» »

[visual basic] serial port

[visual basic] serial port

wompaone ::

Imam visual basic 2005 express edition. Zanima me, kakšna je koda, da bi naprimer s pritiskom na button1 na port COM1 na nek pin poslal enko. Če prav razumem bi potem voltmeter pokazal nekaj voltov če bi ga priključil na tisti pin in na ground računalnika ali se motim? Sem še bolj začetnik...
  • spremenilo: snow ()

jype ::

Uh. A _moras_ uporabljat Visual Basic?

Za tako delo je to blazno nehvalezno orodje. Naceloma bos moral najt vsaj kako knjiznico, ki to zna (in ki verjetno pride s svojim gonilnikom za serijski port).

Precej lazje je to delat na kakem manj zagamanem sistemu, kjer imas normalen dostop do serijskega porta.

Po RS232 standardu je voltaza (razlika med GND in pinom) na serijskem portu -12V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Monster ::

sej VB ma eno kontrolo že podefaultu ... mnde je ms comm neki takega .. sicer pa ti bo google takoj naso pol pa tak ni problem naprej .. drugace mas pa se en dll fajl od beyondlogic strani se mi zdi ...
Ka zaboga...

wompaone ::

Sem že googlal in iskal v help pa ne najdem nič uporabnega oziroma mogoče nisem razumel. Včasih vem da sem znal to nardit v tisti stari Motoroli, mislim da je blo čist neki enostavnega, mislim da bi se moralo to enostavno narediti tud v VB, se mi zdi dovolj enostaven jezik, čeprav ga večina kritizira. Amprak saj pravim da sem bolj začetnik pa ne delam nekih velikih projektov ampak se bolj učim. Kakšen link glede tega porta v VB bi mi prav prišel, če bi mi kdo to razložil bi bil pa še bolj vesel.

Monster ::

lej ... v vs.net 2005 mas pod komponente eno komponento z imenom serial port :D .. to je to
Ka zaboga...

darkolord ::

Pa class SerialPort v System.IO.Ports

wompaone ::

hmm... sem že prej našel ta serialport v VB samo mi še vedno ni jasno kako naj pošljem na nek pin enko. serialport1.?????.???? sem se nekaj časa zejbaval pa mi vseeno ne uspe, čeprav mi piše tiste možnosti ko pritisnem piko... mi lahko prosim kdo pove step by step? tx

Update:
probal sem tudi; system.IO.Ports.SerialPort.??????? kot je predlagal darkolord

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wompaone ()

darkolord ::

Tukaj se tole ne uporablja glih za ročno vklapljanje pinov, ampak za pošiljanje/sprejemanje podatkov prek serijskega porta. Čeprav recimo DTR in DTS pina (mogoče še kakega, nevem točno) lahko vklapljaš direktno.

Monster ::

ja .. ti tam nastavis kako povezavo mas ... potem pa itak mas


serialport1.write() .. to pises na izhod, pa read da preberes...
Ka zaboga...

wompaone ::

mislim da sem pogruntal. hvala...
Bom povedal kaj bi rad naredil... ok bom kar narisal...;



vem da skica sux ampak ideja je približno taka. Bi to sploh delalo?

EDIT: na skici je v sredini ko piše 12 12 in 230 230 rele

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wompaone ()

Monster ::

mogoce niti ne rabis onega tranzistorja .. ker ti COM port lahko goni 500mA ... mogoce das max32 nevem kaj .. ko ti naredi izhode ttl .. drugace pa si vsekakor tole preber bos veliko uporabnega našo -> http://beyondlogic.org/serial/serial.htm
Ka zaboga...

wompaone ::

hvala za ta info... ko bom imel čas se bom pa lotil to realizirat

Monster ::

pa rele ti je mogoce mal pocasna stvar ...dj kakega triaka za preklaplanje :D
Ka zaboga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shell scripta

Oddelek: Programiranje
61423 (1027) BigWhale
»

[C#] problem z branjem COM porta

Oddelek: Programiranje
71842 (1664) iNN
»

[VB] Komunikacija s serijskimi napravami

Oddelek: Programiranje
412284 (1558) mNeRo
»

C# .NET System.IO.Ports

Oddelek: Programiranje
91259 (1106) stealth.us
»

c++ serijski port

Oddelek: Programiranje
252536 (1927) fx

Več podobnih tem