 ()

HyperGL ::

hmmm ok...
zdej pa še eno vprašanje... glede USB...
razlika med USB1.0 in 2.0?
ali je res samo napetost pri 2.0 malo višja? iz +4,40 na +4,75?

al kje je vzrok da lahko 2.0 dosega tako visoke hitrosti prenosa?

ql000 ::

Če bi bila samo napetost kriva za višje prenose, potem bi si lahko že vsak doma naredil iz 1.1 2-jko! Jaz nisem expert za usb, lahko pa si zadeve prebereš tu: http://www.beyondlogic.org/ in tu http://www.usb.org.

HyperGL ::

ravno zato sprašujem :))) kr mi je mal čudno vse to...

Brane2 ::

Če se prav spomnim, uporablja USB2.0 druge nivoje signalizacije (3.3V proti "starim" cca 4.5-5V), natančneje nadzorovano impedanco in seveda hitrejše driverje.

Kar se tiče mikrokontrolerja, se IMHO ne splača matrat s čipi brez USBja in externim dodatkom ampak je bolje izbrati stvar, ki ima USB že v štartu "onboard".
On the journey of life, I chose the psycho path.

HyperGL ::

brane... kar se tiče tistega mikrokontrolerja...

stvar je taka...
najdu sem navodila in shemo za sestavit data service kabel za nokio 2650... oziroma za vse nokie nove generacije razen N...
in ta kabel ima na koncu konektor rs232... ker pa USB naredi windowse "pametnejše", bi imel manj težav z driverji, če bi ta rs232 zamenjal z USB... kaj praviš?

če želiš ti pošljem shemo... pa vidiš ti če je to možno...

Brane2 ::

Mislim, da je še najbolje, če v štacuni dobiš gotov pretvornik. Prej obvezno preveri, če tak pretvornik dela s tvojo Nokio- pretvornik ne dela povsod, kjer bi delal navaden COM port...

Stvar ne bo šla s samim lotanjem kablov, sodeč po tvojih vprašanjih pa ne verjamem, da si ga sposoben narediti sam.

Če misliš to prištekati na namizen stroj, je verjetno da RS-232 (COM port) že imaš in ti ni treba komplicirati s pretvornikom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

HyperGL ::

hmmm čakaj...
torej...
1.ne res nisem še zmožen sam narediti kej takega... mam pa strica, ki je elektronik in prof. fizike, pa mi je obljubil "zastonj lekcije" ;))
2.dobro da sm po duši slikar... najbolje bo da ti predstavim moje misli na sliki:

tako... to je kabel, ki je meni zanimiv klik

to je tako imenovan Service kabel... za dodajanje jezikov, obnavljanje firmwara... in podobno... ne pa za prenos podatkov kot so melodije, slike ipd...

shemo pa ti predstavljam tu klik

zdej če si opazu je pri originalnem kablu potrebno imet še tako imenovan "blackbox", ki kabel RJ45 pretvori v RS232

to je to... upam da sem zdej dovolj nazorno prikazal kaj bi jst rad...
a mi lahko poveš kolko je to težko ustvarit? :)

radiator ::

torej rabiš usb -> rs232 in ne rs232 -> usb !
Idi kupi v trgovini. Stem da če je hw za rs232 ti itak nebo nič pomagalo.
Kaj je jutri že bilo?

Brane2 ::

Kot je videt, je zate najboljša izbira pravi COM port. Če ga tvoja plata nima, pri MLacomu nabavi PCI adapter, ki vsebuje en LPT in dva COM porta za mislm da 5 kSIT in tako reši problem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

HyperGL ::

ok tnx brane


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabne povezave - predlogi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173656 (2832) Azrael
»

Kako uporabit LCD od nokie 3310 (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
638717 (5968) Ch4N93
»

USB/rs232 data cable

Oddelek: Pomoč in nasveti
81790 (1683) JerKoJ
»

COM 1 in PIC programator ne gresta skupaj!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272530 (2142) BluPhenix
»

Priključitev mikrokrminlnika pic16f877 na USB vmesnik.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352587 (2031) _EN_

Več podobnih tem